۷ روش کسب درآمد از ارز دیجیتال که از امروز می‌توانید شروع کنید

چطور از ارزهای دیجیتال درآمد کسب کنیم؟

1

در مقایسه با دیگر بازارهای مالی، بازار ارز دیجیتال نسبتا در دوران کودکی خود قرار دارد. این نوپایی و جوانی صنعت رمز ارز، فرصت‌های بسیاری برای کسب درآمد از ارز دیجیتال خلق کرده. اما چگونه باید این فرصت‌ها را شکار کرد؟ آیا بدون سرمایه امکان‌پذیر است؟ چگونه می‌توان از ارز دیجیتال درآمد کسب کرد؟ برای یافتن پاسخ سوالات بالا، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

طبق رکورد‌های سایت کوین مارکت کپ (coinmarketcap.com)، بالاترین مقدار سرمایه در کل بازار کریپتو معادل ۳ تریلیون دلار بوده است که حدود 2 تا 3 درصد سرمایه بازار سهام است. کوچک بودن بازار ارز دیجیتال مانع کسب درآمد از آن نیست و شما می‌توانید درآمد خوبی از آن کسب کنید.در این مقاله من به شما ۷ راه کسب درآمد از ارز دیجیتال را معرفی می‌کنم که از یکی از آنها می‌توان بدون سرمایه اولیه پول در آورد.

راه اول سرمایه‌گذاری و هادل کردن ارز دیجیتال است.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا تتر خود را خرید کنید

راه اول، سرمایه‌گذاری و هادل کردن ارز دیجیتال

هادل(Hodl) به معنی خرید و نگهداری ارز دیجیتال در طولانی مدت است. در این روش شما باید یک یا چند ارز دیجیتال آینده‌دار را شناسایی و خریداری کنید. برای شناخت ارز‌های دیجیتال آینده‌دار دو راه پیش روی شماست که هر کدام خوبی‌ها و بدی‌های خود را دارد، اول تحقیق شخصی و دوم مشاوره با افراد متخصص است.

نوع رویکردمثبتمنفی
مشاوره با فرد متخصصصرفه جویی در زمانپیدا کردن فرد شایسته و هزینه مشاور مالی
تحقیق شخصیرایگان استزمان بر است نیاز به دانش و درک بالا از بازار‌های مالی دارد

بعد از انتخاب ارز دیجیتال مناسب، باید آن را از یک صرافی ارز دیجیتال معتبر خریداری کنید و به کیف پول ارز دیجیتال سخت یا نرم‌ افزاری مطمئن خود، انتقال دهید و باید با خود پیمان ببندید که تا زمان رشد چشمگیر قیمت ارز دیجیتال، آن را نفروشید. از جمله خطراتی که در این روش شما را تهدید می کند، احساسی عمل کردن است. برخی افراد ارز دیجیتال مناسب را پیدا و روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما به محض اینکه بازار روند نزولی پیدا میکند از ترس از دست دادن سرمایه خود، ارز‌های خریداری شده را در قیمت پایین می‌فروشند و متحمل ضرر می‌شوند.

مطالعه بیشتر: کیف پول ارز دیجیتال

راه دوم، وامدهی ارز دیجیتال

شما برای اینکه از ارز دیجیتال خریداری شده کسب درآمد حتما نباید آن را بفروشید و با وام(Loan) دادن ارز های خود به دیگران می‌توانید کسب سود کنید. برای وامدهی می‌توانید به برخی صرافی های ارز دیجیتال یا پلتفرم‌های تخصصی وامدهی مثل پلتفرم AAVE مراجعه کنید. این پلتفرم‌ها اصل سرمایه شما را تضمین می‌کنند و بعد از پایان مدت وام علاوه بر اصل سرمایه، مبلغی اضافه‌تر به عنوان سود به شما پرداخت می‌کنند. روش وامدهی هم مثل تمام راه‌های کسب درآمد بی ریسک نیست. برخی از صرافی‌ها ممکن است با ورشکستگی روبرو شوند و شما سرمایه‌ها را از دست بدهید. این موضوع برای پلتفرم‌های اختصاصی وامدهی نیز صدق می‌کند. روش بعدی روندی شبیه به وام دهی ارز دیجیتال دارد.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال

