ارز دیجیتال کوتی (COTI) چیست؟

0

زمانی که بیت کوین به عنوان اولین رمز ارز وارد بازار سرمایه‌گذاری شد، هیچ کس حتی فکرش را نمی‌کرد که روزی به ازای پرداخت پول برای خرید یک کالا یا محصول بیت کوینی دریافت شود. با گذر زمان و با توسعه علم و دانش مربوط به اینترنت، وضعیت بازار ارزهای دیجیتال تغییر کرد به طوری که افراد از طریق پرداخت‌های غیر متمرکز توانستند کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنند. در این بین ارز دیجیتال کوتی نیز به کمک کاربران آمد تا بهترین تجربه خرید و فروش در بازار مربوط به ارزهای دیجیتال را برای کاربران رقم بزند. اما کاربرد این رمز ارز چگونه است و چه مزیت‌هایی دارد؟ برای آشنایی بیشتر با ارز دیجیتال کوتی می‌توانید این راهنما را تا انتها دنبال کنید. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

بررسی ارز دیجیتال کوتی

ارز دیجیتال کوتی به نام ارز اینترنت نیز خوانده می‌شود، این رمز ارز با اهداف مختلفی روی کار آمده که اصلی‌ترین هدف آن ایجاد یک شبکه پرداخت غیر متمرکز و مقیاس‌پذیر برای تسهیل تجارت جهانی کارآمد است.

کوتی قصد دارد با کمک فناوری دفتر کل توزیع شده و با ترکیب راه‌حل‌های مربوط به پرداخت سنتی، یک راه‌حل مناسب برای پرداخت غیر متمرکز مورد نیاز نسل بعدی را تنظیم کند.

 در واقع این ارز دیجیتال در تلاش است تا روش پرداخت غیر متمرکزی را روی کار آورد که تا حد زیادی اعتماد محود، فوری و مقرون به صرفه باشد. ارز دیجیتال COTI می‌تواند روش کامل و صحیحی را طبق یک مکانیسم مطمئن و نوآورانه برای پرداخت‌های غیر متمرکز ارائه دهد.

 به عبارت دیگر سیستمی که توسط کوتی روی کار می‌آید به صورت غیر متمرکز کار می‌کند و دارای یک کیف پول چند ارزی است. همچنین برای مبادله ارزهای بومی نیز کاربرد خوبی دارد. به طور کلی این ارز دیجیتال سعی کرده تا با کسب این ویژگی‌های خاص خود را از سایر روش‌های پرداخت متمایز نشان دهد.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

نگاهی به گذشته COTI و آشنایی با موسسان این رمز ارز

طبق آمار به دست آمده تیم اصلی ارز دیجیتال کوتی شامل 27 نفر است که صورت تمام وقت بر روی توسعه این ارز دیجیتال کار می‌کنند. دیوید اساراف(David Assaraf) یکی از بنیان‌گذاران و موسسان این رمز ارز تا چندی پیش به عنوان حسابرس داخلی و ارشد HSBC مشغول به کار بود.

شهافبارگفن(Shahaf Bar Geffen) نیز که مدیر عامل این شرکت به شمار می‌آید از دیگر موسسان کوتی است که تا چندی پیش به عنوان مدیر عامل وب 3 در یک شرکت پیشرفته در زمینه بازاریابی دیجیتالی چند ملیتی کار می‌کرد.

شهاف دارای مدرک کارشناسی بیوتکنولوژی و اقتصاد از دانشگاه تل آویو است. مت مک برادی (Matt MacBrady) که با نام متیو خوانده می‌شود. مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در یکی از پلتفرم‌های مالی بود.

مت همیشه به عنوان کارشناس ارشد در انواع پروژه‌ها فعالیت می‌کرد. متیو توانسته از دانشگاه هاروارد مدرک پی اچ دی در رشته اقتصاد بازرگانی را دریافت کند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال کومودو

ده ویژگی مهم ارز دیجیتال کوتی

طبق آمارهای جمع‌آوری شده ارز دیجیتال کوتی یکی از موفق‌ترین پروژه‌ها است که آینده خوبی در پیش دارد البته که نوسانات حاضر در بازار ارزهای دیجیتال را نمی‌توان کنترل کرد، اما این رمز ارز قوی و کارآمد با 10 ویژگی مهم روی کار آمده که نشان از موفقیت آن دارند. در بخش‌های بعد این 10 ویژگی را به طور خلاصه شرح می‌دهیم.

