معرفی شبکه Boba Network و ارز بوبا BOBA

0

تصور کنید مبلغ زیادی بابت خرید اشتراک یک سایت دانلود فیلم پرداخت کرده‌اید ولی سرعت بارگذاری و لود شدن این سایت خیلی پایین است. چه حسی به شما دست می‌دهد؟ به طور حتم به فکر راهکاری برای حل این مشکل خواهید بود. در شبکه اتریوم رمز ارزها نیز چنین مشکلی وجود دارد که کاربران باید کارمزد بالایی برای انجام تراکنش‌هایی پرداخت کنند که سرعت بسیار پایینی دارند. اما خوشبختانه با روی کار آمدن شبکه Boba این معضل تا حد زیادی رفع شده است. اگر با این شبکه آشنایی ندارید و برای کسب اطلاعات بیشتر تمایل دارید، بهتر است مقاله ما را تا انتها دنبال کنید.(لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

شبکه بوبا چیست؟

شبکه Boba یک راه‌حل مقیاس‌پذیر و تقویت‌کننده اتریوم 2 لایه است که توسط تیمی به نام Enya روی کار آمد. این شبکه در واقع یک راه‌حل مناسب برای کاهش هزینه‌ها است که توان عملیاتی تراکنش را بهبود می‌بخشد و قابلیت‌های قراردادهای هوشمند را گسترش می‌دهد.

بوبا بهترین و سریع‌ترین خروجی‌ها را ارائه می‌دهد که توسط استخرهای نقدینگی متکی به جامعه رمز ارز پشتیبانی می‌شود. این شبکه یک راه‌حل مناسب است که کارمزد تراکنش‌ها را تا 100 برابر کم می‌کند.

با وجود تمام مزیت‌هایی که اتریوم دارد و پلتفرم‌های مختلفی در انواع حوزه‌های دیفای و متاورس مدیریت می‌کند، همچنان در مقیاس‌پذیری با مشکلاتی روبرو است. به عبارت دیگر سرعت پایین پردازش تراکنش‌ها در شبکه اتریوم و کارمزد بالای این تراکنش‌ها باعث می‌شود راهکاری به نام شبکه بوبا ظهور کند.

با روی کار آمدن این شبکه تمایل کاربران و توسعه‌دهندگان برای حضور در شبکه اتریوم بیشتر شد زیرا این شبکه توانست تا حد زیادی مشکلات سرعت پایین و کارمزد بالای اتریوم را حل کند.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

معرفی بنیان‌گذاران شبکه Boba

شبکه Boba توسط فردی به نام آلن چیو (Alan Chiu) که در حوزه بلاکچین نقش برجسته‌ای دارد تاسیس و راه‌اندازی شد. این فرد بر تیم و شرکت Enya نیز مدیریت و نظارت دارد. توجه داشته باشید آلن در زمینه ساخت استارت آپ‌ها و سرمایه‌گذاری بر روی آنها بیش از 20 سال تجربه دارد.

قبل از اینکه وارد این عرصه شود به عنوان یکی از افراد مطرح شرکت XSpeed Capital و فین تک فعالیت داشت و به فردی برجسته در این حوزه تبدیل شده بود. او از دانشگاه بریتیش کلمبیا مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده است.

 آلن در رشته مهندسی برق و کامپیوتر و مقطع کارشناسی آموزش دیده و فارغ‌التحصیل شده است. در ضمن این فرد پرتلاش و خبره در زمینه رمز ارزها بعد از دریافت مدرک کارشناسی خود، دست از تحصیل برنداشت و به مقطع کارشناسی ارشد نیز پای گذاشت.

آلن توانست مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه بازرگانی استنفورد دریافت کند. البته رشته تحصیلی او در این مقطع تحصیلی مدیریت بود.

مطالعه بیشتر:  شبکه هاتور و ارز HTR

هدف اصلی Boba Network

پیش از این نیز گفتیم سرعت پایین پردازش تراکنش‌ها و کارمزد بالای آنها در شبکه اتریوم باعث شده کاربران و توسعه‌دهندگان شبکه اتریوم را مقرون به صرفه ندانند. اما با ظهور شبکه Bobaتا حد زیادی این مشکل شبکه اتریوم حل شد.