راه سوم، استیکینگ ارز دیجیتال

به زبان ساده، استیکینگ ارز دیجیتال(Staking) به معنی قراردادن یا قفل‌کردن ارز دیجیتال در پلتفرم‌های خاص و دریافت سود از روی آن است. شما می‌توانید با استیک کردن ارز دیجیتال خود در صرافی‌ها یا پلتفرم های اختصاصی استیکینگ، کسب درآمد کنید. شما برای استیک کردن ارز دیجیتال خود می‌توانید به صرافی‌های غیر متمرکز، فارم‌ها یا سایت رسمی ارز مورد نظر بروید. شما در این پلتفرم ها می‌توانید ارز دیجیتال خود را در اختیار پلتفرم یا قرارداد هوشمند بگذارید و در طول زمان درصد مشخصی سود دریافت کنید.

برخی از صرافی‌ها این امکان را برای شما فراهم کردند که در تامین نقدینگی صرافی شراکت کنید. در صورتی که نقدینگی را تامین کنید درصدی از سود معاملات صرافی به شما تعلق می‌گیرد. برای این کار، شما باید در بخش تامین نقدینگی، جفت ارز مورد نظر خود را در اختیار پلتفرم بگذارید و با استیک کردن LP توکن آن، کسب سود کنید. درصد سود فارم‌ها متغیر بوده و به تعداد افراد تامین کننده نقدینگی و نوسان قیمت ارز بستگی دارد. سرمایه‌گذاران هر زمان که سرمایه خود را لازم داشته باشند می‌توانند ارز دیجیتال تحویل داده شده به صرافی را پس‌بگیرند.

ریسکثبات قیمت ارزدرصد سود
بالاکم ثبات و نوسانات قیمت بالابالا
پایینبا ثبات و نوسانات قیمت پایین
پایین

از خطراتی که سرمایه‌گذاران را در این روش تحدید می‌کند می‌تواند به راگ پول‌ها، ورشکستگی صرافی و یا خرید ارز‌های ریسکی و با نوسان بالا اشاره کرد.

راه بعدی شاید پتانسیل سود کمتری داشته باشد، اما ریسک کمتری هم دارد.

مطالعه بیشتر: استیکینگ ارز دیجیتال

راه چهارم، استخراج ارز دیجیتال

استخراج یا ماینینگ ارز دیجیتال(Mining) یکی از محبوب‌ترین راه‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال است. شما برای کسب درآمد از راه استخراج یا ماینینگ باید بین دو روش ماینینگ سخت افزاری و ابری انتخاب کنید که هر کدام ویژگی های مثبت و منفی خاص خود را دارند.

در راه اول بعد از مشخص‌کردن ارز دیجیتال مورد نظر برای استخراج باید اقدام به خرید سخت افزار‌های لازم کنید. توجه داشته باشید که قبل از اقدام به خرید زیر‌ساخت لازم، پیشنهاد می شود هزینه‌ی برق و ارزش ارز دیجیتال استخراج شده را مقایسه کنید و از سود‌‌آوری آن اطمینان حاصل کنید.

راه دیگر ماینینگ ابری (Cloud mining) است. برای ماینینگ ابری شما می‌توانید به سایت های ماینینگ ابری مراجعه کنید و با پرداخت هزینه‌ای، ماینینگ ایری خود را شروع کنید. راه اندازی ند‌های فلاکس(Flux nodes) هم به ماینینگ ابری شباهت زیادی دارد. در این نوع استخراج با خرید VPS قدرتمند و استیک کردن تعدادی ارز دیجیتال فلاکس در سایت رسمی پروژه فلاکس، شما می‌توانید کسب درآمد کنید.

ماینینگ نیز خطرات خود را دارد. از غیرقانونی بودن در برخی کشور‌های جهان گرفته، تا استهلاک سخت افزار، قبل از انتخاب این گزینه باید تحقیقات لازم را انجام دهید تا از خطرات آن مطلع شوید.

اما آیا راه درآمدی وجود دارد که سرمایه اولیه کمی بخواهد؟ بله، معامله‌گری.

