ارز دیجیتال ایاس (EOS) چیست؟

0

در تمام پلتفرم‌ها، وب‌سایت‌ها، شبکه‌ها و بسترهای مختلف هدفی دیده می‌شود که برای تسهیل و بهبود عملکرد کاربران و اعضای جامعه تلاش می‌کنند. بازار ارزهای دیجیتال نیز مملو از این پلتفرم‌ها، شبکه‌ها و بسترها است که هر یک از آنها ویژگی منحصر به فرد و نمونه‌ای دارند. برای مثال ارز ایاس نیز یکی از همین شبکه‌های خاص و کاربردی بازار رمز ارزها به شمار می‌آید که بر روی نحوه استفاده کاربران از برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز تاثیر بسزایی دارد. همچنین ایاس (EOS) به سرعت بالای انجام تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های مربوط به کارمزد کمک می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این شبکه منحصر به فرد بلاکچینی توصیه می‌کنیم مقاله ما را تا انتها مطالعه کنید.(لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

ارز ایاس چیست؟

شبکه ایاس یک پلتفرم بلاکچین منبع باز است که عملکرد بالا، انعطاف‌پذیری، امنیت و تجربه توسعه‌دهنده را در اولویت قرار می‌دهد. ایاس به عنوان یک پلتفرم بلاکچین نسل سوم توسط ماشین مجازی به نام ایاس پشتیبانی می‌شود.

 این شبکه دارای یک موتور WebAssembly قابل توسعه برای اجرای قطعی تراکنش‌های بدون هزینه است. ایاس مقیاس‌پذیرترین، قابل تقسیم‌ترین و قابل برنامه‌ریزی‌ترین ارز دیجیتال بازار است. در واقع EOS یک شبکه DPoS است در آن ذینفعان اختیار انتخاب اپراتورهای نود را دارند.

با توجه به ماهیت غیر متمرکز بودن توزیع توکن EOS قدرت در دست ماینرهای بلاک نیست بلکه همه اعضای حاضر در شبکه ایاس درگیر این موضوع خواهند بود. شبکه ایاس به دلیل فناوری که دارد مورد نظر افراد جامعه و کاربران قرار گرفته است.

این شبکه به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد پروژه‌هایی بسازند که سایر بلاکچین‌ها نمی‌توانند از آنها پشتیبانی کنند. استفاده و کارایی این شبکه ساده است و برای کمک به کاربران به منظور سازگاری با بلاکچین دارای چندین ابزار و منابع آموزشی است.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

نگاهی به تاریخچه و موسسان ایاس (EOS)

نرم‌افزار EOSIO که شبکه ایاس نیز براساس آن ساخته شده، توسط یک شرکت به نام بلک وان (Black.one) توسعه یافته و توسط فردی به نام دانیللاریمر(Daniel Larimer) طراحی شده است. در ماه ژوئن سال 2018 بلاکچین ایاس توسط گروه غیر متمرکزی از تولیدکنندگان بلاک راه‌اندازی شد.

این شبکه براساس یک اسنپ شات توزیع توکن در ICO بلک وان روی کار آمد. در تاریخ 25 ماه آگوست سال 2021 تولیدکنندگان بلاک ایاس برای تامین مالی بنیاد این شبکه به توافق رسیدند. بنیاد مالی شبکه ایاس توسط فردی به نام ایو لارز (Yves La Rose) راه‌اندازی شد.

بنیاد شبکه ایاس یک سازمان غیر انتفاعی است که پشتیبانی مالی و غیرمالی را برای تشویق رشد و توسعه این شبکه فراهم می‌سازد. مرکز شبکه ایاس ENF نام دارد که از قدرت تمرکززدایی به عنوان نیرویی برای تغییرات مثبت جهانی و ترسیم آینده‌ای سازگار با ایاس استفاده می‌کند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال امپ

ارز ایاس چه هدفی را دنبال می‌کند؟

پیش از این نیز توضیح دادیم که ارز ایاس دارای یک شبکه بلاکچین است که همانند یک سیستم عامل خبره و کامل تمامی خدمات مربوط به بازار ارزهای دیجیتال همانند دسترسی به دارایی‌های دیجیتال، مراحل احراز هویت، جمع‌آوری و کسب داده‌ها، مدیریت تجهیزات و امکانات و غیره را به خوبی تحت کنترل خود دارد.

