سایت pm7 ؛ ارز دیجیتالی به شیوه شرکت‌های هرمی

آشنایی با سایت PM7

1

در معرفی سایت PM7 باید بیان کنیم که وب سایتی به آدرس PM7.com است که یک عرضه اولیه (ICO) راه‌اندازی کرده تا توکن‌های خود را به فروش برساند. در این مطلب ما تصمیم داریم این سایت را معرفی کرده و نحوه کار کردن آن را توضیح دهیم.

اما چیزی که بیشتر از هرچیز در این سایت توجه افراد را به خود جلب کرده نحوه بازاریابی آن است. این سایت ادعا دارد که به محض آنکه شما ثبت نام کردید، 20 دلار به شما جایزه می‌دهد. حال اگر دوستان خود را نیز به این سایت دعوت کنید تا ثبت نام کنند، هم به شما و هم به دوستانتان جایزه خواهد داد. بهتر است برای آنکه بیشتر متوجه شوید در ابتدا تعریفی از این سایت ارائه دهیم. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟


سایت PM7 چیست؟


برای معرفی سایت PM7 باید بگوییم که یک پلتفرم بازاریابی نوآورانه غیرمتمرکز است که به منظور ایجاد تغییر و تحول اساسی در دنیای تبلیغات طراحی شد. ایده اصلی این پلتفرم این است که فاصله میان خالقان پروژه‌های پیشرفته و مشتریان آنها را کاهش دهد، واسطه‌گری آژانس‌های تبلیغاتی، بازاریابی و روابط عمومی را حذف کند و به همه شرکت‌کنندگان این امکان را بدهد که در این پروسه، بتوانند فناوری‌های پیشرو و تغییرساز ایجاد کنند.

مطالعه بیشتر: ترید چیست؟

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا پولکادات خود را خرید کنید

سایت PM7 چگونه کار می‌کند؟


برای معرفی سایت PM7 بهتر است به بررسی نحوه کار کردن آن بپردازیم. سایت PM7 در حقیقت سیستمی مشابه به بازاریابی شبکه‌ای یا شرکت‌های هرمی دارد. چون برای کسب درآمد در این پلتفرم، باید توکن PM7 داشته باشید. این توکن از دو راه به دست می‌آید:

 1. در سایت ثبت نام کنید. با ثبت نام در این سایت 20 دلار هدیه ثبت نام دریافت خواهید کرد.
 2. شما دوستانتان را دعوت کنید که وارد این پلتفرم شده و از طریق شما ثبت نام کنند. در این حالت به شما مبالغی به‌عنوان پاداش معرفی، داده می‌شود که بدین ترتیب است:
 • پاداش ثبت نام دوستانتان در زیرمجموعه مستقیم شما، 20 دلار است.
 • پاداش زیرمجموعه‌های سطح دوم شما 8.57 دلار است.
 • پاداش زیرمجموعه سطح سوم 4.29 دلار است.
 • پاداش ثبت نام زیرمجموعه سطح چهارم 2 دلار خواهد بود.
 • پاداش ورود زیرمجموعه سطح پنجم 1.71 دلار خواهد بود.
 • پاداش زیرمجموعه سطح ششم 1.13 دلار است.
 • و در نهایت پاداش ثبت نام زیرمجموعه هفتم برای شما برابر با 1 دلار است.

پس متوجه شدیم که این پلتفرم برمبنای معرفی افراد فعالیت می‌کند. یعنی اگر شما دوستتان را به سایت معرفی کنید هردو سود دریافت می‌کنید و اگر آنها نیز افرادی را معرفی کنند بازهم شما سود دریافت خواهید کرد. علاوه برآن، در این پلتفرم اگر افراد زیرمجموعه توکن PM7 خریداری کنند، به سرمجموعه‌ها درصدی کمیسیون (به‌طور معمول تا 7 درصد) تعلق می‌گیرد.

لازم به ذکر است که افراد از طریق جوایز نصب خود نمی‌توانند توکن PM7 خریداری کنند. همچنین در این سیستم زمانی که شما به میزان 200 دلار، پاداش کمیسیون دریافت کردید، دیگر جایزه 20 دلاری برای نصب به شما تعلق نمی‌گیرد.

راه دیگری که افراد برای کسب سود در این سیستم به غیر از دعوت افراد دارند این است که توکن این پلتفرم را خریداری کرده و صبر کنند تا قیمت آن افزایش پیدا کند و سپس آن را بفروشند.

از آنجایی که این پلتفرم، سیستمی هرمی دارد، هرچه قدر دعوت و خرید در زیرمجموعه شما بیشتر باشد، درآمد بیشتری بدست می‌آورید. اما نظرات زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه این سیستم پانزی و کلاهبرداری است.

مطالعه بیشتر: درآمدزایی از ارزهای دیجیتال


ویژگی‌های سایت PM7


همانگونه که گفتیم، PM7 یک پلتفرم بازاریابی غیرمتمرکز است. این پلتفرم تصمیم دارد یک قابلیت بازاریابی چند سطحی، برای تبلیغ کمپین‌های ICO ارائه دهد. همچنین این سیستم یک توکن اختصاصی ERC20 PM7 را پذیرفته است. کسانی که در طول کمپین‌های عرضه اولیه سکه، توکن این پلتفرم را خریدند، حساب‌های ممتاز با سوددهی تا 7 سطح دریافت کردند.

