دلار دیجیتال TrueUSD، ساحل نجات در طوفان نوسانات

معرفی و بررسی ارز دیجیتال TrueUSD

0

دلار دیجیتال ترو یو اس دی (TrueUSD) با توکن TUSD یک توکن ERC20 تحت حفاظت قانونی و شفاف است که نسبت یک‌به‌یک با ارز پشتیبان خود یعنی دلار آمریکا دارد. همچنین اولین دارایی دیجیتالی به حساب می‌آید که روی پلتفرم «تراست توکن» ایجاد شده است.

ناپایداری قیمت یکی از بزرگترین موانع در انتشار ارزهای دیجیتال است. نوسان‌های زیاد استفاده از ارز دیجیتال در تراکنش‌های روزمره، نقل و انتقالات بین‌المللی  و پرداخت‌های عمومی را دشوار کرده است. با‌این‌حال برخی استارت‌آپ‌های ارز دیجیتال برای دغام الگوی مالی فعلی و تکنولوژی بلاکچین با جدیت تلاش می‌کنند. یکی از این ایده‌ها، پروژه TUSD است که در ادامه مقاله با جزییات آن آشنا می‌شوید. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟


دلار دیجیتال TrueUSD


تراست توکن صرافی و پلتفرمی برای ایجاد دارایی‌های رمزارز توکنیزه شده مانند املاک اجاره‌ای، مشاغل کوچک، نفت، فیلم، موسیقی، حق ثبت اختراع و موارد دیگر است.

تراست‌توکن با مشاهده مشکلات مربوط به پشتیبانی تتر و نیز ارتباطات بانکی بدون نیاز به اعتماد، تصمیم گرفت یک استیبل‌کوین به نام TUSD ایجادکند. TUSD یک توکن ERC20 است که در اوایل 2018 معرفی شد.

این رمزارز دارای پشتیبانی یک‌به‌یک با دلار آمریکا است که این سرمایه‌های دلاری را درحساب‌های امانی اشخاص ثالث که شرکای مورد اعتماد تراست‌توکن هستند نگه داشته می‌شود. تراست‌توکن دسترسی مستقیمی به این سپرده‌ها ندارد. شرکا، تفاهم‌نامه‌ای برای انتشار روزانه میزان دارایی‌های وثیقه‌ای و انجام بازرسی‌های ماهانه امضا کرده‌اند.

تعداد این حساب‌های امانی برای کاهش ریسک شراکت و فراهم کردن امنیت در مقابل کلاهبرداری، از یک حساب بیشتر است. TUSD تنها استیبل‌کوینی است که حسابرسی‌های بلادرنگ دارد.

این ارز دیجیتال برای این‌که یک رمزارز ساده، شفاف و قابل اطمینان باشد از حساب بانکی مخفی یا الگوریتم خاصی استفاده نمی‌کند.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

دلار دیجیتال TrueUSD

مطالعه بیشتر: معروف ترین ارزهای دیجیتال


تاریخچه دلار دیجیتال TrueUSD


همانطور که پیش‌تر گفته شد، این دارایی توسط تراست‌توکن پشتیبانی می‌شود که یک صرافی در سانفرانسیسکو است و روی ایجاد توکن‌هایی با پشتوانه دارایی فیزیکی تمرکز دارد. به‌این‌ترتیب TUSD می‌تواند به‌سادگی به صورت جهانی مبادله شود.

TrueUSD توسط تراست‌توکن که رافائل‌کازمن (Rafael Cosman) که یکی از بنیان‌گذاران و مدیر عامل آن است، ایجاد شد. کازمن در تمام عمر خود در شرکت گوگل روی هوش‌مصنوعی کار کرده بود. او گوگل را ترک کرد تا تراست‌توکن را در سال 2017 ایجاد کند. یکی از اهداف او حسابرسی منظم استیبل‌کوین بود تا به‌این‌ترتیب به سرمایه‌گذاران درباره حفظ سرمایه آنها در مقابل نوسانات اطمینان دهد.

هسته اصلی تراست‌توکن از چهار نفر تشکیل شده است: مدیر عامل دنی آن (Danny An)، مدیر ارشد فناوری رافائل کازمن (Rafael Cosman)، مدیر عامل شرکت استفان کید (Stephen Kade) و استراتژیست محصول، توری ریس (Tory Reiss). این پلتفرم همچنین به سمت مالکیت نسبی (مالکیت بخشی از دارایی) می‌رود که امکان تملک و مبادله بخشی از دارایی‌های توکنیز شده را فراهم می‌کند.

