لانچ پد چگونه توکن‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد؟

0

بعد از اینکه کسب و کاری روی کار می‌آید و کاربرانی را به خود جذب می‌کند، نوبت به افزایش سرمایه اولیه این کسب و کار می‌رسد. به عبارت دیگر هر کسب و کار در راستای پیشرفت و توسعه خود نیاز به جذب سرمایه بیشتر دارد. صرافی بایننس نیز به منظور جذب سرمایه بیشتر خود لانچ پد را طراحی کرد.

این بستر موجود در فضای ارزهای دیجیتال نه تنها سبب جذب و افزایش بیشتر سرمایه صرافی بایننس شد بلکه روند معامله توکن‌ها را برای کاربران تسهیل کرد. ناگفته نماند بعد از اجرای هر تراکنش توسط کاربران، بایننس تراکنش را ارزیابی و پردازش و سپس تایید نهایی آن را  اعلام می‌کند. در این مقاله کاربردها، نحوه عملکرد، و سایر ویژگی‌های این بستر حاضر در بایننس را برای شما توضیح می‌دهیم.

لانچ پد چیست؟

لانچ‌ پد بستری است که با حضور داشتن در یک پروژه رمز ارزی به دنبال کسب سرمایه بیشتر برای پروژه جدید خواهد بود. به منظور جمع‌آوری سرمایه بیشتر، این بستر مبلغی از کل دارایی خود را به سرمایه‌گذاران مشتاق می‌فروشد.

در نظر داشته باشید پروژه رمز ارزی موفق است که با ابتکار و نوآوری در استفاده از رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها بتواند سرمایه‌گذاران بیشتری را جذب کند. جذب سرمایه‌گذار به معنای جذب پول است. در ضمن یکی دیگر از عوامل موفق پروژه‌های رمز ارزی همکاری با صرافی‌های معتبر است.

Launchpad از این 2 روش برای کسب جذب پول و سرمایه استفاده می‌کند. به همین دلیل جزء پروژه‌های موفق رمز ارزی به حساب می‌آید. بدون‌شک می‌دانید که صرافی بایننس یکی از محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در جهان است.

 این صرافی کمترین کارمزد تراکنش‌ها و بالاترین نقدینگی را در میان سایر صرافی‌های پیشرو فضای ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. (لازم به ذکر است که صرافی کیوسک از میان تمامی صرافی‎های ایرانی کمترین میزان کارمزد را برای کاربران خود در نظر گرفته است.)به خاطر داشته باشید خریدارانی که از توکن بومی این صرافی BNB استفاده می‌کنند، به تخفیف‌های قابل‌توجهی در معاملات دست می‌یابند. بستر نوین لانچ‌پد نیز یکی دیگر از همین مزایای کاربردی و چشم‌گیر بایننس به حساب می‌آید.

نحوه عملکرد Launchpad

بستر مالی لانچ پد شرایطی ایجاد می‌کند تا کاربران از دارایی‌های دیجیتالی خود برای انتقال وجوه اصلی به استخر نقدینگی استفاده کنند. با انجام این کار و ایجاد چنین شرایطی، توکن‌های جدیدی در این بستر مالی عرضه می‌شوند. فرآیند این بستر مالی به نوعی به عملکرد دیفای کمک می‌کند.

فراموش نکنید تعداد توکن‌هایی که به صورت روزانه وارد استخر می‌شوند به ارزش توکن‌های شرط‌بندی‎‌شده و تعداد توکن‌های تعهد‌شده به استخر بستگی دارد. به عبارت دیگر توکن‌هایی که به استخر وارد می‌شوند همیشه یکسان نیستند. تعداد توکن‌ها در این بستر مالی به صورت ساعتی محاسبه می‌شود.

از این‌رو کاربران می‌توانند توکن‌های جدید لانچ‌پد را در یک دوره مشخص 30 روزه به دست آورند. توکن‌های بستر Launchpad در روز هفتم در دسترس و قابل برداشت خواهند بود. این بستر به شکلی تنظیم شده است که کاربران می‌توانند از پاداش‌های معلق خود نیز در هر زمانی استفاده کنند.

