بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان؛ کدام والت را انتخاب کنیم؟

بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان

1

به نظر شما بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟ آیا آمار و اطلاعات خاصی درباره بهترین بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان دارید؟ همیشه برای معین کردن بهترین گزینه از میان مابقی انتخاب‌ها معیارهای ویژه‌ای در نظر گرفته می‌شود. در مورد کیف پول هم معتبر بودن آن از همه‌چیز مهم‌تر خواهد بود.

در زمینه انتخاب بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان سوال‌های بسیاری وجود دارد از جمله اینکه کیف پول بیت کوین تحت وب بهتر است یا مدل‌هایی که روی تلفن همراه نصب می‌شوند؟ هر سرمایه‌گذار در بازار ارزهای دیجیتال برای حفظ و نگه‌داری رمز ارزهای خود نیاز به کیف پولی معتبر و امن دارد. در ادامه کیوسک آکادمی بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان را معرفی و همچنین ویژگی‌های هریک از این کیف پول‌ها را بررسی می‌کند. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: بلاکچین چیست؟

کیف پول ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

شاید مفهوم ارز دیجیتال بیت کوین برای بسیاری از افراد تاحدودی جدید باشد، اما همان‌طور که می‌دانیدبیت کوین محبوب‌ترین ارز دیجیتال موجود است. این رمز ارز در بازار ارزهای دیجیتال بیش از یک دهه حضور دارد. در واقع بیت کوین توسط افراد حرفه‌ای به طور مداوم مورد سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد.

مطالعه بیشتر: بیت کوین چیست؟

ثابت شده که رمز ارزها نسبت به ارزهای سنتی راحت‌تر در دسترس قرار می‌گیرند و در ضمن امن‌تر هستند. به طور کلی ارزهای مجازی حریم خصوصی قوی‌تری نسبت به ارزهای سنتی دارند. عرضه محدود بیت کوین آن را به فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است. از این رو برنامه‌های پرداختی بسیاری خود را به کیف پول بیت کوین مجهز کرده‌اند.

در این برنامه‌های پرداختی گزینه خرید، نگهداری، و فروش رمز ارزها به چشم می‌خورد. با وجود اینکه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هنوز هم خطرناک است اما نرم‌افزارهای بسیاری برای ترویج این نوع سرمایه‌گذاری وجود دارند. کیف پول‌های بیت کوین مجموعه‌ای از کلیدهای خصوصی این رمز ارز را ذخیره می‌کنند.

مطالعه بیشتر: بیت کوین گلد چیست؟

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا پپ خود را خرید کنید

آشنایی با بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان

به طور معمول کیف پول برایامنیت بیشتر و دسترسی راحت‌تر به ارزهای دیجیتال روی کار آمد. در ضمن کیف پول رمز ارزها مانع از دسترسی غیر مجاز به دارایی‌های شما می‌شود. به طور کلی کیف پول ارزهای دیجیتال تنها توسط صاحب آن قابل کنترل است. این کیف پول به هیچ وجه به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

بیت کوین را می‌توان در انواع کیف پول‌های الکترونیکی ذخیره کرد. نکته مهم این است که شما با استفاده از کلیدهای خصوصی خود می‌توانید به این کیف پول دسترسی پیدا کنید. البته بیشتر کیف پول‌ها به طور خودکار از کلیدهای خصوصی شما برای امضای تراکنش‌های خروجی استفاده می‌کند.

در واقع شما دستگاهی دارید که کیف پول بیت کوین روی آن نصب شده است. این دستگاه نیز کلید خصوصی کیف پول شما را ذخیره می‌کند و دسترسی به توکن‌های شما تحت کنترل خودتان خواهد بود. بنابراین سعی کردیم بهترین و محبوب‌ترین کیف پول‌ها را در ادامه معرفی کنیم.

مطالعه بیشتر: لایت نود و فول نود بیت کوین

هفت مورد از بهترین کیف پول‌های نرم‌افزاری بیت کوین برای ایرانیان

بدون‌شک می‌دانید انواع مختلفی کیف پول بیت کوین وجود دارد. هر یک از این کیف پول‌ها نیازهای مختلفی را برآورده می‌کند. اما تمامی این کیف پول‌ها از نظر راحتی، دسترسی، امنیت، و سایر موارد تا حدودی مشابه یکدیگر هستند. بهترین کیف پول‌ها موجب تمرکززدایی می‌شوند. همچنین از شبکه رمز ارز شما نیز پشتیبانی خواهند کرد.

بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان

وابسته به نوع کیف پولی که انتخاب می‌کنید، از قابلیت‌های مختلفی بهره‌مند خواهید شد. بعضی کیف پول‌ها بر روی موبایل نصب می‌شوند و دارای اسکنرکدهای مناسب هستند. گذشته از موارد بالا، بهتر است کیف پولی را انتخاب کنید که از سازگاری آن با ارزهای دیجیتال خود مطمئن باشید. همچنین کیف پول مدنظر باید نیازهای امنیتی و قابلیت‌های مورد نظر شما را برآورده کند.

مطالعه بیشتر: سگویت چیست؟

کیف پول دیجیتال تراست والت (Trust Wallet)

با کمک کیف پول تراست نه تنها می‌توانید از ارز دیجیتال خود مراقبت کنید، بلکه خیالتان راحت است که دست هیچ غریبه‌ای به دارایی‌های شما نمی‌رسد. همان‌طور که ارزهای دیجیتال در حال افزایش هستند، کلاهبرداران نیز در کمین دسترسی به این رمز ارزها نشسته‌اند. هک کردن شبکه‌های بلاکچین امری دشوار خواهد بود، در نتیجه مجرمان راه‌کارهای دیگری برای این دسترسی خود تعبیه می‌کنند.

در سال‌های گذشته بیش از 1 میلیارد دلار ارزهای دیجیتال به سرقت رفت. کیف پول تراست والت  بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان است که قدرت امنیتی آن را بسیار تقویت کرده‌اند. این کیف پول برای مبتدیان این بازار نیز مناسب خواهد بود. تراست والت یک کیف پول نرم‌افزاری است که از دارایی‌های ذخیره‌شده شما محافظت می‌کند.

مطالعه بیشتر: ساتوشی چیست؟

کیف پول دیجیتال الکتروم (Electrum Wallet)

کیف پول الکتروم کیف پولی ساده و دارای کارایی آسانی است که می‌توان گفت بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان محسوب می‌شود. این کیف پول در نوامبر سال 2011 به وجود آمد. در نتیجه کیف پول دیجیتال الکتروم جزو قدیمی‌ترین کیف پول‌های بیت کوین به حساب می‌آید. در ضمن الکتروم یکی از قابل اعتمادترین کیف پول‌هاست.

این کیف پول تنها در ذخیره بیت کوین به شما کمک می‌کند. درواقع الکتروم از هیچ رمز ارز دیگری پشتیبانی نمی‌کند. اما از تمامی رویدادها و مسائل مربوط به بیت کوین مطلع خواهد بود. الکتروم کاربران بسیاری دارد که از پشتیبانی این کیف پول لذت می‌برند و بسیار راضی هستند. در نظر داشته باشید کیف پول الکتروم شاخه‌های دیگری نیز برای بهینه‌سازی بلاکچین بیت کوین شامل می‌شود.

ناگفته نماند الکتروم یکی از اصلی‌ترین کیف پول‌های بیت کوین است. با اینکه دو سال پس از روی کار آمدن بیت کوین ایجاد شد ولی همچنان شاهد هیچ تغییر خاصی در الکتروم نیستیم. الکتروم خود را تنها متعهد به بیت کوین می‌داند. در نتیجه می‌توان گفت این کیف پول تاحدود خالی از سکنه و کاربر است.

مطالعه بیشتر: تپ روت بیت کوین

کیف پول اکسدوس (Exodus Wallet)

اکسدوس یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال است که بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان را ارائه می‌دهد. این صرافی رسمی در سال 2015 روی کار آمد و مورد تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا قرار گرفت. این کیف پول مزایای خوبی دارد از جمله اینکه دارایی شما به طور کامل تحت کنترل خودتان خواهد بود.

ناگفته نماند اکسدوس با کیف پول سخت‌افزاری ترزور Trezor نیز ترکیب می‌شود. در ضمن این کیف پول فضای خوبی برای شرط‌بندی مهیا می‌کند که می‌توانید طی آن پاداش خوبی به دست آورید. اکسدوس ممکن است معایبی نیز داشته باشد. برای مثال هزینه‌های این کیف پول از سایر شبکه‌ها بیشتر است. همچنین در این کیف پول نمی‌توانید ارز فیات خارج کنید.