براساس گزارشات به دست آمده هدف اصلی این رمز ارز، فراتر از عملکردهای ذکرشده در بالا است. این توکن مخصوص بازار ارزهای دیجیتال روی کار آمده تا تمامی تراکنش‌های درون شبکه‌ای را امکان‌پذیر کند. در ادامه 3 مورد از اصلی‌ترین اهداف ایاس را به طور خلاصه شرح می‌دهیم:

ارز ایاس چیست
 • هدف اصلی و اولیه ارز ایاس اجرای میلیون‌ها تراکنش در عرض یک ثانیه است. فراموش نکنید برخی دیگر از بلاکچین‌ها نیز در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارند که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی خواهند کرد ولی هیچ یک از آنها نمی‌توانند با سرعتی بیشتر از شبکه بلاکچین ایاس تراکنش‌ها را مورد پردازش قرار دهند.
 • از آنجایی که داده‌های رمز ارزی توسط برخی کشورها همانند ترکیه و عربستان فیلتر می‌شود، ایاس با این هدف روی کار آمد تا از فیلترشدن این داده‌های توسط برخی از کشورها جلوگیری کند.
 • هدف دیگری که ایاس طبق آن روی کار آمده کاربرپذیری شبکه‌های رمز ارزی و سیستم‌های بلاکچین محور است. بدین ترتیب این رمز ارز توانست به توسعه‌دهندگان نیز کمک کند.

شش مزیت ارز دیجیتال ایاس

این شبکه نوین و کاربردی مزایای زیادی دارد که اصلی‌ترین آن مربوط به سرعت عمل بالای ایاس در پردازش تراکنش رمز ارزها است. در ضمن رایگان بودن اجرای تراکنش‌های درون شبکه ایاس یکی دیگر از اصلی‌ترین مزیت‌های این رمز ارز به شمار می‌آید.

هر چه تعداد توکن‌های ایاسی که دارید بیشتر باشد، دسترسی شما به پهنای باند این شبکه بیشتر خواهد بود. گذشته از همه ویژگی‌ها و پتانسیل خوبی که ایاس دارد، کار کردن با این شبکه رمز ارزی به دانش و مهارت زیادی نیاز ندارد بلکه کارایی آن بسیار ساده است.

با کمک این شبکه رمز ارزی توسعه‌دهندگان حاضر در بازار ارز دیجیتال می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکز خود را به دلخواهشان مدیریت کنند. در ادامه نیز 6 مورد از دیگر مزایای این شبکه رمز ارزی را به شما معرفی می‌کنیم:

 • دارای بالاترین سرعت پردازش تراکنش‌ها
 • امکان انجام تراکنش به صورت رایگان
 • پشتیبانی کردن از قراردادهای هوشمند و برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز
 • مجهز به الگوریتم گواهی اثبات سهام
 • کارایی ساده
 • امکان دسترسی به پهنای باند ایاس طبق تعداد توکن‌های در دسترس هر مالک

سه عیب بزرگ ارز ایاس

هر پروژه‌ تازه واردی که به بازار ارزهای دیجیتال قدم می‌گذارد دارای معایب است که ارز ایاس نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. این پروژه یکی از جدیدترین و مبتدی‌ترین پروژه‌های حاضر در بازار ارزهای دیجیتال است که در حال حاضر سعی دارد خدمات و سرویس‌های خود را به طور کامل توسعه دهد.

با اینکه ایاس بر روی تمرکززدایی کار می‌کند اما یکی از عیوب این شبکه متمرکز بودن آن است. همچنین حاکمیت کلی زنجیره شبکه ایاس تحت کنترل چندین ماینر است و همه کاربران نمی‌توانند به بسیاری از خدمات و سرویس‌های دسترسی داشته باشند.

علاوه بر این معایب باید به سیستم رای‌گیری این شبکه نیز اشاره کرد. زیرا نحوه عملکرد کلی شبکه ایاس طبق رای سهامداران این بستر رمز ارزی تعیین می‌شود. در این بخش 3 مورد از اصلی‌ترین عیوب این شبکه رمز ارزی را نام می‌بریم:

