ارز دیجیتال الکترونیوم (Electroneum) چیست؟

0

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، دنیای بازی و گیمرها رو به افزایش و توسعه است و نیاز به تحولات عظیمی دارد. یکی از بزرگ‌ترین تحولاتی که در دنیای بازی و برای گیمرها رخ داد ظهور ارز الکترونیوم بود. با کمک این رمز ارز گیمرها می‌توانند از پاداش و مایحتاج خود در یکی از بازی‌ها نهایت بهره‌مند شوید و این پاداش را در سایر بازی‌ها نیز به کار برند. در ادامه بیشتر به نحوه عملکرد، توسعه و ظهور این ارز دیجیتال اشاره می‌کنیم.(لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

بررسی مفهوم الکترونیوم  

هر رمز ارز حاضر در بازار ارزهای دیجیتال دارای یک پلتفرم متکی است که ارز دیجیتال الکترونیوم نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. الکترونیوم یک پلتفرم رمز ارزی متکی بر تلفن همراه به شمار می‌آید که دارای سریع‌ترین سیستم پرداخت فوری است.

پروژه ارز دیجیتال الکترونیوم (Electroneum) برای اولین در ماه جولای سال 2017 روی کار آمد و در ماه سپتامبر همان سال به عنوان اولین رمز ارز بریتانیا معرفی شد. هدف و تمرکز اصلی این پروژه رمز ارزی ارائه سریع‌ترین و امن‌ترین تراکنش‌های ارزهای دیجیتال با حداقل کارمزد بود.

این هدف بیش از هر چیزی مورد نیاز جمعیتی از کاربران قرار دارد که حساب بانکی ندارند و این افراد حدود یک میلیارد از جمعیت کل جهان را تشکیل می‌دهند. الکترونیوم بر روی این هدف خود همچنان تمرکز دارد و به دنبال ارائه روشی ارزان و آسان برای خرج کردن پول در سراسر جهان است.

البته این روش تنها برای افرادی مناسب است که به تلفن‌های هوشمند دسترسی دارند. در ضمن الکترونیوم توانست در ماه دسامبر سال 2017 حتی کیف پولی به منظور رسیدن به این اهداف خود راه‌اندازی کند.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

بنیانگذاران ارز الکترونیوم چه کسانی هستند؟

اصلی‌ترین عضو پشت پرده ارز دیجیتال الکترونیوم ریچارد الز (Rechard Ells) است که قبل از ورود به صنعت ارزهای دیجیتال یک بازاریاب آفرین بود. البته ریچارد از زمان‌های قدیم به کدنویسی علاقه داشت و برای این علاقه خود تلاش می‌کرد.

ریچارد مالک یک پلتفرم مدیریت رسانه‌های اجتماعی به نام ریتورتال(Retortal) است که مخصوص مشاغل حاضر در صنعت فروش طراحی شده و استفاده می‌شود.

در ضمن ریچارد یکی از بنیانگذاران آژانس دیجیتالی سایت ویزارد (SiteWizard) به حساب می‌آید و تا به امروز به عنوان مدیر اصلی این آژانس فعالیت داشته است. در اواخر سال 2019 ریچارد الز به عنوان مدیر عامل ارز دیجیتال الکترونیوم و برای راه‌اندازی بخشی به نام AnyTask دست به کار شد.

این پلتفرم مستقل بر روی ایجاد اقتصاد دیجیتالی در تمام کشورهای در حال توسعه تمرکز داشت و سعی کرد این اقتصاد را به بهترین شکل ممکن تاسیس و سازماندهی کند.

ناگفته نماند پلتفرم الکترونیوم در دسترس تمام فریلنسرهای جهان قرار دارد و استفاده از آن برای عموم مردم آزاد و رایگان است اما تاکید و تمرکز اصلی آن بر روی افرادی است که در حساب بانکی ندارند و در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند.

تمرکز اصلی ریچارد به عنوان مدیر عامل الکترونیوم بیش از هر چیزی بر روی پروژه جدید AnyTask بود و قصد داشت این محصول نیز همانند سایر محصولات پلتفرم الکترونیوم در بازار عرضه شود.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال ام دکس

نگاهی به تاریخچه‌ی ارز دیجیتال الکترونیوم (Electroneum)    

با نگاه کردن به تاریخچه پیدایش ارز الکترونیوم می‌توان فهمید این رمز ارز با هدف ارائه تراکنش‌های رمز ارزی سریع و امن با پایین‌ترین کارمزد ممکن و به منظور کمک به افراد بدون حساب بانکی تاسیس و راه‌اندازی شد. پیش از این نیز گفتیم افراد بدون حساب بانکی بیش از میلیارد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند.

نماد اختصاری ارز الکترونیوم

علاوه بر این هدف،  (ETN) به دنبال ارائه روشی ارزان و آسان برای خرج کردن پول مردم در سراسر جهان است. به عبارت دیگر این رمز ارز و پلتفرم آن در تلاش هستند تا مردم تنها از طریق تلفن همراه خود بتوانند هر مبلغی را خیلی سریع و آسان پرداخت کنند.

