مزرعه بیت کوین چه تاثیری در روند معاملات ارز دیجیتال دارد؟

مزرعه بیت کوین

0

حتی اگر تنها کمی با بازار رمز ارزها آشنا باشید عبارت مزرعه بیت کوین به گوشتان خورده‌است. همان‌طور که می‌دانید در مزرعه‌ها محصولات خاصی برداشت، و در مرزعه بیت کوین نیز این ارز دیجیتال قدرتمند استخراج می‌شود. زمانی که چندین دستگاه ماینر یا استخراج‌کننده در یک محل راه‌اندازی شوند و بیت کوین استخراج کنند، در واقع مزرعه بیت کوین ایجاد می‌شود. کیوسک آکادمی در این مقاله چگونگی شکل‌گیری مزرعه بیت کوین را شرح می‌دهد. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: بیت کوین چیست؟

آیا می‌دانید مزرعه بیت کوین چیست؟

بعد از آشنایی با نحوه استخراج بیت کوین، مورد مهم بعدی مزرعه بیت کوین است. در این مزرعه استخراج‌کنندگان در راستای برداشت ارز دیجیتال بیت کوین برنامه‌هایی طرح‌ریزی می‌کنند. فراموش نکنید بدون وجود استخراج‌کنندگان، شبکه‌های مزرعه از کار می‌افتد و به طور کامل بی‌ارزش می‌شود.

استخراج‌کنندگان شبکه،این مزرعه را ایمن کرده و به پردازش هر معامله می‌پردازند. درنتیجه با حل مشکلات محاسباتی، مزارع بیت کوین به درستی عمل خواهند کرد. استخراج‌کنندگان بدون پاداش نمی‌مانند و با استخراج بلوک جدید، کارمزد معاملات آن را دریافت می‌کنند.

مطالعه بیشتر: بلاکچین چیست؟

در نظر داشته باشید مزرعه استخراج مکانی با فضای بزرگ و چندین کامپیوتر است که به استخراج یک یا چند رمز ارز اختصاص دارد. این کامپیوترها انرژی زیادی مصرف می‌کنند بنابراین برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد آنها به تهویه مطبوع نیاز است.

بسیاری معتقدند محل‌هایی که زمستان‌های سرد و البته برق ارزان دارند مکان مناسبی برای این نوع فعالیت‌ها هستند. ناگفته نماند راه‌اندازی استخراج بیت کوین نیاز به صرف پول و وقت زیادی دارد زیرا کامپیوترها باید به طور مداوم تعویض شوند. در نتیجه برای راه‌اندازی، توسعه، و نگه‌داری مزرعه بیت کوین به سرمایه زیادی نیاز است.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا پپ خود را خرید کنید

نحوه عملکرد مزرعه بیت کوین

آیا می‌دانید بیت کوین از کجا به وجود می‌آید؟ منظور از بیت کوین هرگونه ارز دیجیتال است، نه پول فیزیکی و رایج. بیت کوین مستقل از هر سوم شخص یا فردی واسط عمل می‌کند. استخراج‌کنندگان بیت کوین برای حل مشکلات اساسی از نرم‌افزارهای خاصی استفاده می‌کنند.

مطالعه بیشتر: خرید و فروش بیت کوین

مزرعه و استخراج بیت کوین بستری مهیا کرده که افراد بسیاری خواستار بررسی کردن این روش هوشمند هستند. برای معامله ارزهای دیجیتال و ایجاد بلوک‌های جدید، به فناوری بلاکچین نیاز است. همان‌طور که می‌دانید بلاکچین دفتر ثبت مهمی است که اطلاعات و جزئیات معاملات را به طور آزادانه به اشتراک می‌گذارد.

البته به یاد داشته باشید بلاکچین بدون دخالت هیچ نهاد خارجی به روز می‌شود. مزرعه سازی بیت کوین روشی کارآمد برای افزایش سوابق معاملات ثبت شده بیت کوین در بلاکچین است.

تا اینجای مقاله تاحدودی متوجه شدید استخراج بیت کوین در واقع یعنی چه؟ ماینرها یا استخراج‌کنندگان در مزرعه بیت کوین، شبکه این ارز دیجیتال را ایمن و معاملات مربوط به آن را تایید می‌کنند.

