استریوم و سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰، یک تجربه پرسود و امن

آشنایی با استریوم، استیکینگ در اتریوم 2.0

0

چقدر از شبکه بلاکچین اتریوم استفاده می‌کنید؟ همان‌طور که می‌دانید شبکه اتریوم یکی از شبکه‌های پرکاربرد بازار ارزهای دیجیتال است که مورد استقبال کاربران زیادی قرار دارد. اگر شما نیز برای معاملات خود و فرآیند درون بازار ارزهای دیجیتال بیشتر از اتریوم استفاده می‌کنید،پس استریوم و سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ برای شما کارایی زیادی دارد.

شرکت در برنامه‌های سرمایه‌گذاری اتریوم شاید برای بعضی از کاربران سخت و پیچیده باشد. اما با پیشرفت تکنولوژی و بازار رمز ارزها، برنامه‌های کاربردی ویژه‌ای مانند استریوم روی کار آمدند. در واقع این برنامه سبب شد کاربران راحت‌تر در شبکه بلاکچین اتریوم سهام‌گذاری کنند.

بسیاری از بانک‌ها نیز برای تسهیل امور بانکی خود از برنامه‌های کاربردی ساده‌تری استفاده می‌کنند. شبکه اتریوم نیز برای تسهیل روند سهام‌گذاری کاربران، استریوم را به وجود آورد تا کاربران با راهنمایی این برنامه بتوانند سرمایه‌گذاری پرسودی را تجربه کنند. کیوسک آکادمی قصد دارد مفهوم استریوم و نحوه سهام‌گذاری بر روی اتریوم 2.0 را شرح دهد.

 


آیا می‌دانید اتریوم 2.0 چیست؟


شبکه بلاکچین اتریوم در بسیاری از موارد مربوط به بازار ارزهای دیجیتال فعالیت و کاربرد دارد. اما با گذر زمان این شبکه بیش از حد پر و اطلاعات زیادی بر روی آن بارگذاری شد. از این‌رو پردازش تراکنش‌های حاضر در شبکه اتریوم زمان بیشتری طول می‌کشد و به طور حتم هزینه بیشتری خواهد داشت.

در ادامه این روند، سرمایه‌گذاران سود حاصل از سرمایه‌گذاری خود را باید کم‌کم به خاطر هزینه‌های بالای تراکنش‌ها خرج کنند. کارمزد حاصل از تراکنش‌های شبکه اتریوم و همچنین کارمزد مربوط به برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکزی که بر روی این شبکه وجود دارند به تدریج به کاربران فشار می‌آورد.

به‌عبارت دیگر افزایش هزینه‌های جانبی بازار رمز ارزها و شلوغی شبکه بلاکچین اتریوم باعث شد برنامه کاربردی برای نظم‌دهی بهتر به روند معاملات ایجاد شود. گذشته از این برنامه کاربردی، توسعه‌دهندگان بستری مانند بستر اتریوم ایجاد کرده که اتریوم 2.0 خوانده می‌شود. در ادامه با استریوم و سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ آشنا می‌شوید.

 


آشنایی با مفهوم استریوم


برای درک بهتر از استریوم و سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ در ابتدا مفهوم استریوم را بررسی می‌کنیم. این برنامه کاربردی به‌عنوان زیرساخت مهم اتریوم روی کار آمد. همچنین با کمک این برنامه، سرمایه‌گذاری بر روی اتریوم راحت‌تر شد، چون کاربران توانستند از آن نهایت بهره را ببرند.

با کمک استریوم، این برنامه کاربردی قابل‌اعتماد، می‌توانید خیلی راحت سکه‌ها و توکن‌های ارزهای دیجیتال خود را به اشتراک بگذارید. در ضمن این برنامه در شبکه اتریوم 2.0 کاربرد دارد و شما با کمک استریوم حاضر در اتریوم 2.0 می‌توانید جوایز چشم‌گیری کسب کنید.