مطالعه بیشتر: بیت کوین پرایوت

اکسدوس بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان

فراموش نکنید اکسدوس کیف پولی موجود در تلفن همراه است. کاربری این نوع از کیف پول بسیار ساده خواهد بود و شما می‌توانید خیلی راحت به مبادله داخلی بپردازید. بهترین مزیت اکسدوس توانایی مبادله ارزهای مجازی مختلف در حجم‌های بالاست. در واقع این کیف پول اجازه معامله و مبادله بیش از 100 رمز ارز را دارد.

مطالعه بیشتر: ساتوشی ناکاموتو کیست؟

کیف پول موبایل مای‌سلیوم (Mycelium)

مای سلیوم برای اولین بار به عنوان یک شرکت در سال 2008 شروع به فعالیت کرد. در واقع این کیف پول توسط گروهی از افراد متخصص در حوزه فناوری و مهندسی سخت‌افزار طراحی شد. با انتشار بیت کوین در سال 2009 شرایط مای سلیوم نیز تغییر کرد. با گذر زمان مای سلیوم توانست به بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان تبدیل شود.

از آنجاکه این شرکت به بیت کوین علاقه زیادی داشت، از بیت کوین پشتیبانی کرد. در واقع با گذشت زمان بیت کوین و مای سلیوم موجب روی کار آمدن فناوری‌های جدیدی شدند. تا زمان نوشتن این مقاله، مای سلیوم سه پروژه مرتبط به بیت کوین را اداره و پشتیبانی کرده است. به طور خیلی مشخصیمای سلیوم علاقه و اعتقاد زیادی به بیت کوین دارد.

این کیف پول تنها بر روی تلفن همراه اجرا می‌شود. در ضمن این کیف پول فقط سه توکن را پشتیبانی می‌کند. در نظر داشته باشید مای سلیوم تا حدود زیادی شبیه به الکتروم فعالیت دارد. البته این کیف پول رابط کاربری جدیدتری نسبت به الکتروم نشان می‌دهد. در ضمن روند مبادله داخلی آن از الکتروم پیشرفته‌تر است.

مطالعه بیشتر: تفاوت چرخه‌های بازار بیت‌کوین

کیف پول موبایل بیت کوین والت (Bitcoin Wallet)

بلاکچین، دفتر عمومی بیت کوین به حساب می‌آید. بنابراین تمام معاملات بیت کوین در یک کیف پول اجرا می‌شود. در هنگام اجرای یک معامله انتقال ارزش بیت کوین از  یک کیف پول به کیف پول دیگری انجام می‌گیرد. در نتیجه هر کیف پول باید از داده‌های محرمانه خود نهایت حافظت را به عمل آورد و همچنین تراکنش‌های انجام‌شده را تایید کند. بیت کوین والت یکی از همین کیف پول‌های پرکاربرد و محبوب است.

این کیف پول دیجیتالی نیز برای دریافت و نقل و انتقال بیت کوین استفاده می‌شود. بیت کوین والت تا حدودی شبیه یک کیف پول فیزیکی است. به طور کلی بیت کوین والت برای ذخیره ارز فیزیکی و ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. در ضمن با کمک این کیف پول دسترسی آسانی به آدرس بیت کوین خواهید داشت و گزارش تراکنش‌های ارسالی را می‌توانید ذخیره کنید.

این کیف پول را می‌توان بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان دانست. بدون‌شک می‌دانید که بعضی از کیف پول‌های بیت کوین برای سایر رمز ارزها نیز مناسب است. با کمک بیت کوین والت می‌توانید برای تمامی معاملات خود امضا تعبیه کنید. بیت کوین والت امن‌ترین کیف پول بیت کویناست.

