ثروتمندان در دنیای ارز دیجیتال چه کسانی هستند؟

0

همیشه در هر بازار و فضایی افرادی حضور دارند که به دلایل مختلفی از جمله فرصت‌طلبی، شانس، سرمایه‌گذاری بلند مدت، و توانایی بالا در ریسک کردن توانسته‌اند از سایرین جلو بزنند و درآمد خوبی به دست آورند. در فضا و بازار ارزهای دیجیتال اشخاصی توانسته‌اند بیش از سایرین از سرمایه‌گذاری‌های خود سود کسب کنند. اگر در مورد ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال کنجکاو هستید این مقاله ما را تا انتها دنبال کنید. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

اگر اطلاعات کافی در مورد بازار ارزهای دیجیتال و رمز ارزها به دست آورده‌اید اکنون نوبت سرمایه‌گذاری در این بازار است و حالا شما می‌توانید برای انجام معاملات رمز ارزی دست به کار شوید. برای شروع سرمایه‌گذاری بهتر است از تجارب و آموزش‌های ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال نیز استفاده کنید و سپس طبق مراحل زیر دست به کار شوید.

  • هدف خود را از ورود به بازار ارزهای دیجیتال تعیین کنید
  • رمز ارز مورد نظر خود را در نظر بگیرید
  • در مورد انتخاب صرافی معتبر و قابل قبول بررسی‌های لازم را انجام دهید.
  • صرافی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  • حساب کاربری در این صرافی بسازید
  • در نهایت سفارش خرید رمز ارز دلخواه خود را تکمیل کنید
  • برای ذخیره و نگه‌داری از ارزهای دیجیتال خود کیف پول ارز دیجیتال دانلود کنید

شاید شما از بی‌ثباتی و نوسانات بیش از حد بازار ارزهای دیجیتال کمی بترسید و قدرت ریسک پایینی داشته باشید، بنابراین می‌توانید از سرمایه‌گذاری مختلفی کمک بگیرید. در واقع شما با توجه به میزان سرمایه، هدف، و توانایی ریسک‌پذیری خود می‌توانید استراتژی مشخصی برای کسب درآمد و سود در نظر بگیرید.

  • سرمایه‌گذاری کوتاه مدت در ارزهای دیجیتال: شاید فکر کنید سرمایه‌گذاری کوتاه مدت ریسک کمتری دارد ولی از آنجایی که در این سرمایه‌گذاری امید به کسب سود بیشتر است، ریسک زیادی را متحمل می‌شوید. به طور کلی بهتر است در سرمایه‌گذاری خود تعادل داشته باشید. برای کسب سود بیشتر باید طاقت و توانایی ریسک‌پذیری خود را توسعه دهید.
  • سرمایه‌گذاری میان مدت در ارزهای دیجیتال: نام دیگر این روش سرمایه‌گذاری سویینگ تریدینگ است که در این روش سرمایه‌گذاری شما ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پایین‌ترین قیمت می‌خرید و در بالاترین قیمت می‌فروشید.

مطالعه بیشتر: درآمدزایی از ارزهای دیجیتال

آشنایی با افراد ثروتمند در حوزه ارز دیجیتال

طی چند وقت اخیر در پی توجه ایلان ماسک به دوج کوین، ظهور نوآوری‌های وب 3، تغییراتی در استراتژی‌های NFT، و نوسانات عجیب و غریب بیت کوین و سایر توکن‌ها وضعیت بازار ارزهای دیجیتال دچار تلاطم و نوسان شد.

با این وجود ثروتمندان حوزه ارز دیجیتال همچنان در کسب درآمد خود از این شرایط اقتصادی ادامه می‌دهند. طبق گزارش مجله فوربس بیش از 30 میلیاردر در بازار ارزهای دیجیتال حضور دارند که درآمد اصلی خود را از طریق معاملات رمز ارزها و با کمک فناوری بلاکچین به دست می‌آورند.

 به تازگی  برخی از تازه‌واردان همانند بنیان‌گذاران شرکت‌های زیر ساخت وب 3 نیز به لیست ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال اضافه شده‌اند.

مطالعه بیشتر: روش های ترید ارز دیجیتال

ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال و بیت کوین

 با بررسی شرایط ارزهای دیجیتال در سال 2007 و مقایسه این شرایط با وضعیت کنونی در سال 2022 می‌توان به این نتیجه رسید که ثروتمندان بازار ارز دیجیتال به موفقیت‌های بیشتر دست یافته‌اند زیرا در سال 2007 تنها امکان کسب درآمد از بیت کوین امکان‌پذیر بود.