ارز دیجیتال کوتی چیست

کارایی ساده

برنامه‌های کاربردی بلاکچین باید آنقدر ساده باشند که کاربران بتوانند بدون کسب اطلاعات فنی در مورد ارزهای دیجیتال از این برنامه‌ها استفاده کنند. بلاکچین یک فناوری زیرساختی است و تنها به عنوان یک مرکز فروش به کار نمی‌رود. به نظر شما کاربران از چه رمز ارزهایی استقبال می‌کنند؟ ساده یا پیچیده؟

با اینکه فناوری زیرساختی رمز ارز کوتی تقویت شده و تا حد زیادی پیچیده است اما ابزارهای مورد استفاده کاربران و حتی فروشندگان خیلی ساده طراحی شده‌اند.

دسترسی آسان

برنامه بلاکچین باید تا حد امکان برای بسیاری از کاربران در دسترس باشد. شاید انتظار اینکه شبکه بلاکچین بتواند به طور کامل جایگزین راه‌حل‌های قدیمی شود کمی غیر منطقی به نظر رسد اما کوتی به قدری به برآوردن این انتظار نزدیک است که امیدواریم طی مدت کوتاهی بتواند به این مزیت رقابتی خود دست پیدا کند.

قابل استفاده

روش‌های مربوط به بازار ارزهای دیجیتال باید تا حتی زیادی همانند روش‌های قدیمی کاربرپسند باشند. کاربران تمایلی ندارند بیش از چند ثانیه برای تایید تراکنش‌ها صبر کنند. در ضمن نه کاربران و نه تجار تمایلی به پرداخت هزینه‌های زیاد مربوط به تراکنش‌های ساده را ندارند.

راه‌حل جدید کوتی از پرداخت‌های کریپتویی به همراه مزایای فناوری بلاکچین استفاده می‌کند، در نتیجه استفاده کردن از این رمز ارز بسیار منطقی و مقرون به صرفه خواهد بود. این ارز دیجیتال عملکرد راه‌حل‌های مربوط به پرداخت‌های قدیمی را حفظ می‌کند و بدون هیچ اختلالی سعی در افزایش پذیرش دارد.

برای اطلاع از قیمت پولکادات و خرید پولکادات روی کیوسک حساب کنید.

کنترل نوسانات

نوسانات یکی از نقاط ضعف کلیدی ارزهای دیجیتال است که تاثیر بسیاری بر روی روش‌های پرداخت دارد. تریدرها تمایلی به خرید رمز ارز ندارند که ممکن است در روز بعد با افت قیمت همراه باشد. ایجاد یک قیمت ثابت و کسب اطمینان کاربران از ویژگی‌های اصلی کوتی به شمار می‌آید که باعث شده این رمز ارز به جدیدترین و محبوب‌ترین روش پرداخت تبدیل شود.

مقیاس پذیری

هنگامی که کاربران یک تراکنش انجام دهند، مقیاس پذیری به یک عنصر کلیدی تبدیل می‌شود که بر روی شبکه‌های پرداخت رمز ارزی تاثیرگذار خواهد بود. بسیاری از کاربران حاضر در بازار ارزهای دیجیتال مشکلات بیت کوین را در اوایل دوران شکوفایی رمز ارزها به خاطر دارند.

در آن تایید هر تراکنش ساعت‌ها و حتی روزها طول می‌کشید. این در حالی است که کوتی از همان ابتدای روی کار آمدن خود راه‌حل‌های مناسبی برای مقیاس پذیری طراحی کرده و کم کم با رشد شبکه زیرساخت این رمز ارز، مقیاس پذیری آن نیز افزایش می‌یابد.

نقدینگی

کوتی در حال حاضر یک صرافی به نام خود ایجاد کرده و اهداف اصلی این صرافی نیز به توانمند کردن پرداخت‌های بین ارزی، انتقال مستقیم یک ارز به ارز دیگر و توانمند کردن نقدینگی در پلتفرم کوتی اشاره دارد. در نتیجه نقدینگی نیز در این ارز دیجیتال در حال توسعه خواهد بود.

