کیف پول رونین مخصوص بازی‌های بلاکچین است

0

فضای ارزهای دیجیتال گذشته از اینکه برای معامله و کسب سود و درآمد تعبیه شده است، اسباب سرگرمی و بازی نیز برای کاربران ایجاد می‌کند. بدون‌شک در مورد بازی‌های بلاکچین چیزهایی به گوشتان خورده است. به منظور ذخیره و نگهداری سود حاصل از بازی‌های بلاکچین کاربران از کیف پول رونین استفاده می‌کنند. تا چه حدی با این کیف پول آشنا هستید؟

در واقع رونین با هدف حضور در بستر بازی اکسی اینفینیتی بلاکچین روی کار آمد. ناگفته نماند این کیف پول با سایر NFTها نیز سازگاری خوبی دارد. در ضمن با کمک رونین می‌توانید به سایر برنامه‌های غیر متمرکز نیز وصل شوید. با ما همراه باشید تا بیشتر با ویژگی‌ها و کارایی این کیف پول نرم‌افزاری آشنا شوید. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

بررسی شبکه رونین

قبل از اینکه به بررسی کیف پول رونین مشغول شویم، بد نیست با شبکه رونین نیز آشنایی پیدا کنیم. این شبکه با اتریوم ارتباط مستقیمی دارد و توسط شرکت اسکای مخصوص بازی بلاکچین اکسی اینفینیتی روی کار آمد.

 این شبکه برای اولین بار در نیمه دوم سال 2020 به عموم مردم و کاربران حاضر در فضای ارزهای دیجیتال معرفی شد. فراموش نکنید شبکه رونین توانست در ماه فوریه سال 2021 به طور کامل اجرا شود. شاید برایتان سوال شود هدف روی کار آمدن این شبکه چیست؟

 باید گفت رونین با هدف کاهش هزینه‌های بازی اکسی اینفینیتی، افزایش سرعت تراکنش‌ها، تسهیل روند این بازی، و همچنین توسعه شرایط اقتصادی فضای رمز ارزها روی کار آمده است. با اینکه شبکه رونین به تازگی روی کار آمده و تا حدودی جزء شبکه‌های نوپا به حساب می‌آید، اما نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است.

در ضمن ارزش دارایی سرمایه‌گذاری‌شده در این شبکه طی مدت کوتاهی به بیش از 5 میلیون دلار رسید. فراموش نکنید رونین والت تا تاریخ 5 آوریل سال 2022 بیش از 2 میلیون بار دانلود شده است.

مطالعه بیشتر: کیف پول دیجیتال

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا کاردانو خود را خرید کنید

نحوه عملکرد شبکه رونین

تا چه حدی با شبکه‌های بلاکچین آشنایی دارید؟ به طور حتم می‌دانید که بیشتر شبکه‌های بلاکچین برای پردازش تراکنش‌های خود و ایجاد بلاک‌های جدید از مکانیسم اجماع اثبات کار یا اثبات سهام استفاده می‌کنند. این در حالی است که شبکه رونین عملکرد متفاوتی دارد.

در واقع این شبکه از نسخه ارتقایافته مکانیسم اثبات سهام استفاده می‌کند. آیا با این مکانیسم پیشرفته آشنایی دارید؟ به طور کلی رونین با مکانیسم اثبات اعتبار (PoA) سروکار دارد و براساس این مکانیسم پیش می‌رود.

با اینکه اثبات اعتبار مکانیسم توسعه‌یافته اثبات سهام محسوب می‌شود ولی این مکانیسم کمتر از 25 تراکنش را اعتبارسنجی می‌کند، در حالی که اثبات سهام می‌توانست 128 تراکنش را مورد اعتبارسنجی خود قرار دهد. با کمک این اعتبارسنجی‌ها بلاک‌های جدید در شبکه رونین ایجاد می‌شوند.

در ضمن همین اعتبارسنجی‌ها قیمت‌ها را مشخص می‌کنند و سبب تایید تراکنش‌های موجود در سپرده‌ها می‌شوند. همچنین انتقال دارایی‌هایی مانند اتریوم توسط همین شبکه قابل انجام است.

