ارز دیجیتال انجین کوین، از سرگرمی تا معامله

آشنایی با ارز دیجیتال انجین کوین

0

در دنیای امروز تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده است که شما از طریق بازی‌های تلفن همراه خود نیز می‌توانید به منبع درآمد ثابتی دست پیدا کنید. یکی از این بازی‌های پردرآمد کلش آف کلنز  (Clash of Clans)نام دارد که حساب کاربری آن را می‌توان فروخت و پول خوبی به جیب زد. طی این بازی اگر بتوانید قهرمانی‌های خوبی کسب کنید و در جنگ‌ها شکست نخورید، حساب کاربری بازی شما قدرتمند می‌شود. در آخر نیز طرفداران بسیاری حاضر هستند برای داشتن این حساب کاربری قوی هزینه کنند. ارز دیجیتال انجین کوین نیز همانند کلش آف کلنز عمل می‌کند.

این بازی بر روی شبکه بلاکچین بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. در واقع کاربران با بازی کردن و به دست آوردن توکن‌های دیجیتال می‌توانند سرمایه‌های دیجیتال خود را بفروشند. برای مثال اگر در حین بازی به توکن‌های زیادی دست پیدا کنید. به راحتی و بدون هیچ دردسری می‌توانید توکن‌های بازی خود را در بازار ارزهای دیجیتال خرج کنید و حتی رمز ارز مورد نظر خود را بخرید.

کیوسک آکادمی سعی دارد بیشتر در مورد این بازی شبکه بلاکچین برای شما توضیح دهد، اگر به کسب درآمدی ثابت و ساده علاقه‌مند هستید، مقاله ما را دنبال کنید.(لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟


آشنایی مختصر با ارز دیجیتال انجین کوین


پیش از اینکه به سراغ معرفی ارز دیجیتال انجین کوین برویم باید از شما بپرسیم آیا با NFTها یا توکن‌های غیرقابل‌معاوضه آشنا هستید؟ قبل از روی کار آمدن انجین کوین، بازی‌های بستر شبکه بلاکچین با نام NFT عرضه می‌شدند.

همان‌طور که گفتیم در یک بازی، شما با پشت سر گذاشتن مراحل بازی به سکه‌ها یا توکن‌هایی دست پیدا می‌کنید. این توکن‌ها به پول نقد تبدیل نمی‌شوند اما شما می‌توانید با کمک این سکه‌های دیجیتال در بازار رمز ارزها دست به خرید بزنید.

در سال 2020 توکن‌های بازی‌های شبکه بلاکچین مورد استقبال افراد بیشتری قرار گرفتند. به عبارت دیگر در حال حاضر انجین کوین سبب به وجود آمدن NFTهای بیشتری شده است. به زبان ساده‌تر این رمز ارز توانست صنعت بازی‌های دیجیتال بازار رمز ارزها را توسعه دهد و به سرمایه‌گذاران کمک کند با کمک این توکن‌های به دست آمده، از بازار رمز ارزها بیشتر خرید کنند.

حال که به طور مختصر با این رمز ارز آشنا شدید، آیا علاقه دارید با انجین کوین خرید انجام دهید؟ در ابتدا بهتر است بازی انجین کوین را در دستگاه خود نصب کنید، سپس برای کسب امتیاز و توکن‌های مربوطه و کافی، ماموریت‌های بازی را پشت سر بگذارید. در آخر با دریافت تعدادی سکه مناسب می‌توانید در بازار ارزهای دیجیتال چرخی بزنید و برای خرید هر کالا اقدام کنید.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها


ارزش ارز دیجیتال انجین کوین از زمان پیدایش تا به امروز


ارز دیجیتال انجین کوین نیز یکی از رمز ارزهای خرد به حساب می‌آید. به طور معمول رمز ارزهایی که برای سرگرمی در بازار ارزهای دیجیتال به وجود آمده‌اند ارزش زیادی ندارند. این ارز دیجیتال نیز تا سال‌های 1396 همچنان با ارزشی زیر 1 سنت عرضه می‌شد. ارزش انجین کوین به قدری کم بود که هر کسی می‌توانست تعداد زیادی از این رمز ارز را خریداری کند.

