ارز دیجیتال چیلیز چیست؛ در تصمیم‌گیری‌های تیم ورزشی محبوب خود شریک باشید

معرفی و بررسی ارز دیجیتال چیلیز

0

شما چقدر با ارز دیجیتالی چیلیز آشنا هستید؟ آیا می‌دانید ارز دیجیتالی چیلیز چیست و چه کاربردی دارد؟ چیلیز ارزدیجیتالی است که برای هواداران ورزشی روی سایت socios.com طراحی شده و به اختصار CHZ نامیده می‌شود. با توجه به ارتباط غیر‌فعال و غیر‌مستقیم باشگاه­های ورزشی با هوادارانشان، بنیان‌گذاران چیلیز تصمیم به نزدیک‌تر کردن این دو گروه از طریق ایجاد ارز دیجیتال چیلیز گرفتند. از این رو در سال 2012 در مالتا، چیلیز را بنیان نهادند. اما هدف از تاسیس ارز دیجیتال چیلیز چیست؟! هدف چیلیز این است که به میلیون‌ها ورزش و هوادار ورزشی، سکه‌ای برای خرید مستقیم حق‌رای در باشگاه‌های ورزشی محبوبشان بدهد. به این ترتیب، هواداران وارد تعامل فعال با باشگاه‌ها می‌شوند.

هدف اصلی آن مشارکت تیم‌های حرفه‌ای ورزشی و لیگ‌ها برای ورود آنها به دنیای دیجیتال است بطوری‌که می‌توانند به طرفداران خود پاداش و جوایز ویژه‌ای اختصاص دهند.(لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

تاریخچه ارز دیجیتال چیلیز

ایده تاسیس ارز دیجیتالی چیلیز، در سال 2016 به وجود آمد و جمع‌آوری تیم توسعه و تولید محصول، از سال 2018 شروع به کار کردند. 66 میلیون دلار از طریق عرضه خصوصی سهام، جمع‌آوری شد که بخش بزرگی از آن، صرف تامین بودجه ایجاد اولین اپلیکیشن مشارکت و پاداش‌دهی طرفداران یعنیSocios.com  شد.

در دوسال گذشته، بیشتر انرژی و هزینه‌ها صرف ایجاد ارزها شده است. بطوری‌که در اکتبر 2018، 8.8 میلیارد چیلیز تولید شد. چیلیز بعد از توزیع آن بین افراد نزدیک، در صرافی‌های اصلی رمزارزها مثل بایننس، BitMax & KuCoin  وارد شد و وبسایت Socios.com نیز به صورت رسمی، در اواخر دسامبر 2019 شروع به کار کرد.

یوونتوس اولین باشگاهی بود که توکن طرفداری ($JUV) را تولید کرد و شانس رای‌دهی را به هوادارانش داد. امروزه بیش از 80 تیم در 29 کشور عضو چیلیز هستند. در کنار دفتر مرکزی مالتا، دفتر توسعه در فرانسه­، ترکیه، اسپانیا، کره جنوبی، برزیل فعالیت دارند و اعضای تیم انگلستان و سوئد نیز در آن فعالند. چیلیز 19 شریک رسمی در Socios.com دارد که توکن هواداری را به 11 شریک خود ارائه کرده و بیش از 120 نظرسنجی انجام داده که به صدها طرفدار از سراسر جهان پاداش داده‌اند.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

ارز دیجیتال چیلیز چگونه کار می‌کند؟

آیا می‌دانید توکن هواداری ارز دیجیتال چیلیز چیست و با آن آشنایی دارید؟ چیلیز ابزاری برای تعامل هواداران با تیم‌های محبوبشان است که فرد می‌تواند آن را مصرف و در تصمیم‌گیری‌های مهم تیمش از طریق وبسایت socios.com  شرکت کند. توکن‌های هواداری از طریق این سایت به فروش گذاشته می‌شوند و تیم‌هایی که در socios  حضور دارند، این توکن‌ها را قرار داده و به هواداران خود امکان مشارکت در تصمیم‌گیری‌های تیم را از طریق شرکت در نظرسنجی‌ها و رای‌دهی را می‌دهند.