نماد اختصاری ارز دیجیتال کوتی

امنیت بالا

کوتی دارای یک سرویس بازرسی ویژه است که برای حل و فصل تمام اختلالات ایجاد شده در شبکه کاربرد دارد. این سرویس از یک گروه غیر متمرکز از شرکت کنندگان شبکه تشکیل شده که افرادی بسیار قابل اعتماد هستند. امنیت شبکه فعلی کوتی حتی از مسترکارت و پی پال نیز بیشتر می‌شود.

قابل انتقال

از دیگر ویژگی‌های این رمز ارز می‌توان به قابل انتقال بودن آن اشاره کرد. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها و دولت‌های این توانایی را دارند که ارز دیجیتال کوتی خود را در بازار منتشر کنند. برای انتقال فعلی کوتی به صرف زمان و هزینه زیادی نیاز نخواهد بود.

ناشناس بودن

ناشناس بودن کوتی نیز می‌تواند از ویژگی‌های کلیدی آن به شمار آید. حریم خصوصی اولین سنگ بنای رمز ارز کوتی محسوب می‌شود بدین ترتیب تراکنش‌های یک کاربر خاص را نمی‌توان ردیابی کرد.

شفافیت داشتن

کوتی با توجه به عملکردی که دارد سطحی از شفافیت و مسئولیت را طراحی کرده که برای ذینفعان کاربرد خوبی دارد. شفافیت این رمز ارز به گونه‌ای است که کاربران می‌توانند از پروژه رمز ارزی خود مطلع باشند و همچنین آن را به عنوان یک پروژه واقعی جدی بگیرند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال کازماس

بررسی 7مورد از مزایایCOTI

ارز دیجیتال کوتی به عنوان یک روش جامع پرداخت غیر متمرکز در بازار ارزهای دیجیتال حضور دارد. این رمز ارز به صورت انحصاری و تنها برای برآورده کردن نیازهای پرداخت‌های روزانه مصرف کنندگان توسعه یافته است. در واقع کوتی راه‌حل کاملی را ارائه می‌دهد که به طور کامل نیاز بازار را برطرف می‌کند.

در ضمن با روی کار آمدن کوتی نگرانی‌های عمده مصرف کنندگان و بازرگانان نیز برطرف شده است. کوتی دارای عادی‌ترین مزیت‌ها است و همچنین جدای از این مزایا یکپارچگی مناسب بین کیف پول‌های بومی و صرافی‌های ارز دیجیتال بومی ایجاد می‌کند. در ادامه 7 مورد از مزایای کوتی را به طور خلاصه نام می‌بریم:

 • کمک به مقیاس پذیری بازار ارزهای دیجیتال
 • کمک به تمرکز زدایی
 • افزایش امنیت کاربران
 • دریافت کارمزدهای پایین
 • مطمئن و امن
 • ارائه خدمات مناسب برای پوشش‌دهی در زمان نوسانات پرریسک بازار
 • کارایی ساده

بازار هدف COTI صنعت پرداخت آنلاین است. به عبارت دیگر کوتی به دنبال یک بازار بزرگ و در حال رشد خواهد بود تا مزیت‌های خود را به درون آن بازار تزریق کند. براساس گزارشات به دست آمده مزایای این ارز دیجیتال در آینده‌ای نه چندان دور افزایش می‌یابد و کاربران رمز ارز کوتی تا حد زیادی سود می‌برند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال کادنا

عیب بزرگ ارز دیجیتال کوتی

اصلی‌ترین عیب این رمز ارز به ابتدایی بودن آن برمی‌گردد. از آنجایی که ارز دیجیتال COTI هنوز در مراحل اولیه به سر می‌برد نمی‌توان خیلی آن را جدی گرفت. البته این شبکه به زودی توکن‌های راه‌اندازی شده خود را در معرض فروش قرار می‌دهد و به مقیاس پذیری شبکه‌های بلاکچین کمک می‌کند.

همچنین با توسعه وضعیت کوتی قابلیت‌های کاربردی آن نیز افزایش می‌یابند. در ادامه این روند ما شاهد پذیرش گسترده‌ای از طرف تاجران، توسعه‌دهندگان بازار  و واسطه‌ها خواهیم بود. البته اولین قدم برای چنین پذیرشی بعد از راه‌اندازی شبکه اصلی کوتی و درطول 3 ماهه دوم سال 2019 رخ داد.