مطالعه بیشتر: کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال

کیف پول رونین چیست؟

کیف پول رونین یک کیف پول سفارشی به حساب می‌آید که به صورت اختصاصی برای بازی اکسی اینفینیتی ایجاد شده است. این کیف پول نرم‌افزاری اولین بار توسط اسکای ماویس (Sky Mavis) طراحی شد.

 هدف روی کار آمدن Ronin کاهش هزینه‌های شبکه اتریوم بود، در واقع رونین قصد داشت شرایط را برای بازیکنان حاضر در بازی اکسی اینفینیتی تسهیل کند. با کمک این کیف پول بازیکنان توانستند هزینه‌های کمتری پرداخت کنند، همچنین روند پردازش تراکنش‌ها نیز سریع‌تر شد.

کیف پول رونین چه ارزشی دارد

 به زبان ساده رونین والت از بازی بلاکچین اکسی اینفینیتی و اتریوم پشتیبانی می‌کند. قبل از اینکه وارد بازی اکسی اینفینیتی شوید، بهتر است دستورالعمل نصب و راه‌اندازی گام به گام رونین را مطالعه کنید. در نظر داشته باشید این کیف پول در شبکه‌ای به نام رونین حضور دارد و به عنوان زنجیره جانبی اتریوم فعالیت می‌کند.

 از طریق رونین می‌توانید در بازی اکسی اینفینیتی که یکی از بازی‌های محبوب NFTها است شرکت کنید. همچنین می‌توانید به انواع برنامه‌های غیر متمرکز حاضر در بلاکچین رونین نیز مشغول و سرگرم شوید.

مطالعه بیشتر: تفاوت کیف پول سرد و گرم

پنج ویژگی کیف پول رونین

تیم شرکت اسکای ماویس کیف پول رونین را به عنوان یک زنجیره متصل به شبکه اتریوم به وجود آورد. در حال حاضر رونین یکی از مشهورترین کیف پول‌ها در صنعت بازی‌های بلاکچین به حساب می‌آید.

کیف پول‌های نرم‌افزاری تحت تاثیر انواع آزمایش‌ها قرار گرفته‌اند و درنهایت رونین والت توانست کیف پول امنی در این صنعت به حساب آید. در صورتی که از نسخه افزونه رونین بر روی کروم یا فایرفاکس خود استفاده کنید به طور حتم اشکالات امنیتی موجود نیز بررسی می‌شوند.

 به طور کلی این نسخه از رونین والت بدون تایید نهایی در دسترس عموم قرار نمی‌گیرد. گذشته از امنیت بالا این کیف پول، کاربرپسندی آن نیز مورد توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران و بازیکنان قرار گرفته است. به خاطر داشته باشید رونین به هیچکس اجازه نمی‌دهد تا به دارایی مالکان اصلی دست پیدا کنند.

حتی کارکنان و پشتیبانان اکسی اینفینیتی یا سایر بازی‌های بلاکچین نمی‌توانند به دارایی سرمایه‌گذاران یا بازیکنان دست یابند. با وجود همه این گفته‌ها باید نسبت به دسترسی به کیف پول خود از طریق وب‌سایت‌ها محتاط عمل کنید. در ادامه 5 ویژگی منحصربه‌فرد Ronin را بازگو می‌کنیم:

 1. امنیت بالا
 2. کاربرپسند
 3. قابل مشاهده در انواع وب‌سایت‌های رسمی و معتبر
 4. نصب آسان
 5. قابل بازیابی در صورت فراموشی رمز یا از دسترس خارج شدن کیف پول

مطالعه بیشتر: مشکلات کیف پول اتمیک والت

سه مورد از بهترین کاربردهای کیف پول رونین

کیف پول رونین کاربردهای زیادی دارد، برای مثال بعد از راه‌اندازی و تنظیم افزونه رونین، می‌توانید برای دریافت پاداش بازی‌های خود از آدرس کیف پولتان استفاده کنید. در ضمن این کیف پول محل امنی برای سایر توکن‌هایی است که در آینده توسط شرکت اسکای ماویس عرضه می‌شوند.

