ارتفاع بلاک چیست، چرا باید کیف پول خود را به‌روزرسانی کنید؟

آشنایی با مفهوم ارتفاع بلاک

0

از چه کیف پولی برای ذخیره ارز‌‌های دیجیتال خود استفاده می‌کنید؟ تمامی کیف پول‌های ارزهای دیجیتال از کیف پول‌های سخت‌افزاری گرفته تا نرم‌افزاری، باید براساس بلاک‌های استخراج‌شده تنظیم شوند. همان‌طور که اگر کیف پول شما کوچک باشد اسکناس‌های بزرگ درون آن جا نمی‌گیرند، سایز و ویژگی‌های کیف پول رمز ارز نیز مهم است. اگر کیف پول ارزهای دیجیتال خود را به‌روزرسانی نکنید، ارتفاع بلاک‌های جدید استخراج‌شده با کیف پول شما همخوانی نخواهد داشت. شاید برایتان سوال شود که ارتفاع بلاک چیست؟

مطالعه بیشتر: بلاکچین چیست؟

دستگاه‌های ماینر به طور دائم بلاک‌های جدید را استخراج می‌کنند. هریک از این بلاک‌های استخراج‌شده همانند رمز ارز بیت کوین، اتریوم، یا سایر ارزهای دیجیتال، دارای یک شماره بلاک هستند. امکان دارد مفهوم ارتفاع بلاک‌های استخراج‌شده برای شما قابل‌درک نباشد. بنابراین کیوسک آکادمی مفهوم اصلی این اصطلاح را به طور مختصر در این مقاله شرح می‌دهد. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)


شماره یا ارتفاع بلاک چیست؟

بدون‌شک طی مدتی که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت دارید، هنگام دریافت سکه‌های بیشتر، از شما خواسته شده کیف پول خود را به‌روزرسانی کنید. اما چه ارتباطی میان به‌روزرسانی کیف پول و دریافت سکه‌های جدید وجود دارد؟ به بیان ساده می‌توان گفت، سایز کیف پول شما باید با اندازه سکه‌های جدید مطابقت داشته باشد.

مطالعه بیشتر: صرافی شبکه‌ای

سایز بلاک‌های استخراج‌شده، ارتفاع بلاک خوانده می‌شود. قبل از اینکه هر بلاک استخراج شود باید جایگاه مشخصی برای آن در نظر بگیرید. ارتفاع بلاک نیز مانند سایر اندازه‌ها با عدد نشان داده می‌شود. به عبارت دیگر با کمک شماره بلاک می‌توان هر بلاک جدیدی را پیدا کرد. ارتفاع بلاک درواقع نوعی آدرس برای پیدا کردن بلاک‌ها است.

بلاک‌ها به صورت زنجیره‌ای در شبکه بلاکچین وجود دارند. گاهی چند بلاک دارای ارتفاع یکسانی هستند، بنابراین یک زنجیره متوالی از بلاک‌های ارزهای دیجیتال ایجاد می‌شود. به طور معمول بلاک‌های تازه استخراج‌شده ارتفاع‌ یکسانی دارند. در این صورت می‌توان به راحتی بلاک‌های قدیمی را تشخیص داد.

مطالعه بیشتر: اثبات دانش صفر

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا بیت تورنت خود را خرید کنید

ارتفاع بلاک چه اهمیتی در شبکه بلاکچین دارد؟

گذشته از بحث به‌روزرسانی کیف پول، شاید برایتان سوال شود که ارتفاع بلاک چرا مهم است؟ پیش از این نیز گفتیم که ارتفاع بلاک‌های جدید یکسان هستند، درنتیجه با کمک ارتفاع بلاک‌ها می‌توانیم به زمان استخراج بلاک‌ها پی ببریم. کاربران بازار ارزهای دیجیتال از طریق ارتفاع بلاک‌ها می‌توانند بلاک‌های جدید را کشف کنند و بفهمند چه بلاکی به زنجیره ارزهای دیجیتال اضافه شده است.

مطالعه بیشتر: جنسیس بلاک

می‌دانیم که رمز ارزهابه طور کامل دیجیتالی هستند و حضور فیزیکی ندارند. بدین‌ترتیب جایگاه آنها نیز فیزیکی نیست و فقط در شبکه بلاکچین قرار می‌گیرند. تمامی بلاک‌های قدیمی یا جدید بر روی شبکه بلاکچین در کنار یکدیگر قرار دارند و به هم وصل هستند. برای پیدا کردن هر یک از این بلاک‌ها باید از شماره بلاک یا ارتفاع آن استفاده کنید.

تصور کنید زمانی که در رایانه خود به دنبال یک فایل هستید، با سرچ کردن نام آن فایل می‌توانید پوشه موردنظر را پیدا کنید. شبکه بلاکچین نیز همین‌طور عمل می‌کند. هنگامی که به دنبال یک بلوک رمز ارز خاص هستید باید شماره یا ارتفاع آن بلاک را سرچ کنید تا در کمترین زمان ممکن آن بلاک در دسترس شما قرار بگیرد. در نهایت به همین دلیل است که ارتفاع بلاک در شبکه بلاکچین اهمیت زیادی دارد.

مطالعه بیشتر: هش در بلاکچین

ارتفاع بلاک چیست


کاربرد مهم ارتفاع بلاک در شبکه‌ ارزهای دیجیتال

هدف یا کاربرد ارتفاع بلاک چیست؟ تا به اینجای مقاله شرح دادیم که از روی ارتفاع هر بلاک می‌توان عمر آن را تشخیص داد. از این‌رو می‌توان گفت ارتفاع بلاک نشان‌دهنده زمان است. از این مرجع عددی برای تشخیص قدمت یک شبکه بلاکچین استفاده می‌شود. در ضمن ارتفاع بلاک‌ها فاصله هر بلاک تا بلاک بعدی را هم مشخص می‌کند.

