پروژه گیلد (Guild) چیست؟ (معرفیGaming Guild)

0

در هر جامعه افرادی باعلایق و سلایق یکسان دور هم جمع می‌شوند تا در مورد موضوعات مشترک و مورد علاقه خود با هم مشورت و صحبت کنند. افراد علاقه‌مند به بازی‌های دیجیتالی که حتی منجر به کسب درآمد می‌شوند نیز در مجموعه‌ای به نام گیلد گرد هم می‌آیند تا داده‌ها و اطلاعات مورد توجه خود را در اختیار یکدیگر بگذارند. البته انجمن گیمرها به نام‌های دیگری نیز خوانده می‌شود اما guild یکی از قدیمی‌ترین اسامی این انجمن‌ها به شمار می‌آید. در ادامه این مقاله به طور مفصل در مورد این انجمن گیمرها بیشتر توضیح می‌دهیم.

گیلد چیست؟

Gamin Guild را می‌توان به عنوان گروه‌های بازی یا به عبارت دیگر انجمنی برای تبادل، پشتیبانی و به اشتراک‌گذاری موضوعات پیرامون یک یا چند بازی مختلف در پلتفرم‌های رسانه‌ای متنوع همانند دیسکورد، فیسبوم و غیره در نظر گرفت. بیشتر گیمرها با بازی‌های سنتی آشنایی دارند.

برای مثال انجمن‌های مختلفی برای انواع بازی‌های فیفا، لیگ افسانه‌ها، دیسکورد یا فیسبوک روی کار آمده‌اند که گیلد نیز یکی از همین انجمن‌ها محسوب می‌شود. زمانی که بازار ارزهای دیجیتال رشد کرد و به پیشرفت خوبی دست یافت، بسیاری از پروژه‌های مربوط به بازی‌های بلاکچین نیز توسعه پیدا کرد.

در نتیجه حضور انجمن‌های بازی‌سازی به منظور برقراری بهتر ارتباطات و حمایت بیشتر از جوامع بازیکنان الزامی شد. نمی‌توان انکار کرد که ماهیت انجمن‌های بازی در 2 بازار عادی و دیجیتالی با یکدیگر متفاوت هستند زیرا هر دو انجمن در جهت منافع گیمرها، سرگرمی و توسعه روحیه الکترونیکی افراد روی کار آمده‌اند.

بررسی guildهای سنتی

گلیدها سنتی بیش از چندین دهه قدمت دارند. پیشرفت بازی‌های الکترونیکی که به عنوان بازی‌های رقابتی شناخته می‌شوند یکی از دلایل محبوبیت اخیر انجمن‌های سنتی به شمار می‌رود. برخی از این انجمن‌های سنتی معروف عبارت هستند از:

  • فیز کلن (FaZe Clan)
  • ابر 9 (Cloud 9)
  • تیم لیکویید (Team Liquid)

توجه داشته باشید گیلدهای کریپتویی و Guildهای سنتی با یکدیگر متفاوت هستند. ظهور و سقوط انجمن بازی‌های سنتی ارتباط مستقیمی با موفقیت‌ بازی‌هایی دارد که در آن شرکت می‌کنند.

نگاهی به گیلدهای کریپتویی

برخلاف انجمن بازی‌های سنتی، جوامع بازی‌های کریپتویی به عنوان خاستگاه این بازی‌ها، از بازیکنان جدید استقبال می‌کنند و با ارائه منابع لازم از شروع بازی‌ها پشتیبانی به عمل می‌آورند. حتی اگر یکی از بازی‌ها محبوبیت خود را از دست بدهد، اعضای این انجمن‌ها می‌توانند بازی‌های محبوب دیگری را جایگزین آن کنند.

در نتیجه بازیکنان حاضر در این انجمن‌ها همیشه درآمد خوبی دارند. اگرچه انجمن‌های بازی‌های رمز ارزی هنوز جدید هستند، بسیاری از سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر شرط‌بندی‌های بزرگی بر روی این انجمن‌ها انجام داده‌اند.