 ولی در حال حاضر بیش از 2000 رمز ارز در بازار ارزهای دیجیتال مشاهده می‌شود که روش خوبی برای ثروتمند شدن خواهند بود. البته شما باید به دانش فنی و مهارت کافی برای موفقیت در این بازار دست پیدا کنید. در بخش دیگر این مقاله شما را با 18 نفر از ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال آشنا خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر: روانشناسی بازار ارزهای دیجیتال

هجده نفر از ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال

علاوه بر ماسک، زاکر برگز، و الیسونز که به عنوان ثروتمندان بزرگ بازار ارزهای دیجیتال معرفی می‌شوند، می‌توان فهرست بلندتری از ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال تهیه کرد. این سرمایه‌گذاران و موسسان در معاملات تجاری رمز ارزها شرکت دارند و در واقع چرخ‌های اصلی این بازار را بر دوش می‌کشند.

بدون‌شک گذشته از افراد سرشناسی که به عنوان ثروتمندان این حوزه معرفی شده‌اند، باز هم افرادی وجود دارند که هنوز سرمایه و ثروت اصلی خود را افشا نکرده‌اند.

تا چندی پیش افراد حاضر در بازار سکه و برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری جزء ثروتمندان جهان محسوب می‌شدند.  ولی در حال حاضر افراد فعال در این صعنت نوپا نیز با حجم معاملات و دارایی‌های ارزهای دیجیتالی که دارند جزء میلیاردرها و مولتی میلیاردرها خواهند بود.

مطالعه بیشتر:  شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال

جدول نام ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال

نام فرد ثروتمندمیزان سرمایه فعلی و منبع درآمداصالت و شهروندی
چانگ پنگ ژئو (Changpeng Zhao)65 میلیارد دلار از بایننسکانادا
سام بنک من فراید (Sam Bankman-Fried)24 میلیارد دلار از FTXایالات متحده آمریکا
برایان آرم استرانگ (Brian Armstrong)6.6 میلیارد دلار از کوین بیسایالات متحده آمریکا
گری وانگ (Gary Wang)5.9 میلیارد دلار از FTXایالات متحده آمریکا
کریس لارسن (Chris Larsen)4.3 میلیارد دلار از ریپلایالات متحده آمریکا
دو قلوهای وینکلووس (Winklevoss)هر یک به تنهایی 4 میلیارد دلار از بیت کوینایالات متحده آمریکا
سانگ چی هیونگ (Song Chi-Hyung)3.7 میلیارد دلار از Upbitکره
بازی سیلبرت (Barry Silbert)3.2 میلیارد دلار از گروه ارز دیجیتالایالات متحده آمریکا
جد مک کالب (Jed McCaleb)2.5 میلیارد دلار از ریپل و استلارایالات متحده آمریکا
فرد ارسام (Fred Ehrsam)2.1 میلیارد دلار از کوین بیسایالات متحده آمریکا
جوزف لوبین (Joseph Lubin)5 میلیارد دلار از اتریومکانادا
متیو ملون (Matthew Mellon)1 میلیارد دلار از ریپلایالات متحده آمریکا
میکری ژان (Micree Zhan)3.2 میلیارد دلار از ماینینگچین
برد گارلینگ هوس (Brad Garlinghouse)3 میلیارد دلار از ریپلایالات متحده آمریکا
مایکل سیلور (Micheal Saylor)2.9 میلیارد دلار از بیت کوینایالات متحده آمریکا
کیم هیونگ نیون (Kim Hyung-nyon)1.9 میلیارد دلار از Upbitکره جنوبی
متیو روس‌زاک (Matthew Roszak)1.4 میلیارد دلار از بیت کوین و سایر رمز ارزهاایالات متحده آمریکا
تیم دریپر (Tim Darper)1.2 میلیارد دلار از بیت کوین و سایر رمز ارزهاایالات متحده آمریکا
ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال در حوزه رمزارزها

چانگ پنگ ژئو (Changpeng Zhao)

چانگ ثروتمندترین فرد در بازار ارزهای دیجیتال و موسس و مدیرعامل بایننس است که در واقع نوزدهمین فرد ثروتمند جهان به حساب می‌آید. براساس گزارش به دست آمده از فوربس، چانگ حداقل 70 درصد از سرمایه اصلی بایننس که پلتفرم جهانی پیشرفته در تجارت ارزهای دیجیتال است را در اختیار دارد.