آشنایی با شبکهBoba

بدین ترتیب می‌توان گفت اصلی‌ترین هدف Boba Network کاهش کارمزد تراکنش‌های درون شبکه اتریوم است. همچنین هدف دیگر این شبکه سرعت بخشیدن به پردازش تراکنش‌های درون شبکه اتریوم خواهد بود.

با توجه به اینکه این شبکه می‌تواند هزینه کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم را تا 100 برابر کاهش دهد بنابراین می‌تواند گزینه و شبکه مناسبی برای راه‌اندازی برنامه‌های غیر متمرکز به شمار آید.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال مونرو

سه مورد از بهترین کاربردهای رمز ارز بوبا

رمز ارز بوبا نیز همانند هر یک از ارزهای دیجیتال درون شبکه‌های مختلف بلاکچین کاربردهای زیادی به همراه دارد. اما اصلی‌ترین کاربرد این ارز دیجیتال به توانایی اداره و مدیریت دائو برمی‌گردد. این ارز دیجیتال با سیستم رای‌گیری خود موجب تغییرات زیادی در شبکه شده و همچنین حمایت کاربران را جلب کرده است. در ادامه 3 مورد از اصلی‌ترین کاربردهای این رمز ارز نام می‌بریم:

 • اداره و نظارت بر سازمان مستقل غیر متمرکز
 • قابل پرداخت به عنوان پاداش استیکینگ در شبکه بوبا
 • کمک به رشد چشم گیر و گسترش شبکه بابو

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال نئو چیست؟

هفت ویژگی مهم شبکه Boba

گذشته از اهدافی که در بخش‌های قبلی این مقاله ذکر شد شبکه Boba ویژگی‌های خاصی دارد که به انحصاری بودن آن کمک می‌کند. نوع عملکرد این شبکه می‌تواند یکی از دلایل متمایز بودن شبکه بوبا شود اما قابلیت‌های این شبکه به کاربران فضای ارزهای دیجیتال کمک‌های بزرگی می‌کند.

توجه داشته باشید تا قبل از ظهور این شبکه و بدون حضور بوبا در شبکه 2 لایه اتریوم، هر یک از تراکنش‌ها در طول یک الی 2 هفته پردازش می‌شوند در حالی که بعد از روی کار آمدن این شبکه و با استفاده از بوبا این تراکنش‌ها تنها طی چند دقیقه مورد پردازش قرار می‌گیرند. با ما همراه باشید و با 7 ویژگی منحصر به فرد این شبکه آشنا شوید.

امنیت بالا

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که در فضای ارزهای دیجیتال حرف اول را می‌زند، درصد امنیت هر شبکه است که خوشبختانه شبکه Boba از بالاترین سطح امنیتی برخوردار است. امنیت بالای این شبکه باعث شده تا شبکه اتریوم 2 لایه نیز به درصد بالایی از امنیت دست پیدا کند. به زبان ساده بوبا امنیت بالای شبکه اتریوم را تامین می‌کند.

قابلیت انجام انواع محاسبات ترکیبی

شبکه بوبا توانایی و قابلیت ویژه‌ای دارد که به نفع توسعه‌دهنگان اتریوم است. این شبکه به توسعه‌دهندگان اتریوم کمک می‌کند تا انواع محاسبات ترکیبی را انجام دهند و کدهای خصوصی را در زیر ساخت انواع پلتفرم‌ها به اجرا درآورند.

این قابلیت شبکه بوبا شرایط مناسبی برای توسعه‌دهندگان ایجاد می‌کند به طوری که آنها می‌توانند الگوریتم‌های مختلف و غیر ممکن در شبکه اتریوم را به مرحله اجرا درآورند.

توانایی جابجایی NFT

کاربران حاضر در فضای ارزهای دیجیتال می‌توانند به کمک این شبکه رمز ارزی نوین تعدادی NFT را بین شبکه اتریوم و سایر شبکه‌ها معامله یا جابجا کنند و حتی آنها را به فروش برسانند. با توجه به این قابلیت، شبکه بوبا حتی بر روی صنعت NFT ها و بازی‌های بلاکچینی نیز تاثیرگذار است.