 • شبکه اصلی ایاس به شکلی طراحی شده تنها 21 ماینر وجود دارند و عملکرد نهایی این شبکه تحت تاثیر رای دارندگان این توکن خواهد بود.
 • وجود رقبا از دیگر معایب این رمز ارز است. هنوز نمی‌توان نتیجه مشخصی برای نتیجه رقابت اتریوم و ایاس تشخیص داد. در نظر داشته باشید، از آنجایی که اتریوم علاوه بر ایاس باید با سایر بلاکچین‌ها همانند ترون و نئو نیز رقابت کند، همچنان در حال رشد و توسعه وضعیت شبکه خود است.
 • انتقادات زیادی بر علیه این شبکه وجود دارند زیرا در عرضه اولیه سکه ایاس حدود یک میلیارد دلار جمع‌آوری شد در حالی که این شبکه هیچ نمونه‌ای از توکن خود ارائه نداده بود.
کاربرد ارز ایاس

سه ویژگی‌ منحصر به فرد ایاس (EOS)

شبکه و ارز ایاس یک بلاکچین لایه یک نسل سوم است که به عنوان یک شبکه تراکنش‌های آن با کمی تاخیر روبرو هستند اما کارآمدترین تراکنش‌ها در همین شبکه توسط توسعه‌دهندگان انجام می‌شود. توسعه‌دهندگان نیز در این شبکه آزاد هستند تا ساختار شبکه مورد نظر خود را با آنچه که در تصور خود دارند، هماهنگ کنند.

به عبارت دیگر در این شبکه ساختارهای از قبل برنامه‌ریزی شده، زیرساخت‌های بلاکچین همه کاره هستند و قراردادهای هوشمند نیز به شکل سفارشی گرد هم جمع می‌شوند. ویژگی که باعث منحصر به فرد بودن ایاس می‌شود، فناوری جدید و جامعه منعطف آن است.

شبکه ایاس دارای جامعه‌ای پر از ایده و رهبری پر جنب و جوش است. مالکان این توکن در درجه اول با توسعه‌دهندگان و دیگر رهبران اکوسیستم به منظور ارتقای وضعیت رشد و توسعه همکاری می‌کنند.

جامعه ایاس برای شفافیت تراکنش، منبع باز بودن، صداقت داشتن، مسئولیت پذیری، آزادی، احترام و سایر ارزش‌های اصلی مختلف یک بلاکچین ارزش قائل است. ایاس اولین بلاکچین با بنیادی تحت رهبری جامعه و پشتیبانی کاربر به شمار می‌آید.

در نهایت اینکه ایاس یک پروژه رمز ارز منحصر به فرد است زیرا چندین ویژگی مهم را در برمی‌گیرد. در ادامه 3 مورد از اصلی‌ترین ویژگی‌های آن را به طور خلاصه نام می‌بریم.

مقیاس پذیری

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ارزهای دیجیتال تعادل داشتن در میان غیر متمرکز بودن و مقیاس پذیری است. اکوسیستم ایاس به دلیل مکانیزم اجماع اثبات سهام خود در هر ثانیه توانایی پردازش حدود یک میلیون تراکنش را دارد. پروژه ارز دیجیتال ایاس با استفاده از پردازش‌های موازی به چنین توان عملیاتی بالایی دست می‌یابد.

انعطاف پذیری

برخلاف اتریوم که به طور بالقوه می‌تواند قربانی حملات دائو شود، ایاس راه‌حلی برای این مشکل تعبیه کرده است. این پلتفرم می‌تواند نودی را که تراکنش را پردازش می‌کند متوقف کند و تنها پس از رفع این مشکل به پردازش تراکنش‌های جدید ادامه دهد.

تمرکز زدایی

در حالی که اتریوم اغلب به عنوان یک ابر رایانه غیر متمرکز شناخته می‌شود، پلتفرم ایاس را می‌توان یک سیستم عامل غیر متمرکز در نظر گرفت.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال ام دکس

نگاهی به کاربرد مهم ارز دیجیتال ایاس

به طور طبیعی، استفاده اولیه از ایاس با مشارکت در مکانیسم DPoSو حاکمیت شبکه آغاز می‌شود. با این حال با توجه به شرایط بازار، ایاس می‌تواند به عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری سوداگرانه استفاده شود و هم می‌تواند به عنوان یک وسیله پرداخت قابل استفاده باشد.

البته این مسئله بیشتر تحت تاثیر تراکنش‌های آنی و خنثی این شبکه قابل انجام خواهد بود. با این اوصاف، ارز دیجیتال ایاس در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و حتی این پلتفرم در بخش مربوط به برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز نیز استفاده و کاربرد کمی دارد.