در سال 2021 بایننس یک سوم از کل حجم معاملات رمز ارزها را با تغییراتی خاص به صورت متمرکز و به نفع خود انجام داد و توانست درآمدی حدود 16 میلیارد دلار برای خود ایجاد کند. به گزارش از فوربس بعد از ارزیابی‌های نهایی بایننس ثروت خود را 1.9 میلیارد دلار در سال 2021 افزایش داده است.

ناگفته نماند چانگ 44 ساله در حال حاضر بخش کوچکی از بیت کوین و مقداری نامعلوم BNB (توکن بومی بایننس) را در اختیار دارد. این طور که مشخص است بایننس قصد دارد سرمایه‌گذاری بزرگی در شرکت مادر خود ایجاد کند که این سرمایه‌گذاری سود خوبی در اختیار چانگ قرار می‌دهد.

مطالعه بیشتر: اشتباهات تازه کارها در بازار ارز دیجیتال

سام بنک من فراید (Sam Bankman-Fried)

بنک من فراید 30 ساله از اواخر سال 2021 با حفظ جایگاه و شرایط خود در صرافی FTX از هنگ کنگ به باهاماس نقل مکان کرد. صرافی FTX در ژانویه سال 2021 افزایش ارزش و سهام چشمگیری داشت و به تازگی طبق ارزیابی اخیر انجام‌شده ارزش اصلی  FTX حدود 8 میلیارد دلار ارزیابی شده است.

این ثروتمند حاضر در دنیای ارزهای دیجیتال قول داده تمام دارایی خود را در طول عمرش به افراد نیازمند ببخشد. در حال حاضر بک من فراید حدود نیمی از سهام FTX و بیش از 7 میلیارد دلار FTT توکن بومی این پلتفرم را در اختیار دارد.

در نظر داشته باشید FTX در سال 2019 توسط بک من فراید تاسیس و به یکی از اصلی‌ترین صرافی‌های بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شد.

این صرافی در واقع توسط یک تریدر برای کمک به تریدرهای بازار رمز ارزها تعبیه شده است. صرافی FTX طی یک دور تامین مالی خود 420 میلیون دلار FTX از 69 سرمایه‌گذار به دست آورد و بک من فراید را به یکی از ثروتمندترین افراد جهان و ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال تبدیل کرد که ثروت خود را زیر 10 سال به دست آورده است.

مطالعه بیشتر: معایب ترید ارز دیجیتال

برایان آرم استرانگ (Brian Armstrong)

مدیر عامل و موسس کوین بیس این صرافی رمز ارز را در آوریل سال 2021 با ارزش غیرقابل باور 100 میلیارد دلار به عرضه عمومی درآورد.

با اینکه ارزش بازار فعلی ارزهای دیجیتال نصف شده است ولی اوضاع هنوز برای کوین بیس به قدری خوب است که آرم استرانگ با 19 درصد از سهام کوین بیس سومین فرد ثروتمند در حوزه ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید.

آرم استرانگ همیشه تی‌شرت‌های ساده به تن دارد و مویی به سر ندارد ولی همین فرد 39 ساله به تازگی در برابر قانون پیشنهادی پارلمان اتحادیه اروپا علیه ارزهای دیجیتال ایستادگی نشان داده است. برایان آرم استرانگ موسس و مدیرعامل بزرگ‌ترین صرافی بیت کوین خواهد بود که تریدری کهنه‌کار به حساب می‌آید.

آرم استرانگ یکی از ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال

پیش‌تر این فرد ثروتمند یک نرم‌افزار Airbnb راه‌اندازی کرد و سپس در سال 2021 کوین بیس را برای عرضه مستقیم در اختیار عموم قرار داد. این صرافی طی مدت کوتاهی توانست به ارزش بالایی دست پیدا کند. دارایی خالص آرم استرانگ پس از ثبت مستقیم این صرافی در آوریل سال 2021 از 10 میلیارد دلار نیز گذشت.