مطالعه بیشتر: استخراج ارز دیجیتال

راه پنجم، معامله‌گری یا ترید ارز دیجیتال

معامله‌گری(Trading) یا ترید ارز دیجیتال را می‌توان با سرمایه نسبتا کم‌تری شروع کرد. شاید برای اینکه شما به یک تریدر ماهر تبدیل شوید سرمایه زیادی لازم نباشد، اما نیاز به زمان و علم کافی از بازار‌های مالی خواهید داشت. ترید ارز دیجیتال فرایندی مشابه ترید در بازار‌های کلاسیک فارکس و سهام است. شما می‌توانید با آموختن تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بازار و اصول معامله‌گری به کسب درآمد از ترید ارز دیجیتال بپردازید.

اما ترید ارز دیجیتال کاملا مشابه بازار‌های کلاسیک نیست. بازار ارز دیجیتال نسبت به بازار کلاسیک نوسانات قیمتی شدید‌تری را تجربه میکند. خوشبختانه علاوه بر تحلیل تکنیکال(Technical Analysis) و فاندامنتال(Fundamental Analysis) که بین بازار‌های کلاسیک و رمز ارز مشترک است، شما می‌توانید از تحلیل روی شبکه(On Chain) نیز برای پیش‌بینی نوسانات قیمت ارز‌‌‌های دیجیتال استفاده کنید تا معاملات سودآور بیشتری انجام دهید.

برای انجام معاملات ارز دیجیتال میتوانید به صرافی‌های معتبر ایرانی و برخی صرافی‌های خارجی مراجعه کنید و بعد از ثبت نام، در بخش Spot و Futures به ترید بپردازید.

اما آیا می‌توان کاملا رایگان و بدون سرمایه اولیه از ارز دیجیتال کسب درآمد کرد؟ شما با روش بعد می‌توانید در برخی مواقع کاملا رایگان، کسب درآمد کنید.

مطالعه بیشتر: ترید ارز دیجیتال

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا آوالانچ (آواکس) خود را خرید کنید

راه ششم، دریافت ایردراپ ارز دیجیتال

ایردراپ(Airdrop) نوعی عرضه اولیه تبلیغاتی است که پروژه‌های ارز دیجیتال از آن استفاده میکنند تا علاقه‌مندان را با پروژه‌ی خود آشنا کنند. شما می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ(coinmarketcap.com) لیستی از ایردراپ‌های معتبر و قابل دریافت را پیدا کنید. معمولا برای قرار‌گرفتن در لیست دریافت ایردراپ، پروژه‌ها از شما می‌خواهند که یک سری کارهای خاص انجام دهید، مثل ثبت نام، نظردهی، انجام تراکنش و غیره.

برخی ایردراپ ها کاملا رایگان هستند، برخی فقط مقدار کمی فی دریافت می‌کنند و برخی دیگر از شما متناسب با مقدار ایردراپ دریافتی، درخواست پول میکنند. طبیعی است که ایردراپ‌های کاملا رایگان پتانسیل درآمدی کمتری نسبت به ایردراپ‌های پولی دارند. از طرفی دیگر برخی ایردراپ‌های پولی این امکان را دارند که پول شما را بگیرند و برای شما چیزی نفرستند؛ یا اگر فرستادند، ایردراپ لیست‌شده در صرافی و قابل فروش نباشد.

راه آخر می‌تواند سود‌‌های انفجاری به سرمایه‌گذاران بدهد، اما یکی از ریسکی‌ترین راه‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال به حساب می آید.

مطالعه بیشتر: ایردراپ

راه هفتم، سرمایه‌گذاری در دیفای

پلتفرم‌های دیفای(Defi) پروژه‌های خصوصی هستند که بر بستر بلاکچین‌ها ساخته می‌شوند و فعالیت می‌کنند.هر پروژه دیفای توکن خاص خود را دارد که افراد علاقه‌مند می‌توانند با خرید این توکن‌ها فعالیت‌های مختلفی در پروژه انجام دهند و کسب درآمد کنند.

شما برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دیفای اول باید وایت پیپر پروژه را در سایت رسمی مطالعه کنید و سپس اگر تصمیم به سرمایه‌گذاری گرفتید توکن آن را از صرافی‌های غیر متمرکز بلاکچین پروژه خریداری کنید. سپس می‌توانید فعالیت‌های لازم پروژه را انجام دهید و کسب درآمد کنید. این فعالیت ممکن است استیک کردن، تشکیل ند، شرط‌‌‌‌بندی، بازی یا حتی فعالیت فیزیکی باشد.