عملکرد مزرعه بیت کوین

فراموش نکنید ماینرها هر 10 دقیقه یک بار، پاداش خدمات خود را به صورت یک بلوک جدید بیت کوین دریافت می‌کنند. شاید این سوال برایتان پیش آید که هدف از استخراج بیت کوین در این مزارع چیست؟ اهداف بسیاری وجود دارند که مهم‌ترین آنها انتشار بیت کوین جدید، تایید معاملات، و ایجاد امنیت است.

مطالعه بیشتر: پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین

آیا سرمایه‌گذاری بر روی مزرعه بیت کوین سودآور است؟

کوتاه‌ترین پاسخ به پرسش بالا بله است. اما اگر به دنبال پاسخی طولانی‌تر و جامع هستید باید بگوییم کمی پیچیدگی دارد. در ابتدا، استخراج بیت کوین به عنوان سرگرمی برای افرادی بود که به آنها فرصت استخراج بیت کوین را در هر 10 دقیقه می‌داد.

اما در حال حاضر داشتن مزرعه بیت کوین به سادگی سودآور نخواهد بود، اول از همه باید یک سری محاسبات انجام دهید و ببینید آیا استخراج بیت کوین در واقع برایتان سودآور است یا خیر؟ برای این کار می‌توانید از ماشین حساب استخراج بیت کوین استفاده کنید تا ایده‌ای دقیق به دست آورید.

مطالعه بیشتر: چرخه‌های بازار بیت‌کوین

ایده به دست‌آمده تقریبی است زیرا بسیاری از عوامل مرتبط با سودآوری استخراج بیت کوین، به طور دائم در حال تغییر هستند. به خاطر بسپارید دو برابر شدن قیمت بیت کوین می‌تواند سود شما را نیز دو برابر کند اما استخراج بیت کوین به امر رقابتی‌تری تبدیل می‌شود. بنابراین سود شما ثابت می‌ماند.

بد نیست بدانید که استخراج بیت کوین و داشتن چنین مزرعه ای نیاز به معیارها و متغیرهای مختلفی دارد. در نتیجه خرید بیت کوین از صرافی کیوسک می‌تواند راه ساده‌تری برای کسب سود از بیت کوین باشد. با این حال اگر استخراج بیت کوین به خوبی انجام شود، ممکن است داشتن این مزرعه فراتر و سودآورتر از یک تجارت ساده باشد.

یکی از مهم‌ترین متغیرهای استخراج بیت کوین، قیمت آن است. اگر هزینه‌های سخت‌افزار و برق مزرعه بیت کوین را به دلار پرداخت کنید، باید از عمل ماینینگ خود به اندازه کافی بیت کوین به دست آورید که بتوانید از پس هزینه‌های جاری خود برآیید. درواقع باید سرمایه‌گذاری اصلی خود را بر روی دستگاه ماینر انجام دهید.

مطالعه بیشتر: دامیننس بیت کوین

چهار توصیه قبل از شروع سرمایه‌گذاری در مزرعه بیت کوین

از زمان روی کار آمدن مزارع بیت کوین، این ارز دیجیتال بیشتر مورد علاقه افراد قرار گرفت. همه چیز با مزرعه بیت کوین شروع شد. اگر برای یادگیری انگیزه دارید و می‌خواهید درآمد نیمه منفعلی از بیت کوین داشته باشید، قبل از اینکه حتی به استخراج بیت کوین و کسب سود از این طریق فکر کنید، باید به چند نکته مهم اهمیت دهید.

توصیه در مورد مزرعه بیت کوین

مردم روش‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری، تجارت، و فروش ارزهای مجازی پیدا کرده‌اند. با این حال خرید آنلاین ارزهای دیجیتال تنها راه دستیابی به سود نیست. بسیاری از افراد به عنوان استخراج‌کننده بیت کوین فعالیت دارند و البته بسیار موفق هستند. اما باید نکات زیر را در نظر بگیرند.

مطالعه بیشتر: پشتوانه بیت کوین چیست؟

مزرعه بیت کوین باید در یک محل مناسب تاسیس شود

استخراج بیت کوین نیاز به مزرعه دارد، فضای بزرگی که کامپیوترهای خاصی برای استخراج بیت کوین استفاده می‌شوند. فضا و تهویه مطلوب از ویژگی‌های مهم این مکان‌هاست. به زبان ساده‌تر، این کامپیوترها برای خنک شدن نیاز به فضا و هوای کافی دارند.