بازی های گیلد

طبق آمار به دست آمده صدها بازی کریپتویی در حال ورود به بازار است. همه این بازی‌ها تلاش می‌کنند تا به بازی بزرگ بعدی همانند اکسی اینفینیتی تبدیل شوند. یکی دیگر از موارد مهم مربوط به gaming guildهای کریپتویی مزیت‌های است که آنها برای صنعت بازی به ارمغان می‌آورند.

افرادی که در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند اکنون می‌توانند از طریق این بازی‌ها به استقلال مالی دست یابند.

Gaming Guild چگونه کار می‌کند؟

گیمینگ گیلد بازی‌های کریپتویی بیش از سایر guildها پیشرفت کرده‌اند. این انجمن قصد دارد فضای رمز ارزها را به طور کلی تغییر دهد و پذیرش انبوه را یک قدم به این فضا نزدیک‌تر کند. این انجمن‌ها طبق 5 نقش اصلی عملکرد خود را ایفا می‌کنند. در ادامه این 5 اصل را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

برقراری ارتباط با GameFi

هسته اصلی هر انجمن بازی، جامعه آن است. اصناف بازی پتانسیل زیادی برای تاثیر اجتماعی دارند و فعالیت اجتماعی نیز برای رشد هر اکوسیستم به طور کلی حیاتی است. در این نقش، انجمن بازی تحت یک ساختار دائو عمل می‌کند که در آن بودجه از درون جامعه دارندگان توکن دائو تامین می‌شود.

سپس اعضای انجمن به طور جمعی بر روی دارایی‌های NFT و توکن‌های درون بازی سرمایه‌گذاری می‌کنند. این سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر مورد نیاز شرکت توسعه‌دهنده آن بازی خواهد بود. در ادامه افراد حاضر در انجمن، منابع خود را با سایرین به اشتراک می‌گذارند تا سایر اعضای انجمن نیز از آنها استفاده کنند.

ایجاد موقعیت‌های ویژه برای گیمرها

یکی دیگر از روش‌های عملکرد گلیدها طبق مدل دائو خواهد بود که موقعیت‌های ویژه‌ای برای بازیکنان ایجاد می‌کند. مدل دائو برای اولین بار به عنوان راه‌حلی برای کسب درآمد از بازی‌ها ظاهر شد. این مدل در واقع موقعیت‌های ویژه‌ای برای گیمرها به همراه داشت.

طی این موقعیت‌های ویژه، صاحبان دارایی‌هایی همانند NFT که به عنوان مدیران این پروژه نیز خوانده می‌شوند، می‌توانند NFTهای خود را به سایر اعضای انجمن نیز قرض دهند. در ادامه وام‌گیرندگان می‌توانند از این دارایی‌های دیجیتال، برای بازی کردن و کسب درآمد از همین بازی‌های کریپتویی استفاده کنند.

کنترل کیفیت پروژه‌های مربوط به GameFi

بخش GameFi پس از رونق اکسی اینفینیتی در سال 2021 به طور عجیبی محبوب شد. در نتیجه بسیاری از پروژه‌ها آرزو دارند محصول بازی نوآورانه بعدی را به بازار عرضه کنند. با این وجود همچنان پروژه‌های بی کیفیت و تقلبی در بازار وجود دارند که به دنبال استفاده از تبلیغات بازی برای کسب درآمد هستند.

این مسئولیت صنف است که از قرار گرفتن اعضای خود در معرض کلاهبرداری جلوگیری کند. همه اصناف برتر بازی پروژه‌هایی را که در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند به دقت و براساس سیستم اقتصادی مورد تحقیق، تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند. همچنین این اصناف قبل از اعلام یک موقعیت ویژه برای بازیکنان، بررسی‌ها و ارزیابی‌های لازم را به کار می‌گیرند.

کاربرد گیلد

پل ارتباطی میان گیمرهای سنتی و کریپتویی

بازی‌های مربوط به بلاکچین با بازی‌های ویدیویی سنتی متفاوت هستند. چندین مرحله وجود دارد که می‌تواند برای کاربران بازی‌های سنتی کمی سخت به نظر رسد. برای مثال عامل مهم در این انجمن‌ها بخش GameFi است زیرا اصلی‌ترین منبع آموزشی برای تازه واردان به شمار می‌آید.