گری وانگ (Gary Wang)

یکی از موسسان و مدیران ارشد فناوری مربوط به FTX گری وانگ است که این صرافی ارزهای دیجیتال را به همراه بک من فراید در سال 2019 راه‌اندازی کرد. وانگ دارای 16 درصد سهام در تجارت جهانی FTX و بیش از 600 میلیون دلار FTT توکن بومی FTX است.

به خاطر داشته باشید وانگ قبل از ورود به بازار ارزهای دیجیتال یک مهندس نرم‌افزار در گوگل بود و در ساخت پلتفرم رزرو آنلاین پروازهای گوگل همکاری کرد. رشته تحصیلی او ریاضیات و علوم کامپیوتری بود که در MIT مدرک خود را دریافت کرد.

صرافی FTX در واقع توسط این تریدر برای بهتر انجام شدن روند خرید و فروش مشتقات رمز ارزی روی کار آمد. وانگ علاوه بر 16 درصد سهم خود از صرافی توانست حدود 18 درصد از عملیات خود را در ایالات متحده که سرمایه‌گذاران ارزش آن را 8 میلیارد ارزیابی کرده‌اند، در اختیار و تصرف خود قرار دهد.

مطالعه بیشتر: تحلیل تکنیکال

کریس لارسن (Chris Larsen)

لارسن بنیان‌گذار و رئیس اجرایی شرکت بلاکچین ریپل است که توکن این شبکه XRP در حال حاضر هشتمین ارز دیجیتال بزرگ جهان محسوب می‌شود.

کریس با شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال جنگ و ستیز است زیرا این شکایت ادعا می‌کند عرضه اولیه توکن ریپل در دسامبر سال 2020 یک عرضه غیرقانونی بود.

پرونده مربوط به فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده این شرکت هنوز در دادگاه‌های فدرال پیچیده است و توسط بسیاری از ناظران ارزهای دیجیتال همچنان به عنوان یک نقطه عطف در فروش توکن‌های آتی به حساب می‌آید. لارسن و ریپل این تخلف را رد کردند.

جدا از چالش‌های پیش آمده لارسن به جنگ با بیت کوین نیز درگیر شد. لارسن 61 ساله با کمک گروه هواشناسی یک کمپین تغییر آب و هوا راه‌ انداخت تا جامعه بیت کوین را تحت فشار قرار دهد و ردپای کربن سنگین حاصل از این دارایی دیجیتال را کم کند.

در حال حاضر ریپل نیز بیش از 100 مشتری دارد که از جمله معروف‌ترین آنها می‌توان به American Express و Santander اشاره کرد.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا سولانا خود را خرید کنید

دو قلوهای وینکلووس (Winklevoss)

برادران دوقلو بیشتر دشمنان مارک زاکربرگ هستند که در ازای تسویه حساب 65 میلیون دلاری خود با زاک وارد بازار طلای دیجیتال شدند و توانستند دارایی ارزهای دیجیتالی معادل 4 میلیارد دلار به دست آورند. این برادران دوقلو خرید بیت کوین را از سال 2012 آغاز کردند.

در ادامه این روند به معاملات خود تنوع دادند و سایر ارزهای دیجیتال را مبادله کردند و در نهایت موسس صرافی

Gateway و دینفع برخی از NFTها هستند. صرافی Gemini که این دوقلوها از سال 2014 آن را تاسیس کرده‌اند تا به امروز هر روز حدود 200 میلیارد دلار معامله انجام می‌دهد. کامرون رئیس این صرافی و تایلر نیز مدیرعامل آن است.

برادران دو قلو وینکلووس از ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال

با اینکه آنها مدعی بودند زاکربرگ حق آنها را در راه‌اندازی شبکه اجتماعی پایمال کرده است ولی دریافت 65 میلیون دلار از مدیرعامل فیس‌بوک برای حل و فصل این مسئله کمک بزرگی به آنها کرد تا جزء ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال به حساب آیند.

سانگ چی هیونگ (Song Chi-Hyung)

سانگ چی موسس صرافی پیشرو کره جنوبی Upbit از طریق بازار پر رونق ارزهای دیجیتال توانست 46 میلیارد دلار پول نقد جمع‌آوری کند. براساس محاسبات انجام‌شده او حدود یک چهارم شرکت مادر Dunamu را در اختیار دارد که ارزش این سهم 17 میلیارد دلار بود.