در واقع این شبکه به توسعه این صنایع کمک کرد. در ادامه توسعه این قابلیت شبکه بوبا، کاربران می‌توانند خیلی راحت دارایی‌های رمز ارزی خود را در بین شبکه‌های مختلف معامله و جابجا کنند.

زنجیره شبکهBoba

امکان سرمایه‌گذاری و ذخیره دارایی

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد این شبکه امکان سپرده‌گذاری دارایی‌های دیجیتالی در شبکه اتریوم است. بوبا به این سپرده‌گذاری‌ها کمک می‌کند.

کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را در شبکه اتریوم و شبکه بوبا سپرده‌گذاری کنند. همچنین با ادامه این روند کاربران می‌توانند از سپرده‌گذاری دارایی دیجیتال خود در این شبکه به درآمد خوبی دست یابند.

پردازش سریع تراکنش‌ها

در بخش‌های قبلی این راهنما به سرعت بالای پردازش تراکنش‌ها در شبکه بوبا اشاره کردیم و گفتیم این شبکه حتی به افزایش سرعت انجام و پردازش تراکنش‌ها در شبکه اتریوم نیز کمک می‌کند. البته در این شبکه سرعت تراکنش‌ها 50 تا 100 برابر افزایش می‌یابد و خیلی سریع‌تر از شبکه اتریوم خواهد بود.

شاید برایتان سوال شود دلیل سرعت بالای پردازش تراکنش‌ها چیست؟ باید گفت داده‌های مربوط به تراکنش‌ها خارج از زنجیره اصلی مورد پردازش قرار می‌گیرند. در ادامه تنها داده‌های تایید شده مربوط به هر تراکنش وارد زنجیره اصلی می‌شود. در نهایت همین تفکیک و تمایز باید افزایش سرعت پردازش تراکنش‌ها می‌شود.

امکان خروج سریع

شاید برایتان پیش آمده باشد که پول خود را در دفترچه حساب برخی از موسسات مالی سپرده‌گذاری کرده باشید اما به هنگام برداشت کلیه وجه و خروج دارایی خود با مشکل روبرو شوید. در این صورت موسسه مالی برای خروج دارایی شما با تاخیر عمل می‌کند و این امر می‌تواند باعث ناراحتی و آزار شما شود.

اما در فضای ارزهای دیجیتال و شبکه بوبا کاربران می‌توانند دارایی دیجیتال خود را خیلی سریع از شبکه خارج کنند. انتقال دارایی دیجیتال به خارج از شبکه بوبا بسیار سریع خواهد بود. طبق آمار به دست آمده خروج دارایی از این شبکه بین 45 دقیقه تا 3 ساعت متغیر است.

کارمزد پایین پردازش تراکنش‌ها

به خاطر داشته باشید شبکه اتریوم به ازای پردازش هر تراکنش حدود 50 دلار کارمزد دریافت می‌کند در حالی که Boba Network کارمزد خیلی پایین‌تری از کاربران می‌گیرد. تعجب نکنید اما کارمزد این شبکه حدود یک دلار برآورد شده است.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال سولانا

آشنایی با ارز دیجیتال بوبا

ارز اصلی درون شبکه Bobaارز بوبا نام دارد. کاربرد اصلی این رمز ارز رای‌گیری در شبکه بوبا است. با این سیستم رای‌گیری کاربران نیز می‌توانند به بهبود کیفیت عملکرد شبکه مورد نظر کمک کنند و تاثیر بسزایی در روند و عملکرد این شبکه داشته باشند.

مسئله دیگری که در شناخت ارز بوبا BOBA مهم است مربوط به دریافت پاداش از این شبکه است. هر چه کاربران تعداد بیشتری از توکن و ارز بوبا سپرده‌گذاری کنند، پاداش بیشتری از این شبکه دریافت خواهند کرد. هر تعداد توکنی که کاربران استیک کنند، به همان نسبت نیز پاداش اضافی می‌گیرند.