به کارمزدی که برای انجام تراکنش‌ها در اتریوم پرداخت می‌شود گاز می‌گویند. هرچه تعداد افراد متقاضی این شبکه بیشتر شوند، گاز یا کارمزد نیز افزایش می‌یابد. با انتخاب و خرید ایاس این کارمزدهای مربوط به تراکنش‌های اتریوم کاهش می‌یابد.

مزایای ارز ایاس

با کمک این شبکه شما می‌توانید وجوه خود را با استفاده از کیف پول‌های رمز ارزی ارسال، ذخیره و دریافت کنید. از این رو اصلی‌ترین کاربرد ایاس مربوط به انتقال پول به سراسر دنیا بدون پرداخت هیچ هزینه و تنها در عرض چند ثانیه است.

امنیت ارز دیجیتال ایاس در چه سطحی قرار دارد؟

شبکه و ارز ایاس بر پایه اثبات سهام ساخته شده است. اثبات سهام ایاس به شکلی خواهد بود که دارندگان توکن این رمز ارز نسبت به سهام خود در این سیستم، قدرت حاکمیت دارند. توکن EOS تا حدودی راهی برای دسترسی به منابع شبکه ایاس است.

 همچنین این توکن برای ارائه حقوق مالکیتی نیز مدعی خواهد بود. شبکه ایاس یک سیستم عامل غیر متمرکز است که توسط دائو اداره می‌شود. در یک شبکه و سیستم اثبات سهام دارندگان توکن ایاس سهام خود به انتخاب نمایندگانی که مسئول اعتبارسنجی تراکنش‌ها هستند، واگذار می‌کنند.

یکی از مزیت‌های این شبکه کمک به حذف یکپارچه‌سازی است. منظور یکپارچه‌سازی روندی است که ماینرهای کوچک توسط کسانی که قدرت محاسباتی و منابع بیشتری دارند، رانده می‌شوند.

علاوه بر مکانیسمی که ایاس برای ایمن کردن تراکنش‌های خود استفاده می‌کند، EOS.IO رویکردی فعال برای حاکمیت و مدیریت دارد. ارز ایاس دارای ویژگی‌هایی است که کاربران را قادر می‌سازد رای دهند و تصمیماتی را برای تغییر قوانین نرم‌افزار اتخاذ کنند.

راه‌اندازی ایاس به کاربر این امکان را می‌دهد تا در مورد تصمیمات مربوط به سهام‌بندی رای دهد و تولیدکنندگان بلاک نیز وظیفه دارند هر تصمیم که تایید می‌شود را انجام دهند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال الکترونیوم

کدام کیف پول‌ها برای ذخیره ارز ایاس مناسب هستند؟

برای انتخاب نوع کیف پول مناسب برای ایاس باید 2 مسئله مهم را در نظر بگیرید، اول اینکه قرار است از این کیف پول چه استفاده‌ای داشته باشید و دوم چه میزان ایاس در آن ذخیره می‌کنید. کیف پول سخت‌افزاری یا کیف پول سرد امن‌ترین گزینه برای ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری آفلاین به شمار می‌آید.

می‌توان گفت 2 کیف پول لجر و ترزور فضای مناسبی برای ذخیره‌سازی ایاس ارائه می‌دهند. کیف پول‌های سخت‌افزاری به دانش بیشتر نیاز دارند و البته گزینه گران‌تری به شمار می‌آیند. بدین ترتیب، ممکن است آنها برای ذخیره مقادیر بیشتری از ایاس و افزایش تجربه کاربران گزینه مناسب‌تری محسوب شوند.

کیف پول‌های نرم‌افزاری نیز ویژگی‌ها و کارایی‌های دیگری را ارائه می‌دهند. در ضمن استفاده از آنها رایگان و آسان است. برای دانلود این کیف پول‌ها کافی است به سراغ گوشی هوشمند یا دسکتاپ خود بروید. کیف پول‌های نرم‌افزاری حافظ دارایی کاربران خواهند بود.