تا چندی پیش Qualcomm حدود 6 درصد از سهام Dunamu را در اختیار داشت. گذشته از این شرکت، پلتفرم Upbit در پایان سال 2021 حدود 4.7 میلیارد دلار تراکنش روزانه را در یکی از مهم‌ترین بازارهای ارزهای دیجیتال جهان مدیریت کرد.

 دارایی شخصی و خالص سانگ چی 500 میلیون دلار تخمین زده شد. سانگ چی 38 ساله تنها طی 4 ماه توانست این صرافی ارزهای دیجیتال را به یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های کره جنوبی تبدیل کند. در حال حاضر بازار این صرافی در بین 3 بازار برتر معاملات بیت کوین قرار دارد.

سانگ چی این صرافی را با کمک هولدینگ خود راه‌اندازی کرد و در حال حاضر مجموع 120 توکن از 124 توکن بازار را شامل می‌شود.

برای اطلاع از قیمت کاردانو و خرید کاردانو روی کیوسک حساب کنید.

باری سیلبرت (Barry Silbert)

باری سیلبرت به عنوان موسس گروه ارز دیجیتال، مجموعه‌ای از ارزهای دیجیتال متنوع را روی کار آورد. سرمایه‌گذاری او Grayscale را تحت کنترل دارد و همانند کوین دسک، شرکت محبوب اخبار و رویدادهای ارزهای دیجیتال، حدود 25 میلیارد دلار از دارایی‌های رمز ارزها را مدیریت می‌کند.

سیلبرت از طریق برخی از شرکت‌های مرتبط به گروه ارزهای دیجیتال، در بیش از 200 استارت اپ ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد. باری قبل از اینکه وارد عرصه ارزهای دیجیتال شود، به عنوان یک بانکدار سرمایه‌گذاری و کارآفرین کار می‌کرد. اما در سال 2015 پلتفرم معاملات سهام Second Market را با مبلغی نامشخص فروخت.

باری سیلبرت از ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال

گروه ارزهای دیجیتال به مدیریت باری سیلبرت از 5 شرکت متمرکز رمز ارزها تشکیل شده است. بیشترین دارایی گروه Grayscale نیز شامل بیت کوین و اتر بود. در تاریخ 11 جولای سال 2022 دارایی خالص باری سیلبرت معادل 1.9 میلیارد دلار است.

جد مک کالب (Jed McCaleb)

مک کالب بیشتر ثروت خود را در ریپل و XRP صرف کرد، در واقع او به پروژه‌های ارزهای دیجیتال متمرکزی مشغول بود که خودش در سال 2012 آن را پایه‌گذاری کرد. متاسفانه مک کالب در سال 2013 بعد از درگیری با لارسن و سایر اعضای تیم، پروژه خود را ترک کرد. بعد از این اتفاق مک کالب به فروش XRP دست زد.

می‌توان گفت مک کالب بخش عمده‌ای از XRP خود را بعد از دوره‌های مالی صعودی فروخت و به توافق خود برای جدایی از آزمایشگاه‌های ریپل که در سال 2014 به ثبت رسیده بود، همچنان پایبند است. در ضمن مک کالب موسس و مدیر ارشد فناوری ارز دیجیتال استلار به حساب می‌آید.

مک کالب یک مبتکر اولیه در حوزه بلاکچین است که به ایجاد 3 شرکت معروف ارزهای دیجیتال کمک کرد. اولین صرافی بزرگ بیت کوین توسط مک کالب در سال 2010 به نام Mt. Gox تاسیس شد ولی 1 سال بعد قبل از هک شدن این صرافی، مک کالب آن را فروخت.

براساس گزارشات به دست آمده، تخمین زده شده که هنوز از 9 میلیارد XRP، حدود 3.4 میلیارد XRP به مک کالب تعلق دارد زیرا او یکی از اصلی‌ترین موسسان ریپل به حساب می‌آید. در حال حاضر نیز دارایی خالص او 3 میلیارد دلار است.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا لایت کوین خود را خرید کنید

فرد ارسام (Fred Ehrsam)

ارسام در سال 2012 با همکاری برایان آرم استرانگ صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس را تاسیس کرد. از سال 2012 تا به امروز کوین بیس به بزرگ‌ترین کارگزاری ارزهای دیجیتال در ایالات متحده تبدیل شده است. در سال 2017 ارسام شرکت کوین بیس را ترک کرد ولی همچنان در هیئت مدیره این شرکت باقی ماند.

