معرفی بایننس بریج (Binance Bridge)

0

تا چندین سال پیش برای کارت به کارت کردن و انتقال مبلغی از یک بانک به بانک دیگر باید بانک مبدا و مقصد با یکدیگر همکاری می‌کردند در غیر این صورت انتقال پول میان دو بانک مختلف امکان‌پذیر نبود. کم کم با روی کار آمدن شبکه شتاب و پیشرفت این حوزه نقل و انتقال بین تمام بانک‌ها امکان‌پذیر شد. در شبکه رمز‌ارزها نیز همین کمبود احساس می‌شود زیرا تراکنش‌هایی که در شبکه بلاکچین بیت کوین انجام می‌شوند در شبکه بلاکچین اتریوم قابل مشاهده نخواهند بود. در واقع هیچ پل ارتباطی میان شبکه‌های مختلف بلاکچین وجود ندارد. اما در حال حاضر بایننس بریج (Binance Bridge) توانسته است به طور موقت این مشکل ارتباطی میان شبکه‌های مختلف بلاکچین را رفع کند. در ادامه این مقاله بیشتر در مورد این پل ارتباطی صحبت می‌کنیم.

بایننس بریج (Binance Bridge) چیست؟

هدف پروژه (Binance Bridge) بهبود قابلیت همکاری میان شبکه‌های بلاکچین مختلف است. این شبکه به هر کسی کمک می‌کند تا دارایی‌های رمز ارزی خود را با توکن‌های Wrapped و زنجیره هوشمند بایننس مبادله کند. البته برعکس این روند نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

بایننس بریج همانند یک پل زنجیره‌ای برای توکن‌های رمز ارزی سازگار با ERC-20 و TRC-20 فعالیت دارد اما در اصل قابلیت مهم این پل ایجاد همکاری و پل زدن میان چندین شبکه بلاکچین است. حتی اگر شما کاربر غیر بومی بایننس باشید همچنان می‌توانید از شرایط و فواید مناسب این پل نهایت بهره را ببرید.

با کمک بایننس بریج توکن‌های بومی حتی می‌توانند به توکن‌های wrapped که نسخه‌های شبیه‌سازی شده آنها هستند، تبدیل شوند و در نهایت به راحتی قابل تعویض و مبادله باشند. این پل توانسته است تا حدودی کمبودهای اصلی و مهم حاضر در شبکه‌های بلاکچین را رفع کند و راه‌حلی موقتی به حساب آید.

نحوه عملکرد بایننس بریج

مراحل Wrapped کردن توکن‌ها یا رمز ارزها در بایننس بریج (Binance Bridge) فرآیند بسیار ساده‌ای دارد. شما می‌توانید دارایی‌های رمز ارزی خود را بین بلاکچین اصلی و زنجیره هوشمند بایننس به بایننس بریج وارد و تبدیل کنید.

توجه داشته باشید توکن‌های Wrapped ذخیره شده با آدرس‌های عمومی پشتیبانی می‌شوند. در حال حاضر پروژه بایننس بریج، انتقال زنجیره‌ای ERC-20 و TRC-20 را ارائه می‌دهد. همان‌طور که می‌دانید ERC-20 کاربردی‌ترین استانداردتوکن‌ها در اتریوم است و TRC-20 نیز یک استاندارد خاص به شمار می‌آید.

 فراموش نکنید BEP-2 نیز یک استاندارد توکن زنجیره بایننس است در حالی که BEP-20 یک استاندارد توکن زنجیره هوشمند بایننس به حساب می‌آید. هر دو زنجیره‌های نام برده شده در بالا از BNB به عنوان رمز ارز اصلی خود استفاده می‌کنند.

پس از اینکه تنظیمات بایننس بریج را مشخص کردید، زمان تبدیل به طور تقریبی بسیار کوتاه خواهد بود و تبدیل زنجیره‌ای بیش از چند دقیقه طول نمی‌کشد. البته این موضوع مشروط به زمان‌بندی تایید شبکه بلاکچین خواهد بود.