با انتخاب یک کیف پول مناسب، کلیدهای خصوصی توسط ارائه‌دهنده خدمات از طرف شما مدیریت و پشتیبان‌گیری می‌شود. برخی دیگر از کیف پول‌های حاضر برای ایاس، غیرقانونی هستند که البته برای ذخیره کلیدهای خصوصی کاربران از عناصر امنیتی ویژه‌ای استفاده می‌کنند. برخی از کیف پول‌های مناسب برای ذخیره ایاس عبارت هستند از:

 • کیف پول تلفن همراه اینفینیتو (Infinito)
 • کیف پول نرم‌افزاری ایم توکن (Imtoken)
 • کیف پول تحت وب اسکاتر (Scatter)
 • کیف پول سخت‌افزار ترزور مدل تی (Trezor model T)
کیف پول مناسب ارز ایاس

نحوه استخراج ارز دیجیتال ایاس

بهترین روش برای به دست آوردن ارز ایاس، استخراج اتریوم خواهد بود. با توجه به کم بودن تعداد استخرهای استخراج ارز دیجیتال ایاس، باید از یک استخر استخراج اتریوم کمک بگیرید تا بتوانید از استخراج این ارز دیجیتال به سود خوبی دست یابید. برای آشنایی با نحوه استخراج این رمز ارز مراحل زیر را مطالعه کنید:

 • دستگاه استخراج ایاس باید با استخرهای استخراج اتریوم تنظیم شوند
 • اقدامات لازم برای استخراج اتریوم انجام شود
 • اتریوم استخراج شده از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال به ایاس تبدیل می‌شود
 • در نهایت کاربر مقداری ایاس دارد

ناگفته نماند استخراج ابری نیز می‌تواند روشی مناسب و به صرفه برای به دست آوردن ایاس به شمار آید. در صورتی که با عملیات و فرآیند مربوط به استخراج آشنا نیستید، بهتر است از استخراج ابری استفاده کنید. برخی از بسترهایی که برای ارائه استخراج ابری گزینه مناسب هستند، عبارت خواهند بود از:

 • هش فلیر (Hashflare)
 • جنسیس ماینینگ (Genesis Mining)
 • ناوو ماینینگ (Nuvoo Mining)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال انکر

چه تفاوتی بین ارز ایاس و اتریوم وجود دارد؟

براساس اطلاعات به دست آمده از نحوه عملکرد، اهداف و ویژگی‌های ایاس، می‌توان متوجه شد که این ارز دیجیتال رابطه خوبی با اتریوم ندارد و حتی در تلاش است تا جای این ارز دیجیتال را بگیرد.

 با این وجود اتریوم و ایاس تفاوت‌های چشمگیری دارند که حتی با بررسی این تفاوت‌های همچنان نمی‌توان تصمیم گرفت ایاس آینده بهتری دارد یا اینکه اتریوم به جایگاه ویژه‌ای دست می‌یابد. با ما همراه باشید تا تفاوت‌های اصلی این 2 شبکه رمز ارزی را بازگو کنیم:

 • مکانیزم شبکه اتریوم گواهی اثبات کار و ایاس گواهی اثبات سهام محول شده است
 • ارزش بازار اتریوم تا اوایل سال 2023 حدود 441 میلیارد دلار بود و ایاس 5.03 میلیارد دلار است
 • عرضه کل اتریوم تا اوایل سال 2023 117352431 میلیون اتریوم بود و ایاس 1033089541 میلیارد ایاس است
 • تاریخ ساخت اتریوم ماه جولای سال 2015 میلادی بود و ایاس در ماه ژوئن سال 2017 روی کار آمده است
 • تیم توسعه‌دهندهاتریومEthereum Foundation نام دارد و تیم توسعه‌دهنده ایاس بلک وان است
 • کارمزد تراکنش‌های اتریوم متغیر و وابسته به شلوغی شبکه است در حالی که ایاس کارمزدی دریافت نمی‌کند
 • هزینه‌های سالیانه شبکه اتریوم به گونه‌ای است که 11 درصد از سود آن صرف هزینه‌های مربوط به برق می‌شود و 5 درصد از سود ایاس نیز برای توسعه این شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد
 • زمان لازم برای تایید یک تراکنش در اتریوم 5 تا 40 ثانیه است در حالی ایاس در عرض 1.5 ثانیه تراکنش را تایید می‌کند
 • پهنای باند اتریوم معادل 10 تراکنش در ثانیه است ولی ایاس پهنای باندی دارد که بیش از 300 هزار تراکنش در ثانیه را پشتیبانی می‌کند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال انجین کوین

استخراج ارز ایاس

نگاهی به قیمت‌های ایاس (EOS)

قیمت ارز ایاس در تاریخ 10 ژانویه سال 2023 معادل 0.934743 دلار است که نسبت به 24 ساعت گذشته 0.39 درصد کاهش داشت. در زمان روی کار آمدن ایاس، ارزش مالی این رمز ارز معادل 1.03 دلار بود.