از این‌رو الکترونیوم در ماه دسامبر سال 2017 کیف پولی برای مدیریت دارایی‌های راه‌اندازی کرد. مدیر عامل بستر رمز ارزی الکترونیوم ریچارد الز برای اولین بار در سال 2015 به رمز ارزها علاقه‌مند شد و فهمید که با کمک فناوری بلاکچین می‌تواند دنیا را به جای بهتری تبدیل کند.

بدین ترتیب او از توانایی‌های فنی تیم ریتورتال خود برای توسعه بازار ارزهای دیجیتال کمک گرفت. دلیل اصلی روی کار آمدن ارز دیجیتال الکترونیوم استفاده از ارزهای دیجیتال و فناوری پشت پرده آنها بود.

 همچنین این رمز ارز قصد داشت بهره‌مندی از ماهیت اصلی فناوری بلاکچین را برای عموم مردم تسهیل کند. در ضمن الکترونیوم به فکر آنی کردن پرداخت‌های موبایلی بود.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال امپ

نحوه عملکرد ارزالکترونیوم

ارز دیجیتال الکترونیوم دارای یک بلاکچین است که با روش اثبات کار فعالیت می‌کند و از الگوریتم CryptoNote کمک می‌گیرد. توجه داشته باشید Monero و Bytecoin نیز از همین الگوریتم استفاده می‌کنند. این فناوری و الگوریتم حاضر در فضای ارزهای دیجیتال از 3 بخش مهم تشکیل شده است:

 • مقیاس پذیری
 • غیرقابل ردیابی بودن
 • عدم پیوند با سایرین

توجه داشته باشید کریپتو نوتی که رمز ارز الکترونیوم از آن استفاده می‌کند با نسخه مورد استفاده سایر ارزهای دیجیتال متفاوت است. زیرا سختی بلاک و اندازه‌ بلاک در این نسخه از کریپتو نوت متفاوت از سایر نسخه‌ها خواهد بود. نحوه عملکرد ارز الکترونیوم (Electroneum) به این صورت است که زمان لازم برای تکمیل یک دوره ساخت بلاک را جمع‌آوری می‌کند.

حدود 20% از این نقاط خالی را از بین می‌برد و سپس زمان لازم و این درصد به دست آمده را بر زمان صرف شده در استخراج بلاک‌های الکترونیوم را تقسیم می‌کند تا در نهایت سختی بلاک را به دست آورد. البته برای محاسبه اندازه بلاک از الگوریتم دیگری استفاده می‌کند.          

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال انجین کوین

نه مزیت ارز دیجیتال الکترونیوم

هدف اصلی ارز دیجیتال الکترونیوم کاربرد آن به عنوان پول پرداختی در معاملات روزمره برای خرید کالاها و سایر خدمات معمولی است و همچنین با کمک پروژه AnyTask در بازارهای تخصصی نیز فعالیت دارد.

AnyTask پلتفرم فریلنسری جهانی الکترونیوم است و برای اولین بار افراد بدون حساب بانکی را قادر می‌سازد تا با انجام کارهای دیجیتالی آنلاین رمز ارز کسب کنند. برخلاف سایر پلتفرم‌های آنلاین که تا 20 درصد کارمزد از فریلنسرها دریافت می‌کنند، فروشندگان برای استفاده از AnyTask هیچ کارمزدی پرداخت نمی‌کنند.

در ضمن با وجود AnyTask خریداران می‌توانند با کارت اعتباری یا به صورت اقساطی بدهی خود را برای خرید الکترونیوم پرداخت کنند.

هدف اصلی بستر AnyTask الکترونیوم ایجاد شرایط مناسب برای فریلنسرهای آنلاین است و انتظار می‌رود تا سال 2025 این شرایط تا 4 برابر شرایط فعلی خود بهبود یابد و حتی مبالغ حاضر در این بستر الکترونیوم به بیش از 2.7 تریلیون برسد.

سکه ارز الکترونیوم

الکترونیوم در تلاش است که یک اکوسیستم رمز ارز کامل ارائه دهد تا کاربران بتوانند ارزهای دیجیتال را به دست آورند و به آسانی آنها را مبادله کنند. در ادامه این بخش مزیت‌های این رمز ارز را به طور خلاصه نام می‌بریم:

 • تسهیل روند مبادلات
 • دریافت نیازهای ضروری روزمره از طریق تلفن همراه و گوشی‌های هوشمند
 • امکان خرید محصولات و خدمات بیش از 140 کشور در سراسر جهان
 • افزایش جذب و حفظ مشتری
 • کاهش هزینه‌های فروشنده یا اپراتور
 • بهبود امتیاز خالص تبلیغ‌کننده
 • افزایش فروش عمودی
 • ایجاد جریان‌های مالی و درآمدی جدید
 • پذیرش شکل جدیدی از ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت ارز الکترونیوم (Electroneum) 

ارز الکترونیوم در بازار تلفن همراه رشد می‌کند و از گوشی‌های هوشمند به عنوان سکوی پرتاب خود و ورود به حوزه بلاکچین و رمز ارزها استفاده کرد. توجه داشته باشید کاربران از طریق برنامه کاربردی سیستم عامل اندروید به نام ارز دیجیتال الکترونیوم می‌توانند این رمز ارز را در تلفن همراه خود ذخیره، ارسال، دریافت، مدیریت و استخراج کنند.