در حال حاضر حدود 6 درصد از سهام این شرکت در اختیار ارسام است. در ضمن کوین بیس نیز در سال 2021 عمومی شد و در اختیار عموم قرار گرفت. در سال 2018 نیز ارسام  Paradigm یک شرکت سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال را با بیش از 1 میلیارد دلار دارایی تاسیس کرد.

ارسام تحصیلات خود را در Duke به پایان رساند و پیش از راه‌اندازی کوین بیس 2 سال در  Goldman Sachs به عنوان یک تریدر ارزهای خارجی فعالیت داشت. ارسام توانست موقعیت خود را توسعه دهد و ساعت‌ها به بازی  World of Warcraft مشغول شود، جایی که برای اولین بار با مفهوم رمز ارزهای درون بازی‌ها آشنا شد.

مطالعه بیشتر: کنترل احساسات در ترید ارز دیجیتال

جوزف لوبین (Joseph Lubin)

جوزف لوبین یکی از بنیان‌گذاران اتریوم است که قدرت پشت پرده Consensys نیز به حساب می‌آید. Consensys یک نرم‌افزار بلاکچین است که به توسعه‌دهندگان، شرکت‌ها، و افراد در سراسر جهان در ساخت برنامه‌های نسل بعدی، راه‌اندازی زیرساخت‌های مالی و دسترسی به وب غیر متمرکز کمک می‌کند.

جوزف لوبین یکی از ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال

لوبین به عنوان یک کارآفرین کانادایی EthSuisse را که در سوئیس مستقر است تاسیس کرد و در نهایت به یاری اتریوم مشغول شد. لوبین از طریق EthSuisse بر روی توسعه و گسترش قابلیت‌های فناوری بلاکچین علاوه بر ذخیره داده‌ها، به منظور ذخیره برنامه‌ها و تسهیل روند، تایید یا اجرای مذاکره و انجام قراردادهای هوشمند کار می‌کند.

همچنین لوبین در گروه‌های بین صنعتی نیز برای پیشبرد راه‌حل‌های مربوط به مسائل حاکمیتی در صنعت بلاکچین مشارکت داشته است. از سال 2021 ثروت شخصی او 5 میلیارد دلار تخمین زده شد. فراموش نکنید جوزف لوبین دارای 600 کارمند است و کار خود را از با تمرکز بر روی رباتیک و شبکه‌های مهندسی نرم‌افزار شروع کرد.

متیو ملون (Matthew Mellon)

متیو ملون که وارث یکی از ثروت‌های بانکی آمریکا بود در سال 2018 درگذشت. با اینکه اعضای خانواده و دوستان او بسیار نگران بودند، او سرمایه‌گذاری خود بر روی ارزهای دیجیتال را در اوایل سال 2012 شروع کرد.

ملون سرمایه‌گذاری اولیه در شبکه ریپل بود که قصد داشت فناوری بلاکچین را برای موسسات بزرگ توسعه دهد. به گفته ملون او مالک بسیاری از ارزهای دیجیتال و همچنین سرمایه‌گذار بر روی مسائل فرعی رمز ارزها بود.

در سال 2022 ثروت شخصی او حدود 1 میلیارد دلار تخمین زده شد. در ضمن متیو ملون رئیس سابق کمیته مالی حزب جمهوری‌خواه نیویورک بود و با اعتیاد به مواد مخدر دست و پنجه نرم می‌کرد.

به همین دلیل زمانی که سال‌ها پیش فعالیت خود را در حوزه ارزهای دیجیتال شروع کرد، دوستان و خانواده‌ش سعی داشتند او را منصرف کنند زیرا تصور می‌کردند او دچار وسواس شده و نمی‌تواند خیلی خوب تمرکز کند.

با اینکه متیو ملون در مسیر سرمایه‌گذاری خود موفق بود ولی برخی از سرمایه‌گذاری‌های اولیه خود را رها کرد و حتی بیت کوین‌های خود را فروخت.

میکری ژان (Micree Zhan)

میکری ژان در سال 2013 با همکاری Jihan Wu فناوری بیت مین عظیم ماینینگ ارزهای دیجیتال چینی را تاسیس کرد. اما بعد از کشمکش بزرگ، سخت و بلند مدتی میان ژان و سایر مدیران، میکری در اکتبر سال 2019 از این شرکت برکنار شد.