مطالعه بیشتر: بیت‌کوین سیاه چیست؟

کیف پول تحت وب بلاک‌چین (Blockchain.com)

کیف پول‌ تحت وب بلاکچین کیف پولی آنلاین است که خدمات خوبی ارائه می‌دهد. البته برای بهره‌مندی از خدمات و سرویس‌های این نوع کیف پول به طور حتم نیاز به اینترنت خواهید داشت. با کمک این کیف پول رمز ارزهای خود را ذخیره یا معامله کنید. آیا می‌دانید چرا کیف پول تحت وب بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان محسوب می‌شود؟

انواعی از بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان

بهترین ویژگی این کیف پول دسترسی آسان به آن و در هر مکان یا با هر دستگاهیست. شما به راحتی می‌توانید این کیف پول را در هر شرایطی باز کنید چیزی شبیه چک کردن ایمیلتان. با این حال نباید به امنیت پایین این کیف پول‌ها بی‌توجه باشیم. کیف پول‌های تحت وب در معرض خطرات بدافزار و یا سرقت رمزهای عبور قرار دارند.

مطالعه بیشتر: نرم افزار استخراج بیت کوین

کیف پول بلو والت (BlueWallet)

بلو والت کیف پول همه فن حریفی نیست. این کیف پول تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌کند. اما استفاده از بلو والت کار بسیار آسانیست. بلو والت یکی از جدیدترین ابزارهای مربوط به بیت کوین به حساب می‌آید. در ضمن این کیف پول از بیت کوین در هر شرایطی و بر روی دکستاپ یا تلفن همراه محافظت می‌کند. قابلیت‌ها و ویژگی‌های کامل بلو والت را دست کم نگیرید.

در این کیف پول شاهد بیشتر ویژگی‌های جدید بیت کوین خواهید بود. هدف اصلی بلو والت راهنمایی و کمک به افراد تازه‌کار است تا بتوانند با دانش کم خود از کارایی ساده این کیف پول بهره ببرند. بلو والت دارای اساسی‌ترین و پیشرفته‌ترین ویژگی‌های ضروری یک کیف پول است. در نتیجه می‌توان گفت بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان به حساب می‌آید.

بلو والت نیز همانند سایر کیف پول‌های غیر فیزیکی، در فروشگاه‌های نصب برنامه‌های آنلاین موجود خواهد بود. این کیف پول به دلیل پشتیبانی از چندین زبان مهم، مورد توجه مخاطبان جهانی قرار دارد. همچنین در بلو والت می‌توانید ارزش بیت کوین خود را با سایر ارزهای دیجیتال مقایسه کنید.

مطالعه بیشتر: ارزش بیت کوین

دو مورد از بهترین کیف پول‌های سخت افزاری بیت کوین برای ایرانیان

کیف پول‌های سخت‌افزاری بیت کوین به طور معمول دستگاه‌های کوچکی هستند. این کیف پول‌ها خدمات آفلاین ارائه می‌دهند. شما برای تایید تراکنش‌های خود می‌توانید این کیف پول را به رایانه وصل کنید. کیف پول‌های سخت‌افزاری برای ایرانیان بهتر است یا کیف پول‌های نرم‌افزاری؟

یکی از معایب کیف پول سخت‌افزاری ذخیره کلیدهای خصوصی شما بر روی دستگاهی خواهد بود که در واقع رایانه شخصی شما نیست. اما کیف پول‌های نرم‌افزاری در واقع بر روی تلفن همراه یا رایانه شخصی شما نصب و اجرا می‌شود. خوبی کیف پول‌های سخت‌افزاری به آفلاین بودن آنهاست. بنابراین این کیف پول‌ها از سایر کیف پول‌های بیت کوین امن‌تر خواهند بود.

مطالعه بیشتر: سختی شبکه بیت کوین

هزینه کیف پول‌های سخت‌افزاری متغیر است. اما گذشته از گران بودن این مدل کیف پول‌ها، نباید سطح امنیتی بالای آنها را نادیده بگیریم حتی با اینکه این کیف پول‌ها فاقد بعضی از ویژگی‌های خاص هستند. برای مثال شاید بلوتوث یا قابلیت اتصال و پشتیبانی پیشرفته‌ای نداشته باشند. در ادامه به دو مورد از بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری اشاره خواهیم کرد:

کیف پول دیجیتال ترزور (Trezor Wallet)

بسیاری از کاربران معتقدند ترزور از سطح امنیتی بالایی نسبت به سایر کیف پول‌ها بهره‌مند است. در واقع ترزور دارای قوی‌ترین ویژگی‌های امنیتی خواهد بود. البته در نظر داشته باشید سابقه این کیف پول سخت افزاری در حال بررسی قرار دارد. ترزور نیز همانند لجر در ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال محبوب است.