درباره اینکه کاربرد توکن‌های ارز دیجیتال چیلیز چیست باید بگوییم افراد با هزینه‌کردن توکن‌هایی که در اختیار دارند می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های مهم تیم یا باشگاه که در این وبسایت به رای‌گیری عمومی گذاشته ­شده ‌است شرکت کنند. بدیهی است هر قدر تعداد توکن‌ها بیشتر باشد، فرد حق‌رای بیشتر و تاثیرگذاری بیشتری در این تصمیم‌گیری‌ها خواهد داشت. مثلا تیم یوونتوس از طریق همین پلتفرم درباره انتخاب موسیقی جشن خود در هنگام برنده‌شدن مسابقات رای‌گیری کرد و پس از آن، موسیقی را براساس رای هوادارانش تغییر داد.

این وبسایت قابلیت‌هایی مثل شخصی‌سازی فضای کاربری را دارد که به افراد، تجربه­ کاربری خیلی خوبی را می‌دهد. همچنین از فعالیت شما در این سایت، هر مقدار زمان گذشته باشد، وقتی برگردید شما را می‌شناسد و جوایز و سایر اطلاعاتی را که در آن ذخیره کرده بودید نمایش می‌دهد.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال جاست

ارز دیجیتال چیلیز
chiliz-fan-token

بلاکچین چیلیز چیست

برای درک بهتر این مفهوم بیاید ابتدا بررسی کنیم که بلاکچین چیست.

بلاکچین چیست

بلاکچین‌ها نوعی از تکنولوژی هستند که فرآیند ضبط تراکنش‌ها و ردیابی دارایی‌ها در شبکه‌های تجاری را تسهیل می‌کنند. دارایی می‌تواند محسوس (مثلا خانه، ماشین، پول نقد، زمین) یا نامحسوس (مثل مالکیت ­معنوی، ثبت ­اختراعات، حق ­چاپ، برند ­تجاری) باشد. هر چیزی که ارزشمند است، قابل ردیابی و دنبال‌کردن در شبکه بلاکچین است که باعث کاهش ریسک و هزینه‌های افراد می‌شود.

دلیل اهمیت بلاکچین‌ها این است که بیزینس‌ها بر پایه اطلاعات کار می‌کنند. هر قدر این اطلاعات سریع‌تر منتقل شوند و دقیق‌تر باشند مطلوب‌تر هستند. بلاکچین نیز برای ارائه اطلاعات، ایده­آل است زیرا اطلاعاتی شفاف، مشترک و فوری فراهم می‌کند که توسط اعضای مجاز شبکه قابل دسترسی است. شبکه بلاکچین می‌تواند سفارشات، پرداخت‌ها، حساب‌ها، محصولات و سایر موارد را ردیابی کند.

بلاکچین چیلیز

همانطور که گفتیم Socios.com اولین پلتفرم پاداش و تاثیرگذاری هواداران ورزشی است که به نهادهای ورزشی در تبادلات دیجیتالی از طریق تکنولوژی بلاکچین کمک می‌کند. این وبسایت توسط توکن چیلیز و توکن ERC20  روی بلاک‌چین اتریوم و توکن BEP-2 روی بایننس‌چین ایجاد ­شده‌ است.

اتریوم یک بلاکچین عمومی توزیع‌شده است که بر محور اجرای کدهای برنامه‌نویسی روی هر اپلیکیشن غیرمتمرکزی، تمرکز دارد. به­عبارت­ دیگر بستری برای اشتراک‌گذاری اطلاعات در سراسر جهان است که قابل دستکاری یا تغییر نیست. بایننس‌چین نیز یک پروژه بلاک‌چین است که توسط بایننس ایجاد و در سال 2019 راه‌اندازی شد. این پروژه به افراد امکان مبادله و استفاده از ارزها و دارایی‌های دیجیتالی خود را روی این بلاکچین می‌دهد. به این ترتیب متوجه شدیم بلاکچین ارز دیجیتال چیلیز چیست و می‌بینیم چیلیز مبادله اطلاعات و ارزهای دیجیتالی خود از طریق این دو بلاکچین معروف انجام می‌دهد.

