استخراج بایننس کوین؛ ایده‌ای دور از دسترس

چگونه بایننس کوین استخراج کنیم؟

1

استخراج بایننس کوین زمانی به ایده‌ای جذاب تبدیل می‌شود که بدانید این ارز دیجیتال رتبه چهارم را بین باارزش‌ترین رمز ارزهای جهان دارد. بایننس کوین در طول فعالیت خود بالا و پایین‌های زیادی داشت اما به تازگی توانست قیمت خود را چند برابر کند و به ارزش ۴۴۹ دلار برسد.

اگر شما هم می‌خواهید از پیشرفت این رمز ارز سودی ببرید، به ادامه محتوا توجه کنید. آکادمی کیوسک قصد دارد شما را با روش‌ استخراج، تجهیزات مورد نیاز و استخراج غیرمستقیم آشنا کند.

با بایننس کوین آشنا شوید

بایننس کوین یک ارز دیجیتال است که ابتدا بر اساس شبکه اتریوم ساخته شده بود؛ اما در حال حاضر این رمز ارز شبکه منحصربه‌فرد خود را دارد و به صرافی معروف بایننس وابسته است. یکی از دلایل ارزش بالای بایننس کوین، استفاده از روشی به نام توکن سوزی است.

بایننس با ۲۰ درصد از سودهای خود کوین‌ها را خریداری می‌کند و به طور دائمی آن‌ها را می‌سوزاند تا تقاضا افزایش یابد و بایننس کوین ارزش خود را حفظ کند. با این برنامه، دیگر لازم نیست نگران بالا رفتن سکه‌های در گردش و کاهش ارزش آن‌ها باشید.

با ارزش بازار تقریبی ۷۵ میلیون دلار، بایننس کوین نوآوری‌های دیگری هم برای کسب محبوبیت داشته است. کاربران صرافی بایننس در صورت استفاده از این ارز دیجیتال، می‌توانند تخفیف قابل‌توجهی برای تراکنش‌ها دریافت کنند. همچنین در حال حاضر می‌توان این رمز ارز را به عنوان روش پرداخت در مسافرت‌ها و سایر تراکنش‌های مالی به کار برد.

در بازاری که تنها برای سرمایه‌گذاری استفاده می‌شد و کاربرد بسیاری کمی داشت، بایننس کوین توانست با فعالیت خود در دنیای واقعی وارد عرصه رقابت شود. نه تنها می‌توانید این ارز دیجیتال را معامله کنید، بلکه می‌توانید برای وام گرفتن، انتقال وجه و استیکینگ (سپرده‌گذاری سهام) نیز از آن استفاده کنید. پس استخراج بایننس کوین فرصتی است که نباید از دست داد.

منظور از استخراج یا ماینینگ چیست؟

استخراج بایننس کوین

استخراج به فرایندی گفته می‌شود که در آن تراکنش‌های ارز دیجیتال در سردفتری به نام بلاکچین گردآوری، تأیید و ثبت می‌شوند. به طور خلاصه، بلاکچین یک لیست دیجیتال بی‌پایان از تاریخچه اطلاعات است. این لیست از تعداد زیادی بلوک اطلاعات تشکیل شده که با ترتیب خاصی قرارگرفته‌اند و توسط رمزنگاری امنیت و ارتباط پیدا می‌کنند.

کاری که استخراج‌کنندگان انجام می‌دهند برای حفظ یکپارچگی شبکه ضروری است و همچنین باعث افزوده شدن کوین‌های جدید به سیستم می‌شود. اگر سیستم بانکی سنتی را در نظر بگیرید، پول توسط مراکز مالی و دولتی چاپ و توزیع می‌شود. اما در ارزهای دیجیتال، پخش کوین‌های جدید در دست گروه‌های متمرکز نیست. هر واحد رمز ارز باید در پروسه استخراج جمع شود که البته قوانین از پیش تعیین شده‌ای را دنبال می‌کند.