علاوه برآن، کاربران از مزایایی همچون دسترسی به پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال متعدد، حساب شخصی، گزارش‌ها و فاکتورها، تقویت‌کننده ICO و غیره برخوردار هستند. سرویس PM7 هم بر روی کامپیوتر شخصی و هم تلفن همراه قابل نصب است.

مطالعه بیشتر: مدیریت ریسک در ارز دیجیتال


نظرات کارشناسان درباره سایت PM7


معرفی سایت PM7-1

کارشناسان و افرادی که در زمینه رمز ارزها تخصص دارند، برای معرفی سایتPM7 ، از عبارت شرکت هرمی و کلاهبرداری استفاده می‌کنند. آنها برای این ادعای خود دلایل متعددی دارند. در ادامه نظرات و دلایل برخی از کارشناسان را برای کلاهبرداری بودن این سایت بیان خواهیم کرد:

محمد ثامنی مسئول رصد فناوری مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در این باره می‌گوید: «ساختار سایت PM7 مانند بیت کانکت (bitconnect) است زیرا هر دو ساختاری هرمی داشته و باعث گمراهی کاربران می‌شوند. در گذشته بیت کانکت نیز به همین شکل یعنی معرفی دوستان و ساخت زیرمجموعه افراد را به پلتفرم خود جذب می‌کرد، اما به دلیل آنکه این رمزارز تنها در اختیار عده خاصی قرار داشت و صرافی‌های محدودی نیز اقدام به خرید و فروش آن می‌کردند، موجب ضرر افراد زیادی شد.

در PM7 نیز همین داستان تکرار شده است و پاداش 20 دلاری که در زمان ثبت نام به افراد داده می‌شود نه قابل برداشت و نه قابل انتقال به غیر است. گذشته از آن، چون این پلتفرم افراد را ترغیب به جذب زیرمجموعه برای کسب سود بیشتر می‌کند مانند شرکت‌های هرمی همچون گلدکوئست است.»

در همین زمینه احمد محمدزاده کارشناس و پژوهشگر ICO می‌گوید: «در زمان ثبت نام در این پلتفرم، به افراد 20 دلار پاداش داده می‌شود که با اضافه کردن زیرمجموعه، این پاداش بیشتر نیز خواهد شد. اما این پاداش را نمی‌توان برداشت کرد، بنابراین برای جذب بیشتر افراد، برنامه درآمد رایگان ارائه می‌دهند. همین امر احتمال کلاهبرداری بودن این پلتفرم را بیشتر می‌کند. همچنین، این سایت دو مولفه اصلی هرمی بودن را دارد؛ 1) عدم وجود محصول واقعی برای رفع نیاز مصرف‌کننده و 2) خرید اجباری یا پولی بودن عضویت. (در این سیستم شما حتما باید توکن PM7 خریداری کنید.)»

کارشناس دیگری در زمینه بلاک چین و ارزهای دیجیتال با نام سهیل نیکزاد درباره کلاهبردار بودن و معرفی سایت PM7 به‌عنوان یک شرکت هرمی می‌گوید: «باوجود آنکه سایت‌ها و پروژ‌هایی همچون PM7 از طریق عرضه اولیه سکه یا ICO، می‌خواهند خدماتی را ارئه بدهند، که البته در نوع خود بد و تهدیدآمیز نیست، اما اگر در یک چهارچوب فنی و مشخص انجام نشود و افرادی که درآن دخیل هستند، سابقه واضحی از خود ارائه ندهند، نمی‌تواند قابل اعتماد باشد. این پروژه‌ها به‌طور معمول ساختاری هرمی به خود خواهند گرفت. چون افراد برای دریافت پاداش و دسترسی داشتن به حساب خود، مجبور می‌شوند افراد بیشتری را معرفی کنند.»

مطالعه بیشتر: روش های ترید ارز دیجیتال


تفاوت PM7 با بیت کوین وICOها


ارز دیجیتال PM7 با رمزارزهایی همچون بیت کوین، اتریوم، ریپل و… متفاوت است و ضرورت دارد که افراد با آگاهی بیشتری در چنین پلتفرم‌هایی عضو شوند.