براساس گزارشات به دست آمده 500 میلیون توکن بوبا برای عرضه وجود دارد که برای عرضه کلیه این توکن‌ها به 4 سال زمان نیاز است. توکن‌های بوبا طبق روش‌های زیر به طور کامل عرضه می‌شوند:

 • حدود 42 درصد از این توکن‌ها را شبکه بوبا برای خزانه خودش ذخیره می‌کند تا به وسیله این پس‌اندازی بتواند عملکرد خود را ارتقا دهد.
 • حدود 28 درصد از توکن‌های باقی‌مانده نیز بین دارندگان توکن OMG عرضه خواهد شد.
 • همچنین 20 درصد از کل این توکن‌ها به تیم توسعه‌دهنده آن تعلق دارد.
 • در نهایت تنها 10 درصد از این توکن‌ها به سرمایه‌گذارانی تعلق دارد که طبق استراتژی شبکه بوبا عمل می‌کنند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال ویل

بررسی ایردراپ رمز ارز بوبا

علاوه بر تمام مزیت‌ها، ویژگی‌ها و کاربردهای شبکه Boba دارد، توکن و ارز بوبا نیز به صورت ایردراپ در اختیار دارندگان OMG قرار می‌گیرد. برای اولین بار در تاریخ 12 ماه نوامبر سال 2021 اولین ارز بوبا توسط اسنپ شات به دارندگان OMG ایردراپ شد.

کاربردهای منحصر به فرد شبکهBoba

 این ایردراپ در واقع به شبکه بوبا Bridge شده بود. فراموش نکنید در حال حاضر تنها صرافی آنلاین اف تی ایکس می‌تواند ارز بوبا را به صورت ایردراپ در اختیار متقاضیان قرار دهد.

نحوه خرید و فروش ارز بوبا Boba

بدون شک با نحوه خرید و فروش هر رمز ارز در بازار ارزهای دیجیتال آشنا هستید و می‌دانید که برای انجام معاملات ارزهای دیجیتال باید به سراغ صرافی رمز ارزها بروید. ارز بوبا نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود و شما برای خرید یا فروش این ارز دیجیتال باید در یکی از صرافی‌های معتبر ثبت‌نام کنید. (صرافی کیوسک یکی از امن ترین و بهترین صرافی های ایرانی برای خرید و فروش ارزهای معتبری مثل خرید اتریوم، تتر و بیت کوین است.)

طبق آمار به دست آمده این رمز ارز در برخی از صرافی‌های غیر متمرکز قابل خریداری است و نمی‌توان در هر صرافی برای خرید یا فروش ارز بوبا دست به کار شد. در ضمن برخی از صرافی‌های متمرکز همانند پولونیکس نیز می‌توانند این ارز دیجیتال را برای خرید عرضه کنند.

مطالعه بیشتر:همه چیز درباره آینده ارز دیجیتال ریپل

بهترین کیف پول‌ها برای توکن بوبا

همان‌طور که مشخص است هر کیف پولی که برای شبکه اتریوم مناسب باشد با شبکه Boba نیز سازگاری خواهد داشت زیرا رمز ارز بوبا سازگار با 2 بستر اتریوم و بوبا عرضه و راه‌اندازی شده است. بهترین کیف پول‌هایی که می‌توان این رمز ارز را در آن نگه‌داری کرد عبارت هستند از:

 • متامسک
 • سیف پل
 • کوین 98
 • برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری
اندازه گیری شاخص بازار با شبکهBoba

برای اطلاع از قیمت بایننس کوین و خرید بایننس کوین روی کیوسک حساب کنید.

نتیجه‌گیری

همه ما می‌دانیم شبکه اتریوم در ساخت و راه‌اندازی انواع برنامه‌های غیر متمرکز و پلتفرم‌های کارآمد تا چه حدی پیشرفته و موفق است اما متاسفانه این شبکه رمز ارزی موفق از نظر مقیاس‌پذیری با درگیری‌های بزرگی روبرو خواهد بود.

اصلی‌ترین مسئله و معضل مربوط به این شبکه کارمزد بسیار بالا و سرعت پایین پردازش تراکنش‌های آن است. شبکه Boba روی کار آمده تا این معضلات بزرگ و چالش‌های دشوار شبکه اتریوم را از بین ببرد.

خوشبختانه بوبا تا حد زیادی در رفع این معضلات موفق بوده است زیرا تراکنش‌های تایید نشده یا نامشخص را در خارج از زنجیره نگه می‌دارد و در نهایت تنها تراکنش‌های تایید شده را به درون زنجیره اصلی وارد می‌کند.با ما در کیوسک آکادمی همراه باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.