کاربرد بایننس بریج (Binance Bridge)

نگاهی به مزایا و معایب استفاده از بایننس بریج(Binance Bridge)

به خاطر داشته باشید هر پروژه‌ رمز ارزی که در فضای ارزهای دیجیتال ایجاد می‌شود، مزایا و معایبی به همراه دارد. بایننس بریج (Binance Bridge) نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. این پل ارتباطی و کاربردی مهم نیز نسبت به صرافی بایننس دارای 2 مزیت مناسب و قابل توجه است که در ادامه آنها را به طور خلاصه نام می‌بریم:

 • کاربران غیر بومی بایننس که هیچ سرمایه‌ای در کیف پول صرافی بایننس ندارند نیز می‌توانند از همین پل ارتباطی استفاده کنند.
 • برای استفاده از بایننس بریج لازم نیست مراحل زیادی را پشت سر بگذارید، بنابراین کارایی این پل ارتباطی بسیار ساده و قابل درک خواهد بود.

تنها عیبی که شاید بایننس بریج نسبت به صرافی بایننس داشته باشد، مربوط به سرعت انجام تراکنش‌ها خواهد بود. به هر حال در صرافی بایننس تراکنش‌های خیلی سریع انجام می‌شوند در حالی که با کمک بایننس بریج سرعت تراکنش‌ها به شکل دیگری خواهد بود و کمی نسبت به صرافی بایننس کند است.

چند نکته مهم به هنگام استفاده از (Binance Bridge)

اولین نکته برای استفاده از بایننس بریج به تحریم کاربران ایرانی برمی‌گردد. در صورتی که قصد دارید از این سرویس منحصر به فرد استفاده کنید نباید از حساب کاربری خود در صرافی بایننس کمک بگیرید زیرا در این صورت مشخص می‌شود که شما یک کاربر ایرانی و محدود هستید.

پس باید از سایر آی پی‌ کشورهایی که در لیست محدودیت یا تحریم این پل ارتباطی قرار ندارند استفاده کنید. مسئله بعدی به کارمزد تراکنش‌ها اشاره دارد. توصیه می‌کنیم قبل از انجام هر تراکنشی به کارمزد آن توجه کنید زیرا برخی از تراکنش‌ها کارمزدهای بالایی دارند و مقرون به صرفه نخواهند بود.

در نهایت اینکه برای استفاده صحیح از بایننس بریج به یک کیف پول معتبر همانند متامسک نیاز دارید. در نتیجه باید کیف پول خود را به درستی و با اطلاعات صحیح وارد کنید. توصیه می‌کنیم برای دسترسی به کیف پول خود از رمز عبوری قوی و امن کمک بگیرید تا دارایی شما همیشه در امنیت کامل به سر برند.

مسئله دیگری که باید به هنگام استفاده از این پل ارتباطی در نظر بگیرید، مربوط به نحوه پرداخت کارمزد تراکنش‌ها است. به طور معمول برای پرداخت تراکنش‌ها باید از BEP-20 یا BEP-2 داشته باشید. شاید برایتان سوال شود که چگونه دارایی خود را به این زنجیره‌ها تبدیل کنید؟ در بخش‌های بعدی این مقاله بیشتر در مورد نحوه انتقال دارایی‌ شما به این زنجیره‌ها توضیح می‌دهیم.

مزیت بایننس بریج (Binance Bridge)

بایننس بریج (Binance Bridge) از چه توکن‌هایی استفاده می‌کند؟

شاید در حال حاضر پروژه بایننس بریج (Binance Bridge) به اندازه کافی پیشرفت نکرده باشد و نتواند از تمام دارایی‌های دیجیتالی کاربران پشتیبانی کند. اما در هر حال این سرویس در حال توسعه و پیشرفت است و آینده خوبی به همراه خواهد داشت.

پیش‌بینی می‌شود این سرویس در آینده تعامل میان زنجیره‌ای شبکه‌های مختلف بلاکچین را افزایش دهد و نتیجه خوبی در اجرای انواع معاملات داشته باشد. در ضمن بایننس بریج با پل زدن میان انواع شبکه‌های بلاکچین به کاربران کمک می‌کند از توکن‌های رپد شده استفاده کنند. با این وجود این سرویس تا به امروز از رمز ارزهای نام برده شده در زیر پشتیبانی می‌کند:

 • بیت کوین
 • اتر
 • تتر
 • لایت کوین
 • ریپل
 • لینک
 • کازماس
 • تزوس
 • آنتولوژی

چگونه دارایی را از شبکه‌های اصلی به شبکه BEP20 و BEP2 انتقال دهیم؟

برای انتقال دارایی‌های خود از شبکه اصلی به شبکه‌های BEP20 و BEP2 به سیستم خاصی به نام Peg-in نیاز دارید. همچنین علاوه بر این سیستم امن باید از یک کیف پول سازگار با بایننس بریج نیز استفاده کنید. به طور معمول این کیف پول متامسک یا بایننس چین خواهد بود.