عرضه 21 میلیاردی این رمز ارز باعث گسترش آن شده، به طوری که حتی می‌توان الکترونیوم را با پایین‌ترین قیمت نیز خریداری کرد. در تاریخ 9 اکتبر سال 2022 قیمت  (ETN) معادل 0.002850 دلار است و نسبت به 24 ساعت گذشته قیمت آن 0.14 درصد کاهش پیدا کرده است.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال انکر

نحوه خرید ارز الکترونیوم  

برای خریدالکترونیوم نیز همانند سایر رمز ارزها باید از صرافی‌های آنلاین کمک بگیرید. البته خریدالکترونیوم (ETN) بیشتر از طریق صرافی‌های آنلاینی امکان‌پذیر است که نسخه تلفن همراه نیز ارائه می‌دهند.

در حال حاضر شما می‌توان ارز دیجیتال الکترونیوم خود را از محبوب‌ترین و معتبرترین صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال خریداری کنید. اگر تازه کار هستید بهتر است قبل از انتخاب یک صرافی حسابی در مورد آن تحقیق و بررسی کنید.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال اوما

چگونه ارز دیجیتال الکترونیوم (Electroneum) را استخراج کنیم؟

برای استخراج ارز الکترونیوم 2 روش وجود دارد. یکی از این روش‌ها از طریق ماینینگ دسکتاپ مک، ویندوز و لینوکس انجام می‌شود و روش دیگر نیز از طریق ماینر تلفن همراه قابل انجام خواهد بود.

 ماینر دسکتاپ از الگوریتم استخراج کریپتو نوت استفاده می‌کند در حالی که ماینر تلفن همراه به صورت متمرکز و شبیه‌سازی شده دست به استخراج می‌زند. ماینر دسکتاپ مخصوص CPU و GPU های مختلف راه‌اندازی شده و اجازه نمی‌دهد از ماینرهای اسیک استفاده کنند.

زیرا این نوع ماینرها بسیار گران قیمت هستند و شانس استخراجارز دیجیتال الکترونیوم در آنها بسیار پایین خواهد بود. فراموش نکنید رمز ارز الکترونیوم برای تمامی افراد فرصت مناسبی به منظور ایمن کردن شبکه بلاکچین ایجاد کرده است.

البته بعد از گذشت مدتی کوتاه ارز دیجیتال الکترونیوم نیز اجازه استفاده از ماینرهای اسیک را صادر کرد. ماینرهای تلفن همراه استخراج الکترونیوم یا سایر ارزهای دیجیتال را برای افراد عادی نیز میسر کرد.

بستر الکترونیوم از یک الگوریتم انتشار استفاده می‌کند که تجربه استخراج را برای کاربران تلفن‌های همراه هوشمند شبیه‌سازی می‌کند.

کیف پول ارز (ETN)     

کیف پول‌های حاضر در بازار ارزهای دیجیتال سطوح مختلفی از امنیت خواهند داشت که اگر به دنبال بستری امن برای ارز دیجیتال الکترونیوم خود هستید توصیه می‌کنیم از کیف پول کاغذی استفاده کنید زیرا این کیف پول‌ها در بالاترین سطح امنیت خود قرار دارند.

از سوی دیگر کیف پول‌های نرم‌افزاری و اپلیکیشنی داخلی از نظر کارایی و ساده بودن روش استفاده در سطح بالاتری   قرار دارند اما برای این امنیت و کارایی ساده خود هزینه‌هایی دریافت می‌کنند. در ضمن شاید کیف پول‌های گرم یا آنلاین گزینه مناسبی نباشند زیرا هکرها می‌توانند برای سرقت وجوه مالی شما دست به کار شوند.

کیف پول مناسب ارز الکترونیوم

فراموش نکنید کیف پول‌های گرم می‌توانند در معرض بدافزار، حملات فیشینگ و هک قرار بگیرند. با این حال با رعایت موارد احتیاط و با دقت عمل کردن همانند تغییر منظم رمز عبور و به روز نگه‌داشتن کیف پول نرم‌افزاری می‌توانید دارایی خود را ایمن نگه‌دارید.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال ایاس

سخن آخر

ارز الکترونیوم یک جهش بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال است که امکان مشارکترا برای هر کسی که دارای گوشی هوشمند است میسر ساخت. این رمز ارز پتانسیل رشد دائمی و پذیرش انبوه را دارد.

با صرافی کیوسک همراه باشید تا از به روزترین اخبار و مطالب حوزه ارزهای دیجیتال با خبر شوید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.