بسیاری این سوال را دارند که آیا از بازی‌های ارز دیجیتال(دیفای) می‌توان کسب درآمد کرد یا خیر. حقیقت این است که اکثر بازی‌های ارز دیجیتال برای کسب درآمد به سرمایه اولیه نیاز دارند و بازی‌های رایگانی که درآمدزا هستند معمولا خیلی زود از بین می‌روند. از طرف دیگر، به دلیل خصوصی بودن و عدم نظارت بر روی این پروژه‌ها، خطر کلاهبرداری بسیار بالا است و قبل از ورود به دیفای پیشنهاد می‌کنم حتما ریسک را بسنجید.

مطالعه بیشتر: وام ارز دیجیتال چیست

روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال در یک نگاه

روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال متفاوتند اما مشابه تمام راه‌های درآمدی جهان، هر کدام خوبی‌ها و بدی‌های خود را دارد. از جمله این فرصت‌های درآمدی هفت موردی بود که در این مقاله ذکر شد، شامل:

  1. سرمایه‌گذاری و هادل ارز دیجیتال
  2. وام دادن ارز دیجیتال
  3. استیکینگ ارز دیجیتال
  4. استخراج ارز دیجیتال
  5. معامله‌گری ارز دیجیتال
  6. دریافت ایردراپ‌
  7. سرمایه‌گذاری در دیفای

افرادی که علاقه‌مند هستند در صنعت ارز دیجیتال کسب درآمد کنند باید اول نقاط ضعف و قدرت خود را شناسایی کنند و با توجه به اولویت‌های خود و فرصت‌های مارکت، یکی از روش‌های ممکن را انتخاب کنند و به فعالیت و کسب درآمد بپردازند. تکنولوژی بلاک‌چین و ارز دیجیتال هنوز در مراحل ابتدایی خود سر میکند و افرادی که تمایل دارند در آینده نه چندان دور درآمد‌های چشمگیری داشته باشند باید از این فرصت‌ها نهایت استفاده را ببرند.

برای اطلاع از قیمت مونرو و خرید مونرو روی کیوسک حساب کنید.

سوالات متداول درامدزایی از ارز دیجیتال

چگونه از طریق بازی ارز دیجیتال کسب درآمد کنیم؟

این امکان برای افراد وجود دارد که در پروژه‌‌های دیفای Defi ارز دیجیتال با بازی کردن درآمد کسب کنند. اما این بازی‌ها برای شروع معمولا مبلغی سرمایه اولیه نیاز دارند و حتما باید قبل از شروع ریسک سرمایه خود را کنترل کنید. اگرچه ممکن است بازی‌های رایگان هم وجود داشته باشند، معمولا عمر زیادی نمی‌کنند.

آیا کسب درآمد از ارز دیجیتال بدون سرمایه ممکن است؟

بله. درآمد از طریق دریافت Airdrop در برخی پروژه‌ها رایگان بوده و نیاز به سرمایه اولیه ندارد. با توجه به اینکه دریافت ایردراپ های رایگان نیاز به سرمایه اولیه ندارد، نمی‌توان انتظار مبالغ بالای درآمدی را داشت.

بهترین روش‌های کسب درآمد ارز دیجیتال کدامند؟

از بهترین روش‌های کسب درآمد ارز دیجیتال می‌توان به خرید و نگهداری ارز های آینده‌دار و همینطور معامله‌گری اشاره کرد. برخی پروژه‌های Defi نیز درآمد خوبی را به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌کنند.

آیا کسب درآمد ارز دیجیتال با گوشی ممکن است؟

بله، تقریبا تمامی راه‌های درآمدی ارز دیجیتال از طریق گوشی امکان‌پذیر است. 

میزان درآمد از ارز دیجیتال چقدر است؟

سطح درآمد هر فرد فعال در زمینه‌ی ارز دیجیتال متفاوت است و سقف خاصی را نمی‌توان برای آن متصور شد. میزان درآمد به متغیر‌هایی مثل میزان سرمایه اولیه، سواد و دانش مالی و زمان بستگی دارد.

با ما در کیوسک آکادمی همراه باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 2.8 / 5. تعداد رای‌ها 4

هنوز امتیازی ثبت نشده

یک نظر
  1. tlover tonet می گوید

    Super-Duper site! I am loving it!! Will come back again. I am taking your feeds also

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.