کــیـوســک

صرافی ارزهای دیجیتال

logo-Symbol(1)

خرید و فروش مونرو

کیوسک، بازار ارزهای دیجیتال برای هر سطح از دانش​

پشتیبانی بیش از 300 ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال متاورسی، گیمینگ، DeFi و ...

Login Icons-05

خرید و فروش آنی مونرو

معامله ارزهای دیجیتال با هر سطح از دانش

Login Icons-04

احراز هویت آسان و سریع

بررسی خودکار و در لحظه احراز هویت‌

Login Icons-06 1

ارز مونرو چیست؟

مونرو (XMR) یک بلاک‌چین اثبات کار فورک شده از بایت‌کوین است که در سال 2012 ایجاد شد. این شبکه تمرکز زیادی بر حریم خصوصی کاربر دارد. به این معنی که آدرس‌ها، میزان تراکنش، بالانس کیف پول و تاریخچه تراکنش از اشخاص ثالث مخفی هستند.

مکانیسم اجماع مونرو برای استخراج مبتنی بر CPU بیش از GPU و سخت‌افزارهای اختصاصی نظیر ASIC ماینرها مناسب است. سایز بلاک آن نیز متغیر بوده و براساس نیاز شبکه تنظیم می‌شود. با گذر زمان پاداش استخراج XMR به ازای هر بلاک کاهش می‌یابد اما برای تشویق ماینرها، یک مقدار حداقلی برای آن در نظر گرفته شده است. هیچ محدودیتی برای ذخیره XMR موجود وجود ندارد. مونرو در درجه اول به‌عنوان یک متد پرداخت و نیز برای کارمزدهای شبکه به کار می‌رود.

توسعه مونرو برای همه کسانی که مایل به مشارکت باشند امکان‌پذیر است اما تغییر شبکه نیازمند موافقت بیش از نیمی از ناظران آن است.

قیمت ارز دیجیتال مونرو

مونرو در مدت عمر خود دوبار با جهش تند قیمت مواجه بوده است. این توکن تا اواسط اوت 2017 ارزشی حدود 43 دلار داشت و از این تاریخ شروع به افزایش قیمت کرد. درنهایت قیمت خرید ارز مونرو در تاریخ 20 دسامبر 2017 به اولین سقف تاریخی خود یعنی 469.2 دلار رسید و حدود یک ماه هم در این قیمت نوسان داشت؛ اما دوباره سقوط کرد. باوجود نوسان‌هایی که در ماه‌های بعدی تجربه کرد دیگر نتوانست به قیمت قبل برسد. دومین جهش قیمتی آن از نوامبر 2020 شروع شد و درنهایت در تاریخ 9 می 2021 ارزش ارز دیجیتال مونرو به 483.5 دلار رسید. پس‌ازآن با یک سقوط شارپی همراه بود. از آن زمان تاکنون قیمت مونرو نوسان و افت‌وخیزهایی داشته است اما روند کلی، نزولی بوده است.

بنابراین برای اطلاع از به روزترین قیمت آن میتوانید به صفحه قیمت مونرو در صرافی کیوسک مراجعه کنید و سپس به معامله مورد نظر بپردازید.

 

قیمت مونرو در صرافی کیوسک
قیمت مونرو در صرافی کیوسک


خرید و فروش مونرو در ایران از صرافی کیوسک

ارز دیجیتال مونرو در صرافی‌های بزرگی در دنیا لیست شده است. بااین‌حال کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌های اقتصادی قادر خرید و فروش ارز مونرو در این صرافی‌ها نیستند. بهترین راه برای کاربران ایرانی استفاده از خدمات صرافی‌های داخلی نظیر صرافی کیوسک است. کیوسک یک صرافی بزرگ ارز دیجیتال است که شما با استفاده از خدمات آن به‌راحتی می‌توانید خرید و فروش مونرو یا هر رمزارز دیگری را انجام دهید.

