بیل گیتس: رمزارزها خروجی با‌ارزشی ندارند.

0

به گزارش کیوسک به نقل از نیوز بیت‌کوین (news.bitcoin.com)، گیتس گفت: “من دوست دارم روی چیزهایی سرمایه‌گذاری کنم که خروجی ارزشمندی دارند.”

چرا بیل گیتس روی رمزارزها سرمایه‌گذاری نمی‌کند

بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، در جلسه ردیت AMA (هر چیزی از من بپرس) روز پنجشنبه، نظرش را درمورد بیت‌کوین و رمزارزها، به اشتراک گذاشت. یکی از سوالاتی که از او پرسیده شد این بود که “نظر شما در مورد بیت‌کوین و درکل رمزارزها چیست؟” گیتس پاسخ داد:
“من هیچکدام را نخریدم. دوست دارم روی چیزهایی سرمایه‌گذاری کنم که خروجی باارزشی دارند.”
او اضافه کرد: “ارزش شرکت‌ها بر این اساس است که آن‌ها چگونه محصولات عالی تولید می‌کنند. ارزش رمزارزها دقیقاً همان چیزی است که شخص دیگری تصمیم می‌گیرد تا دیگری برای آن بپردازد، تا مثل سرمایه‌گذاری‌های دیگر به جامعه اضافه نشود.”
موضع گیتس در مورد رمزارزها منعکس‌کننده موضع شرکت برکشایر هاتاویِ وارن بافت است. اوراکل اوهاما(لقب وارن بافت)، اواسط امسال به طور مفصل توضیح داد که چرا او روی بیت‌کوین یا رمزارزها سرمایه‌گذاری نمی‌کند.
بافت درمورد بیت‌کوین توضیح داد: “این سرمایه‌گذاری چیزی تولید نمی‌کند.” او گفت برای تمام بیت‌کوین‌های جهان 25 دلار هم پرداخت نمی‌کند.
نظر اون این است: “با آن چه کنم؟ من باید به هر طریقی آن را به شما بفروشم؛ هیچ کاری انجام نمی‌دهد.”
بنیانگذار مایکروسافت و رئیس مشترک بنیاد بیل و ملیندا گیتس، مدت‌هاست که از منتقدان بیت‌کوین و رمزارزها بوده است.
او بهمن-اسفند سال 99 گفت بیت‌کوین ندارد و اضافه کرد که درباره‌ی آن “دیدگاهی خنثی” دارد. با این حال، او گفت که رمزارز، یکی از نوآوری‌های فناوری است که جهان بدون آن بهتر است.
گیتس گفت: “روشی که امروزه رمزارزها کار می‌کند، امکان انجام بعضی فعالیت‌های مجرمانه را فراهم می‌کند؛ خوب است که از شر آن خلاص شویم.”

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.