آشنایی با ارز دیجیتال انجین کوین

به طور کلی برای خرید انجین کوین نیازی به سرمایه زیادی نیست. اما به تدریج و با گذر زمان طی چندین سال این رمز ارز توانست ارزش بیشتری پیدا کند و حتی به 2 دلار برسد. در حال حاضر و در تاریخ11 اکتبر سال 2021 ارزش انجین کوین برابر  با 1.59 دلار است. امکان دارد این رمز ارز هرگز رشد قیمت بالایی را تجربه نکند زیرا براساس سرگرمی و بازی روی کار آمده است.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال الکترونیوم


ارز دیجیتال انجین کوین از کجا به وجود آمد؟


پروژه ارز دیجیتال انجین کوین یک پروژه روبه‌رشد است که با همکاری دو مدیر عامل به نام‌های ماکسیم بلاگف(Maxim Blagov) و ویتک رادومسکی ( Witek Radomski) روی کار آمد. این رمز ارز برای اولین بار در سال 2009 راه‌اندازی شد. انجین کوین به عنوان یک بستر برای بازی‌های اجتماعی به وجود آمد و توانست رشد خوبی داشته باشید.

از سال 2009 تا سال 2017 انجین کوین توانست به رشد خوبی دست پیدا کند. همچنین طی فرآیند توسعه انجین کوین حدود 18.9 میلیون دلار سرمایه اولیه جمع شد. در نهایت این ارز دیجیتال در سال 2018 توانست به صورت رسمی در دسترس همگان قرار گیرد. در ادامه هم سرمایه‌گذاران و هم مردم عادی به این رمز ارز علاقه‌مند شدند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال ایاس


چه ویژگی ارز دیجیتال انجین کوین را از سایر رمز ارزها متمایز می‌کند؟


دلیل تمایز ارز دیجیتال انجین کوین از سایر ارزهای دیجیتال، نوع پشتیبانی آن از توکن‌های درون بازی است. پیش از این نیز گفتیم که توکن‌های انجین طی یک بازی در شبکه بلاکچین به دست می‌آیند که با کمک این توکن‌ها می‌توان در بازار ارزهای دیجیتال کالا یا محصولی را خریداری کرد. درواقع نقدینگی دنیای واقعی توسط این رمز ارز به توکن‌های دیجیتالی تبدیل شد.

به جای اینکه در دنیای واقعی از سیستم‌های گیمینگ بهره‌مند شوید و بتوانید امتیازات خوبی به دست آورید و در آخر این امتیازها را با شک و تردید به نقدینگی تبدیل کنید، انجین کوین از طریق بستر بازی بلاکچین خود، سرمایه دیجیتالی در اختیار بازیکنان می‌گذارد که از این طریق می‌توانند برای خرید از بازار رمز ارزها وارد این عرصه شوند.

علاوه بر این ویژگی مهم، انجین کوین آینده خوبی در پیش دارد، در حال حاضر نیز این رمز ارز بیشتر بر روی ایجاد بسترهای جدید متمرکز است. بدین صورت که انجین کوین قصد دارد بستر جدیدی برای بازی بلاکچینی به وجود آورد تا میلیون‌ها گیمر حرفه‌ای بتوانند از کالاهای دیجیتال موجود در بازار ارزهای دیجیتال استفاده کنند. استفاده از توکن‌های بازی امری شخصی است و هرگز به اطلاع بازیکنان دیگر نمی‌رسد. به عبارت دیگر انجین کوین به حریم شخصی کاربران خود اهمیت زیادی می‌دهد.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال انکر


پنج نمونه از کاربردهای مهم ارز دیجیتال انجین کوین


با توسعه بستر ارز دیجیتال انجین کوین، بسیاری از سازمان‌های تولیدکننده برنامه‌های کاربردی و بازی‌ به این رمز ارز روی آوردند. می‌توان گفت در ماه دسامبر سال 2020 بیش از 35 شرکت بزرگ و معتبر با کمک انجین کوین توانستند بازی‌های بلاکچین خود را راه‌اندازی کنند. هدف این سرمایه‌گذاران توسعه بستر بازی‌های بلاکچین بود تا از این راه بتوانند سرمایه‌گذاری‌های کلانی را انجام دهند و به درآمد خوبی برسند.

