ارز دیجیتال رادیکس بستر غیر بلاکچین

1

کافی است چند وقتی را در بازار ارزهای دیجیتال حضور داشته باشید تا به طور کامل با فناوری بلاکچین آشنا شوید. این فناوری نوین در بازار رمز ارزها خدمات مفیدی ارائه می‌دهد. در واقع هر یک از ارزهای دیجیتال به صورت مجزا دارای یک شبکه بلاکچین با ویژگی‌های اختصاصی خود هستند. باید گفت ارز دیجیتال رادیکس قصد دارد جای فناوری بلاکچین را بگیرد.

شاید با خود فکر کنید، بهترین خدمات حاضر در بازار ارزهای دیجیتال تنها توسط شبکه بلاکچین قابل‌ارائه است.به‌تازگی رادیکس نیز روی کار آمده و قصد دارد ویژگی‌های خود را فراتر از شبکه بلاکچین توسعه دهد. رادیکس همانند سامانه‌های غیرمتمرکز عمل می‌کند. در این مقاله بیشتر با کارایی‌ها و ویژگی‌های این رمز ارز آشنا خواهید شد.(لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال رادیکس چیست؟

شبکه‌های حاضر در بازار ارزهای دیجیتال به طور دائم در حال پیشرفت و تغییر هستند. قراردادهای هوشمند نیز گسترش پیدا کرده‌اند. با وجود تمام این پیشرفت‌ها، توسعه‌دهندگان به فکر سوءاستفاده از شرایط ایجاد شده هستند. بنابراین سیستم غیرمتمرکز نوینی ایجاد شد تا محیطی امن برای انجام بهتر معاملات به وجود آورد.

بستر ارز دیجیتال رادیکس همان سیستم غیرمتمرکز نوین امن است. در ضمن این بستر توکن‌های جدیدی را به وجود آورد. در ادامه باید گفت رادیکس سبب به‌روزرسانی‌های زیادی در بستر ارزهای دیجیتال شد. خانه‌ای را در نظر بگیرید که از کاهگل ساخته شده است. با گذر زمان آجرها جای دیوار گلی این خانه را می‌گیرند.

می‌توان گفت رادیکس نیز در شبکه و بستر ارزهای دیجیتال همانند این آجرهاست که دیوار گلی و قدیمی بستر شبکه‌های بلاکچین را تغییر می‌دهد. ساخت و راه‌اندازی برنامه‌های غیرمتمرکز کار خیلی سختی نیست اما تاثیر زیادی بر روی کیفیت معاملات ارزهای دیجیتال دارد.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

آشنایی با تاریخچه ارز دیجیتال رادیکس

بنیانگذار ارز دیجیتال رادیکس و مدیر ارشد این فناوری دن هیوز (Dan Hughes) نام دارد. این فرد آزمایش بر روی بیت کوین را در سال 2011 شروع کرد و سعی داشت کیفیت و ویژگی‌های منحصربه‌فرد این شبکه را توسعه دهد.

با آزمایش‌های مختلفی از جمله افزایش اندازه بلاک و استفاده از سخت‌افزارهای نوین تلاش کرد تا قابلیت‌های بلاکچین بیت کوین را بین 700 تا 1000 تراکنش در هر ثانیه نگه‌دارد. کم‌کم به دفتر کل توزیع‌شده نیز نفوذ کرد تا از بهبود قابلیت‌های شبکه نوین خود مطمئن شود.

در سال 2013 نیز به صورت پیشرفته بر روی این پروژه تمرکز داشت. بین سال‌های 2013 تا اواخر سال 2016 راه‌حل‌های مختلفی برای ثبت تراکنش‌های رادیکس به وجود آورد. در این زمان برای ایجاد شبکه نوین رمز ارزی دست به کار شد و رادیکس را به طور کامل در اختیار کاربران گذاشت.

کارایی ارز دیجیتال رادیکس چیست

همان‌طور که قراردادهای هوشمند در توسعه رادیکس تاثیرگذار هستند، این رمز ارز نیز از قراردادهای هوشمند نهایت پشتیبانی را به عمل می‌آورد. موسس این رمز ارز با هر بار آزمایش رادیکس توانست سطوح امنیتی آن را افزایش دهد.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال دییم

نحوه عملکرد ارز دیجیتال رادیکس

ارز دیجیتال رادیکس به منظور غلبه بر محدودیت‌های شبکه بلاکچین و تامین بیشتر نیازهای کاربران به وجود آمد. این رمز ارز با بیش از 1 میلیون تراکنش در هر ثانیه آزمایش شد. تراکنش‌هایی که به هیچ‌وجه با شکست روبه‌رو نمی‌شدند. ورود رمز ارز رادیکس در دفتر کل توزیع‌شده نیز به ثبت رسید.