در ادامه این مسیر و پس از انتخاب یکی از شبکه‌های اصلی و مشخص کردن مقدار دارایی مورد نظر برای انتقال، این پل ارتباطی بایننس بریج (Binance Bridge) آدرسی را برای شما مشخص می‌کند که در ادامه باید مقدار ارز دیجیتال مورد نظر خود را به آن آدرس انتقال دهید.

فراموش نکنید شما برای انتقال رمز ارز به این آدرس مشخص شده زمان محدودی دارید. بنابراین اگر به موقع دست به کار نشوید، بایننس بریج خودش به جای شما این کار را انجام می‌دهد.

با تکمیل این روند و انجام تراکنش مورد نظر، بایننس بریج توکن‌های مورد نظر را قفل می‌کند و در مقابل مقداری توکن معادل دارایی شما در شبکه هوشمند بایننس در اختیار قرار می‌دهد. در نهایت شما می‌توانید از توکن‌های رپدشده یا همان توکن‌های معادل‌سازی شده خود در زنجیره هوشمند بایننس نهایت بهره را ببرید.

چگونه با بایننس بریج (Binance Bridge) کار کنیم؟

برای استفاده از بایننس بریج (Binance Bridge) کافی است طبق مراحل زیر پیش روید:

 • مرحله اول: کیف پول را دانلود و نصب کنید. در حال حاضر بایننس اکستنشن یا کیف پول متامسک در دسترس شما خواهد بود.
 • مرحله دوم: به صفحه بایننس بریج بروید و v2 را انتخاب کنید.
 • مرحله سوم: اتصال کیف پول را انتخاب کنید. باید کیف پولی را با توجه به نیاز خود در نظر بگیرید. رمز عبورتان را وارد و کیف پول را وصل کنید. زمانی که به کیف پول وصل شدید، می‌توانید آدرس کیف پول را در محل مقصد تایید کنید.
 • مرحله چهارم: دارایی‌های خود را انتخاب کنید.
 • مرحله پنجم: شبکه‌ای را که می‌خواهید دارایی خود را در آن سپرده‌گذاری کنید، در نظر بگیرید. این امکان وجود دارد که بعد از خروج از زنجیره بایننس به شبکه دیگری برگردید.
 • مرحله ششم: تعداد توکن‌هایی که باید تبدیل شوند را وارد و سپس تراکنش را تایید کنید. در این مرحله باید هزینه شبکه پرداخت شود.
 • مرحله هفتم: پس از تکمیل این تراکنش شما می‌توانید تمام تراکنش‌های قبلی را در بخش تاریخچه مشاهده و بررسی کنید.
کارایی بایننس بریج (Binance Bridge)

سخن آخر

بایننس بریج (Binance Bridge) برای پیشرفت قابلیت‌های همکاری در اکوسیستم بلاکچین حیاتی است. هر کسی با کمک این پل می‌تواند ارزها و توکن‌ها را با زنجیره بایننس مرتبط کند. تعداد توکن‌های پشتیبانی شده توسط این زنجیره با گذر زمان افزایش می‌یابد و در نتیجه نقدینگی زنجیره بایننس بهبود پیدا می‌کند.

پل بایننس جزئی از یک پروژه خیلی بزرگ است که هدف اصلی آن گسترش نقدینگی زنجیره‌ای متقابل در چندین شبکه بلاکچین خواهد بود. از این رو کاربران باید با دقت و احتیاط و آگاهی زیاد دست به کار شوند. تازه واردان به دنیای رمز ارزها باید برای کشف موضوعات بیشتر، تحقیق و بررسی‌های زیادی انجام دهند.

برای خرید ارزهای دیجیتال معتبر مثل خرید تتر، اتریوم، بیت کوین و سایر ارزها، میتوانید به صرافی معتبر کیوسک مراجعه کنید.

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.