مطالعه بیشتر: خرید ریپل در کیوسک


دلار دیجیتال TrueUSD چگونه کار می‌کند؟


برای اطمینان از اینکه تعداد TUSD‌ها دقیقا برابر با تعداد دلار حساب‌های بانکی باشد، لازم است شخص ثالثی روی حساب‌های بانکی تراست توکن، نظارت داشته باشد.

وقتی کاربر فرآیندهای احرازهویتی و امنیتی را طی کند، می‌تواند دلار را به صورت مستقیم و از طریق آدرس کیف پول اتریوم، به یکی از حساب‌های امانی شرکای مورد اعتماد TUSD بفرستد که تراست‌توکن به آنها دسترسی ندارد. زمانی که سرمایه‌ها توسط شرکت امانی بررسی شدند، توکن‌ها طبق قرارداد هوشمند، با نسبت یک‌به‌یک با دلار واریز شده، ایجاد و به کیف پول کاربر ارسال می‌شوند.

اگر بخواهید TUSD را به دلار آمریکا برگردانید، رویه معکوس انجام می‌شود. کاربر توکن‌های TUSD را به آدرس قرارداد هوشمند می‌فرستد و انتقال فیات به حساب کاربر شروع می‌شود. تراست‌توکن محدودیتی در تولید TUSD ندارد. در زمان بازخرید نیز، توکن‌ها سوزانده شده و معادل آنها، دلار به حساب کاربر برگردانده می‌شود.

با اینکه ایجاد و تخریب توکن‌ها از طریق تراست توکن انجام می‌شود، سایر تراکنش‌ها از قراردادهای هوشمند ERC20 تبعیت می‌کند. به‌این‌ترتیب از طریق صرافی‌های مبتنی بر اتریوم و کیف پول‌های دیجیتال امکان‌پذیر است.

مطالعه بیشتر: مقایسه دوج کوین با بیت کوین


معرفی توکن TrueUSD


دلار دیجیتال TrueUSD

ایده دلار دیجیتال TrueUSD با هدف اصلاح فضای کریپتو و کوتاه کردن دست کلاهبرداران از دارایی‌های دیجیتال توسط صرافی تراست‌توکن ایجاد شد.

TrueUSD یک استیبل‌کوین ERC20 با پشتوانه دلار آمریکاست که کامل وثیقه‌ای و تحقت حفاظت قانونی است که به صورت شفاف توسط اشخاص ثالث تایید می‌شود. TUSD اولین توکنی است که روی پلتفرم تراست‌توکن ایجاد شده است.

با توجه به ارزش آن که به طور مستقیم از دلار آمریکا تبعیت می‌کند، این دارایی روی حمایت‌های قانونی و ممیزی‌های بلادرنگ و ایجاد شفافیت برای حفاظت از دارایی مشتریان خود تاکید دارد. این توکن به دلیل شفافیتش مشهور است.

تراست‌توکن پلتفرمی برای ایجاد توکن‌هایی با پشتوانه دارایی است که به سادگی می‌توانید در هر کجای جهان روی آن خرید و فروش کرد.

هم‌اکنون  TUSD در لیست صرافی‌های بایننس، بیت‌رکس، آپ‌بیت و بیش از 20 صرافی دیگر وجود دارد.

مطالعه بیشتر: بیت کوین دایموند


چه کسانی می‌توانند از TrueUSD استفاده کنند؟


 ورژن آلفای دلار دیجیتال TrueUSD برای نیازهای فوری صرافی‌های ارز دیجیتال، معامله‌گران رمز‌ارزها و شرکت‌های مالی طراحی شده و مورد استفاده گروه‌های زیر است:

  • معامله‌گران و صرافی‌های ارزهای دیجیتال که خواهان یک استیبل‌کوین قابل اطمینان برای محافظت در برابر نوسانات و ورود به بازار ارزهای دیجیتال، بدون استفاده از بیتکوین یا اتریوم هستند.
  • اشخاص و بیزینس‌ها می‌توانند بدون نگرانی از نوسانات بازار، پرداخت حقوق، دریافت وام یا خرید را با این ارز دیجیتال انجام دهند.
  • بازارهای درحال توسعه، می‌توانند برای معاملات خود از USDT استفاده کنند.
  • شرکت‌های مالی که می‌خواهند وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوند، اما کمی محافظه کار هستند می‌توانند مبلغی مثلا به اندازه 100 میلیون دلار بدهند و گواهی قانونی مالکیت دلار آمریکا برای در اختیار گرفتن 100 میلیون استیل‌کوین بگیرند.

