پلتفرم پاراسواپ (ParaSwap) وتوکنPSPچیست؟

0

قصد خرید کدام رمز ارز را دارید؟ برای انتخاب بهترین رمز ارز مناسب سرمایه‌گذاری از چه روشی استفاده می‌کنید؟ چطور می‌توانید ارز دیجیتالی را انتخاب کنید که با بودجه و سرمایه اولیه شما مطابقت داشته باشد؟ برای اینکه قیمت رمز ارزی را محاسبه کنید باید از صرافی‌ها کمک بگیرید اما چک کردن همه صرافی‌ها برای پیدا کردن بهترین قیمت و مناسب‌ترین هزینه معادل با بودجه شما کاری سخت خواهد بود. از این رو پلتفرم‌هایی همانند پاراسواپ راه‌اندازی شده‌اند تا کاربران را از تمام قیمت‌های حاضر در بازار مطلع کنند. اگر با این نوع پلتفرم‌های واسطه آشنایی ندارید و دوست دارید بیشتر در مورد پارا سواپ اطلاعات کسب کنید، توصیه می‌کنیم این مقاله را انتها دنبال کنید. (لازم است بدانید صرافی کیوسک یکی از بهترین صرافی هایی در ایران است که می‎توانید قبل از خرید و فروش رمزارزهای مورد نظر، صفحه قیمت لحظه‎ای هر رمزارزی را چک کنید و سپس اقدام به خرید و فروش کنید.)

لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

پاراسواپ چیست؟

پاراسواپ یک پلتفرم غیر متمرکز در بلاکچین اتریوم است که بهترین قیمت‌ها را در صرافی‌های غیر متمرکز ارائه می‌دهد. در این پلتفرم کاربران می‌توانند خلاصه مفیدی از تراکنش‌هایی که انجام داده‌اند همانند هزینه تقریبی و تاثیر قیمت را مشاهده کنند.

 جزئیات تراکنش‌ها نیز قابل مشاهده خواهند بود تا کاربران بتوانند مسیر نزولی یا صعودی توکن مورد نظر خود را درک کنند و از سر در گمی رهایی یابند. در اصل این پلتفرم همانند یک واسطه بین کاربران دیفای و سرویس‌های دیفای فعالیت دارد.

 نقدینگی بیش از 20 صرافی غیر متمرکز را مقایسه می‌کند و برای حداکثر راحتی کاربران همه عملکردها را در یک پورتال منفرد قرار می‌دهد. بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ به روش‌های مختلفی از این پروتکل پشتیبانی می‌کنند.

در آخرین دوره سرمایه‌گذاری Paraswapشرکت‌های معتبری از این پلتفرم حمایت کردند. هدف اصلی این پلتفرم تبدیل شدن به بستری غیر متمرکز در شبکه اتریوم و فعال کردن سریع‌ترین معاملات با بهترین نرخ است. البته به غیر از اتریوم این پلتفرم از پالیگان و زنجیره هوشمند بایننس نیز پشتیبانی می‌کند.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

نحوه عملکرد پلتفرم پاراسواپ

پاراسواپ به کاربران نهایی خود یک مسیر ایده‌آل و قیمتی موثر را از طریق یک سری مکانیسم‌های مسیریابی پیشنهاد می‌دهد. با تسهیل مقایسه قیمت و بهینه‌سازی استراتژی‌های معاملاتی به کاربران کمک می‌کند در زمان و تلاش خود صرفه‌جویی کنند.

گردش در پاراسواپ

هنگامی که کاربران وارد یک صرافی می‌شوند، پارا سواپ بهترین نرخ را بعد از جمع‌بندی تمام قیمت‌ها به دست می‌آورد و با کمک سیستم قیمت‌گذاری خود قیمت‌های خارج از زنجیره را شناسایی می‌کند. سپس با استفاده از یک قرارداد هوشمند معامله را با واریز کارمزد به کیف پول نهایی می‌کند.

اگر با کمک این پلتفرم مقرون به صرفه‌ قیمت‌ها دست یابید، ادامه دادن این فرآیند می‌تواند باعث شکستن قیمت سفارش‌های واحد بازار ارزهای دیجیتال شود.

مطالعه بیشتر: پروتکل اولنچ و ارز دیجیتال AVAX 

چهار ویژگی مهم پلتفرم Paraswap

همان‌طور که سایت هتل یار در میان بسیاری از سایت‌های رزرو اتاق، انواع هتل‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد و به متقاضیان کمک می‌کند بدون باز کردن چندین تب مختلف، بهترین قیمت را برای رزرو یک اتاق بیابند، پارا سواپ نیز در میان صرافی‌های غیر متمرکز ارزهای دیجیتال جستجو می‌کند و بهترین نرخ یک توکن را ارائه می‌دهد.