خرید مونرو (XMR)

برای استفاده از خدمات کیوسک و خرید فروش مونرو لازم است با عضویت در وب‌سایت این صرافی، پس از طی کردن مراحل ساده احراز هویت، اطلاعات حساب بانکی خود را وارد نمایید. به‌این‌ترتیب می‌توانید مبلغ موردنظر خود را از بانک به حساب کیوسک خود انتقال دهید و براساس قیمت لحظه‌ای مونرو، سفارش خرید مونرو بگذارید. پس از ثبت سفارش باید منتظر باشید. زمانی که بلاک‌چین سفارش شما را تکمیل کند می‌توانید مونروی خریداری‌شده را در پروفایل کاربری خود ببینید.

فروش مونرو

فروش این رمزارز نیز شبیه خرید مونرو ولی در جهت معکوس است. به‌این‌ترتیب که برای فروش مونرو بازهم با توجه به ارزش مونرو در آن زمان، سفارش فروش می‌گذارید و وقتی فروش ارز مونرو از سوی بلاک‌چین انجام شود مونرو از حساب شما کم و پول آن برحسب ریال به حساب کاربریتان اضافه می‌گردد.

با قرارگیری نام مونرو (XMR) میان 20 ارز دیجیتال محبوب جهان، شناخت آن را برای کاربران ارزشمند می‌کند. این رمز ارز متن باز (open source)، با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی، در بستر بلاکچین شروع به کار کرده و مانند بیت کوین، پادشاه ارز‌های دیجیتال، الگوریتم اجماع بنای کار آن است.

ارز دیجیتال مونرو در واقع با تمرکز بر سه اصل اساسی، تمرکز زدایی، امنیت و حفظ حریم خصوصی ایجاد شده است. توسعه‌دهندگان این رمز ارز به صورت عمدی آن را غیر شفاف ساخته‌اند تا هرگونه جزئیات تراکنش‌ها از هویت فرستنده و گیرنده گرفته تا مقدار تراکنش‌ها در هر انتقال، ناشناس نگه داشته شود.

علاوه بر حفظ حریم خصوصی در مونرو، فرآیند استخراج این ارز دیجیتال نیز براساس یک اصل تساوی‌گرایانه است، به این معنی که کلیه کاربران و شرکت‌کنندگان به صورت مساوی، شایسته دریافت فرصت‌های برابر هستند.

شما میتوانید کمترین میزان کارمزد در معاملات رمز ارز مونرو را در کیوسک، تجربه کنید. کارمزد صرافی کیوسک برای خرید و فروش مونرو تنها 0.2 درصد است.

هیچ گونه محدودتی در میزان خرید و فروش مونرو در صرافی کیوسک وجود ندارد.

مونرو را می‌توان یکی از بهترین ارز‌های دیجیتالی به شمار آورد که هدف آن حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران است. جایی که هیچ کس نتواند مقدار تراکنش و آدرس شما را تشخیص دهد. اگرچه در کنار انبوه مزایای ارز دیجیتال مونرو، موانعی نیز برای آن وجود دارد، اما با پیشرفت رمز ارز‌ها و اهمیت حفظ حریم خصوصی ارزش آن روز به روز در حال افزایش است. باید دید آیا این ارز دیجیتال می‌تواند جایگاه مناسبی را میان رمز ارز‌های دیگر برای خود دست و پا کند.

خیر، برای انجام معامله  و خرید و فروش مونرو در صرافی کیوسک نیاز به ثبت نام و احراز هویت دارید. زیرا پلیس فتا برای مقابله با پولشویی و جلوگیری از جرایم مرتبط، صرافی ها را ملزم به دریافت و تایید اطلاعات هویتی کاربران نموده است تا در صورت بروز جرایم سازمان یافته، بتوان این موارد را رهگیری گرد.

logo-Symbol(1)

تمام حقوق این وبسایت برای صرافی کیوسک محفوظ می‌باشد