مطالعه بیشتر: پایان استخراج بیت کوین

با در دست داشتن ارتفاع یک بلاک و مدت زمان استخراج آن و ضرب کردن این دو رقم در یکدیگر، می‌توان تاریخ تقریبی ارتقا شبکه آن بلاکچین را تشخیص داد. برای محاسبه زمان تقریبی به‌روزرسانی یکی از ارزهای دیجیتال خود، کافی است ارتفاع یکی از بلاک‌های آن را در مدت زمان استخراجش ضرب کنید. عدد حاصل زمان تقریبی ارتقا و به روزرسانی شبکه بلاکچین ارز دیجیتال مورد نظر شما خواهد بود.

برای خرید بیت‌کوین، خرید اتریوم، تتر و دیگر ارزهای دیجیتالی با کمترین میزان کارمزد می‌توانید از خدمات کیوسک استفاده کنید.

برای مثال در تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۲۱ ارتفاع آخرین بلاک اتریوم استخراج شده معادل ۹۱۶۹۳ بایت بود و زمان تقریبی برای استخراج هر بلاک ۱۳.۲۹ ثانیه اعلام شد. با ضرب کردن این دو عدد مشخص می شود که ارتقا بعدی شبکه بلاکچین اتریم ۱۲۱۸۵۹۹.۹ ثانیه دیگر اتفاق می افتد. به طور نسبی ۱۴ روز دیگر این شبکه تغییراتی خواهد داشت.

برنامه‌نویسان شبکه‌ ارزهای دیجیتال طرفدار ارتفاع بلاک هستند زیرا در اعلام زمان تقریبی تغییرات به آنها کمک می‌کند. در نظر داشته باشید ارتفاع بلاک‌ها در روی خود بلاک‌ها ثبت نشده‌اند اما گره‌های شبکه بلاکچین آمار دقیق ارتفاع بلاک‌ها را در دست دارند. ارتفاع بلاک‌ها سبب نظم و یکپارچگی بیشتر شبکه بلاکچین می‌شود. کاربردهای ارتفاع بلاک را دست کم نگیرید.

مطالعه بیشتر: رویکرد چند زنجیره‌ای

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا ایاس خود را خرید کنید

بلاک‌های جدید در چه بازه زمانی به بلاکچین اضافه می‌شوند؟

آیا می‌دانید بلاک‌های جدید بیت کوین در چه زمانی به شبکه بلاکچین آن اضافه می‌شوند؟ به طور تقریبی هر 10 دقیقه یک بلاک جدید به شبکه بلاکچین بیت کوین اضافه می‌شود. روند استخراج بیت کوین به گونه‌ای طراحی شده که به راحتی با سایر شبکه‌های بلاکچین رقابت می‌کند و زمان دقیق ثبت بلاک جدید خود را با آنها درمیان می‌گذارد.

مطالعه بیشتر: رپد توکن

ارتفاع بلاک چیست؟ عده‌ای از کاربران فکر می‌کنند این عدد جادویی است و سرعت ارتقا شبکه‌های بلاکچین را تنظیم می‌کند. اما در اصل این شماره یا ارتفاع بلاک جادویی نیست و تنها برای ایجاد تعادل در شبکه بلاکچین استفاده می‌شود. در واقع با کمک این عدد می‌توان از تعداد بلاک‌های استخراج‌شده مطلع شد و سرعت استخراج بلاک‌های جدید را کنترل کرد تا مانع از ایجاد ازدحام در شبکه بلاکچین شد.

به طور کلی قبل از روی کار آمدن بلاک‌های جدید، شبکه بلاکچین ظرفیت خود را محاسبه و ارزیابی می‌کند، سپس در صورت مساعد بودن شرایط، پذیرای بلاک‌های جدید استخراج‌شده خواهد بود. همچنین با ادامه فرآیند، گره‌های حاضر در شبکه بلاکچین طی 1 دقیقه ارتفاع بلاک جدید را ثبت می‌کنند.

مطالعه بیشتر: کریپتوگرافی چیست؟

روش به دست آوردن ارتفاع بلاک چیست


نتیجه‌گیری

در این راهنما سعی کردیم شما را با مفهوم ارتفاع بلاک آشنا کنیم. علاوه‌براین، زمان ایجاد یک بلاک جدید را محاسبه کردیم و اهمیت ارتفاع بلاک در شبکه بلاکچین را شرح دادیم. شماره هر بلاک در پیدا کردن آن کمک می‌کند و کارایی زیادی دارد. برای مثال شما با کمک همین ارتفاع بلاک می‌توانید قدمت و بلوغ یک شبکه بلاکچین را تشخیص دهید.

مطالعه بیشتر: مقیاس‌پذیری در بلاکچین

امیدواریم در این مقاله به پاسخ ارتفاع بلاک چیست، پی برده باشید. گذشته از مفهوم اصلی این اصطلاح، به کاربرد مهم آن در تشخیص زمان ارتقا شبکه‌های بلاکچین نیز به صورت جزئی اشاره کردیم. فراموش نکنید ارتفاع بلاک در نظم هر شبکه بلاکچین تاثیر بسزایی دارد.

برای اطلاع از قیمت تتر، قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین و سایر رمز ارزها می‌توانید همین حالا از کیوسک کمک بگیرید. این مجموعه می‌تواند در مورد نحوه خرید انواع ارز دیجیتال شما را راهنمایی کند.

آیا مقاله ما کمک کرد تا به درک درستی از ارتفاع بلاک برسید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.