اتریوم کلاسیک چیست؛ بستری برای قراردادهای هوشمند و بهترین جایگزین روش‌های پرداخت

آشنایی با اتریوم کلاسیک

0

همه سرمایه‌گذاران بازار ارزهای مجازی با نام اتریوم، دومین رمز ارز محبوب این بازار آشنا هستند. به طور حتم شما نیز تا به حال مطالب زیادی در مورد این ارز دیجیتال معروف مطالعه کرده‌اید. حتی ممکن است طی مطالعات خود چند اصطلاح نامفهوم دیده‌ باشید. برای مثال سرمایه‌گذاران بسیاری در بازار ارزهای دیجیتال حضور دارند که هنوز با مفهوم اتریوم کلاسیک آشنایی ندارند. آیا شما می‌دانید منظور از اتریوم کلاسیک چیست؟ (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

شاید اتریوم کلاسیک را با اتریوم اشتباه بگیرید و فکر کنید این دو بستر ارزی شبیه یکدیگر هستند و فرق چندانی باهم ندارند. اما این‌طور نیست. این دو رمز ارز در موارد بسیاری همانند به‌روزرسانی شبکه بلاکچین با یکدیگر تفاوت دارند. بنابراین کیوسک آکادمی در این مقاله اطلاعات تکمیلی از اتریوم کلاسیک در اختیار شما می‌گذارد تا به درک درستی از مفهوم آن و همچنین تفاوت اتریوم و اتریوم کلاسیک دست پیدا کنید.

مطالعه بیشتر: بلاکچین چیست؟


نگاهی کلی به اتریوم کلاسیک


اتریوم کلاسیک چیست؟ بستری پرکاربرد برای انجام محاسبات غیرمتمرکز در شبکه بلاکچین است. البته اتریوم کلاسیک نیز یک ارز دیجیتال به حساب می‌آید که قابلیت‌های زیادی دارد. توسعه‌دهندگان با کمک همین ارز دیجیتال قراردادهای هوشمند ایجاد می‌کنند. ناگفته نماند از این قراردادهای هوشمند به بهترین شکل ممکن استفاده می‌شود.

تمامی اقدامات این بستر ارزی پیشاپیش تعیین می‌شوند. البته اقدامات و عملکرد اتریوم کلاسیک بسیار خاص است و با کمک انواع کدهای مستقل پیش می‎‌رود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اتریوم کلاسیک خودگردان بودن آن است که به طور مستقل و بی‌نیاز از سایر شبکه‌های ارزی اجرا می‌شود. متاسفانه این شبکه ارزی هنوز مجوز مشخصی ندارد، در نتیجه هر فردی بدون داشتن ویژگی‌های منحصربه‌فرد، می‌تواند به این شبکه وارد شود.

تنها شرط دسترسی به شبکه ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک، داشتن یک کیف پول ارز دیجیتال است. البته کیف پول ارزی شما باید با بستر این ارز دیجیتال سازگاری داشته باشد. در این صورت به راحتی می‌توانید به شبکه اتریوم کلاسیک وارد شده و به پردازش تراکنش‌های خود مشغول شوید. بزرگ‌ترین تغییری که در بستر شبکه ارزی اتریوم صورت گرفت مربوط به سال 2016 است که رخنه‌ای فنی در جامعه اتریوم به وجود آمد.

مطالعه بیشتر: ساخت توکن روی بستر اتریوم

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا بیت تورنت خود را خرید کنید

منظور از اتریوم کلاسیک چیست؟


با ایجاد بعضی از مسائل فنی در شبکه رمزنگاری اتریوم، کم‌کم اتریوم کلاسیک روی کار آمد تا مسائل را رفع کند و مانع از ایجاد مشکلات جدید شود. استدلال‌های زیادی وجود داشت و بسیاری از توسعه‌دهندگان بر این باور و تعصب بودند که شبکه بلاکچین نباید تغییر کند. اما با روی کار آمدن اتریوم کلاسیک فناوری و شبکه بلاکچین نیز دستخوش تغییرات شد.

آیا می‌دانید فرق بلاکچین معمولی با بلاکچین اتریوم کلاسیک چیست؟ شبکه بلاکچین اتریوم کلاسیک از هر تراکنش بهره‌بری خوبی به عمل می‌آورد که بلاکچین معمولی کم‌تر از پس این کار برمی‌آید. عده‌ای بر این باورند که در آینده بلاکچین اتریوم مجبور می‌شود قوانین وضع‌شده را بشکند تا شرایط مساعدی برای خود ایجاد کند.