مزیت ارز دیجیتال کوتی

جوان بودن این پروژه می‌تواند تا حدودی عیب اصلی آن به شمار آید زیرا کوتی هنور باید برای اثبات ارزش خود بجنگد و تا جای ممکن سعی در حفظ موفقیت خود داشته باشد.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال کرومیا

بررسی وضعیت امنیت ارز دیجیتال کوتی

پیش از این نیز گفتیم ارز دیجیتال کوتی دارای یک زیرساخت حرفه‌ای است که طبق الگوریتمی ثابت شده فعالیت دارد. اما گذشته از این زیرساخت کوتی یک صرافی معتبر نیز تعبیه کرده که برای انطباق و تبادل قابلیت‌های همکاری از آن استفاده می‌شود.

این الگوریتم و زیرساخت کوتی از دارایی خریداران و فروشندگان حفاظت می‌کند و ثابت‌ترین چهارچوب‌ها را ارائه می‌دهد. جدول هش و زیرساخت کوتی به گونه‌ای طراحی شده که این زنجیره بلوکی می‌تواند از کلیه تراکنش‌ها و حریم‌ خصوصی مشتریان خود حفاظت کند و آنها را در محلی امن قرار دهد.

پروتکل‌های کوتی برای تمام خریداران و فروشندگان بسیار امن است. در نهایت اینکه کوتی دارای یک اکوسیستم خواهد بود که اقدامات امنیتی سایبری را به خوبی انجام می‌دهد و از محرمانه بودن داده‌های نهایت حفاظت را به عمل می‌آورد.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال گرین

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال COTI

اگر شما نیز به کوتی علاقه‌مند هستید و به خرید آن فکر می‌کنید تا اینکه پیش‌تر این رمز ارز را خریداری کرده‌اید و اکنون قصد فروش آن را دارید، باید از سرویس‌های حاضر در صرافی‌های رمز ارزی کمک بگیرید. به طور معمول دستور العمل بیشتر صرافی‌ها برای خرید یا فروش رمز ارز کوتی به صورت زیر خواهد بود:

 • برای مثال اگر قصد دارید بیت کوین خریداری شده خود را با کوتی مبادله کنید باید بیت کوین را در لیست اول خود قرار دهید، سپس مبلغی که قصد دارید معامله کنید را به طور مشخص وارد نمایید.
 • کوتی را در دومین لیست خود قرار دهید. مقدار تخمینی را که پس از مبادله دریافت خواهید کرد برای شما قابل مشاهده خواهد بود.
 • زمانی که گزینه تبادل را انتخاب کنید مراحل اصلی تراکنش شما شروع می‌شود.
 • در این مرحله باید آدرس گیرنده وارد شود. در ادامه کوتی به آدرس مورد نظر ارسال می‌شود. احتیاط کنید و از وارد کردن صحیح آدرس گیرنده مطمئن باشید.
 • در نهایت معامله شما انجام می‌شود.
 • آدرس سپرده بیت کوین یا هر ارز دیجیتال منتخب دیگری را مشاهده می‌کنید. برای اینکه بتوانید تعدادی کوتی بخرید باید یکی از ارزهای دیجیتال خود را ارائه دهد.
کاربردهای ارز دیجیتال کوتی

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال کارما

جمع‌بندی

همان‌طور که در این راهنما گفتیم ارز دیجیتال کوتی به عنوان یک پلتفرم فین تک در سطح جهانی فعالیت دارد و روش‌های پرداخت جدیدی را در اختیار بسیاری از سازمان‌ها قرار داده است. همچنین در پرداخت کارمزد مربوط به تراکنش ارزهای دیجیتال تغییرات خوبی ایجاد می‌کند.

با انتخاب این پلتفرم رمز ارزی در زمان و هزینه کاربران نیز صرفه‌جویی می‌شود. در نهایت اینکه کوتی یکی از اولین پروتکل‌های بلاکچین است که برای پرداخت‌های غیر متمرکز بهینه شده و تحت استفاده تریدرها، دولت‌ها، توسعه‌دهندگان برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز و صادرکنندگان استیل کوین قرار دارد.

سپاسگزاریم که تا انتهای این مقاله با آکادمی کیوسک همراه بودید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.