تفاوت‌هایی که PM7 با بیت کوین یا سایر ICOها دارد به شرح زیر است:

 • اولین تفاوتی که ارز دیجیتال PM7 با سایر رمزارزها دارد این است که استفاده از آن منوط به عضویت و عضوگیری است درحالی که ارز دیجیتالی مانند بیت کوین، هرگز چنین شرطی برای استفاده ندارد.
 • به طور معمول در ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم و… سیستم پاداش وجود ندارد و درقبال معرفی افراد، به کسی کمیسیون پرداخته نمی‌شود، درحالی که در سایت PM7، دربرابر ساخت زیرمجموعه، به افراد پاداش داده خواهد شد.
 • در معرفی سایت PM7 گفتیم که افراد با ثبت نام در این سایت نمی‌توانند به حساب کاربری خود دسترسی داشته و خرید و فروش انجام دهند، درصورتی که چنین محدودیتی اصلا در رمز ارزهای بیت کوین یا اتریوم وجود ندارد.
 • تفاوت دیگر PM7 با سایر رمزارزها این است که تیم PM7 هیچ حساب معتبری در انجمن جهانی «bitcointalk» جهت اعتبارسنجی ندارد، آن هم درحالی که اصلی‌ترین معیار برای بررسی یک ICO، گروه توسعه‌دهنده و هدف‌های آن است.
 • یک ICO هرگز قیمت آینده توکن خود را پیش‌بینی نمی‌کند، درصورتی که این پلتفرم به منظور جذب افراد برای سرمایه‌گذاری، قیمت آینده توکن خود را پیش‌بینی و به صورت مکرر از آن تعریف و تمجید کرده است.

مطالعه بیشتر: طرح پانزی ارز دیجیتال

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا پنکیک سواپ خود را خرید کنید

آیا PM7 یک پروژه کلاهبرداری است؟


معرفی سایت PM7-2

ارز دیجیتال PM7 به‌عنوان یک رمزارز که بدون مجوز مالی نظارتی معتبر کار می‌کند، شناسایی و همچنین به‌عنوان یک ارز دیجیتال با امکان کلاهبرداری علامت‌گذاری شده است. به همان میزان که محبوبیت ارزهای دیجیتال افزایش می‌یابد، کلاهبرداری‌های PM7  نیز در حال افزایش است.

کلاهبرداری PM7 یک واقعیت ناگوار بعد از گذشت یک دهه از معرفی ارزهای دیجیتال است. این پلتفرم به‌عنوان جایگزینی غیرمتمرکز برای سیستم بانکداری سنتی توسعه داده شده بود، اما باعث شد تا مجرمان از این سیستم برای انجام اهداف مجرمانه خود استفاده کنند.

چیزی که در کلاهبرداری ارزهای دیجیتال دردناک است، این است که درصورت کلاهبرداری و از دست رفتن سرمایه، افراد از حمایت بیمه‌نامه برخوردار نیستند و دیگر تمام سرمایه خود را از دست داده‌اند.

در معرفی سایت PM7  گفتیم که کارشناسان متعددی معتقدند که این سایت به روش پانزی فعالیت داشته و کلاهبردار است. در ادامه بررسی خواهیم کرد که چرا اعتقاد بر کلاهبردار بودن این سایت وجود دارد.

زمانی که در سایت PM7  ثبت نام کنید، مطابق وعده داده شده 20 دلار پاداش دریافت خواهید کرد. اما این مبلغ تنها یک عدد است و پول واقعی نیست. این سایت می‌گوید برای آن که بتوانی از این 20 دلار استفاده کنید لازم است افرادی را تشویق به ثبت نام و خرید توکن PM7 کنید.

خرید توکن در این سایت یک حداقل مشخص دارد، یعنی باید حداقل 400 توکن PM7 خریداری کنید و البته حداکثری برای آن مشخص نشده است. 400 واحد PM7 نزدیک به 0.02 اتریوم می‌شود. درحقیقت زیرمجموعه شما باید 400 توکن که ارزش آنچنانی ندارند (به طور تقریبی 20 دلار) را خریداری کند، تا شما بتوانید 5 دلار برداشت کنید. که البته اعتبار چندانی به پرداخت آن هم نیست.

از همین رو گفته می‌شود که سایت PM7  یک پانزی پیشرفته است و ضرورت دارد در زمینه ICOها قوانین منسجمی تدوین شود.

برای اطلاع از قیمت سولانا و خرید سولانا روی کیوسک حساب کنید.


جمع‌بندی


از مطالبی که بیان شد می‌توان چنین نتیجه گرفت که افراد در زمینه ارزهای دیجیتال باید دقت بسیاری به خرج دهند و به سایت‌ها و پلتفرم‌هایی که شرایط اغواکننده‍ای دارند، به سادگی اعتماد نکنند. سایت و پلتفرمی که در قبال معرفی افراد به شما کمیسیون پرداخت می‌کند و استفاده از توکن‌های آن منوط به عضویت و عضوگیری است، ممکن است چندان پلتفرم قابل اعتمادی برای سرمایه‌گذاری نباشد. شما نیز اگر تجربه‌ یا نظری در این زمینه دارید می‌توانید با ما به اشتراک بگذارید. با ما در کیوسک آکادمی همراه باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

یک نظر
 1. Sajjad می گوید

  سلام من سال ۲۰۱۸ ثبت نام کردم و امتیاز هم گرفتم و به چند نفر از دوستانم پیشنها دادم و چندین دلاری جمع کردم ولی متاسفانه سایت بسته شد و من دیگ پیگیری نکردم الان ادرسی از سایت ندارم و گوگول میکنم چیزی نمیاد

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.