کارایی اتریوم کلاسیک چیست

ارز بومی بستر اتریوم کلاسیک ETC است که سرمایه‌گذاران بسیاری این ارز بومی را با رمز ارز اتریوم اشتباه می‌گیرند. کاربران می‌توانند قیمت و ارزش این ارز دیجیتال را در صفحات آنلاین مشاهده کنند و سپس برای خرید نهایی خود دست‌به‌کار شوند. در نظر داشته باشید اتریوم کلاسیک در گذشته چندین بار از شباهت خود با ارز دیجیتال اتریوم سوءاستفاده کرد و تاثیر زیادی بر روی روند بازار ارزهای دیجیتال داشت.

مطالعه بیشتر: زبان برنامه نویسی سالیدیتی


اتریوم کلاسیک چطور به وجود آمد؟


دلیل اصلی به وجود آمدن اتریوم کلاسیک چیست؟ همان‌طور که می‌دانید هدف اصلی روی کار آمدن اتریوم کلاسیک راه‌اندازی قراردادهای هوشمند و تشکیل سازمان‌های مستقل و غیرمتمرکز است. به عبارت دیگر، اتریوم کلاسیک مدیریت این سازمان‌ها را در دست دارد و در انواع تصمیم‌گیری‌های مهم دخالت می‌کند. در واقع با وجود و ظهور اتریوم کلاسیک دیگر نیازی به نیروی انسانی نخواهیم داشت.

قبل‌تر نیز اشاره کردیم که در سال 2016 بستر ارزی اتریوم دچار تحولات بسیاری شد. زمانی که یک استارت‌آپ آلمانی بستری برای سازمان‌های مستقل و غیرمتمرکز به وجود آورد، اولین استارت ظهور اتریوم کلاسیک نیز زده شد. با گذر زمان بیش از 150 میلیون دلار سرمایه اولیه برای این استارت‌آپ و تامین سرمایه آن جمع‌آوری شد.

متاسفانه این استارت‌آپ به دام هکرها افتاد و حدود 50 میلیون از سرمایه اولیه آن دزدیده شد. هکرها از طریق ایراداتی که در قراردادهای هوشمند وجود داشت، توانستند به این برنامه کاربردی دستبرد بزنند. در ادامه برای بازیابی این سرمایه از دست‌رفته، بیشتر کاربران اتریوم خواستار تغییری اساسی در شبکه اتریوم بودند. از این‌رو شبکه اتریوم کلاسیک به وجود آمد و توانست به خوبی از سرمایه تمام کاربران پشتیبانی کند.

مطالعه بیشتر: آلت ایر در شبکه اتریوم


فرآیند  اتریوم کلاسیک،بهترین جایگزین روش‌های پرداخت


در نظر داشته باشید اتریوم کلاسیک تا حدود زیادی شبیه اتریوم است. این سیستم نیز بر روی شبکه بلاکچین به وجود آمد و جایگزین خوبی برای روش‌های پرداخت شد. پیش‌تر نیز گفتیم که اتریوم کلاسیک، قراردادهای هوشمند را طراحی می‌کند و کاربران به راحتی می‌توانند مدیریت این قراردادهای هوشمند را در دست بگیرند. در ضمن مدیریت و مالکیت قراردادهای هوشمند قابل جابجایی است و کاربران از این طریق می‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند.

تا چه حدی با روند اجرایی این بستر ارزی آشنایی دارید؟ برنامه‌نویسی قوی این رمز ارز به توسعه‌دهندگان بازار ارزهای دیجیتال کمک بسیاری می‌کند. توسعه‌دهندگان با کمک همین برنامه‌ها اهداف خود را مشخص می‌کنند و به طور خودکار دست‌به‌کار می‌شوند. البته باید واجد شرایط باشند و از پس الزامات برآیند.

مفهوم اتریوم کلاسیک چیست

چگونگی عملکرد ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک نیز همانند سایر ارزهای دیجیتال است. گزارش تراکنش‌های پردازش‌شده در شبکه بلاکچین و پایگاه داده رمز ارزها ذخیره می‌شود. دسترسی بستر ارزی اتریوم کلاسیک به‌قدری گسترده است که به راحتی و با کمک مدیریت قراردادهای هوشمند می‌تواند به صورت دیجیتالی به کیف پول کاربران نفوذ کند.