بلاکچین چیلیز همچنین با گردهم ­آوردن کارآفرینان این حوزه از سراسر دنیا مرزها را در زمینه نوآوری در حوزه بلاکچین تغییر ­داده ­­است و در آینده به یکی از قدرت‌های این حوزه تبدیل خواهد شد. به این ترتیب پذیرش نهادهای دولتی و سازمان‌ها نسبت به رمز­ارزها بیشتر خواهد شد. علاوه براین محیطی ایجاد می‌شود که کارآفرینان جدید بتوانند همکاری کنند و دیدگاه‌های خود را به اشتراک بگذارند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال تلور

چرا باید از بلاکچین چیلیز استفاده کرد؟

چیلیز به ورزشکاران و تیم‌های ورزشی امکان تعامل بیشتر با هواداران خود را به روشی می‌دهد که هیچ‌گاه پیش از این امکان‌پذیر نبود. بنابراین پلتفرم چیلیز با معرفی رمزارز و بلاکچینی که به باشگاه‌ها امکان کسب سود از طریق منابع درآمدی جدید را می‌دهد، ابعاد جدیدی به تجربیات هواداران اضافه کرده ­است.

چیلیز همچنین به هواداران، امکانی برای حمایت از تیم یا باشگاه محبوبشان داده است و به آنها تجربه منحصربفردی از تعامل می‌دهد. طرفداران نیز با رای دادن پاداش می‌گیرند و بنابراین برای این کار انگیزه دارند. این یک روش منحصربفرد برای تقویت حمایت از تیم‌های ورزشی است که به هواداران تیم‌ها حس حمایت­ شدن از طرف تیم محبوبشان را می‌دهد.

بعلاوه چیلیز لیستی بلندی از تیم‌های فوتبال را به صورت غیرمستقیم در معرض استفاده از این ارز­های دیجیتالی قرار می‌دهد. حتی اگر تعداد هوادارانی که از پلتفرم چیلیز استفاده می‌کنند هم کم باشد، باز هم به مرور متوجه می‌شوند ارز دیجیتالی چیلیز چیست و این موجب تسریع پذیرش گسترده این رمز ارز می‌شوند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال ترتل

توکن هواداری ارز دیجیتالی چیلیز چیست و چگونه کار می‌کند؟

ارز دیجیتال چیلیز

توکن چیست

توکن‌ها روی بلاکچین‌های موجود ایجاد و استفاده می‌شوند و درواقع دارایی‌هایی هستند که نشان‌دهنده حق مالکیت یا عضویت می‌باشند. از آنجایی که توکن‌ها برای اهداف زیادی استفاده می‌شوند، تعداد فزاینده‌ای از بلاک­چین‌های تخصصی با هدف پشتیبانی از این توکن‌ها توسعه داده شده که محبوب‌ترین آنها اتریوم است.

قیمت توکن‌ها را هدف و محبوبیت آنها تعیین می‌کند اما از آنجایی که اکثر توکن‌ها محدود هستند، ارزش آنها به تقاضا برای آنها وابسته است. اما همیشه هم اینطور نیست مثلا درباره اتریوم­، هدف آن ایجاد توکن‌های جدید، پوشش‌دهی هزینه‌های تراکنش و انجام قرارداد‌­هاست. با­این‌حال گفته می‌شود ارزش واقعی توکن را میزان استفاده از آن تعیین می‌کند.