در حالی که پروتکل شبکه قوانین اولیه را تعیین می‌کند، الگوریتم اجماع روش دنبال کردن این قوانین را مشخص خواهد کرد. وظیفه استخراج‌کننده نیز این است که تراکنش‌های تأیید نشده را از استخر اطلاعات جمع‌آوری و آن‌ها را به یک بلوک تبدیل کند. این بلوک بعدا باید به تأیید برسد و هنگام ساخت آن، استخراج‌کننده می‌تواند تراکنشی اضافه کند که در آن برای خود پاداش بفرستد.

زمانی که لیست تراکنش‌های تأیید نشده تشکیل شد، نتیجه‌های هر تراکنش هش به صورت جفتی مرتب می‌شوند. هش کردن یعنی با استفاده از تابع ریاضی رمز‌نگاری هش، داده‌های ورودی به خروجی رمزگذاری شده تبدیل شوند. این فرایند اهمیت امنیتی دارد و موجب می‌شود تا تغییرات اعمال شده قابل برگشت نباشند و فقط توسط گیرنده دیده شوند. هش کردن نتیجه تا جایی ادامه پیدا می‌کند تا تنها یک هش به نام «هش ریشه» باقی بماند.

هنگامی که هشی تولید شده توسط استخراج‌کنندگان تأیید شود، به عنوان اثبات کار آن‌ها عمل خواهد کرد. به همین دلیل است که الگوریتم اجماع یک ارز دیجیتال، اثبات کار است.

چطور می‌توان بایننس کوین رایگان دریافت کرد؟

بازار ارزهای دیجیتال نوساناتی دارد و شاید هر کسی نخواهد سرمایه‌های خود را به خطر بیاندازد. یکی از روش‌هایی که به شما اجازه می‌دهد بایننس کوین رایگان دریافت کنید، استیکینگ است. برای این کار شما ارزهای دیجیتال خود را قفل کرده و در ازای آن سود یا پاداش دریافت می‌کنید. در واقع شما باید بایننس‌کوین‌های خود را در کیف پولتان رها کنید و کم‌کم سودهایی که دریافت می‌کنید را به بایننس کوین‌های دیگر تبدیل کنید.

بهترین کار برای استیکینگ این ارز دیجیتال، ذخیره آن در گاو‌صندوق بایننس است. البته باید بدانید که برای اینکار باید از ابتدا مقداری بایننس کوین داشته باشید. همچنین سرعت افزایش سکه‌های شما بسیار کم خواهد بود. از بهترین روش‌های دریافت رایگان آن، استخراج بایننس کوین است.

استخراج بایننس کوین چگونه انجام می‌شود؟

استخراج بایننس کوین

با یک بررسی سطحی پی می‌برید که روشی برای استخراج بایننس کوین وجود ندارد. به نظر می‌رسد که تمام توکن‌های بایننس کوین توسط تیم بایننس استخراج شده و تعداد آن‌ها ثابت است. با این‌حال، نرم‌افزارها و سایت‌هایی هستند که به طور غیرمستقیم استخراج بایننس کوین را انجام می‌دهند.

سایت unMineable

آن‌ماینبل سایتی است که به شما اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتال غیرقابل استخراج مورد نظر خود را استخراج کنید. به طور خلاصه این پلتفرم باعث می‌شود بتوانید رمز ارزهای خاصی را با الگوریتم اثبات کار استخراج کنید.

مکانیزم اصلی بایننس کوین تحمل خطای بیزانس (BFT) است که خود قابلیت استخراج ندارد. خطای بیزانس یکی از بدترین انواع خطاهاست که اگر با آن مقابله نشود، اعضای یک شبکه می‌توانند تراکنش‌ها را جعل کرده و اعتمادپذیری در بلاکچین را از بین برند. راه‌کار مقابله با آن هم استفاده از الگوریتم اثبات کار است.