چگونه از لانچ پد استفاده کنیم؟

قبل از اینکه از لانچ پد استفاده کنید باید نقش خود را در این بستر مالی رمز ارزی تشخیص دهید. زیرا روش استفاده از لانچ‌پد برای توسعه‌دهندگان پروژه‌ها با روش استفاده از آن برای کاربران تفاوت دارد.

لانچ پد در شبکه بایننس قرار دارد

در صورتی که شما توسعه‌دهنده یک پروژه هستید باید به صفحه اصلی Launchpad سر بزنید. فرم مربوط به اطلاعات شرکت خود را به همراه جزئیات پروژه وارد کنید. در ادامه اطلاعات شخصی خودتان نیز خواسته می‌شود.

 پروژه شما قبل از تایید نهایی مورد بررسی بایننس قرار می‌گیرد. پروژه‌های سالم بعد از بررسی بایننس در معرض نمایش قرار می‌گیرند و تمام کاربران می‌توانند آنها را مشاهده کنند و حتی در این پروژه‌ها حضور داشته باشند.

ولی اگر شما قصد دارید تنها به عنوان یک کاربر در عرضه اولیه توکن‌های لانچ‌پد شرکت کنید، باید در بایننس یک حساب کاربری بسازید و فرآیند احراز هویت را پشت سر بگذارید. در ضمن کاربران برای شرکت و تکمیل ثبت‌نام در این بستر مالی باید حداقل 100 توکن BNB در حساب کاربری خود داشته باشند.

سه تفاوت اصلی Launchpad و Launchpool

براساس گزارشات به دست آمده مدیر عامل بایننس و تیمش، سودآوری خوبی در اکوسیستم رمز ارزها ایجاد کرده‌اند. به طور معمول تمام عرضه‌های اولیه در لانچ پد بایننس سودآور هستند و توکن‌های پیشنهادی در عرض چند ثانیه به فروش می‌رسند.

این در حالی است که صدها هزار نفر در لانچ پول شرکت می‌کنند تا به سوددهی خوبی دست یابند. از شباهت‌های لانچ‌پد و لانچ پول می‌توان به عدم وجود هزینه‌های پنهانی اشاره کرد. بدین‌ترتیب عرضه توکن‌ها در هر 2 بستر به یک اندازه شفاف و واضح خواهد بود.

توجه داشته باشید سرمایه‌گذاران باهوش‌تر فرصت‌های خوبی در هر یک از این موقعیت‌ها برای خود ایجاد می‌کنند. ولی تفاوت اصلی این 2 بستر به نحوه شرکت در آنها مربوط خواهد بود. در ادامه 3 تفاوت عمده Launchpad و Launchpool را نام می‌بریم:

تفاوت لانچ پد و لانچ پول در چیست
 • خدمات قابل عرضه در این 2 بستر با یکدیگر متفاوت است برای مثال لانچ‌پد از کاربران و پروژه‌های خود نهایت پشتیبانی را به عمل می‌آورد
 • لانچ پول به سرمایه‌گذاری مجهز به دیفای اشاره دارد در حالی که لانچ‌پد بیشتر به دنبال جذب سرمایه است
 • هدف نهایی این 2 بستر با یکدیگر تفاوت دارد به زبان دیگر لانچ‌پد توکن‌ها را در بستری قابل‌اعتماد و به روشی عادلانه عرضه می‌کند، در حالی که لانچ پول به کاربران کمک می‌کند به پاداش‌های جدیدی دست یابند

چهار مزیت مهم Launchpad

صرافی بایننس دارای بیش از 500 رمز ارز از جمله بیت کوین، اتریوم، کاردانو، دوج کوین، و بایننس کوین است. لانچ پد بایننس نیز بستری مالی برای جمع‌آوری سرمایه بیشتر در بایننس محسوب می‌شود که جزء دارایی‌های اختصاصی بایننس است.

این بستر با ارائه توکن‌های خود به کاربران بایننس، در استارت اپ‌های رمز ارزی به کسب سرمایه بیشتر کمک می‌کند. این بستر مالی با سازوکارهای مالی اولیه رمز ارزها متناسب است و در بین استارت اپ‌های ارزهای دیجیتال در راستای جمع‌آوری سرمایه روشی محبوب محسوب می‌شود.