اگر کامپیوتر شما بیش از حد گرم و خراب شود، بازده شما پایین می‌آید. به همین دلیل است که کانادا محل مناسبی برای مزارع بیت کوین به حساب می‌آید. هوا در بیشتر مواقع سال خنک و زمستان بسیار سرد است. در عین حال، قیمت برق نیز به طور کامل مقرون به صرفه خواهد بود.

مطالعه بیشتر: ماینر بیت کوین

میزان سرمایه‌گذاری باید قابل توجه باشد

استخراج ارزان نیست. جدا از قبض‌های پرهزینه برق و محل نصب کامپیوترها، باید به طور مداوم از این وسایل مراقبت شود. حتی اگر به وسایل خود حسابی برسید باز هم مجبور خواهید بود قطعات کامپیوترتان را تعویض کنید و دستگاه‌های خود را ارتقا دهید.

علاوه بر همه این موارد، شما باید برای خرید تمام کامپیوترها سرمایه اولیه داشته باشید. بر اساس تحقیقات انجام شده کارشناسان معتقدند، بیشتر افراد در همان ابتدای کار به دلیل در نظر گرفتن هزینه‌های مداوم استخراج بیت کوین، دچار شکست می‌شوند.

مطالعه بیشتر: مزایا و معایب بیت کوین

این مزرعه به یک شبکه اینترنتی باکیفیت نیاز دارد

برای استخراج بیت کوین باید به اینترنتی امن و سریع متصل شوید. اگر اتصال شبکه شما کم یا کند شود، به معنای واقعی ضرر بزرگی می‌بینید. اگرچه اتصال به وای فای بهتر به نظر می‌رسد، اما استخراج‌کنندگان معتقدند اینترنت کابلی بهترین گزینه است.

شاید مجبور باشید شخصی را برای سیم‌کشی استخدام کنید، در عوض ارتباط اینترنتی شما هرگز قطع نخواهد شد و همیشه از بالاترین سرعت اینترنت بهره می‌برید. از آنجایی‌که سیستم اینترنت کابلی بسیار پیچیده است، باید یک متخصص را استخدام کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر دانشی در این مورد ندارید، هرگز خودتان دست به کار نشوید.

مطالعه بیشتر: قوانین بیت کوین در ایران

انتخاب نرم‌افزار استخراج بیت کوین

بسته به وسایل و کامپیوتری که دارید، باید از نرم‌افزار مخصوصی استفاده کنید. به زبان ساده‌تر سخت‌افزار و نرم‌افزار در راه‌اندازی مزرعه بیت کوین بسیار مهم هستند. امروزه بیشتر استخراج‌ها از طریق استخر‌های استخراج شکل می‌گیرند، استخرهایی که منابع موجود در شبکه را به اشتراک می‌گذارند و جوایز آن بین همه افراد توزیع می‌شود.

برنامه مزرعه بیت کوین

البته همه نرم‌افزارها مناسب استخراج بیت کوین نیستند. پیشنهاد می‌شود زمانی را در راستای تجزیه و تحلیل نرم‌افزارها صرف، و لیست کوتاهی از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مناسب مزرعه بیت کوین خود ایجاد کنید.

مطالعه بیشتر: کیف پول بیت‌کوین

بررسی مزایا و معایب مزارع بیت کوین

شبکه بلاکچین یک شبکه غیر متمرکز و نظیر به نظیر است که بیشتر بر پایه تلاش‌های استخراج‌کنندگان پیش می‌رود زیرا ماینرها مسئول انتشار بیت کوین جدید هستند. آنها بخاطر کارهایی که انجام می‌دهند بیت کوین دریافت می‌کنند اما به منظور دریافت پاداش خود باید به میدان رقابت با سایر استخراج‌کنندگان وارد شوند.

اولین ماینرها در استخراج بیت کوین مشکلی نداشتند زیرا کار آسانی به حساب می‌آمد. شبکه بلاکچین کاربران زیادی نداشت و ماینرها بیشتر از کامپیوترهای شخصی خود استفاده می‌کردند. در سال 2020 تعداد استخراج‌کنندگان زیاد نبود اما با رشد شبکه بلاکچین رقابت‌ها نیز افزایش یافت.