اما این کیف پول نسل دوم کیف پول‌های سخت‌افزاری بیت کوین محسوب می‌شود. کاربر به کمک این کیف پول می‌تواند به راحتی به مبادلات با شخص ثالث دست یابد و به انواع معاملات دسترسی داشته باشد. با اینکه کارایی این کیف پول سخت نیست اما قیمت آن به شکل غیرقابل توجیهی بالاست.

مطالعه بیشتر: ارزش‌گذاری بیت‌کوین

ترزر بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان

مدل جدید کیف پول ترزور به شکل لمسی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این مدل ترزور برای کاربران بهتر از مدل‌های دکمه‌ای خواهد بود. در ضمن با قرار دادن پین مخصوص و استفاده از قابلیت میکرو SD(نوعی کارت حافظه) این کیف پول می‌توانید از امنیت بیشتر آن بهره ببرید. در واقع با امنیت خاطر بهتری از ارزهای خود محافظت کنید.

مطالعه بیشتر: استخر استخراج بیت‌کوین

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا پنکیک سواپ خود را خرید کنید

کیف پول لجر (Ledger)

اگر به دنبال انتخاب کیف پولی هستید که فضای ذخیره‌سازی زیادی داشته باشید، بدون درنگ کیف پول لجر را انتخاب کنید. فضای این کیف پول بسیار امن‌تر از سایر کیف پول‌های بیت کوین خواهد بود. این کیف پول هم بر روی دکستاپ و هم بر روی تلفن همراه نصب می‌شود. همچنین به راحتی می‌توانید لجر را به دستگاه‌هایی که دارای بلوتوث یا پورت USB هستند وصل کنید.

کیف پول لجر دومین کیف پول سخت‌افزاری یک شرکت فرانسوی به حساب می‌آید که در سال 2014 راه‌اندازی شد. در ضمن لجر اولین و بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان بود. این کیف پول سخت‌افزاری در بازار ارزهای دیجیتال روی کار آمد و تسلط کاملی بر فضای امنیتی مبادلات داشت.

برای استفاده از کیف پول نیازی به کامپیوتر ندارید. لجر بیش از 1800 ارز دیجیتال را زیر نظر دارد و پشتیبانی می‌کند. حتی این لیست در حال افزایش است زیرا جامعه ارزهای دیجیتالی روند رو به رشدی دارد. در واقع در لجر تنها با یک رابط کاربری می‌توانید به تمام دارایی‌های خود دسترسی داشته باشید.

مطالعه بیشتر: استخراج آخرین بیت کوین

سخن آخر درباره بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان

با وجود تنوع زیاد در بین کیف پول‌های بیت کوین، پیدا کردن بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان امری پیچیده خواهد بود. به طور حتم انتخاب شما نیز سخت می‌شود. اما در صورت بررسی و مطالعه بیشتر در مورد هر یک از این کیف پول‌ها راحت‌تر می‌توانید کیف پول مورد نظر خود را بیابید.

آشنایی با بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان

از آنجایی‌که انتخاب‌های بسیاری برای حفظ و مراقبت از ارزهای دیجیتال خود دارید، باید در هنگام انتخاب و پیدا کردن بهترین گزینه، تمام مزایا و معایب کیف پول مورد نظر خود را بسنجید. باید بدانید که چه نوع کیف پولی می‌خواهید؟ کیف پولی آنلاین و نرم‌افزاری یا کیف پولی آفلاین و سخت‌افزاری؟ کیف پولی فوق امن یا کیف پولی معمولی؟ امیدواریم با خواندن این مقاله کیف پول مدنظر خود را پیدا کرده باشید.

مطالعه بیشتر: اسیک ماینر چیست؟

اگر مقاله ما در یافتن بهترین کیف پول به شما کمک کرده است، خوشحال می‌شویم نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

یک نظر
  1. tlover tonet می گوید

    you are actually a just right webmaster. The site loading velocity is incredible. It sort of feels that you are doing any unique trick. Also, The contents are masterwork. you have performed a wonderful activity in this subject!

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.