در حال حاضر بیت مین بزرگ‌ترین شرکت استخراج ارزهای دیجیتال چین است که در این زمینه تخصص خوبی دارد. در ضمن این شرکت در فروش تراشه‌های ماینر ASIC نیز تبحر دارد. با این حال ژان همچنان بزرگ‌ترین سهام‌دار این شرکت محسوب می‌شود.

 در سال 2022 دارایی خالص او 3.2 میلیارد دلار تخمین زده شد. براساس گزارش‌های به دست آمده، بیت مین در اکتبر سال 2019 بعد از اینکه برای عرضه عمومی در بورس هنگ کنگ با شکست مواجه شد، برای عرضه اولیه سهام در ایالات متحده ثبت‌نام کرد.

ناگفته نماند ژان در سال 2001 از دانشگاه Shandong و در رشته مهندسی برق فارغ‌التحصیل شد و سپس تراشه‌های ASIC را ساخت تا نرم‌افزار بیت مین خود را تامین کند. همچنین ژان توانست مدرک کارشناسی ارشد مهندسی خود را از آکادمی علوم چین تحویل بگیرد.

مطالعه بیشتر: چگونه تریدر شویم؟

برد گارلینگ هوس (Brad Garlinghouse)

برد گارلینگ هوس نیز مدیرعامل شرکت فناوری مالی بلاکچین ریپل یا صادرکننده XRP است. در حال حاضر برد حدود 6.3 درصد از سهام گزارش‌شده در شرکت و همچنین بسته‌های تخصیص اضافی در توکن‌های XRP را در اختیار خود دارد.

برد گارلینک هوس از ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال

دارایی خالص شخصی او 3 میلیارد دلار تخمین زده شده است. برد مدرک مدیریت بازرگانی خود را از دانشگاه هاروارد دریافت کرده و بهترین شجره‌نامه را در فناوری بلاکچین دارد. او در واقع مدیرعامل Hightail، رئیس اپلیکیشن‌های AOL و معاون ارشد یاهو به حساب می‌آید.

 برد گارلینگ هوس 47 ساله به عنوان مدیرعامل ریپل حدود 6.3 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد. توجه داشته باشید برد تنها به همین دلیل در میان ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال به حساب نمی‌آید زیرا با اینکه دارایی برد از ریپل حدود 61.3 میلیارد XRP است، مجموع دارایی‌های برد معادل 95 میلیارد دلار خواهد بود.

براساس بررسی‌های به عمل آمده توسط سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر ریپل، سهم این شرکت تنها 410 میلیون دلار ارزیابی شده بود.

 مایکل سیلور (Micheal Saylor)

سیلور میکرواستراتژی شرکت نرم‎افزار کسب و کار خود را که در سال 1989 تاسیس کرده بود، به یک پروکسی بیت کوین تغییر داد. تنها در سال 2020 سیلور که از طرفداران ارزهای دیجیتال بود، به بیش از 7000 بیت کوین توسط میکرواستراتژی دست پیدا کرد، به زبان ساده خرید بیت کوین را بر عهده داشت.

او بیت کوین‌های خود را با 1.1 میلیارد دلاری که داشت و با کمک ذخایر نقدی و وجوه قرض‌شده خریداری کرد. بعد از صعود بیت کوین تازه سیلور به شرایط خوبی دست پیدا کرد. طی 2 سال گذشته سهام میکرواستراتژی 4 برابر شده و سیلور یکی از بزرگان این حوزه به حساب می‌آید.

همچنین سیلور 54 ساله که یک میلیاردر است و در دوران دات کام سرمایه‌گذاری کرده بود، به هنگام سقوط دات کام  و در پی اتفاقات بدی که در بخش حسابداری رخ داد،او نیز شاهد سقوط ثروت خود بود. میکرواستراتژی سیلور در اواخر ماه مارس اعلام کرد که همیشه برای بیت کوین تشنه است.

مطالعه بیشتر: فومو چیست

کیم هیونگ نیون (Kim Hyung-nyon)

هیونگ نیون معاون اجرایی Dunamu کره جنوبی است که حدود 13 درصد از سهام این پیشروترین صرافی ارزهای دیجیتال کره جنوبی را در اختیار دارد. هیونگ حدود یک دهه پیش به همراه سونگ چی هیونگ، همکار میلیاردر خود این صرافی را تاسیس کرد.