علاوه بر همه این توضیحات، استریوم یک سرویس ارائه‌دهنده خدمات تخصصی در شبکه اتریوم به حساب می‌آید. این برنامه کاربردی در انواع برنامه‌های حاضر در شبکه اتریوم حضور فعال دارد، از مشاوره گرفته تا توسعه‌ یا ارائه راه‌حل و بهترین خدمات مربوط به بازار ارزهای دیجیتال.

 


نحوه استیکینگ یا سهام‌گذاری در اتریوم


استیکینگ اتریوم برخلاف سایر سهام‌گذاری‌های دیگر است، بعد از استخراج هر بلاک و پردازش تراکنش‌های تاییدشده، تمام این تغییرات جدید اعتبارسنجی می‌شوند و سپس عمل استیکینگ آن به مرحله اجرا درمی‌آید. می‌توان گفت جمع‌آوری یا استیکینگ اتریوم به طور متوسط 4 الی 6 دقیقه طول می‌کشد.

استریوم و سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ سود خوبی دارد

هر دور از این سهام‌گذاری غیرقابل برگشت خواهد بود. در ضمن برای نحوه بهتر سهام‌گذاری بر روی اتریوم، زمان مشخصی برای ایجاد بلاک جدید پیشنهاد می‌شود و حتی تراکنش‌های داخلی نیز از فیلتر اعتبارسنجی می‌گذرند. هر بخش از شبکه بلاکچین که این فرآیند اعتبارسنجی را بیشتر انجام دهد، به طور حتم امتیاز بیشتری کسب می‌کند.

زمانی که بخشی از شبکه بلاکچین سهام‌گذاری موفق‌تری داشته باشد، به آن عضو از شبکه در راستای ایجاد بلاک جدید و انجام تراکنش‌ها، پیشنهادات بیشتری ارائه می‌شود. در ضمن سهام‌گذاری یا استیکینگ اتریوم سبب می‌شود سایر اعضای حاضر در شبکه بلاکچین نیز در مورد این پیشنهادات رای دهند و حتی معاملات را تایید کنند.

 


روش سهام‌گذاری بر روی اتریوم


اکنون که با استریوم و سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ آشنا شدید، شاید بخواهید بر روی اتریوم سهام‌گذاری کنید. اما این سهام‌گذاری به چه شکلی انجام می‌شود؟ در نظر داشته باشید، سهام‌گذاری بر روی اتریوم به روش‌های مختلفی قابل‌انجام است. در ادامه به 3 مورد از روش‌های سهام‌گذاری بر روی اتریوم اشاره می‌کنیم:

 • سیستم‌های ذخیره‌سازی شما فرآیند کامل استیکینگ در برنامه سهام‌گذاری اتریوم را انجام می‌دهد. بنابراین شما به راحتی اترها را به حساب خود واریز می‌کنید. در ادامه این اترها سیستم جدید ذخیره‌سازی را برای شما راه‌اندازی می‌کنند. در ضمن این اترها مراقبت از انواع تراکنش‌های حاضر در شبکه بلاکچین را بر عهده دارند. اجرا و مدیریت این اترها کار سختی نیست.
 • در یک بستر انفرادی مشغول به سهام‌گذاری بر روی اتریوم شوید. در نتیجه نیازی نیست کلیدهای خصوصی لازم برای اعتبارسنجی را کنترل کنید. شما تنها مسئول به‌عنوان ارائه‌دهنده سهام و مدیریت دارایی‌ها خواهید بود. به ازای خدماتی که بستر انفرادی شما در اختیار تراکنش‌ها می‌گذارد، می‌توانید پاداش خوبی کسب کنید.
 • برای سهام‌گذاری بر روی اتریوم به طور حتم باید از بسترهای اتریوم 1.0 و 2.0 اطلاعات کافی داشته باشید. با کمک برنامه‌هایی مانند استریوم می‌توانید خیلی ساده با بلاک‌های تازه استخراج‌شده شبکه بلاکچین اتریوم، ارتباط برقرار کنید و از پس عمل سهام‌گذاری برآیید.

