ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر، یک دارایی دیجیتال با ارزش

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

0

بازار ارزهای دیجیتال این قابلیت را دارد که اگر اصول اولیه این بازار را رعایت کنید از امتیازهای خوب آن بهره‌مند خواهید شد. به طور کلی اگر یک کاربر به اندازه کافی فعالیت مفید و رفتار توسعه‌دهنده داشته باشد، از امتیازهای خوبی بهره‌مند می‌شود. یکی از این امتیازهای منحصربه‌فرد بازار ارزهای مجازی، ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر است.

این ارز در واقع امتیازی مربوط به دارایی دیجیتال شما خواهد بود. این امتیاز پس از بررسی فعالیت‌های بلاکچین موردنظر، در اختیار شما قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید ارز اینترنت نیز درصدی از ارزش کل بازار را در بردارد. پس به هیچ‌وجه نباید آن را دست کم بگیرید. کیوسک آکادمی در این مقاله شما را با این ارز مجازی بیشتر آشنا می‌کند. همچنین اطلاعاتی درباره میزان حجم مبادلات آن را در اختیار شما قرار می‌دهد.

بررسی مفهوم ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر، همانند سایر ارزهای مجازی دارای شبکه‌ای غیرمتمرکز است. همچنین این شبکه براساس سیستم بلاکچین طراحی می‌شود. در محیط شبکه این ارز مجازی، قراردادهای هوشمند هیچ محدودیتی را تجربه نخواهند کرد. در ضمن سایر برنامه‌های کاربردی نیز با سرعت بسیار مناسبی اجرا می‌شوند.

رمز ارز اینترنت کامپیوتر در کشور سوئیس پایه‌گذاری شد. با گذر زمان این رمز ارز زیرساخت‌های کلیدی بازار ارزهای دیجیتال را ارتقا داد. همچنین مقیاس‌گذاری سایر شبکه‌ها مانند بلاکچین اتریوم را بر عهده گرفت و یا مشکلات مربوط به آنها را حل کرد. پس از گذشت مدتی نه چندان طولانی، عده‌ای به طرفداری از ارز دیجیتال اینترنت روی آوردند.

علاوه بر این، توسعه‌دهندگان بسیاری نیز از این شبکه استقبال کردند و سبب تبلیغات گسترده این رمز ارز در رسانه‌های اجتماعی شدند. در بازار انبوه ارزهای دیجیتال، ارز مجازی اینترنت کامپیوتر توانست به طور یکپارچه اجرا شود. در ضمن این رمز ارز هرگز خارج از زنجیره بلاکچین خود عمل نکرد. در نتیجه سبب گسترش بیشتر برنامه‌های کاربردی شد.

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر چگونه به وجود آمد؟

شرکتی غیر دولتی در شهر زوریخ کشور سوئیس برای اولین بار توانست ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر را راه‌اندازی کند. در واقع تعداد زیادی از برجسته‌ترین و معتبرترین سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال در این پایه‌گذاری حضور داشتند. تیمی حرفه‌ای و بسیار قوی در این حوزه فعالیت خود را آغاز کردند.

تیمو هانکه (Timo Hanke) سرپرست بخش مهندسی این تیم، ریاضیدانی مشهور در حوزه ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. هدف اصلی تیمو از به راه انداختن این پروژه، توسعه کارایی بیت کوین و استخراج ساده‌تر آن است. همچنین ماهنوش موحدی نیز سمت محقق ارشد این پروژه را دارد که در دانشگاه یاله (Yale) آموزش دیده است.

محقق ارشد وظیفه بررسی و تجزیه و تحلیل محاسبات پروژه را برعهده دارد. در واقع بیشتر بر روی احتمال خطاهای غیرعمد این سیستم کار می‌کند. بن لین (Ben Lynn)نیز در پروژه‌ای دیگر مشغول بود اما خیلی سریع به شبکه ارز دیجیتال اینترنت پیوست و امنیت این شبکه را بالا برد. بن نه تنها سرعت شبکه را افزایش داد بلکه تلاش چمشگیری کرد تا مقایس این رمز ارز را در شبکه‌های عمومی توسعه دهد.