با اینکه دسته‌بندی مشخصی برای توکن‌ها وجود ندارد اما آنها را به دو نوع کاربردی و امنیتی تقسیم می‌کنند. توکن امنیتی یک دارایی با حق دریافت سود است. معمولا توکن‌ها را مثل سهام، اوراق ­قرضه یا مشتقات آن در نظر می‌گیرند و انتظار سوددهی از آن دارند. توکن کاربردی دسترسی به پروژه‌ها و خدماتی را فراهم می‌کند که هم‌اکنون راه‌اندازی شده یا در آینده راه‌اندازی می‌شوند و به عنوان تخفیف یا دسترسی سطح بالا به خدمات استفاده می‌شوند. کمپانی‌ها از توکن‌های زیادی بخصوص برای تامین مالی استفاده می‌کنند.

 

توکن هواداری ارز دیجیتال چیلیز چیست

چیلیز ($CHZ) یک توکن کاربردی ERC20 روی بلاکچین اتریوم است که بعنوان ارز دیجیتال chiliZ و پلتفرم Socios.com بکار می‌رود. طرفداران باید $CHZ را با تبادلات ارز­دیجیتال بخرند تا توکن هواداری را بدست آورند. این توکن‌ها که مختص تیم‌ها و باشگاه‌های ورزشی است، دارایی‌های دیجیتالی محدودی هستند که موجب دسترسی و بدست‌آوردن حق‌رای و عضویت می‌شوند. مثلا هواداران می‌توانند درباره بهترین بازیکن یک مسابقه یا محل برگزاری بازی‌های تابستانی یا سایر موارد نظر دهند.

در برخی موارد این تیم‌ها و لیگ‌ها، در مسائل مختلفی، به دارندگان توکن هواداری پیشنهاد حق‌رای می‌دهند. داشتن توکن هواداری بیشتر، به شما حق‌رای بیشتری می‌دهد چراکه این نوع ارز دیجیتال و تمرکز آن، یک رویه جدید در دارایی‌های دیجیتال است. هر کشوری اجازه خرید مستقیم چیلیز را روی socios.com نمی‌دهند به ویژه ایالات متحده.

کاربرد توکن هواداری چیلیز 

توکن‌های هواداری دارایی‌های دیجیتالی محدودی هستند که امکان دسترسی به لیست رمزدار مالکان دارای حقوق رای‌دهی و عضویت را می‌دهد. این توکن‌های هواداری برای هر تیم یا باشگاهی منحصربفرد است و یک هوادار، می‌تواند توکن هواداری چندین تیم یا باشگاه را داشته باشد. مالکان توکن‌ها می‌توانند در تصمیماتی که تیم، آنها را از طریق اپلیکیشن رای‌گیری موبایل، به رای می‌گذارد مشارکت کنند. توکن هواداری همچنین بعنوان بلیط دارنده آن برای تجمع‌های مجازی بشمار می‌رود.

باشگاه‌های فوتبال تمایل به استفاده از Socios.com به‌ عنوان بخشی از استراتژی‌های مشارکتی خود برای بیشتر کردن هواداران خود بخصوص در آسیا که جوامع هواداری در حال رشد است، دارند.

در هر رای‌گیری هر توکن هواداری برابر با یک رای است. پس مالکان توکن‌ها به ازای هر توکنی که دارند می‌توانند یکبار رای دهند. همچنین هر قدر تعداد توکن آنها بیشتر باشد با ورود آنها به سطوح بالاتر، دسترسی‌های بیشتری خواهند داشت. تیم‌ها مزایای دیگری نیز به دارندگان توکن‌های هواداری می‌دهند مثل جایگاه‌های خاص در جشن‌ها، مشاهده برنامه‌های باشگاه به صورت زنده، برنامه‌های بازی‌های تیم و غیره.

باشگاه فوتبال یوونتوس ایتالیا اولین باشگاه ورزش حرفه‌ای بود که بررسی کرد ارز دیجیتال چیلیز چیست و توکن‌های هواداری را برای طرفدارانش ایجاد و به آنها حق‌رای درباره تصمیمات تیم را داد.