فواید کیف پول رونین

این کیف پول برای دسترسی به بازی اکسی اینفینیتی استفاده می‌شود. شما می‌توانید طی بازی خود دارایی‌هایتان را بخرید یا آنها را بفروشید و همچنین از موجودی حساب خود مطلع شوید. در ضمن با کمک همین کیف پول می‌توانید  اتریوم‌های خود را به شبکه‌ رونین منتقل کنید.

توجه داشته باشید برای نقل و انتقال اتریوم خود باید وارد کیف پول Ronin شوید و از موجودی بازی اکسی اینفینیتی خود استفاده کنید و در آخر به موجودی حاضر در رونین دست یابید. حتی می‌توان گفت این کیف پول برای نقل و انتقال دارایی از سایر کیف پول‌ها همانند کیف پول اتر نیز کاربرد دارد. در ادامه 3 مورد از مهم‌ترین کاربردهای رونین والت را ذکر می‌کنیم:

 • تسهیل بازی اکسی اینفینیتی
 • پردازش سریع تراکنش‌ها
 • کاهش هزینه‌های ضروری حاضر در صنعت بازی بلاکچین

مطالعه بیشتر: کیف پول مایار

نحوه راه‌اندازی کیف پول رونین

توجه داشته باشید در حال حاضر شما می‌توانید کیف پول رونین را به عنوان یک افزونه بر روی مرورگر خود نصب کنید. برای این کار کافی است به سراغ مرورگر کروم بروید و رونین والت را دانلود کنید. در ادامه کروم پنجره‌ای مقابل شما باز می‌کند تا اطلاعات درخواستی و ضروری رونین را به شما نمایش دهد.

با کلیک بر روی افزودن افزونه شما می‌توانید این کیف پول را دانلود کنید. بعد از تکمیل دانلود Ronin نمادی به شکل تکه‌ای پازل به افزونه‌های مرورگر شما اضافه می‌شود. پس از دانلود و نصب نهایی این کیف پول نوبت به راه‌اندازی رونین می‌رسد. در ادامه تنظیمات و کارایی این کیف پول را برای شما شرح می‌دهیم.

 • بعد از نصب افزونه رونین بر روی مرورگر خود، باید بر روی شروع کلیک کنید.
 • در ادامه به شما خوشامد می‌گویند، برای شروع روند راه‌اندازی این کیف پول بر روی “من یک تازه‌وارد هستم” کلیک کنید تا تنظیمات رونین برای شما نمایان شود.
 • در ابتدا باید رمز عبوری برای کیف پول انتخاب و سپس بر روی ساختن کیف پول کلیک کنید.
 • در این بخش عبارت بازبینی از شما خواسته می‌شود. در صورتی که دسترسی به کیف پول خود را از دست بدهید، می‌توانید با کمک این عبارت بازبینی 12 کلمه‌ای دوباره به رونین وارد شوید. در نهایت بعد از وارد کردن عبارت بازبینی مورد نظر خود تایید نهایی را بزنید.
 • به منظور تایید حساب کاربری خود باید 4 کلمه از عبارت بازبینی خود را به صورت تصادفی وارد کنید. در آخر ادامه را بزنید. رونین والت شما نصب شد و آماده استفاده است.

مطالعه بیشتر: کیف پول الکتروم

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا استلار خود را خرید کنید

چه رابطه‌ای میان رونین و بازی اکسی اینفینیتی وجود دارد؟

شاید بدانید که در بیشتر مواقع کاربران برای اجرای بازی اکسی اینفینیتی از کیف پول رونین استفاده می‌کنند. اما چرا؟ از آنجایی که طی انجام تراکنش‌های حاضر در بازی باید مبالغ و هزینه‌هایی پرداخت شود، وجود رونین به عنوان منبعی برای ذخیره وجوه یاری‌دهنده خواهد بود.