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

آشنایی با نحوه عملکرد ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر بیشتر بر پایه یک پروتکل غیرمتمرکز نوین عمل می‌کند. این پروتکل از قدرت محاسباتی خوبی برخوردار است. در واقع پروتکل این ارز دیجیتال محاسبات جمعی را بررسی می‌کند و سبب ترکیب شبکه‌های مختلف با یکدیگر می‌شود. البته این ارز مجازی خود یک بستر رایانه‌ای واحد و تک است که به هیچ‌وجه با سایر شبکه‌ها ادغام نمی‌شود.

ناگفته نماند ارز دیجیتال کامپیوتر از انواع برنامه‌های کاربردی پیچیده و ساده پشتیبانی می‌کند. گذشته از همه این موارد و کارایی‌ها، قراردادهای هوشمند این ارز مجازی با کد امنیتی واحدی اجرا می‌شوند. ارز مجازی اینترنت به واحدهای محاسباتی بسیار دقیقی تقسیم شده است.

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، این رمز ارز دارای عملکردهایی جداگانه است. تمامی کاربران این شبکه تنها از طریق تعامل با واحدهای محاسباتی آن می‌توانند وارد این بستر شوند. در ضمن تجربه استفاده از بستر این ارز مجازی همانند تجربه استفاده از اینترنت امروزیست. اما به هیچ‌وجه شبیه اینترنت سنتی نخواهد بود.

آشنایی با توکن ICP

در ماه می سال 2018 اعضای جامعه ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر تصمیم گرفتند 35 میلیون فرانک سوئیس را با ارزش توکنی خاص همسان‌سازی کنند. توکن مدنظر این افراد، توکن شبکه ارز اینترنت کامپیوتر بود که به اختصار ICP خوانده می‌شد. در ضمن کاربران مبتدی توانستند ازایردراپاین ارز دیجیتال نهایت بهره را ببرند.

البته عده‌ای معتقدند شبکه اصلی توکن ICP در 18 ماه دسامبر سال 2018 راه‌اندازی شده است. در حال حاضراین ارز دیجیتال 48 مرکز مستقل در آمریکای شمالی، آسیا، و اروپا دارد. تمامی این مراکز داده‌ها بدون هیچ تردیدی پشتیبان رسمی ارز مجازی اینترنت کامپیوتر هستند. در مجموع توکن ICP نقش مهمی در بازار ارزهای دیجیتال ایفا می‌کند.

علاوه بر همه این مسائل، شبکه رمز ارز اینترنت کامپیوتر رشد تصاعدی خواهد داشت و از نسل‌های بعدی ارزهای مجازی نهایت پشتیبانی را به عمل می‌آورد. عرضه و گردش توکن ICP در پویایی و گسترش بازار ارزهای مجازی موثر خواهد بود. در ادامه به سه مورد از وظایف اصلی این توکن اشاره می‌کنیم:

مدیریت ساده شبکه

توکن‌ICP سبب مدیریت ساده شبکه ارزهای دیجیتال می‌شود. گاهی این توکن‌ها قفل می‌شوند تا رای‌گیری معتبری در سراسر شبکه انجام شود. در ضمن این رای‌گیری سبب مشارکت تمامی کاربران می‌شود. در ادامه باید گفت، کاربران با شرکت در این فرآیند پاداش‌های خوبی دریافت می‌کنند.

ساخت چرخه جدید رایانه‌ای

توکن ICP در واقع منبعی معتبر برای ذخیره ارزش دارایی به حساب می‌آید. بنابراین این توکن می‌تواند چرخه جدیدی بسازد که کار با بسترهای کامپیوتری را ساده‌تر کند. این چرخه‌ها مانند سوخت اصلی در محاسبات دارایی‌های دیجیتال خواهند بود. در ضمن نرخ این چرخه‌ها متغیر است و بیشتر برای پاسخ به نیازهای بازار ارز دیجیتال استفاده می‌شوند.