سایت socios.com محلی است که تیم‌ها و باشگاه‌های ورزشی حرفه‌ای می‌توانند توکن‌های هواداری خود را منتشر کنند و همینطور تنها محلی است که رمز­ارز چیلیز برای خرید آنها استفاده می‌شود. همچنین محل کاملا جدیدی برای تیم‌های ورزشی حرفه‌ای و لیگ‌ها ایجاد کرده است تا با هواداران خود در سطح دنیا تعامل داشته باشند. آنها رمزارز خود را روی سایر تبادلات دیجیتالی ارائه می‌کنند تا هواداران بیشتری را جذب کنند.

این دارایی‌های دیجیتال توسط بلاک‌کارت‌ها پشتیبانی می‌شوند. بلاک‌کارت‌ها کارت‌های نقدی رمز­ارزها هستند و با استفاده از آن‌ها می‌توان دارایی‌های دیجیتالی را برای خرج و خرید روزمره هزینه کرد.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال دنت

منابع ارز دیجیتال چیلیز چند CHZ است؟

مقدار کل ارز دیجیتال چیلیز حدود 8،888،888،888 CHZ است یعنی حدود 8.8 میلیارد چیلیز.

سایت Socios.com چیست؟

ارز دیجیتال چیلیز
socios.com

وبسایت socios.com اولین پلتفرم تاثیرگذاری و پاداش هواداران است که به جوامع ورزشی در رسیدن به تبدیل‌های دیجیتالی از طریق تکنولوژی بلاکچین کمک می‌کند. این وبسایت توسط توکن چیلیز ($CHZ)، یک توکن کاربردی ERC20 روی بلاکچین اتریوم و توکن BEP-2 روی بایننس‌چین راه‌اندازی شد. این پلتفرم مبتنی بر توکن، از توکن‌های هواداری استفاده می‌کند که روی یک زنجیره (chain) جانبی مجاز کار می‌کند.

توکن‌های هواداری تعداد محدود دارند و قابل جابجایی هستند به این معنی که مالکیت آن‌ها می­تواند معامله شود و قیمت آنها را بازار تعیین می‌کند. این پروژه با الهام از چارچوب‌های مدیریت هواداران یا اجتماعات هواداران برخی باشگاه‌های بزرگ فوتبال انجام شده است. این پلتفرم که socios 2.0 نامیده می‌شود نمونه دیجیتالی شده این نوع مدیریت است.

دلیل مشارکت باشگاه ها در پلتفرم socios.com

اما در پاسخ به اینکه چرا باشگاه‌های فوتبال، تیم‌های ­ورزشی و سایر سازمان‌های ورزشی در socios.com مشارکت می‌کنند و دلیل استقبال آنها از ارز دیجیتال چیلیز چیست، باید بگوییم این پلتفرم یک جامعه جهانی از هواداران ورزشی ساخته که اشتیاق آنها به بازی و تیمشان، آنها را گرد­هم جمع کرده ­است. این پلتفرم با استفاده از تکنولوژی جدید، ارتباط نزدیک‌تری بین طرفداران و باشگاه‌ها ایجاد کرده ­است.

در این وبسایت، هواداران می‌توانند بر تیم خود تاثیر مستقیم بگذارند. در این پلتفرم، طرفداران می‌توانند درباره همه مسائل از جمله طرح‌های تجاری، بنرهای درون بازی، نامگذاری زمین تمرین یا انتخاب آهنگ جشن گل رای دهند و باشگاه نیز به انتخاب طرفداران احترام می‌گذارد.

بسیاری از تیم‌ها و باشگاه‌های بزرگ فوتبال دنیا از جمله بارسلونا، یوونتوس، پاری سن ژرمن، اتلتیکو مادرید، UFC، PFL، AC میلان، BSC و غیره در این اپلیکیشن حضور دارند.

برای اطلاع از قیمت کازماس و خرید کازماس روی کیوسک حساب کنید.