سیستم مالی جهانی این شبکه رمز ارزی تا 260 تریلیون پوند توسعه پیدا کرد. قراردادهای هوشمند نیز بر روی امنیت دارایی‌های دیجیتال کاربران تاثیر منحصربه‌فردی داشتند، یکی از همین دارایی‌های دیجیتال تحت تاثیر، رادیکس نام دارد. این ارز دیجیتال امنیت معاملات شما را تضمین می‌کند.

رادیکس بیشتر بر روی دفتر کل توزیع‌شده و غیرمتمرکز فعالیت دارد. همچنین رادیکس کاربران را به استفاده از برنامه‌های مالی غیرمتمرکز دعوت می‌کند. حتی این رمز ارز کمک‌رسان امنیت شبکه‌های رمز ارزی است. برنامه‌های خاصی نیز توسط همین شبکه رمز ارزی ارائه می‌شوند که مورد نظر بسیاری از کاربران قرار دارند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال ردکوین

توکن‌های XRD

توکن XRD توکن اصلی شبکه رادیکس به حساب می‌آید. این توکن بخشی از مکانیسم اصلی ارز دیجیتال رادیکس را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای پرداخت هزینه‌های تراکنش در سراسر شبکه رمز ارزی رادیکس همین توکن سوزانده می‌شود. تنها واحد معتبر مبادله برای پرداخت کارمزد تراکنش‌های درون شبکه، توکن XRD خواهد بود.

این توکن با حداکثر عرضه 24 میلیارد توکن، تا 10 درصد سبب توسعه پروژه آینده رادیکس می‌شود. در نظر داشته باشید استیبل کوین‌ها نیز دست کمی از رمز ارزهای رادیکس ندارند. در واقع این توکن‌ها تا حدودی شبیه به یکدیگر هستند. هدف اصلی روی کار آمدن این توکن حمایت از رمز ارز رادیکس در سال‌های آینده است.

علاوه بر تمام ویژگی‌ها و کارایی‌های ذکر شده، توکن XRD به‌عنوان جایزه و پاداش نیز در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. سالانه 300 میلیون توکن XRD در بازار ارزهای دیجیتال رد و بدل می‌شوند. گردش این توکن‌ها تا 15 درصد از تراکنش‌های انجام‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال رن

نگاهی به مزایا و معایب ارز دیجیتال رادیکس

با نگاهی عمیق به شبکه و مکانیسم ارز دیجیتال رادیکس می‌توان به عیب‌ها و مزیت‌های آنها پی برد. همان‌طور که گفتیم رادیکس مانند آجرهای نوین یک خانه با دیوارهای گلی به حساب می‌آید که بهترین امتیازات را از آن خود کرده است. در صورتی که کاربری تازه‌وارد در این زمینه هستید، بهتر است با تمام ویژگی‌های شبکه رادیکس آشنا شوید.

مزایا

نامحدود بودن، رادیکس گره‌های (کامپیوترهای متصل به شبکه) زیادی را به شبکه اضافه می‌کند، توان عملیاتی این شبکه رمز ارزی زیادتر از حد انتظار است.

ارز دیجیتال رادیکس چه کاربردی دارد

نقش مهمی در شبکه‌ برنامه‌های غیرمتمرکز دارد، از قابلیت خوبی برای ترکیب سایر شبکه‌ها بهره‌مند است. تراکنش‌های پیچیده این رمز ارز به طور کامل انجام می‌شوند و هرگز شکست نمی‌خورند.

زبان برنامه‌نویسی این ارز دیجیتال جدید است، از این‌رو بسیاری از مشکلات بازار ارزهای دیجیتال را حل می‌کند. با ظهور برنامه‌های نوین دیگر، حق امتیاز این اختراع به رادیکس تعلق می‌گیرد. توسعه‌دهندگان نیز انگیزه پیدا می‌کنند تا در پروژه‌های این رمز ارز حضور داشته باشند.