پاداش‌دهی به شرکت‌کنندگان

توکن ICP شبکه جدیدی برای پاداش دادن و تشویق کردن کاربران و شرکت‌کنندگان مهیا می‌کند. در واقع کاربران با پذیرفتن چند نقش مختلف، انواع پاداش‌های موجود در این بازار را دریافت کنند. از آنجایی‌که مدیریت شبکه با کمک این توکن‌ها ساده‌تر می‌شود، کاربران می‌توانند در رای‌گیری‌ها شرکت کنند و میزبان بهترین و پرسودترین معاملات باشند. در نتیجه به پاداش‌های خوبی دسترسی خواهند داشت.

بررسی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

چهار دلیل تمایز ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر در فناوری بلاکچین همانند یک نوآوری بسیار نوین عمل می‌کند که سرعت خوبی در اختیار این فناوری می‌گذارد. در ضمن می‌توان گفت ظرفیت بستر این ارز مجازی تقریبا نامحدود خواهد بود. عده‌ای بر این باورند که رمز ارز اینترنت کامپیوتر پس از روی کار آمدن در اکتبر سال 2017 در بالاترین جایگاه ممکن قرار گرفت. همچنین در رتبه‌بندی بازار ارزهای دیجیتال نیز جایگاه مناسبی داشت.

هدف اصلی توکن ICP رسیدگی به انواع قراردادهای هوشمند و همچنین محاسبه داده‌هاست. در ضمن با کمک این توکن می‌توانید معاملات خود را با سرعت قابل توجهی پردازش یا ذخیره کنید. از آنجایی‌که این رمز ارز باعث آسایش خیال کاربران خود است و به کارآمدترین شکل ممکن آن را طراحی کرده‌اند، ارز اینترنت بسیار متمایز و متفاوت از سایر ارزهای دیجیتال عمل می‌کند.

با گذر زمان ارزش بازار اینترنت کامپیوتر به 14 میلیارد دلار رسید تا جایی که دهمین ارز مجازی با ارزش در بازار اعلام شد. موسسان این توکن پیش از شروع این پروژه،درگیر سایر شبکه‌های ارزی و آزمایش‌های تجاری و رشته‌ای بودند. فراموش نکنید ارز اینترنت کامپیوتر ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که سبب تمایز این ارز مجازی با سایر ارزها شده است.

فناوری زنجیره کلیدی

از این فناوری خاص به عنوان پروتکلی موفق در بستر ارز مجازی اینترنت استفاده می‌شود. در واقع فناوری زنجیره کلیدی در تنظیم انواع فرآیندها و فعالیت‌های این شبکه کاربرد دارد. البته از این فناوری تنها در رایانه‌های اینترنتی می‌توان استفاده کرد. فناوری زنجیره کلیدی دارای یک کلید واحد ولی عمومی است که هر دستگاه هوشمندی همانند تلفن یا ساعت می‌تواند در راستای تایید تراکنش‌ها به آن متصل شود.

ایجاد کلیدهای غیر تعاملی

کلیدهای غیرتعاملی در واقع به محرمانه بودن این رمز ارز اشاره دارند. یکی از مهم‌ترین عناصر هر شبکه بلاکچین امنیت و محرمانه بودن آن است. در واقع انجام و صحت هر تراکنش تنها بستگی به تایید فروشنده دارد. با وجود اینکه اشتراک‌گذاری این ارز مجازی برای عموم قابل انجام است اما نماینده‌های این شبکه به طور محرمانه بر تمامی امور دسترسی دارند.

سیستم خاص شبکه

سیستم مدیریتی این ارز دیجیتال با سایر سیستم‌ها متفاوت است. در واقع این سیستم وظیفه مدیریت رایانه‌های اینترنتی را برعهده دارد. در ضمن سیستم خاص ارز اینترنت کامپیوتر تنها متعلق به همین شبکه است و ارزش این دارایی دیجیتال را ذخیره می‌کند. همچنین این سیستم خاص را می‌توان به‌روزرسانی کرد و از جدیدترین اطلاعات و فناوری‌ها نهایت بهره را برد.