به عبارت دیگر رابطه مستقیم و مثبتی میان رونین و اکسی اینفینیتی وجود دارد. فراموش نکنید برای شروع این بازی باید اتریوم به کیف پول خود واریز کنید. در صورتی که در کیف پول شما وجهی وجود نداشته باشد، شما دچار محدودیت بازی می‌شوید و نمی‌توانید به تمام سطوح حاضر در این بازی دست پیدا کنید.

کیف پول رونین مخصوص بازی بلاکچین

از آنجایی که خرید و دستیابی به وجوه دلخواه و مورد نظر تا حدودی سخت است، شما می‌توانید از کیف پول سایر بازیکنان نیز کمک بگیرید. به زبان ساده می‌توانید از کیف پول سایر بازیکنان بورسیه بازی دریافت کنید و از این طریق به سرویس‌ها و خدمات موجود در صنعت بازی بلاکچین‌ها دست یابید.

به هر حال برای دستیابی به مراحل بالاتر اکسی اینفینیتی باید به بازار ارزهای دیجیتال سر بزنید و فضای بازی خود را به رونین والت متصل کنید.

مطالعه بیشتر: کیف پول اتمیک والت

راه‌اندازی حساب کاربری بازی اکسی اینفینیتی با استفاده از کیف پول رونین

همان‌طور که گفتیم کیف پول رونین رابطه مستقیمی با بازی اکسی اینفینیتی دارد، بنابراین می‌توانید با کمک این کیف پول یک حساب کاربری بازی اکسی اینفینیتی برای خود ایجاد کنید. در ادامه مراحل راه‌اندازی حساب کاربری اکسی اینفینیتی را با استفاده از رونین برای شما توضیح می‌دهیم:

 • در ابتدا به سایت اکسی وارد شوید و لوگین را انتخاب کنید
 • در این بخش ورود با رونین والت را انتخاب و آن را تایید کنید تا بازی شما به طور مستقیم به کیف پول Ronin وصل شود
 • اکنون نام کاربری برای خود در نظر بگیرید و آن را ذخیره کنید. در راستای تکمیل این مراحل، ایمیل خود را وارد کنید و پسووردی برای محافظت از حساب کاربری خود در نظر بگیرید. در آخر حساب کاربری اکسی اینفینیتی شما آماده است.

مطالعه بیشتر: کیف پول بلاکچین

کیف پول رونین برای اکسی اینفینیتی

نتیجه‌گیری

شرکت اسکای ماویس برای صنعت بازی‌های بلاکچین ایده‌های زیادی دارد. بازی اکسی اینفینیتی نیز به دلیل وسواس بیش از حد تیم توسعه‌دهنده خود دارای طراحی منحصربه‌فردی است و از سیستم پاداش خوبی بهره می‌برد. از این‌رو اکسی اینفینیتی یکی از موفق‌ترین نمونه بازی‌های حاضر در صنعت بلاکچین به حساب می‌آید.

در ادامه باید گفت نرم‌افزارها و ابزارهای دیگری نیز طی این روند موفقیت‌آمیز توانستند وارد میدان ارزهای دیجیتال شوند. یکی از این همین نرم‌افزارهای منحصربه‌فرد کیف پول رونین است که راه‌حل‌های زیادی را در اختیار بازیکنان می‌گذارد تا تجربه بازی شیرینی داشته باشند (درباره سایر نرم‎‌‎افزارها میتوانید با مراجعه به صفحه اصلی آکادمی کیوسک اطلاع پیدا کنید). بدین‌ترتیب بازیکنان بدون هیج نگرانی در مورد هزینه‌های بازی یا تراکم شبکه این بازی، می‌توانند از بازی خود لذت ببرند.

با روی کار آمدن نسخه موبایل این کیف پول به طور حتم کاربران بیشتری به اکسی اینفینیتی روی می‌آورند و همچنین قیمت و ارزش برخی از توکن‌ها تحت تاثیر این تغییرات قرار می‌گیرند.

اگر در بازی اکسی اینفینیتی شرکت کرده‌اید و به فکر نصب کیف پول رونین هستید، نظر خود را برای ما بنویسید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.