گذشته از تمام این موارد در ادامه 4 مورد از اصلی‌ترین مزیت‌های این بستر مالی رمز ارزی را برای شما بازگو می‌کنیم:

 • این استارت اپ در بایننس توسط میلیون‌ها کاربر مشاهده و استفاده شد، بنابراین بایننس را به یکی از برترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات تبدیل کرده است.
 • پروژه‌های این بستر مالی رمز ارزی در صرافی بایننس فهرست شده‌اند و در نهایت سبب نقدینگی بالا در این صرافی می‌شوند.
 • بلافاصله بعد از ظهور یک رمز ارز در صرافی بایننس توکن یا سکه آن نیز در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.
 • این بستر مالی بایننس به استارت اپ‌های بلاکچین کمک می‌کند و راهنمایی‌های خوبی در اختیار آنها قرار می‌دهد، بنابراین این بستر مالی به رشد استارت اپ‌های بلاکچین در اکوسیستم بایننس کمک می‌کند.

نحوه خرید توکن از طریق لانچ پد بایننس

برخی از معامله‌گران به پشت سر گذاشتن همه مسیرهای لانچ پد تمایلی ندارند، پس این معامله‌گران منتظر می‌مانند تا توکن به بازار ارزهای دیجیتال عرضه شود. در ادامه و بعد از عرضه توکن مورد نظر، معامله‌گران قبل از خرید، دوام و ثبات این توکن را ارزیابی می‌کنند.

بدین‌ترتیب شما نیز برای خرید توکن در این بستر باید از همین روش استفاده کنید. البته ممکن است بعد از ارزیابی نهایی پولی در دست نداشته باشید تا خرید خود را تکمیل کنید، از این‌رو باید حوصله به خرج دهید. خرید توکن در این بستر رمز ارزی دردسرهای خاصی دارد.

جدول و نمودار مقایسه لانچ پد

برای مثال از آنجایی که برخی از خریداران تا زمانی که توکن در صرافی‌ها فهرست نشده است از عرضه آن خبر ندارند، به محض عرضه توکن برای خرید آن عجله می‌کنند و باعث شلوغی بیش از حد خواهند شد. به زبان ساده می‌توان گفت این خریداران هستند که بلافاصله بعد از عرضه توکن‌ها باعث افزایش قیمت می‌شوند.

در این صورت برخی از معامله‌گران به سود خوبی دست می‌یابند، در حالی که برخی دیگر متضرر می‌شوند. ممکن است شما نیز در چند ثانیه اول پس از عرضه توکن در این بستر به سود خوبی دست یابید یا متضرر شوید.

چطور در Launchpad بایننس ثبت‌نام و شرکت کنیم؟

قبل از اینکه در لانچ پد ثبت‌نام کنید، بهتر است با اصول اولیه شرکت و حضور در این بستر رمز ارزی آشنا شوید. در ابتدا باید به حساب کاربری بایننس خود مراجعه کنید. در صورتی که در بایننس هیچ حساب کاربری ندارید، باید برای ایجاد این حساب کاربری دست به کار شوید تا به Launchpad دسترسی پیدا کنید.

بعد از ورود به صفحه حساب کاربری بایننس خود باید گزینه لانچ‌پد را بزنید. در ادامه تمام پروژه‌های حاضر در لانچ‌پد را مشاهده خواهید کرد. وضعیت هر یک از این‌ پروژه‌ها برای درک بهتر شما به صورت واضح تعیین شده است.

پروژه‌هایی که برای فروش توکن مناسب هستند، در گوشه سمت چپ یافت می‌شوند. همچنین خلاصه‌ای از مهم‌ترین اطلاعات هر پروژه نیز در دسترس شما خواهد بود. برای مثال زمان و جلسه شروع عرضه هر توکن نمایش داده می‌شود.

بعد از انتخاب یکی از پروژه‌ها به صفحه اختصاصی آن پروژه هدایت می‌شوید و تمام اطلاعات لازم در اختیار شما قرار می‌گیرد. در این مرحله شما در بستر لانچ‌پد بایننس ثبت‌نام و شرکت کرده‌اید.

عرضه اولیه در Launchpad بایننس

لانچ پد در ابتدای روی کار آمدن، توکن‌ها را براساس اولویت‌های مشخص‌شده خود در فهرست عرضه قرار می‌داد. ولی متاسفانه این روش توزیع تا حدی ناعادلانه بود. با این وجود این روش عرضه توکن‌ها به سرعت در بین کاربران رشد کرد.