 این پلتفرم به شما کمک می‌کند توکن‌های خود را با بهترین نرخ ممکن مبادله کنید. پارا سواپ به تازگی توکن بومی PSP خود را راه‌اندازی کرده و آن را در اختیار کاربران فعلی خود قرار داده است.

 این توکن نشانه اصلی پارا سواپ است و به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا تغییراتی را که دوست دارند به راحتی پیشنهاد و به آنها رای دهند.

این اتفاق یک گام بزرگ روبه جلو برای پارا سواپ است زیرا پلتفرم را غیر متمرکزتر و کاربر محورتر نشان می‌دهد و این پتانسیل را دارد که کاربران بیشتری را در بازار ارزهای دیجیتال به سمت خود جذب کند.

در صورتی که هنوز برای استفاده از این پلتفرم دودل هستید، ویژگی‌های این بستر نوین را بررسی کنید. ویژگی‌های ذکر شده در بخش‌های بعدی به منحصر به فرد بودن پاراسواپ کمک می‌کنند.

استخر پاراسواپ

پلتفرم‌های صرافی‌های غیر متمرکز به طور معمول نقدینگی‌های خود را نگهداری یا ذخیره نمی‌کنند. در مقابل استخر پارا سواپ به کاربران اجازه می‌دهد به استخر خصوصی بازارسازان این پلتفرم و منبع نقدینگی مالی غیر متمرکز آنها دسترسی داشته باشند و فرصت‌هایی برای مسیریابی کارآمد و بهینه‌سازی تراکنش‌ها برای آنها ایجاد شود.

پارا سواپ تضمین می‌کند تمام معاملات مربوطه از طریق استخر پارا سواپ برای دستیابی به بهترین نرخ‌ها انجام و هدایت می‌شوند. این استخر مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاران حرفه‌ای نقدینگی است که با استفاده از سیستم درخواست قیمت در بازار فعالیت دارند. با این حال پارا سواپ قصد دارید یک جایگزین غیر متمرکزتر و قابل دسترس در آینده ایجاد کند.

چند مسیره بودن

چند مسیره بودن این پلتفرم به پروتکل مسیریابی که توسط پارا سواپ طراحی شده است اشاره دارد. کارکردهای این ویژگی شامل کشف چندین مسیر یا مسیرهای مبادله توکن در طول معامله است. همچنین چند مسیره بودن این پلتفرم می‌تواند با سازندگان بازار خودکار و پلتفرم‌های وام‌دهی دیفای تعامل داشته باشد.

با چند مسیره بودن پارا سواپ، تراکنش‌های کاربران این پلتفرم می‌توانند به طور یکپارچه از طریق پروتکل‌های بزرگ دیفای مانند کامپوند و اوه هدایت شوند. پروتکل چندی مسیره بودن این پلتفرم می‌تواند تراکنش‌ها را در صرافی‌های مختلف تقسیم و معامله توکن‌ها را تسهیل کند تا در صورت لزوم نرخ‌های بهتری ایجاد شوند.

تاریخچه پاراسواپ

هزینه‌های پاراسواپ

مقدار مشخصی از قدرت محاسباتی برای پردازش تراکنش‌های بلاکچین اتریوم ضروری است. این نیروی محاسباتی به عنوان سوخت اصلی به شمار می‌آید. هزینه‌های انجام هر تراکنش به اندازه آن تراکنش و میزان فعالیتی که در شبکه انجام می‌شود بستگی دارد.

 با اینکه این هزینه‌ها می‌تواند به میزان قابل توجهی نوسان داشته باشند اما ارزش تراکنش‌ها در هزینه آنها تاثیرگذار نخواهد بود. پاراسواپ برای خدمات خود هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

در عوض سرویس‌های خدماتی ادغام شده با پارا سواپ برای تمام مبادلات تسهیل شده خود کمیسیون دریافت می‌کنند و پارا سواپ نیز 15 درصد از این کمیسیون را برای خود برمی‌دارد. علاوه بر این، پارا سواپ مقدار کمی از کمیسیون قرارداد درآمد مشترک با برنامه‌های غیر متمرکز را نیز دریافت می‌کند.

وقتی کاربران از این طریق معامله انجام می‌دهند، پارا سواپ هزینه‌ها را بهینه می‌کند. اگرچه استفاده از پارا سواپ رایگان است اما کاربران همچنان باید هزینه شبکه اتریوم را پرداخت کنند زیرا تمام معاملات این پلتفرم در اتریوم تسویه می‌شود.