خود سایت به وضوح روش استخراج این ارزهای غیرقابل ‌استخراج را نمی‌دهد، اما به نظر می‌رسد رمز ارزهای بلاکچین‌های دیگر را استخراج و با توکنی که شما می‌خواهید تبادل می‌کند. برای استفاده از این سایت باید ۱درصد از سود خود را به عنوان هزینه استخراج بپردازید.

روش اول: استفاده از ماینر آن‌ماینبل

راحت‌ترین روش برای شروع استخراج بایننس کوین استفاده از نرم‌افزار استخراج خود سایت آن‌ماینبل است که می‌توانید از سایت آن‌ماینبل دانلود کنید. پس از نصب آن، پروسه استخراج نسبتا آسان است. بعد از اینکه نرم‌افزار خود را راه‌اندازی کردید، باید انتخاب کنید که از GPU یا CPU شما استفاده کند. CPU سیستم پردازش مرکزی و GPU سیستم پردازش گرافیکی است.

سپس کوینی که می‌خواهید استخراج کنید را انتخاب کرده و لازم است آدرس اکانت بایننس خود را وارد کنید. پس از اینکه اطلاعات خود را وارد کردید، دکمه شروع را بزنید تا استخراج بایننس کوین آغاز شود. از همان ابتدا می‌توانید داراهایی‌های خود و هش‌ریت‌تان را در نرم‌افزار ببینید.

 البته اگر قدرت سیستم شما کافی نباشد، ممکن است استخراج یک بایننس کوین بیش از یک ماه طول بکشد و از لحاظ هزینه‌ برق صرفه اقتصادی نداشته باشد.

روش دوم: استفاده از فینیکس‌ماینر (PhoenixMiner)

اگر نمی‌خواهید از نرم‌افزار آن‌ماینبل استفاده کنید، همیشه گزینه استفاده از فینیکس‌ماینر را دارید. برای اینکار باید این نرم‌افزار را از سایت آن دریافت کرده و پس از اجرای آن، اطلاعات لازم را وارد کنید.

باید برای تکمیل اطلاعات خود، یک آدرس کیف پول داشته باشید. به محض راه‌اندازی نرم‌افزار فینیکس‌ماینر، استخراج از طریق GPU شروع می‌شود. می‌توانید این پیشرفت را بر روی حساب خود در سایت آن‌ماینبل نیز ببینید.

استخراج بایننس تا چه میزان بازدهی دارد؟

بازدهی استخراج بایننس کوین

با نرم‌افزار آن‌ماینبل و در صورتی که دستگاه به نسبت خوبی داشته باشید، می‌توانید در طول یک ماه حدود ۰.۷۵ تا ۰.۸۰ یک بایننس کوین استخراج کنید. با مبلغ فعلی بایننس کوین، در واقع می‌توانید چیزی حدود ۴۰۰ دلار از این کار درآمد داشته باشید. البته این مبلغ به تغییرات هش ریت شما نیز بستگی دارد.

شاید اگر میزان مصرف انرژی این کار را حساب کنید، صرفه اقتصادی چندانی نداشته باشد. اما اگر سیستم خوبی دارید که به هر حال در تمام طول شبانه روز روشن است، می‌‌‌توانید از قدرت پردازش آن برای کسب درآمد استفاده کنید.

سخن پایینی

چیزی که با قطعیت می‌توان گفت، این است که امکان استخراج مستقیم و کارآمد بایننس کوین وجود ندارد. با اینکه کاربردها و ارزش روز‌افزون این ارز دیجیتال، ایده استخراج آن را بسیار جالب می‌کند، اما بهترین راه برای کسب درآمد از طریق آن، خریدن و سرمایه‌گذاری در آن است.

به نظر شما روش‌های استخراج بایینس کوین کاربردی هستند؟

 

یک نظر
  1. جابری می گوید

    ممنون از مطلبتون، قیمت بایننس کوین هم مانند مابقی ارزها نوساناتی داره. اما ارز BNB بسیار برای سرمایه گذاری خوب هست و پشتوانه عالی داره.

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.