با توجه به ناعادلانه بودن این روش، بایننس تصمیم گرفت از روش دیگری برای تخصیص توکن‌های خود استفاده کند. پس در بستر لانچ‌پد سیستم قرعه‌کشی راه‌اندازی شد تا عرضه توکن به صورت دقیق‌تری انجام شود.

لانچ پد در بایننس

شاید برایتان سوال شود این سیستم قرعه‌کشی به چه صورت کار می‌کند؟ طی این سیستم بعد از انتشار عمومی پروژه جدید، از دارایی‌های BNB سرمایه‌گذاران گزارشی تهیه می‌شود. ناگفته نماند این گزارشات طی یک دوره معین جمع‌آوری می‌شوند و با توجه به میزان فروش، هر دارایی متفاوت خواهد بود.

زمانی که دوره نگهداری دارایی‌های BNB به اتمام می‌رسد، صفحه دیگری برای دسترسی به محل عرضه توکن‌ها در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. دسترسی به محل عرضه توکن‌ها به مدت 24 ساعت فعال خواهد بود و در این مدت زمان کاربران می‌توانند بلیطی برای شرکت در قرعه‌کشی مربوط به عرضه توکن تهیه کنند.

با راه‌اندازی این سیستم قرعه‌کشی بایننس تضمین می‌کند که هیچ سرمایه‌گذاری نمی‌تواند مالک تمام یا حتی بیشتر توکن‌های عرضه‌شده باشد. در ازای هر یک از دارایی‌های BNB سرمایه‌گذاران، دسترسی به محل عرضه توکن‌ها در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

پنج پروژه موفق لانچ پد

آیا می‌دانید بیت تورنت Bit Torrent پلتفرم به اشتراک‌گذاری فایل‌ها، اولین پروژه‌ای است که در لانچ پد منتشر شد؟ خوشبختانه فروش این پروژه موفقیت‌آمیز بود و در کمتر از 15 دقیقه 7.2 میلیارد دلار سرمایه جمع کرد.

این تنها پروژه موفق Launchpad بایننس نبود. در این بستر پروژه‌هایی مشاهده شدند که در تاریخ فضای ارزهای دیجیتال به ثبت رسیده‌اند. در ادامه 5 مورد از این پروژه‌های موفق لانچ‌پد را برای شما نام می‌بریم:

 • ماتیک(MATIC): تراکنش‌های مقیاس‌پذیر، فوری، و امنی را برای بلاکچین‌ها فراهم می‌کند.
 • اکسی اینفینیتی: بازی در مورد دنیای حیوانات خانگی دیجیتال است.
 • سندباکس: دنیای مجازی که بر روی اتریوم ساخته شده است.
 • وازیرایکس(WazirX): قابل اعتمادترین صرافی رمز ارز در هندوستان به حساب می‌آید.
 • کاوا(KAVA): بستری زنجیره‌ای برای تامین مالی غیر متمرکز یا دیفای محسوب می‌شود.

نتیجه‌گیری

شرکت در یکی از پروژه‌های لانچ پد بایننس ساده به نظر می‌رسد. مهم‌ترین مسائلی که باید به خاطر داشته باشید مربوط به اطلاعات شخصی و اهمیت انجام روند پروژه است. بنابراین قبل از حضور در این بستر بایننس توصیه می‌کنیم تحقیقات کافی انجام دهید و سپس برای خرید یا حتی فروش توکن‌ها از طریق این بستر دست به کار شوید.

همان‌طور که گفتیم تیم بایننس برای اطمینان بیشتر کاربران از کارایی و اهمیت لانچ‌پد، سعی کرده این بستر را در دسترس همگان قرار دهد و همچنین عملیات ثبت‌نام و استفاده از آن برای همه کاربران ساده باشد. پروژه‌های موفق این بستر رمز ارزی سبب محبوبیت دو چندان آن شده است البته خرید توکن از این طریق همیشه تضمین‌شده نخواهد بود.

مقاله ما در مورد لانچ‌پد بایننس برای شما مفید بود؟ خوشحال می‌شویم نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.