توانایی پوشش انواع نوسانات

ارزهای دیجیتال در بازار آزادانه عمل می‌کنند و همین امر سبب می‌شود قیمت دارایی‌ها با نوسان همراه باشد. در حالی که یکی از کاربران در انتظار تایید تراکنش خود است، سایر تراکنش‌های شبکه ممکن است قیمت یک توکن را بالا یا پایین ببرند.

این پدیده نوسان نامیده می‌شود. پارا سواپ ویژگی‌های مختلفی برای محافظت بازار در برابر این نوسانات پیاده‌سازی کرده است. این ویژگی‌ها شامل حداقل مبلغ دریافتی و همچنین تضمین قیمت توکن برای یک دوره معین با استفاده از استخر پارا سواپ است.

برای قراردادهای هوشمند پارا سواپ کارمزد مربوط به نوسان بازار تا حدودی تعدیل می‌شود. به هنگام نوسان مثبت کاربران ممکن است توکن‌های بیشتری نسبت به قیمت پرداخت شده دریافت کنند.

مطالعه بیشتر: تبدیل بازار سنتی به مدرن با ارز دیجیتال سیسکوین

بررسی مزیت‌ها و معایب پلتفرم پاراسواپ

پاراسواپ با تقسیم سفارشات معامله بین صرافی‌های غیر متمرکز می‌تواند نرخ‌های رقابتی را برای هر نقل و انتقال ارائه دهد. کافی است شما 2 رمز ارز مورد نظر خود برای معامله را انتخاب کنید و این پلتفرم مابقی مسیر را برای شما مشخص می‌کند.

به طور خلاصه پارا سواپ با ارائه بهترین نرخ سفارشی و مشخص کردن مسیر معامله، نقل و انتقالات شما را بهینه می‌کند. همچنین در صورتی که معامله مورد نظر شما در معرض خطر سقوط یا شکست قیمت باشد به شما هشدار می‌دهد.

کاربرد پاراسواپ

قیمت و هزینه‌های مختلف در زمان معامله توسط پارا سواپ محاسبه می‌شود. در این صورت کاربر در نهایت کنترل و اختیار را بر روی کارمزد معاملاتی خود دارد. شاید کنترل سیستم پارا سواپ برای کاربر ساده به نظر برسد اما هزینه کم معاملات عواقبی همراه دارد.

اگر کارمزد یک تراکنش توسط کاربر با قیمتی پایین محاسبه شود، ماینرها هرگز تراکنش را برای تایید انتخاب نمی‌کنند. از آنجایی که پارا سواپ یک صرافی یا سرویس غیر متمرکز است، شما به ایجاد حساب کاربری در این پلتفرم نیازی ندارید.

با زمانی که کیف پول اتریوم دارید، می‌توانید از این پلتفرم برای انجام انواع مبادلات خود در هر نقطه از جهان استفاده کنید. پلتفرم صرافی غیر متمرکز تضمین می‌کند پارا سواپ برای انجام معاملات خود به شما نیازی ندارد. هر یک از کاربران رمز ارزهای خود را با یک کلید خصوصی ایمن نگه می‌دارد و کنترل کاملی بر دارایی‌های خود دارد.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال پولکادات

چگونه در Paraswap معامله انجام می‌شود؟

نحوه انجام معاملات در پاراسواپ به شرح زیر است:

 • مرحله اول: کاربر تعداد توکن‌های مورد نظر خود برای معامله را انتخاب می‌کند
 • مرحله دوم: پارا سواپ بهترین نرخ معاملاتی را در تمام صرافی‌های غیر متمرکز پشتیبانی شده تعیین می‌کند
 • مرحله سوم: پارا سواپ اطلاعات دقیقی در مورد تمام مسیرهای معاملاتی در اختیار کاربر قرار می‌دهد
 • مرحله چهارم: کاربر می‌تواند مناسب‌ترین مسیر را انتخاب و تراکنش را آغاز کند
 • مرحله پنجم: سپس معامله انجام می‌شود و کاربر توکن‌های مربوطه را دریافت می‌کند

مطالعه بیشتر: تتا چیست؟

 آشنایی با توکنPSP

رمز ارز بومی پاراسواپ،  توکنPSP برای افزایش تمرکززدایی و کارایی پروتکل استفاده می‌شود. حدود 20000 کاربر به تازگی ایردراپ این توکن‌ها را دریافت کردند که در حال حاضر بیش از 240 میلیون دلار ارزش دارد.