در سال 2020 ایاس به پایین‌ترین سطح قیمتی خود رسید اما در سال 2021 دوباره با قیمت درخشان در بازار معامله می‌شد.

اما متاسفانه توانست رکورد جدیدی به نفع خود ثبت کند. با بررسی و تحلیل قیمت‌های پیشین و فعلی این رمز ارز می‌توان پیش‌بینی کرد ارز ایاس آینده درخشانی در پیش دارد زیرا پتانسیل افزایش قیمت در این رمز ارز مشاهده می‌شود.

البته همان‌طور که می‌دانید بازار رمز ارزها بازار مطمئنی نیست و ممکن است اتفاقات غیر مترقبه زیادی در آن رخ دهد. به منظور دسترسی به قیمت‌های لحظه‌ای این رمز ارز باید به صفحه یکی از سایت‌ها و صرافی‌های ارز دیجیتال مراجعه کنید و سایر قیمت‌های ایاس را در نظر بگیرید.

در ضمن با ورود به بخش تحلیل تکنیکال برخی از این صرافی‌ها می‌توانید از آخرین وضعیت ارز دیجیتال ایاس در بازار رمز ارزها و نحوه قیمت‌گذاری آن آگاه شوید.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال اوما

نحوه خرید و فروش ارز ایاس

خرید ارز ایاس(EOS) در برخی از صرافی‌های بزرگ همانند کوین بیس و بایننس امکان‌پذیر است. با توجه به کاربردهای گسترده این ارز دیجیتال در صنعت رمز ارزی، به ندرت می‌توان صرافی ارز دیجیتال پیدا کرد که از این رمز ارز پشتیبانی نمی‌کند.

برای خرید و فروش این رمز ارز باید از سامانه‌ها یا صرافی‌های ایرانی استفاده کنید تا طبق تعرفه درون ایران معامله شما انجام شود. با انتخاب یک صرافی ایرانی بدون دغدغه می‌توانید به مبادله این ارز دیجیتال مشغول شوید. در این صرافی امکان خرید و فروش انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال وجود دارد.

چه آینده‌ای در پیش روی ارز دیجیتال ایاس وجود دارد؟

با توجه به اطلاعات جمع‌آوری شده از نحوه عملکرد و ویژگی‌های منحصر به فرد ایاس می‌توان انتظار داشت این رمز ارز آینده خوبی در پیش رو دارد. به زبان ساده ایاس توانایی‌های بالقوه‌ای دارد که می‌تواند با کمک این توانایی‌ها از اتریوم نیز پیشی بگیرد. ولی متاسفانه بعد از جدایی لارمیر از شبکه بلاکچین ایاس آینده این رمز ارز تا حدودی نامعلوم شد.

در نتیجه باید منتظر ماند و فقط با گذشت زمان می‌توان متوجه شد ایاس چه آینده‌ای در پیش دارد. البته که نحوه عملکرد سرمایه‌گذاران ایاس نیز بر روی آینده این رمز ارز تاثیرگذار خواهد بود.

رابطه اتریوم و ارز ایاس

سخن آخر

ارز ایاس (EOS) یکی از امیدوارکننده‌ترین شبکه‌های حاضر در صنعت رمز ارزها است زیرا این پتانسیل را دارد که هم به عنوان وسیله‌ای برای پرداخت فوری و بدون هزینه فعالیت کند و هم به عنوان یک پلتفرم پشتیبان برنامه کاربردی غیر متمرکز فعالیت خود را ادامه دهد.

در ضمن این شبکه همیشه قادر به انجام تراکنش‌های فوری و رایگان است. در حالی که برخی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال این گونه استدلال می‌کنند که سیستم رای‌گیری ایاس می‌تواند مشکلات امنیتی ایجاد کند، برخی دیگر از این تحلیلگران بر این باور هستند که شبکه ایاس بسیار ارزشمند است و به طور کامل منحصر به فرد خواهد بود. به همین دلیل ایاس را قاتل اتریوم نیز می‌خوانند.

با کیوسک آکادمی همراه باشید تا از به روزترین اخبار و مطالب حوزه ارزهای دیجیتال با خبر شوید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.