اتریوم کلاسیک با چه اهدافی روی کار آمد؟


می‌دانیم که یک قرارداد هوشمند و پیچیده، شبکه اصلی بلاکچین اتریوم را تشکیل داده است. اما هدف از روی کار آمدن اتریوم کلاسیک چیست؟ به طور کلی هدف اصلی روی کارآمدن این رمز ارز ایجاد فرصتی برای سرمایه‌گذاری دیجیتال است. تامین بودجه این ارز دیجیتال به خوبی انجام شد. هر کاربری که بخواهد در بستر شبکه بلاکچین فعالیت کند، بهتر است از بستر ارزی اتریوم شروع کند و توکن‌های این رمز ارز را با قیمت مناسب بخرد.

با این کار، کاربران در واقع بخشی از شبکه هوشمند ارزهای دیجیتال خواهند بود. پس از اینکه کاربران به بودجه مورد نظر دسترسی پیدا کنند، با خیال آسوده دست به معامله می‌زنند. 20درصد از کاربران بازار ارزهای دیجیتال بر روی اتریوم کلاسیک سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این رمز ارز در شفافیت بیشتر و سازگاری قراردادهای هوشمند کاربرد دارد. هدف دیگر روی کار آمدن اتریوم کلاسیک فروش رمز ارزها در مدتی کوتاه است.

فراموش نکنید پس از خریداری این رمز ارز، خارج شدن از بستر اتریوم کلاسیک کمی دشوار خواهد بود. باید روزنه بهتری پیدا کنید تا بتوانید از این بستر رمزنگاری دل بکنید. به خاطر داشته باشید، پس از خریداری رمز ارز اتریوم کلاسیک تا 28 روز نمی‌توانید از حساب خود برداشت کنید یا پولتان را پس بگیرید. بدین‌ترتیب، قبل از آغاز سرمایه‌گذاری، هدف و انگیزه خود را بررسی کنید.

شما می‌توانید همین حالا با مراجعه به صرافی کیوسک قیمت تتر، قیمت دوج کوین، قیمت شیبا اینو، قیمت امروز اتریوم و دیگر رمز ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید.


بررسی تفاوت اصلی اتریوم و اتریوم کلاسیک


تفاوت‌ اصلی اتریوم و اتریوم کلاسیک چیست؟ در ابتدا باید به نحوه عملکرد این شبکه‌های ارزی توجه کرد. عملکردهای اساسی اتریوم و اتریوم کلاسیک یکسان است. در هر دو بستر ارزی، توسعه‌دهندگان می‌توانند از برنامه‌های غیرمتمرکز در توسعه دارایی خود کمک بگیرند. همچنین خریداری توکن هر دو رمز ارز عملی مثبت در جهت اجرای برنامه‌ها محسوب می‌شود.

در اینجا برای اینکه بهتر به تفاوت این دو ارز دیجیتال پی ببرید، باید قابلیت‌های اتریوم و اتریوم کلاسیک را در نظر بگیرید. تفاوت اصلی این دو رمز ارز در میزان سازگاری آنها با تغییرات فناوری بلاکچین است. اتریوم رمز ارز دوم بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود و توانایی‌های زیادی دارد. در حالی که اتریوم کلاسیک حتی به بعضی از شبکه‌ها دسترسی ندارد.

با اجرای بعضی از قوانین ویژه شبکه‌های رمزنگاری، اتریوم کلاسیک نمی‌تواند به تغییرات زنجیره بستر اتریوم دسترسی پیدا کند و اغلب با فرآیند به‌روزرسانی دوباره، سازگاری خوبی ندارد. این در حالی است که رمز ارز اتریوم خود را برای هرگونه به‌روزرسانی و تغییری آماده می‌کند. شاید این تفاوت برای شما بی‌معنی باشد، زیرا شبکه بلاکچین دائم در حال تغییر نیست ولی به هر حال سازگاری با فرآیند به‌روزرسانی از جمله ویژگی‌های مهم یک بستر رمزنگاری است.

تفاوت اتریوم و اتریوم کلاسیک چیست


چه خطرات و ریسک‌هایی اتریوم کلاسیک را تهدید می‌کنند؟


یکی از بزرگ‌ترین خطراتی که ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را تهدید می‌کند، روند نزولی آن است. گاهی با اینکه روند بازار به طور کامل سیر صعودی دارد، رمز ارز اتریوم کلاسیک دچار نوسانات قیمتی است و حتیگاهی سقوط می‌کند.