ارز دیجیتال انجین کوین چیست

ناگفته نماند این ابر شرکت‌ها تا حدود زیادی در مسیر خود موفق بودند و توانستند بازی‌های بسیار جالبی را با کمک انجین کوین وارد بازار کنند. گذشته از این شرکت‌ها که برای تولید بازی یا برنامه‌های کاربردی از انجین کوین استفاده کردند، بعضی از شرکت‌های حوزه ارزهای دیجیتال نیز بیش از پیش به انجین کوین توجه نشان دادند.

برای مثال صرافی بایننس با کمک انجین کوین توانست برای ارزهای دیجیتال خود تبلیغات گسترده‌ای را به مرحله اجرا بگذارد. زمانی که کاربران مشغول بازی بستر بلاکچین انجین کوین بودند، تبلیغات این صرافی نمایش داده می‌شود.

این تبلیغات شبیه پاپ‌آپ‌های تبلیغات گوگل عمل می‌کند. از این‌رو کاربران دارایی‌های خود را بیشتر از طریق این صرافی توزیع کردند و تمایل بیشتری به مشارکت با بایننس نشان دادند. در ادامه 6 شرکت بزرگی که از این رمز ارز نهایت بهره را بردند به اختصار معرفی می‌کنیم.

شرکت آتاری (Atari)

همان‌طورکه می‌دانید شرکت آتاری تولیدکننده سیستم‌های کامپیوتری و دستگاه‌های بازی قدرتمند است که در سراسر جهان نام و آوازه خوبی دارد. بازی بلاکچین رمز ارز انجین کوین وسیله بسیار مناسبی برای تبلیغ دوباره نام تجاری این شرکت بود. در واقع بازی بلاکچین انجین توانست در سراسر اکوسیستم رمز ارزها شرکت آتاری را معرفی کند.

شرکت بی‌ام‌دبلیو(BMW)

شرکت بی‌ام‌دبلیو برنامه کاربردی با نام پورتال بی‌ام‌دبلیو ونتیج (BMW Vantage App Portal)راه‌اندازی کرده است. با کمک این برنامه کاربران می‌توانند درفضای ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشند و به دور یکدیگر جمع شوند.

برای نصب و راه‌اندازی این برنامه کاربردی لازم نیست به طور حتم خودرو بی‌ام‌دبلیو داشته باشید، هدف این شرکت خودروسازی از راه‌اندازی یک برنامه کاربردی در شبکه بلاکچین، مطلع شدن از معاملات کاربران بود. به عبارت دیگر بی‌ام‌دبلیو قصد داشت همانند یک دفتر کل توزیع‌شده باشد و از انجام معاملات باخبر شود.

 اما نتوانست کار خود را به درستی پیش ببرد. بنابراین کاربرد این برنامه را تغییر داد و هر کاربری که در این برنامه ثبت‎‌نام یا دوستانش را به آن دعوت می‌کرد، توکن بی‌ام‌دبلیو نصیبش می‌شد. اما این توکن‌ها به هیچ دردی نمی‌خورد و فقط اندوخته می‌شد.

با روی کار آمدن انجین کوین، شرکت بی‌ام‌دبلیو از این رمز ارز کمک گرفت و توکن‌های بی‌ام‌دبلیو کاربران با توکن‌های انجین کوین جابه‌جا شدند و کاربران توانستند با کمک توکن‌های با ارزش خود در فضای رمز ارزها خرید کنند. بدین‌ترتیب شرکت بی‌ام‌دبلیو نیز از رمز ارز انجین کوین سود بسیاری دریافت کرد.

شرکت مایکروسافت

بدون‌شک همه شما از اعتبار این ابر شرکت مطلع هستید. اما حتی مایکروسافت نیز برای اجرای سیستم پاداش‌دهی یکی از برنامه‌های کاربردی اجتماعی خود از انجین کوین کمک گرفت. برنامه کاربردی مایکروسافت به شکلی طراحی شده است که کاربران می‌توانند دارایی‌های دیجیتال کسب کنند. اما با کسب این دارایی‌ها چه سودی نصیب آنها می‌شود؟

کاربرد ارز دیجیتال انجین کوین در مایکروسافت

بنابراین مایکروسافت تصمیم گرفت برای راه‌اندازی سیستم پاداش‌دهی برنامه کاربردی آزور هیروز (Azure Heroes) از انجین کوین کمک بگیرد. کاربران با ثبت‌نام در برنامه کاربردی مایکروسافت و کسب آموزش‌های لازم توانستند به دارایی‌های دیجیتالی دست پیدا کنند، سپس این دارایی‌های خود را با توکن انجین جابه‌جا کردند و کمی سود بردند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال ام دکس

شرکت یونیتی (Unity)

این شرکت بزرگ که دارای بیش از 4.5 میلیون کاربر است برای توسعه سیستم پاداش‌دهی برنامه‌های کاربردیو بازی‌های خود، از رمز ارز انجین استفاده می‌کند.