در نسخه آلفای TUSD، بازخرید توکن، محدود به مقدار حداقل 1000دلار است. اما در نسخه 1.0 ، حداقل میزان بازخرید کاهش یافته تا امکان بازخریدهایی با حجم کمتر را فراهم کند. TUSD برای حفظ پایداری و ثبات در حال باز کردن پله‌ای دسترسی‌های سیستم است.

مطالعه بیشتر: تل کوین چیست؟


کاربردهای دلار دیجیتال TrueUSD


وجود USDT روی بلاکچین‌های عمومی به معامله‌گران و صرافی‌ها امکان استفاده از دلار دیجیتال TrueUSD به‌عنوان جایگزین ارزهای فیات را می‌دهد. به‌این‌ترتیب می‌توانند نیازهای بانکی خود را به تراست‌توکن برون‌سپاری کنند. وجود TUSD به‌عنوان یک توکن ERC20 روی اتریوم امکان یکپارچه شدن آن با برنامه‌های مبتنی بر اتریوم را فراهم می‌کند.

ویژگی ساده بودن TUSD به همگان امکان دسترسی به این توکن را داده به این معنی که محدودیتی در اینکه چه کسی سکه را داشته باشد وجود ندارد. بنابراین هر کس می‌تواند بدون ترس از نوسانات بازار از TUSD استفاده کند.

TUSD می‌تواند عامل ورود افراد و سازمان‌ها به دنیای ارزهای دیجیتال باشد و راه جذب سرمایه را تسهیل کند.

مطالعه بیشتر: مقایسه کاردانو و اتریوم

دلار دیجیتال TrueUSD

برای اطلاع از قیمت کاردانو و خرید کاردانو روی کیوسک حساب کنید.

مزایا و معایب TrueUSD


مزایای TUSD

مزایای خاص دلار دیجیتال TrueUSD باعث شده که این توکن در لیست گزینه‌های سرمایه‌گذاران قرار گیرد. از آنجایی که تراست توکن، درآمد خود را از سود دلاری سرمایه‌های درون حساب‌ها می‌برد، هیچ کارمزدی برای معاملات USDT نمی‌گیرد. بنابراین یکی از این مزایا این است که توکن کارمزد بسیار کم یا صفر دارد.

TUSD مرتب ممیزی می‌شود و نتایج ممیزی‌ها در دسترس همگان است. این موجب بالابردن اطمینان کاربران به این استیبل‌کوین خواهد شد. به‌علاوه، باشفافیت و ثباتی که TUSD دارد، سرمایه‌گذاران درباره مسائل امنیتی نگران نیستند.

همچنین از بازخرید توکن درمقابل مقدار متناظر با دلار آمریکا به راحتی پشتیبانی می‌کند.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا اتم خود را خرید کنید

معایب TUSD

اولین مشکل آن تکمیل اجباری فرآیند‌های امنیتی و احراز هویت مشتری برای خرید TUSD است. به عبارت دیگر کاربران برای خرید یا باز‌خرید می‌بایست هویت خود را ثابت کنند تا خطر پولشویی از بین برود.

ثانیا TUSD کاملا غیرمتمرکز نیست. بلکه نسبت به اجرای الزامات تراست‌توکن متعهد است. به‌این‌ترتیب اقدامات نظارتی کاربران TUSD را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مطالعه بیشتر: تزوس چیست؟


جمع بندی


دلار دیجیتال TrueUSD (TUSD) موجب گسترش اقبال عمومی نسبت به صنعت ارزهای دیجیتال شده است. در کنار آن، این شرکت در تلاش است تا بخاطر داشتن ویژگی شفاف خود، به برترین استیبل‌کوین دنیا تبدیل شود. این سکه از زمان عرضه خود در چند سال پیش، شاهد گسترش زیادی بوده است. بنابراین پیش‌بینی موفقیت آن در سال‌های آینده نیز صحیح است.

مطالعه بیشتر: اتریوم 2.0 چیست؟

دسترسی به این دارایی روی بلاکچین اتریوم، مکانیسم لازم برای کشف فضای کریپتو و رشد گسترده در بین سایر استیبل‌کوین‌ها را تضمین می‌کند. با ما در کیوسک آکادمی همراه باشید.

مطالعه بیشتر: وب مانی چیست

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 2 / 5. تعداد رای‌ها 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.