ویژگی‌های مهم ارز دیجیتال چیلیز

چیلیز بر خلاف سایر رمزارزها، قابل خریداری مستقیم با پول یا فیات نیست. با این حال می‌توانید آن را با اولین خرید بیتکوین، ETH،USDT از هر صرافی بخرید و سپس وارد مبادلات کنید. برای این کار باید ابتدا یک ارزدیجیتالی اصلی نظیر بیتکوین، اتریوم یا تتر را بخرید. سپس، مثلا از صرافی بایننس که یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزارزهاست که فیات را قبول می‌کند استفاده کنید.

صرافی بایننس کارش را در چین شروع کرد و سپس مرکز مدیریت خود را به جزیره مالتا در اتحادیه اروپا منتقل کرد. بایننس به خاطر سرویس تبادل رمزارزها با هم محبوبیت دارد و از طریق آن می‌توانید اتریوم یا تتر بخرید. سپس با استفاده از این رمزارزها می‌توانید چیلیز تهیه کنید. البته در ایران نیز این کار از طریق وبسایت کیوسک امکان‌پذیر است. با خرید بیت‌کوین یا اتریوم در این وبسایت، می‌توانید اقدام به خرید سایر رمزارزها کنید.

ارز دیجیتال چیلیز

پیش‌بینی آینده ارز دیجیتال چیلیز

پلتفرم چیلیز با ترکیب مفاهیم بلاکچین و اصول مالی غیرمتمرکز همه امکانات علم و فناوری را به کاربرانش ارائه کرده تا از طریق الگوریتم‌های ریاضی، بطور خاص در بخش ورزش و سرگرمی، از آنها بهره‌مند شوند. توکن چیلیز، به هواداران ورزشی سراسر دنیا امکان حمایت از تیم‌های ورزشی محبوبشان را داده است. همچنین توکنی که ایجاد کرده به این هواداران امکان رای‌دهی را داده است.

ویژگی‌های ارز دیجیتال چیلیز چیست

شبکه چیلیز نه تنها دنیای سرگرمی را به بلاکچین گره زده بلکه این اطمینان را بوجود دآورده که سرمایه‌گذاران ورزشی در سراسر دنیا، می‌توانند سرمایه خود را از طریق توکن آن یعنی CHZ محافظت کنند. این امر باعث مشارکت آنها از گوشه و کنار دنیا شده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم شبکه چیلیز، ویژگی PoA یعنی قدرت نفوذ است. این مجموعه توسط الگوریتم تحمل خطای بیزانس مدیریت می‌شود که این الگوریتم باعث مقاومت دربرابر نوع خاصی از خطاها و در کل، امن‌تر شدن کل شبکه خواهد شد. بر­خلاف مکانیسم کاری گواه اثبات سهام (POS) که تنها از اعتبارسنج‌ها به همراه مصرف توان و برق بیشتر برای مقاصد محاسباتی استفاده می‌کند.

ارز دیجیتال عمومی چیلیز یک نقشه‌راه دیجیتالی است که هدف اصلی آن ذخیره و بازیابی اطلاعات بر مبنای بلاکچین با تمرکز ویژه بر ورزش و بخش‌های سرگرمی است.

تاریخچه قیمتی  ارز دیجیتال چیلیز

ارز دیجیتال چیلیز در آگوست 2019 راه‌اندازی شد و تنها در عرض 30 دقیقه پس از راه‌اندازی به سطح 0.015 دلار رسید. در ژانویه 2020 شاهد 0.009 دلار افزایش قیمت برای یک چیلیز بود که ارزش آن به حدود 0.024 دلار رسید. در نوامبر گذشته قیمت آن تا 0.010 دلار کاهش داشت و تا مدتی بهبودهای اندکی نشان می‌داد.

با این حال از آغاز 2021 عملکرد شگفت‌انگیزی داشته و در فوریه 2021 به 0.034 دلار رسید. از ابتدای ماه مارس، رشد قیمت آن فوق‌العاده بوده و به 0.89 دلار رسیده است سپس توکن با اصلاح جزیی مواجه شد اما سطح قیمت 0.40 دلار را حفظ کرد. در ماه گذشته قیمت چیلیز افزایش زیادی داشته و 0.758 دلار را لمس کرد اما سپس به 0.40 دلار رسید. با این حال قیمت آن رو ­به بهبود است.

