کیوسک
صرافی ارزهای دیجیتال
logo-Symbol(1)

خرید و فروش بیت کوین

کیوسک، بازار ارزهای دیجیتال برای هر سطح از دانش​

پشتیبانی بیش از 300 ارز دیجیتال
خرید و فروش بیت کوین، ارزهای دیجیتال متاورسی، گیمینگ، DeFi و ...
Login Icons-05
خرید و فروش بیت کوین
معامله ارزهای دیجیتال با هر سطح از دانش
Login Icons-04
احراز هویت آسان و سریع
بررسی خودکار و در لحظه احراز هویت‌
Login Icons-06 1

بیت کوین چیست؟

بیت کوین با توکن BTC اولین ارز دیجیتال دنیاست که به‌صورت امن، بر بستر اینترنت و از طریق تکنولوژی بلاکچین، مبادله و ذخیره می‌گردد. بیتکوین را شخص یا تیم ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو ایجاد و در سال 2009 رسماً راه‌اندازی کرد.

بیت کوین پول دیجیتالی است که افراد می‌توانند بر بستر اینترنت، آن را مستقیماً برای هم ارسال کنند. همه تراکنش‌ها در بلاک‌چین که یک سیستم غیرمتمرکز است ذخیره می‌گردد. به‌همین‌دلیل هیچ کشور، شخص یا نهادی بر آن‌ها کنترل ندارد و نمی‌تواند آن را دست‌کاری کند. همچنین بیت کوین به دلیل استفاده از رمزنگاری، بسیار امن است.

تعداد کل توکن‌های بیت کوین (BTC) ، 21میلیون است. هر بیت‌کوین از 10.000.000 ساتوشی تشکیل‌شده است. به‌همین‌دلیل به‌راحتی می‌توان کسر کوچکی از آن را ارسال، دریافت یا ذخیره کرد.

قیمت بیت کوین

بیت کوین پربازده‌ترین دارایی دهه گذشته است و در ده سال گذشته بیش از 9.000.000 درصد رشد داشته است. کسب سود درازمدت از مزایای خرید بیت کوین است.

وقتی بیت کوین در سال 2009 راه‌اندازی شد، ساتوشی اولین بلاک جنسیس بیت کوین را استخراج و 50 بیتکوین با قیمت صفر وارد آن کرد.

قیمت بیت کوین در سال 2010 رشد خوبی داشت و فروش بیت کوین از 0.9 دلار در ابتدای سال به 13.5 دلار در انتهای سال رسید. در ده سال گذشته قیمت بیت‌کوین با نوسانات زیادی همراه بوده که نقطه اوج آن دسامبر 2020 بود که قیمت به 29000 دلار رسید و در یک سال رشد 416 برابری داشت. در سال 2021 نیز خرید بیت کوین بر فروش آن پیشی گرفت و از مرز 63000 دلار گذشت و این بیشترین مقدار بیت کوین تاکنون می باشد.

خرید و فروش بیت کوین در صرافی کیوسک
خرید بیت کوین در صرافی کیوسک


خرید و فروش بیت کوین در صرافی کیوسک

اولین گام خرید و فروش بیت کوین نصب یک کیف پول نرم‌افزاری معتبر است. کیف پول‌ها مثل حساب بانکی هستند و یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی برای دسترسی و تبادل دارایی‌ها می‌دهند. کیف پول تراست‌والت یکی از معتبرترین کیف پول‌های ارز دیجیتال دنیاست.

بعد از نصب کیف پول، انتخاب صرافی اهمیت دارد. به دلیل تحریم‌ها، فروش یا خرید بیت کوین در ایران با مشکلاتی مواجه است و نمی‌توان از صرافی‌های بین‌المللی استفاده کرد. اما اگر بتوانید به هر نحوی تحریم‌ها را دور بزنید صرافی‌هایی نظیر بایننس و کوین‌بیس گزینه‌های خوبی هستند. بااین‌حال خرید آسان بیت کوین از طریق صرافی‌های معتبر ایرانی نظیر کیوسک امکان‌پذیر است. کیوسک یک صرافی و سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین و سایر رمزارزها است.

خرید بیت کوین

اولین گام برای شروع فعالیت در صرافی کیوسک، ثبت نام درآن می‌باشد. پس از طی کردن مراحل عضویت و احراز هویت می‌توانید به‌راحتی با انتقال ریال از کارت‌بانکی خود به حساب کاربری‌تان، سفارش خرید بیت کوین ثبت کنید. علاوه بر این می‌توانید آن را مستقیماً از یک فروشنده بیت کوین نیز بخرید که به دلیل بالا بودن ریسک کلاه‌برداری توصیه نمی‌شود. معمولاً افرادی که در پی خرید بیت کوین بدون کارمزد هستند از این روش استفاده می‌کنند.