مطالعه بیشتر:‌ بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا پنکیک سواپ خود را خرید کنید

مزایای مزارع بیت کوین

استخراج بیت کوین همیشه بخش حیاتی از شبکه بلاکچین و کل اکوسیستم بیت کوین به حساب می‌آید. زمانی که صحبت از مزرعه بیت کوین می‌شود، ما به ماینرهایی فکر می‌کنیم که بلوک تراکنش‌های شبکه بیت کوین را تایید و با این کار امنیت شبکه را به نفع همه سهام‌داران تضمین می‌کنند.

گذشته از همه این موارد، با اضافه کردن بلوک‌های جدید تراکنش به شبکه، بیت کوین جدید ایجاد می‌شود. بنابراین می‌توان گفت استخراج بیت کوین نقش بسیار مهمی در شبکه دارد و بدون استخراج، شبکه بلاکچین قادر به کار نخواهد بود. موارد ذکرشده جزو مزیت‌های مهم مزرعه بیت کوین به حساب می‌آیند.

مزیت اصلی مزرعه بیت کوین، توانایی رای دادن به تغییرات شبکه بلاکچین است. همچنین استخراج بیت کوین می‌تواند بسیار سودآور باشد. در واقع شما می‌توانید منابع و قدرت محاسباتی خود را با سایر استخراج‌کنندگان به اشتراک بگذارید.

مطالعه بیشتر: هارد فورک طلایی بیت کوین

معایب مزارع بیت کوین

لازم به ذکر است که استخراج بیت کوین یک فعالیت بسیار وقت‌گیر خواهد بود که نیاز به انرژی و تلاش بسیاری دارد. همچنین به تجهیزات تخصصی نیز احتیاج خواهد بود. استخراج‌کنندگان نیز باید بتوانند معماهای محاسباتی را در راستای دریافت پاداش بلوک‌ها حل و فصل کنند.

پاداش بلوک‌ها انگیزه اصلی ماینرها برای ادامه روند افزودن بلوک‌های جدید به معاملات است. از دیگر معایب استخراج بیت کوین این است که قدرت محاسباتی جمعی در شبکه افزایش می‌یابد یعنی پیچیدگی و دشواری استخراج نیز بیشتر می‌شود.

مطالعه بیشتر: لایت نود و فول نود بیت کوین

معایت مزرعه بیت کوین

معایب اصلی، به هزینه‌های کلی استخراج، صرف انرژی و زمان مربوط هستند. به طور کلی رقابت در مزارع بیت کوین و استخرهایی که قدرت محاسباتی بالایی دارند، بسیار چشمگیر است. علاوه بر این، باید از هزینه‌های اولیه مانند هزینه‌های برق، تجهیزات کامپیوتری، و زمان لازم برای سرمایه‌گذاری نیز آگاه بود.

مطالعه بیشتر: سگویت چیست؟

جمع‌بندی

فراموش نکنید تاحدودی بعید است یک استخراج‌کننده بتواند هزینه‌های مرزعه های بیت کوین، نرم‌افزار و برق مصرفی خود را جبران کند. در واقع سوددهی به خودی خود امری دشوار به حساب می‌آید. به محض رسیدن به نوآوری در نرم‌افزار استخراج بیت کوین، ممکن است وضعیت در آینده بهبود یابد هرچند که بازدهی کمی خواهد داشت.

مطالعه بیشتر: ساتوشی چیست؟

راه‌های ارزان قیمتی در مورد استخراج بیت کوین وجود دارد که باعث می‌شود مزرعه بیت کوین برای استخراج‌کنندگان کوچک نیز سودآور باشد. اگر ماینرهای کوچک وارد شبکه مزرعه بیت کوین شوند، غیر متمرکز بودن این شبکه تا حد زیادی افزایش می‌یابد و افراد به هدف اصلی خود که کسب سود از مزرعه بیت کوین است دست می‌یابند.

اگر اطلاعات ارائه‌شده در این مقاله برای شروع استخراج بیت کوین به شما کمک کرد، خوشحال می‌شویم دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.