پیش‌بینی ارز دیجیتال چیلیز

چیلیز به دلیل موفقیتی که در گذشته داشته، در آینده انتخاب سرمایه‌گذاران خواهد بود. همچنین سرمایه‌گذاران یک عامل اطمینان در این ارز پیدا کرده‌اند. پاندمی یک سنگ محک خوب برای ارزهای دیجیتال و فیات بوده ­است. این رمزارز با غلبه بر همه موانع می‌تواند معیاری برای عملکرد خوب در آینده باشد و همه سرمایه‌گذاران ورزشی با هر انتظاراتی را جذب کند.

همچنین عملکرد اخیر قیمت چیلیز در سال 2021 و صعود قیمت آن نشان می‌دهد که هرچند هنوز به نقطه اوج خود نرسیده اما جای رشد و پیشرفت زیادی دارد. طبق پیش‌بینی‌ها چیلیز در پایان سال 2021 می‌تواند به قیمت 0.75 دلار برسد. اگر سرمایه‌گذاران جدید جذب شوند قیمت چیلیز تا اواخر 2022 از مرز 1.2 دلار نیز عبور می‌کند.

چیلیز یک شبکه قابل اطمینان برای هواداران ورزشی و تیم‌ها ایجاد کرده و اگر بتواند تلاش‌های خود را تا 2023 ادامه دهد می‌تواند به قیمت 1.5 دلار برسد. این میزان در بلندمدت احتمالا تا مرز 2 تا 2.5 دلار خواهد رفت.

در مجموع می‌توان گفت چیلیز می‌تواند یک سرمایه‌گذاری خوب باشد. حالا می‌دانیم ارز دیجیتالی چیلیز چیست. می‌دانیم چیلیز برای ایجاد تغییر در دنیای ارزهای رمزنگاری شده ایجاد شده و اگر بتواند موانع را پشت سر بگذارد به سرعت رشد خواهد کرد. همیشه به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود که قبل از خرید هر ارز دیجیتالی مثل بیتکوین، اتریوم یا چیلیز قیمت آن را در بلند مدت در نظر بگیرند. بر اساس پیش‌بینی‌ها قیمت چیلیز تا پنج سال آینده حدود 1.7 دلار رشد خواهد داشت. پس می‌تواند انتخاب خوبی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت باشد.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال دگ کوین

سخن نهایی

در این مقاله به بررسی اینکه ارز دیجیتالی چیلیز چیست و چه کاربردی دارد و موضوعات مرتبط با آن نظیر توکن‌های هواداری و پلتفرم Socios.com پرداختیم. ارز دیجیتال چیلیز، ارز دیجیتالی است که بر پایه بلاکچین چیلیز و بر بستر پلتفرم Socios طراحی شده و به هواداران تیم‌های ورزشی امکان رای‌دهی و مشارکت در تصمیم‌گیری‌های مهم باشگاه‌ها را می‌دهد.

هواداران، به ازای هر رایی که می‌دهند پاداش می‌گیرند. بدیهی است هرقدر تعداد توکن‌های هواداری یک هوادار بیشتر باشد می‌تواند رای‌های بیشتری دهد و تاثیرگذاری او در تصمیم‌­گیری‌های تیم بیشتر خواهد بود. این ارز دیجیتالی ارزی نوپاست اما شیوه‌ای نوین در تعامل باشگاه‌ها و هوادارانشان ایجاد کرده و تجربه جدیدی برای هر دو به همراه داشته است. با توجه به رشد چند سال گذشته قیمت این ارز و نیز روی‌آوردن باشگاه‌های ورزشی بزرگی چون یوونتوس اسپانیا به استفاده از این پلتفرم، آینده روشنی برای آن پیش‌بینی می‌شود.

تجربیات خود را با ما در کیوسک آکادمی به اشتراک بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.