معایب

این رمز ارز برای موفقیت خود به یک پایگاه بزرگ پر از کاربر نیاز دارد. توسعه‌دهندگان باید تمام تلاش خود را برای جذب کاربران بیشتر به کار گیرند. همین موضوع یکی از سختی‌های بزرگ پیش‌رو این ارز دیجیتال خواهد بود.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال دودو

آیا سرمایه‌گذاری بر روی رادیکس سودآور است؟

براساس تجزیه و تحلیل‌های انجام‌شده سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال رادیکس ریسک بالایی به همراه دارد. به منظور کسب سود و درآمد چشمگیر از رمز ارز رادیکس باید مبلغ زیادی را در این بستر تزریق کنید. در صورتی که پول زیادی را برای معاملات رادیکس هزینه کنید با یک تغییر قیمت 24 ساعته شوک بزرگی به شما وارد می‌شود.

به تازگی حجم و ارزش بازار این رمز ارز تغییرات زیادی را شاهد بوده است. دسترسی به توکن‌های رادیکس برای همه مردم آزاد است، اما سرمایه‌گذاری بر روی این رمز ارز ریسک بالایی دارد. عده‌ای بر این باورند که توکن‌های رادیکس دستکاری شده‌اند.

ارزش این توکن‌ها از 0 تا 100 در حال تغییر است. بدین‌ترتیب این توکن بالاترین ریسک سرمایه‌گذاری را دارد. هر چه قیمت آن افزایش پیدا کند، سرمایه‌گذاری شما ریسک کمتری خواهد داشت.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال ریف

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال رادیکس

قیمت ارز دیجیتال رادیکس در اوایل سال 2022 حدود 0.21 دلار بود. این رمز ارز در ابتدای روی کار آمدن خود قیمتی معادل 0.007 دلار داشت. حجم مبادلات روزانه رادیکس توسعه پیدا کرد. به تدریج قیمت این ارز دیجیتال بیشتر شد. ناگفته نماند قیمت فعلی رادیکس در مقایسه با 24 ساعت گذشته حدود منفی 1.63 درصد کاهش پیدا کرده است.

برای اطلاع از قیمت سولانا و خرید سولانا روی کیوسک حساب کنید.

ارز دیجیتال رادیکس چه آینده‌ای در پیش‌رو دارد؟

بعد از آشنایی با مفهوم و کارایی ارز دیجیتال رادیکس، نوبت به پیش‌بینی آینده این رمز ارز می‌رسد. از آنجایی که رادیکس جدیدترین فناوری  و سیستم در بازار ارزهای دیجیتال است، به طور حتم آینده این رمز ارز درخشان خواهد بود.

آینده ارز دیجیتال رادیکس

برخلاف سایر بسترهای رمز ارزی که برای انجام خدمات خود رشوه و کارمزد بالایی دریافت می‌کنند، رادیکس به ازای امنیت تراکنش‌ها و کاربردهای خود هزینه‌های بالایی از کاربران نمی‌گیرد. بنابراین کاربران به بستری که هیچ هزینه اضافی ندارد، توجه بیشتری خواهند کرد. پس با گذر زمان بستر این رمز ارز توسعه بیشتری پیدا می‌کند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال دیجی بایت

نتیجه‌گیری

دلیل اصلی روی کار آمدن رمز ارز رادیکس حل مسائل مرتبط به امور مالی غیرمتمرکز بود. به نظر شما تامین نیازهای مالی کاربران به صورت غیرمتمرکز تا چه حدی اهمیت دارد؟ براساس گزارشات به ثبت رسیده از سیستم مالی بیش از 70 میلیارد دلار از سرمایه کاربران تحت نظارت نهادهای دولتی قرار دارد.

پس بال و پر دادن به رادیکس برای تامین شرایط مالی غیرمتمرکز یکی از بهترین اتفاقات برای کاربران و تحولات عظیم بازار رمز ارزها خواهد بود. با انتخاب این توکن می‌توانید هم ناظران مالی را حذف کنید و هم اینکه از حضور واسطه‌ها بی‌نیاز شوید. رادیکس را دست کم نگیرید.

تجربیات خود را با ما در کیوسک آکادمی به اشتراک بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

یک نظر
  1. رضا می گوید

    خیلی ممنونم بابت مقاله ای که نوشتین در جواب سوال آخرتون هم بله ۱۰۰% قیمیت این ارز در آینده نه چندان دور منفجر میشه و قیمت های الان خاطره میشه مثل اتریوم چند سنتی …!

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.