می‌توان گفت غالب‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال کره جنوبی توسط همین فرد اداره می‌شود. در ماه سپتامبر سال 2021  صرافی Dunamu توانست 85 میلیون دلار خود را به 8.7 میلیارد دلار تبدیل کند. سرمایه‌گذاران اصلی این صرافی از شرکت Altos Ventures بودند.

تا قبل از اینکه کیم وارد عرصه رمز ارزها شود، در شرکت پرداخت موبایل محلی به نام Danal مشغول بود ولی با گذر زمان توانست به یکی از ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال تبدیل شود.

متیو روس‌زاک (Matthew Roszak)

روس‌زاک از سال 2012 خرید بیت کوین را آغاز کرد و در عرضه اولیه سکه‌ها شرکت داشت. سپس در سال 2013 توکن‌هایی همانند فکتوم، مستر کوین، و Maidsafe را خرید. در ضمن روس‌زاک در استارت اپ‌های ارزهای دیجیتال مختلف همانند صرافی‌های محبوب به نام کوین بین و کراکن سرمایه‌گذاری کرد.

تا قبل از اینکه وارد حوزه ارزهای دیجیتال شود، روس‌زاک به عنوان یک سرمایه‌دار در شرکت‌ SilkRoad Equity و شرکت سهام خصوصی Advent International برتانیا کار می‌کرد.

متیو روس زاک از ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال

روس‌زاک یکی از معتقدان واقعی این حوزه است که به تازگی پیشنهاد ارائه 50 دلار دارایی دیجیتال به هر یک از اعضای کنگره را مطرح کرد. متیو اولین بیت کوین‌های خود را به ریچارد برنسون و بیل کلینتون ارائه داد.

تا قبل از ورود به عرصه ارزهای دیجیتال متیو به عنوان یک کارآفرین در حوزه فناوری فعالیت داشت و شرکت‌های نرم‌افزاری زیادی را تاسیس کرد. به گفته روس‌زاک او فردی خوش شانس است که خیلی زود توانست به یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای و ریسک‌پذیر تبدیل شود.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا مانا (دیسنترالند) خود را خرید کنید

تیم دریپر (Tim Draper)

دریپر یکی از سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر بازار ارزهای دیجیتال است که برای اولین بار در سال 2012 بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد. بعد از گذشت 2 سال از اولین خرید خود در سال 2014 در حراج توکن‌هایی که از مارشال‌های ایالات متحده مصادره شده بود 29656 بیت کوین را به قیمت 18.7 میلیون دلار خریداری کرد.

به زبان ساده او به ازای هر سکه مارشال‌های ایالات متحده تنها 632 دلار پرداخت کرد. این خرید نهایی دریپر در جاده ابریشم که بازار آنلاین بدنامی برای دریافت، خرید، و فروش کالاها و خدمات غیرقانونی است انجام شد.

به گفته دریپر به فوربس در اوایل سال 2022، قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022 به 250000 دلار می‌رسد. ناگفته نماند در حال حاضر بیت کوین با قیمتی زیر 50000 دلار معامله می‌شود.

خرید و معامله ارزهای دیجیتال برای اولین زمانی به ذهن دریپر خطور کرد که شاهد خرید یک شمشیر مجازی با پول نقد بود. 15 سال پیش مردی در کره جنوبی با پول نقد خود یک شمشیر مجازی برای پسرش خرید و همین اتفاق باعث شد دریپر به ارزهای دیجیتال فکر کند.

مطالعه بیشتر: نظریه بازی در ارز دیجیتال

نتیجه‌گیری

در این مقاله 18 نفر از ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال را به شما معرفی کردیم و در مورد زندگی گذشته و تفکرات آینده آنها اطلاعاتی در اختیار شما گذاشتیم. این افراد با سعی و تلاش بی‌سابقه خود توانستند مرزهای موفقیت را جابه‌جا کنند و به رتبه خوبی در میان تمام ثروتمندان جهان به دست آورند.

البته که برخی دیگر از ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال همانند ویتالیک بوترین، ساتوشی ناکاموتو، آنتونی دی لوریو، و غیره نیز جزء ثروتمندان دنیای ارز دیجیتال به حساب می‌آیند که البته ثروت عظیم آنها بر هیچ کسی پنهان و نامعلوم نیست.

آیا ثروتمند دیگری در دنیای ارزهای دیجیتال می‌شناسید؟ خوشحال می‌شویم نظر خود را برای ما یادداشت کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رای‌ها 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.