در یک ایردراپ 150 میلیون توکنPSP با 7.5 درصد از کل عرضه به کاربران فعال در این پلتفرم اختصاص داده شد. طبق آمار به دست آمده این توکن دارای 2 روش استفاده است که در ادامه آنها را ذکر می‌کنیم:

 • کنترل و نظارت: دارندگان این توکن دارای حقوقی هستند که می‌توانند از طریق دائو پارا سواپ می‌توانند بر این پلتفرم مدیریت و نظارت داشته باشند.
 • شرط‌بندی: کاربران می‌توانند توکن‌های پارا سواپ خود را به اشتراک بگذارند و یک بازده درصدی سالانه با ترکیب خودکار دریافت کنند.

مطالعه بیشتر: بیبی دوج کوین

نتیجه سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال پلتفرم پاراسواپ

پیش‌بینی می‌شود که قیمت ارز دیجیتال پاراسواپ تا پایان سال 2022 افزایش یابد و به احتمال زیاد در 5 سال آینده به بیش از 4 دلار می‌رسد. به گفته کارشناسان و تحلیلگران تجاری پاراسواپ ممکن است تا سال 2030 به 28.33 دلار برسد.

از آنجایی که کمیابی سکه منجر به افزایش قیمت‌ها می‌شود انتظار می‌رود ارزش پارا سواپ همچنان در حال افزایش باشد. با این حال به کاربران توصیه می‌شود قبل از سرمایه‌گذاری روی این رمز ارز، اهداف سرمایه‌گذاری شخصی خود را بررسی کرده و عملکرد توکن PSP را از نزدیک زیر نظر داشته باشند.

استفاده از پارا سواپ برای انجام تراکنش‌ها و تجارت توکن‌های بومی اتریوم ایمن است. این پلتفرم به عنوان یک روش کارآمد در صرافی‌های غیر متمرکز از طریق بسیاری از روش‌های واحد و متمایز راهی سریع و مطمئن برای انجام معاملات ارائه می‌دهد.

پارا سواپ هیچ کارمزدی تراکنشی را تحمیل نمی‌کند و به طور کامل رایگان است. علاوه بر این، این پلتفرم به عنوان یکی از صرافی‌های برتر برای ارائه بهترین نرخ و نقدینگی بازار در نظر گرفته می‌شود.

مطالعه بیشتر: تتر چیست؟

بهترین کیف پول‌ها برای نگه‌داری از توکنPSP

به منظور نگه‌داری و ذخیره توکن PSP باید به این نکته توجه داشته باشید که پارا سواپ شما در کدام یک از پلتفرم‌های بایننس یا پالیگان و سایر بسترهای رمز ارزی حضور دارد. در واقع با توجه به زنجیره هوشمندی که این توکن بر روی آن قرار  گرفته است، شما می‌توانید از توکن خود در کیف پول‌های مختلف نگه‌داری و محافظت کنید.

 • کیف پول اتمیک ( مناسب زنجیره اتریوم)
 • کیف پول اکسدوس (مناسب زنجیره اتریوم)
 • کیف پول مخصوص موبایل جکس ( مناسب زنجیره اتریوم)
 • کیف پول متامسک (مناسب زنجیره بایننس و پالیگان)
 • کیف پول بایننس چین ( مناسب زنجیره بایننس)
 • کیف پول تراست ( مناسب زنجیره بایننس)
 • کیف پول مای اتر ولت ( مناسب زنجیره پالیگان)
 • کیف پول فورت متیک ( مناسب زنجیره پالیگان)
 • کیف پول سیف پل ( مناسب زنجیره پالیگان)

برای اطلاع از قیمت لایت کوین و خرید لایت کوین روی کیوسک حساب کنید.

سخن آخر

کاربران دیفای به طور حتم از آنچه پاراسواپ ارائه می‌دهد قدردانی می‌کنند. با پارا سواپ کاربران می‌توانند مبادلات خود را در یک تراکنش بگنجانند و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. پارا سواپ اجازه می‌دهد تا انتقال‌های بزرگ اتریوم انجام شود. کارآمدترین سواپ‌ها شامل 15 اتریوم یا بیشتر از این عدد خواهد بود.

اگر چه اتریوم اصلی‌ترین توکن رد و بدل شده در پارا سواپ است این صرافی از سایر دارایی‌های رمز ارزی نیز پشتیبانی می‌کند و امکان انتقال با چندین پروتکل دیفای را فراهم می‌آورد. این پلتفرم برای ادغام یکپارچه با برنامه‌های توسعه‌دهندگان طراحی شده است.

با اجرای پروتکل‌های کارآمد پارا سواپ موقعیت برتری در بازار دیفای ایجاد می‌کند که هم برای توسعه‌دهندگان و هم برای تریدرها مناسب است. در نهایت اینکه همه ما بی‌صبرانه منتظر هستیم تا آینده توکن PSP را مشاهده کنیم. با ما در کیوسک آکادمی همراه باشید.

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.