از این رو اصناف و انجمن‌های ایجاد شده نقشی غیر مستقیم در حمایت از گیمرهای سنتی ایفا می‌کنند. این در حالی است که این انجمن‌ها در موارد زیر نیز به بازیکنان کریپتویی کمک خواهند کرد:

  • نحوه ایجاد یک کیف پول رمز ارزی همانند متامسک برای دسترسی به بازی و بازار
  • نحوه واریز و برداشت وجوه در صرافی‌ها و برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز
  • نحوه ایمن سازی حساب‌ها و انجام تراکنش‌ها

ارتباط سرمایه‌گذاران با بازار GameFi

انجمن گلید به عنوان سرمایه‌ای برای بخش GameFi عمل می‌کند. این انجمن بازی‌های رمز ارزی جدید را جستجو می‌کند و در صورت مشاهده پتانسیل، سرمایه‌گذاری خوبی انجام می‌دهد. این انجمن‌ها حتی برای سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند بر روی بازی‌ها سرمایه‌گذاری کنند اما فرصت بازی ندارند نیز گزینه مناسبی خواهد بود.

این سرمایه‌گذاران می‌توانند بر روی این انجمن‌ها سرمایه‌گذاری کنند و برای سایر اعضای انجمن خود نیز موقعیت ویژه‌ای به وجود آورند. بدین ترتیب این انجمن‌ها می‌توانند به سرمایه‌گذاران کمک کنند تا به طور مستقیم بر روی انواع بازی‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

چه آینده‌ای در پیش روی guild است؟

همان‌طور که گفتیم گیلدها به طور معمول به شکل عمومی و در فرم دائو اداره می‌شوند. در ضمن تعداد توکن‌های حاضر در این انجمن‌ها در روند رای گیری آنها نیز تاثیر بسزایی دارد. البته برای اینکه تاثیر توکن‌ها را کاهش دهیم، می‌توانیم از روش رای گیری مربعی استفاده کنیم.

در سیستم رای گیری مربعی نیز بازیکنان قوی بیشترین تاثیر را دارند اما این در حالی است که بازیکنان خرد نیز می‌توانند در تصمیم‌گیری‌ها شرکت کنند، پیشنهادات خود را به زبان آورند و حتی انجمنی تشکیل دهند.

با توجه به هزینه‌های کمی که برای تشکیل این انجمن‌ها وجود دارد، پیش بینی می‌شود انجمن‌های بازی کریپتویی بتوانند به طور مستقیم دخالت کنند و به اعضای این جوامع پاسخ دهند.

طبق گزارشات جمع‌آوری شده بازی‌های بزرگی در حال طراحی و ساخته شدن هستند که به طور حتم بازیکنان می‌توانند از طریق آنها به درآمد خوبی دست یابند. در نتیجه آینده خوب و درخشانی در پی این انجمن‌ها وجود دارد.

عملکرد گیلد

سخن آخر

با وجود بازار نزولی یا خرسی حاضر در فضای ارزهای دیجیتال، GameFi هنوز پتانسیل زیادی برای پیشرفت در آینده دارد. شانس پیشرفت در آینده به این دلیل ایجاد می‌شود که بازی اولین نوع سرگرمی در جهان به شمار می‌آید و همه می‌توانند از فرصت کسب درآمد آن استفاده کنند و از انجام کارهای مورد علاقه خود لذت برند.

با این حال بخش GameFi هنوز به دلیل هزینه‌های بالا و عدم پایداری اقتصادی خود در بلند مدت با تنگنا مواجه است. این همان موقعیتی است که گیلد یا انجمن بازی‌های رمز ارز وارد می‌شود. افراد حاضر در بازار، با خرید دارایی‌های NFT درون بازی و قرض دادن آنها به بازیکنان به نحوه بازی بازیکنان و کسب درآمد آنها کمک می‌کنند.

در واقع این انجمن‌های بازی به عنوان واسطه هستند و می‌توانند موقعیت‌های ویژه‌ای برای افراد و بازیکنان به وجود آورند. همچنین Guildها می‌توانند منبع بسیار خوبی برای آموزش افرادی باشند که قصد دارند در مورد بازار ارزهای دیجیتال اطلاعاتی بیاموزند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.