طبق گزارشات به دست آمده، از 6 سپتامبر سال 2021 ارزش این رمز ارز به 76.94 دلار رسید اما روز بعد دوباره به 52 دلار کاهش یافت. به طور کلی اتریوم کلاسیک گاهی دچار تغییرات منفی زیادی می‌شود. گذشته از این خطرات و ریسک‌ها، رمز ارز اتریوم کلاسیک هنوز راه طولانی در پیش دارد. در حال حاضر تنها 130 میلیون از این سکه در بازار ارزهای دیجیتال در گردش است.

پیش‌بینی شما از آینده اتریوم کلاسیک چیست؟ علاوه بر همه این مسائل، بعضی مواقع اتریوم کلاسیک دچار بحران‌های خاصی می‌شود و مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد. همین سوءاستفاده‌ها سبب سقوط بیشتر این رمز ارز خواهد شد. بسیاری از هکرهای ناشناس نیز از طریق نسخه‌های قدیمی این بستر ارزی دسترسی پیدا می‌کنند و دست به انواع سوءاستفاده‌ها می‌زنند.

مطالعه بیشتر: اتریوم 2 چیست؟

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا پالیگان (ماتیک) خود را خرید کنید

آینده اتریوم کلاسیک چگونه خواهد بود؟


براساس تحقیقات به عمل آمده، بسیاری از متخصصان حوزه ارزهای دیجیتال معتقدند ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک تا حدود زیادی جزء ارزهای قدیمی محسوب می‌شود. البته این رمز ارز همیشه نسبت به ارز دیجیتال اتریوم وفادار است و همین مسئله سبب جذابیت بیشتر آن می‌شود. به عبارت دیگر با گذر زمان کاربران بیشتری به این بستر ارزی قدم می‌گذارند.

طرفداران بستر سخت‎‌افزاری ارزهای دیجیتال، شیفته رمز ارز اتریوم کلاسیک هستند. از آنجایی‌که بازار کریپتوکارنسی بسیار بی‌ثبات است و روزانه دچار نوسانات زیادی می‌شود، پیش‌بینی آینده این رمز ارز کار ساده‌ای نخواهد بود. اما طبق تحقیقات و بررسی‌های انجام‌شده، قیمت ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک تا پایان سال 2021 افزایش می‌یابد و حتی در سال 2022 روند صعودی خود را حفظ خواهد کرد.

به خاطر داشته باشید، هر سرمایه‌گذار موفق، باید پیش از ورود به هر بازار و آغاز سرمایه‌گذاری خود، تمامی جوانب بازار مورد نظر را بررسی کند و بی‌گدار به آب نزند. پیشنهاد می‌کنیم قبل ازشروع سرمایه‌گذاری خود، تحقیقات لازم را انجام دهید و تمام پول خود را در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری نکنید. در ضمن بهتر است منتظر آخرین به‌روزرسانی‌ها بمانید و سپس حرکت بعدی خود را اعمال کنید.

مطالعه بیشتر: اتریوم نیم سرویس چیست؟

کاربرد اتریوم کلاسیک چیست


نتیجه‌گیری


در این مقاله سعی کردیم شما را با ارز مجازی اتریوم کلاسیک آشنا کنیم و اهداف و عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین به تاریخچه روی کار آمدن این رمز ارز نیز اشاره شد. پیش‌بینی‌های به عمل‌آمده در مورد آینده ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک را نادیده نگیرید. همچنین بورس تجاری اعلام کرد که قراردادهای بسیار خوبی در مورد این ارز دیجیتال تحت بررسی و در دست احداث و راه‌اندازی است.

اگر کمیسیون معاملات آتی آمریکا روند این بازار را در دست بگیرد و همه‌چیز طبق روند قانونی این سازمان پیش رود، بدون‌شک ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک نیز آینده بهتری خواهد داشت. قوانین امضاشده در این سازمان طوریتعیین شده‌اند که سرمایه‌گذاران می‌توانند به راحتی وارد بازار ارزهای مجازی شوند، بدون اینکه نیازی به دارایی زیادی داشته باشند. میزان هواداری کاربران بر روی قیمت آینده ارزهای دیجیتال موثر خواهد بود.

پیش‌بینی شما از آینده ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک چیست؟ خوشحال می‌شویم نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.