شرکت سامسونگ

این شرکت غول نیازی به معرفی ندارد. سامسونگ تا به امسال در تمام زمینه‌ها فعالیت داشته و به هر حوزه‌ای سرک کشیده است. زمانی که این شرکت سیستم امنیتی بلاکچین سامسونگ را راه‌اندازی کردنیاز به یک کیف پول معتبر داشت. در نتیجه شرکت سامسونگ برای توسعه سیستم امنیتی بلاکچینی به نام سامسونگ، از کیف پول انجین کوین استفاده کرد.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال اوما


آیا با نحوه استفاده از ارز دیجیتال انجین کوین آشنا هستید؟


شاید با خود فکر کنید ارز دیجیتال انجین کوین کارایی ساده‌ای دارد زیرا یک بازی محسوب می‌شود. اما در نظر داشته باشید، هر رمز ارز پیچیدگی‌های خود را دارد. گذشته از اینکه انجین کوین یک بازی است، باید از نحوه استفاده دارایی‌‌های درونی این بازی نیز مطلع باشید وگرنه به سود خاصی نمی‌رسید و فقط به‌عنوان سرگرمی از این رمز ارز استفاده کرده‌اید.

علاوه بر پاداش‌هایی که به صورت توکن طی پشت سر گذاشتن مراحل بازی نصیب شما می‌شود، سود خوبی نیز از بخش وفاداری به بازی به شما تعلق می‌گیرد. هر چه در یک بازی پایداری بیشتری داشته باشید، پس از بررسی سیستم این رمز ارز پاداش وفاداری در اختیار شما قرار می‌گیرد.

برای آشنایی با روش کسب پاداش‌های درونی بازی انجین کوین، می‌توانید از این بستر به روش‌های دیگری نیز استفاده کنید. برای مثال می‌توانید هزینه سوخت، عوارض جاده‌ای، یا حتی هزینه‌های پارکینگ خودرو خود را از طریق توکن‌های انجین پرداخت کنید.

در بلند مدت ارز دیجیتال انجین کوین قصد دارد به بازار مستغلات و املاک نیز وارد شود. در این صورت سرمایه‌گذاران می‌توانند برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت روی انجین کوین تمرکز کنند و از بازارهای خرده‌فروشی خارج شوند.

اهمیت ارز دیجیتال انجین کوین

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال امپ


جمع‌بندی


با مطالعه این مقاله متوجه شدیم که بازار ارزهای دیجیتال تنها برای سرمایه‌گذاری نیست. حتی می‌توان به این بستر به‌عنوان بازی و سرگرمی نیز توجه کرد. همچنین گاهی با انجام بازی و لذت بردن از آن می‌توان به سود و منفعت نیز دست پیدا کرد.

در واقع هرچه در بازی‌های بلاکچین قوی‌تر عمل کنید به توکن‌های بیشتری دست می‌یابید. همچنین می‌توانید با پرداخت این توکن‌ها در بازار ارزهای دیجیتال، کالای مورد نظر خود را خریداری کنید. شاید ارزش توکن انجین خرد و ناچیز باشد، اما کاربردهای منحصربه‌فرد این رمز ارز مورد توجه شرکت‌های بزرگی همانند سامسونگ و مایکروسافت قرار گرفته است.

کارایی ارز دیجیتال انجین کوین را دست کم نگیرید. همان‌طور که گفتیم این رمز ارز خرد و کوچک بیشترین گره‌ها را از بستر بلاکچین باز می‌کند. در ضمن آیا تا به حال فکر کرده بودید که با بازی کردن بتوانید به سود و منفعت دست بیابید؟ انجین کوین به راحتی توانست این شرایط خوب را برای شما و تمام کاربران شبکه بلاکچین فراهم کند.

آیا تجربه بازی در بستر انجین کوین را دارید؟ تجربه و نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.