به خاطر داشته باشید برای سهام‌گذاری بر روی اتریوم به رایانه‌ای با فضای حافظه کافی نیاز خواهید داشت. زیرا باید هر دو بلاکچین قدیمی و جدید اتریوم را دانلود کنید. در حال حاضر اتریوم 1.0 حدود 900 ترابایت حجم می‌گیرد و روزانه با سرعت 1 گیگابایت رشد می‌کند.

 


برنامه‌های کاربردی برای سهام‌گذاری یا استیکینگ اتریوم


همان‌طور که گفتیم برای استفاده از استریوم و سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ باید اعتبارسنجی انجام شود. سپس براساس این اعتبارسنجی‌ها بلاک‌های تازه استخراج‌شده در بلاکچین به یکدیگر وصل می‌شوند.بنابراین قدم اول برای سهام‌گذاری بر روی اتریوم داشتن یک اینترنت پرسرعت است. با نصب نرم‌افزارهای اعتبارسنجی می‌توانید حداقل 32 اتریوم را وارد روند استیکینگ کنید. در ادامه 4 مورد از نرم‌افزارهای لازم را به شما معرفی می‌کنیم:

استریوم و سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ ساده است

 • پریسم (prysm): برنامه نرم‌افزاری اتریوم که براساس زبان برنامه‌نویسی گو (Go) نوشته شده است.
 • نیمباس (nimbus): نسخه سبک و کم حجم اتریوم 1 و 2 در این نرم‌افزار قابل دسترسی هستند.
 • لودستار (Lodestar): نرم‌افزاری که بر روی نسخه جاوا اتریوم کار می‌کند.
 • لایت هوس (Lighthouse): برنامه کاربردی یا نرم‌افزاری که به زبان کامپیوتری نوشته شده است.

 


سه ویژگی استریوم


استریوم به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند مبلغی به‌عنوان پاداش کسب کنند. همچنین اعتبارسنجی شبکه‌های اتریوم نیز با کمک استریوم قابل انجام خواهد بود. با انتخاب استریوم به‌عنوان برنامه سهام‌گذاری بر روی اتریوم، سالانه نرخ اتریوم سرمایه‌گذار افزایش می‌یابد. علاوه بر همه این موارد اتریوم دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که در ادامه 3 مورد ازآنها را برای شما نام می‌بریم:

 

به روز رسانی خودکار

به‌روزرسانی استریوم به صورت خودکار انجام می‌شود. البته بدین‌گونه نیست که به‌روزرسانی استریوم به صورت خودکار نیز نصب شود. شما می‌توانید در صورت تمایل به‌روزرسانی دانلودشده استریوم را بر روی سیستم خود نصب کنید.

 

همگام‌سازی سریع

به طور حتم می‌دانید که بعد از دانلود شبکه بلاکچین باید این شبکه را بر روی سیستم خود نصب کنید و عمل همگام‌سازی آن را انجام دهید. در بعضی مواقع این همگام‌سازی زمان زیادی لازم دارد. اما استریوم به شما کمک می‌کند خیلی سریع عمل همگام‌سازی را تکمیل کنید. در ضمن با کمک این برنامه به پایگاه داده بلاکچین نیز دسترسی پیدا می‌کنید.

 

قابلیت اجرا بر روی موبایل

استریوم را به‌عنوان یک برنامه یا نرم‌افزار تلفن همراه نیز می‌توان استفاده کرد. نرم‌افزار موبایلی که به شما اجازه می‌دهد از وضعیت سرور و اطلاعات مربوط به سرویس‌های در حال اجرا باخبر شوید. همچنین با نصب این نرم‌افزار بر روی تلفن همراه خود از اولین به‌روزرسانی‌ها اطلاعات خوبی کسب می‌کنید.

در نظر داشته باشید برای استفاده صحیح و کاربردی از برنامه و نرم‌افزار استریوم تلفن همراه بهتر است آن را رمزگذاری کنید و اطلاعات مهم این برنامه را در حالت ناخوانایی قرار دهید. در ضمن این نرم‌افزار به طور همزمان می‌تواند چندین سرور متفاوت را کنترل کند. پس استریوم را دست کم نگیرید.