سیستم ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

هویت اینترنتی

شبکه این رمز ارز برای کاربران اینترنتی خود هویت اینترنتی فراهم می‌کند. به طور کلی کاربران این ارز دیجیتال می‌توانند با هویت اینترنتی خود در تمام جوامع اینترنتی یا وب‌سایت‌های آنلاین حاضر شوند و از مزایا و امتیازات لازم بهره ببرند.

تفاوت اساسی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر و اتریوم

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر تا حدودی برخلاف اتریوم عمل می‌کند. در واقع این رمز ارز وظیفه جابه‌جایی دارایی‌های دیجیتال را به عهده دارد. همچنین به کاربران خود هویت اختصاصی عرضه می‌کند تا کم‌کم بتواند جایگزین اینترنت سنتی شود. کاربران هنگام استفاده از این دارایی دیجیتال خود به داده‌های خاصی دسترسی پیدا می‌کنند.

در مقابل اتریوم بیشتر برای راه‌اندازی برنامه‌های غیرمتمرکز کاربرد دارد و از مجموعه فناوری‌های نوین خود نهایت استفاده را می‌برد. اما در بستر ارز دیجیتال اینترنت، مدیریت و حاکمیت توکن‌های ICP در اختیار کاربران نهایی قرار می‌گیرد. فراموش نکنید اتریوم توافقات و اقدامات لازم و مربوط به معاملات را به صورت خودکار انجام می‌دهد. همچنین برای این اقدامات خودکار از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند.

در حالی که اینترنت کامپیوتر این‌گونه نیست. با اینکه این رمز ارز نیز از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند، اما مقیاس‌پذیری آن در سطح بالاتری قرار دارد. گذشته از تمامی این موارد، اتریوم و اینترنت کامپیوتر سرعت و کارایی‌های متفاوتی دارند. در حال حاضر هزینه‌های معاملات بستر اتریوم بسیار بالاست. در حالی که تایید صحت این معاملات با سرعت بسیار پایینی انجام می‌شود.

در مقابل، اینترنت کامپیوتر توان قابل قبولی در این حوزه دارد که می‌تواند سبب ابداع انواع روش‌های سرمایه‌گذاری شود. به طور تقریبی در هر 5 تا 10 ثانیه چندین معامله این ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. حتی می‌توان گفت تعداد معاملات این رمز ارز نامحدود است. با در نظر گرفتن این تفاوت‌ها به این نتیجه می‌رسیم که مزایای فعلی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر بیشتر از رمز ارز اتریوم است.

نتیجه‌گیری

بسیاری از افراد جامعه، زندگی نوین خود را وقف بازار ارزهای دیجیتال کرده‌اند. در نتیجه کامپیوتر مهم‌ترین نقش را در دانشگاه‌ها یا مشاغل ایفا می‌کند. امروزه اینترنت پل ارتباطی بین واقعیت و دنیای مجازی محسوب می‌شود. ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر نیز یکی از همین نوآوری‌های مهم و کاربردی در دنیای مدرن است.

مفهوم ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

پیش از این نیز ویژگی‌های منحصربه‌فرد این ارز دیجیتال را بازگو کردیم. بنابراین شما تا حدودی با ارز اینترنت کامپیوتر آشنایی دارید و ازفناوری زنجیره کلیدی یا کلیدهای غیر تعاملی آن آگاه هستید. همچنین سیستم خاص این ارز دیجیتال یا توکن ICP آن بسیار مورد پسند و توجه انواع سرمایه‌گذاران قرار دارد.

به خاطر داشته باشید این رمز ارز به دنبال راه و فرصتی برای تغییر جهان است. در واقع قصد دارد بلاکچینی پایدار ایجاد کند که بتوان محدودیت‌های فعلی بستر بلاکچین را رفع کرد. مدیریت داخلی این ارز دیجیتال با کمک انواع کامپیوترهای اینترنتی ممکن است. فراموش نکنید بستر ارز اینترنت کامپیوتر را می‌توان به راحتی به‌روزرسانی کرد و از تمامی امتیازات آن نهایت بهره را برد.

تاکنون در ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر سرمایه‌گذاری کرده‌اید؟ خوشحال می‌شویم اگر تجربه منحصربه‌فرد خود را با کیوسک آکادمی به اشتراک بگذارید.

 

 

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.