فروش بیت کوین

نحوه فروش بیت کوین، مشابه خرید آن است و در هر دو مورد باید سفارش بگذارید. به این منظور وارد بخش ثبت سفارش معاملات خریدو فروش بیت کوین شوید و سپس با مشخص کردن مقدار مورد نیاز برای فروش bitcoin، معامله خود را به انجام رسانید. 

در نهایت بعد از خریداری بیت کوین یا فروش آن، میزان دارایی بیت کوین در کیف پول نمایش داده می‌شود.

ﺑﯿﺖﮐﻮﯾﻦ ﺍﺭﺯ ﺩﯾﺠﯿﺘﺎﻝ ﻏﯿﺮﻣﺘﻤﺮﮐﺰﯼ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﺑﻼﮎﭼﯿﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﯽﺗﻮﺍﻥ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺧﺮﯾﺪ، ﻓﺮﻭﺧﺖ ﯾﺎ ﻣﺒﺎﺩﻟﻪ ﮐﺮﺩ. ﺑﯿﺖﮐﻮﯾﻦ، ﺍﻭﻟﯿﻦ ﻭ ﺑﺎﺍﺭﺯﺵﺗﺮﯾﻦ ﺭﻣﺰ ﺍﺭﺯ ﺩﻧﯿﺎ ﻣﺤﺴﻮﺏ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﻭ ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﺳﻬﻢ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺍﺧﺘﯿﺎﺭ ﺩﺍﺭﺩ.ﺗﻌﺪﺍﺩ ﻧﻬﺎﯾﯽ ﺑﯿﺖﮐﻮﯾﻦ ﻓﻘﻂ ۲۱ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ ﻭﺍﺣﺪ ﺍﺳﺖ، ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺧﺎﻃﺮ ﺑﺎ ﮔﺬﺷﺖ ﺯﻣﺎﻥ، ﻗﯿﻤﺖ ﺁﻥ ﺯﯾﺎﺩ ﻣﯽﺷﻮﺩ. ﺍﺯ ﻫﻤﯿﻦ ﺭﻭ، ﺧﺮﯾﺪ ﻭ ﻧﮕﻬﺪﺍﺭﯼ ﺑﯿﺖﮐﻮﯾﻦ، ﺳﺮﻣﺎﯾﻪﮔﺬﺍﺭﯼ ﻓﻮﻕﺍﻟﻌﺎﺩﻩﺍﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﺎﻝﻫﺎﯼ ﺁﯾﻨﺪﻩ ﺍﺳت

اهمیت بیت‌کوین به پذیرفته‌شدن آن توسط کاربران بستگی دارد. هرچه کاربران بیشتری بیت‌کوین را بپذیرند ارزش و اهمیت آن افزایش می‌یابد. اما لازم است بدانید دلایل زیادی میتواند بر ارزش بیت کوین تاثیر بگذارد مثل عرضه و تقاضا بیت‌کوین، قوانین و مقررات مربوط به بیت‌کوین، قدرت رسانه‌ها، رقبای بیت‌کوین، استخراج بیت‌کوین و …

شما میتوانید کمترین میزان کارمزد در معاملات بیت کوین را در کیوسک، تجربه کنید. کارمزد صرافی کیوسک برای خرید و فروش بیت کوین تنها 0.2 درصد است.

هیچ گونه محدودتی در میزان خرید و فروش بیت کوین در صرافی کیوسک وجود ندارد.

بیت کوین بزرگ ترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار است و عده بسیاری بر این باورند که قیمت رمز ارز بیت کوین در سال 2025 به 300 هزار دلار نیز می‌رسد. گذشته از حباب قیمتی این ارز دیجیتال، بیت کوین باز هم آینده خوبی دارد و همچنان نه تنها بازار ارزهای دیجیتال بلکه اقتصاد جهانی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد

خیر، برای انجام معامله در صرافی کیوسک نیاز به ثبت نام و احراز هویت دارید. زیرا پلیس فتا برای مقابله با پولشویی و جلوگیری از جرایم مرتبط، صرافی ها را ملزم به دریافت و تایید اطلاعات هویتی کاربران نموده است تا در صورت بروز جرایم سازمان یافته، بتوان این موارد را رهگیری گرد.