 


چهار مزیت بزرگ استریوم


پیش از این نیز گفتیم استریوم در واقع برنامه‌ای برای سهام‌گذاری راحت‌تر بر روی شبکه بلاکچین است. بنابراین این برنامه مزایای زیادی در اختیار کاربران می‌گذارد. در ادامه به 4 مورد از مهم‌ترین مزایای استریوم اشاره می‌کنیم:

 1. کاربر با کمک استریوم می‌تواند از بهترین سرویس‌های گیرنده وب استفاده کند.
 2. سرویس استریوم به شما کمک می‌کند از وضعیت خدمات دریافت‌شده باخبر شوید، کنترل خدمات اولیه را در دست بگیرید، و گزارشی از تراکنش‌های خود تهیه کنید.
 3. استریوم به سیستم اعتبارسنجی تراکنش‌های انجام‌شده و بلاک‌های استخراج‌شده کمک می‌کند. در واقع با کمک استریوم از وضعیت کلیدهای اعتبارسنجی باخبر می‌شوید. در ضمن استریوم هر گونه ورود و خروج به شبکه بلاکچین را کنترل می‌کند.
 4. بهترین مزیت استریوم و سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ ایجاد یک تجربه کاربرپسند برای مبتدیان و البته متخصصان خواهد بود.

 


استریوم با چه چالش‌هایی روبه‌رو است؟


در حال حاضر که ارزش اتریوم 2.0 بسیار بالا است، شاید استفاده از استریوم و سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ در درازمدت برای شما مشکلی ایجاد نکند. اما به خاطر داشته باشید ارزش اتریوم 2.0 به طور معمول نامشخص است. بنابراین نمی‌توان برای آن ارزش واقعی و مشخصی را درنظر گرفت.

کارایی استریوم و سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰

همچنین ارزش اتریوم 2.0 بدون‌شک با ارزش اتر متفاوت خواهد بود. در بعضی از موارد که اتریوم 2.0 به سود خوبی می‌رسد، به معنای انجام یک اعتبارسنجی صحیح است. اما در بعضی موارد اعتبارسنجی موفقیت‌آمیز نیست و همین امر باعث می‌شود شما با شرایط سختی روبه‌رو شوید.

فراموش نکنید تا زمانی که اتریوم 2.0 منتشر نشود شما نیز نمی‌توانید از سهام‌گذاری خوبی بهره‌مند شوید یا حتی سهامی برداشت کنید. این دوره نیز گاهی ممکن است تا 2 سال طول بکشد. در این صورت اگر یک معامله‌گر لانگ پوزشین نیستید، پس طولانی شدن روند سهام‌گذاری بدون‌شک برای شما خوشایند نخواهد بود.

اگر قصد دارید اتریوم خود را بعد از دوره صعودی آن بفروشید، سهام‌گذاری بر روی اتریوم برای شما مناسب نیست. همچنین احتمال از دست دادن دارایی‌ یا وجوه اولیه سهام‌گذاری نیز وجود دارد. برای مثال گاهی در استیکینگ، شبکه دچار خرابی می‌شود. همین امر بستر اعتبارسنجی شما را بهم می‌ریزد و بازدهی کمی خواهید داشت.

 


سخن آخر


اتریوم تا به امروز به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کرده است. بلاکچین اتریوم توانست بیشترین توجه را از آن خود کند و توسعه‌دهندگان بسترهای اصلی بازار رمز ارزها را به سوی خود بکشاند. همچنین تاکنون اتریوم به بسیاری از تعهدات بزرگ خود عمل کرده است زیرا براساس برنامه‌ریزی دقیقی پیش می‌رود.

استفاده از برنامه و نرم‌افزار استریوم و سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ به شما کمک می‌کند برای معاملات پرسود آینده خود آماده شوید. در ضمن نگران آینده این سیستم سهام‌گذاری نباشید، تا زمانی که تیم اصلی پشت اتریوم دست از جمع‌آوری بلاک‌های جدید استخراج‌شده برندارد، برنامه‌هایی همانند استریوم نیز متوقف نمی‌شوند.

به نظر شما روند سهام‌گذاری یا استیکینگ اتریوم چقدر زمان می‌برد؟ خوشحال می‌شویم نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.