هودل (HODL) یا هادل کردن چیست؟ منظور از هولد و هولدر در ارزهای دیجیتال

هودل (HODL)

0

هودل یا هادل (HODL) چیست؟ کافیست چند ساعتی را صرف صحبت کردن با علاقه‌مندان و طرفداران حرفه‌ای ارزهای مجازی کنید و دل به دل آنها دهید. اگر شما تازه به این عرصه پا گذاشته باشید بدون شک این افراد شما را تشویق می‌کنند بیت کوین و رمز ارزهای خود را HODL کنید. در اینجا شما با نام جدیدی آشنا می‌شوید و برایتان سوال است که هودل چه معنایی دارد؟

اصطلاح HODL به معنای نگه داشتن و نفروختن ارزهای مجازیست. اما سوال این است چرا خیلی ساده نمی‌گویند ارزهای مجازی خود را حفظ کن و نفروش؟ و از اصطلاح هودل استفاده می‌کنند؟ کیوسک آکادمی قصد دارد معنا و کاربرد این اصطلاح را برایتان شرح دهد. در ادامه برایتان توضیح می‌دهیم که هودل چیست؟ (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

اصطلاح هودل (HODL) به چه معناست؟

هودل چیست؟ هودل (HODL) شکل نادرستی از واژه HOLD است که در استراتژی‌های خرید و نگهداری ارزهای مجازی مانند بیت کوین استفاده می‌شود. این اصطلاح در سال 2013 در تالار گفتمان «بیت کوین تاک» بیان شد. این اشتباه تایپی برای اولین بار توسط یکی از افراد سرشناس بازار ارزهای دیجیتال روی کارآمد. این تاجر در نوشته‌ای بیان داشت من قصد دارم بیت کوین خود را HODL کنم که در واقع همان HOLD کردن و به معنای نگه‌داشتن است.

تنها در عرض یک ساعت بعد از انتشار این عبارت نادرست، تعداد بی‌شماری از این الگوی نوشتاری مربوط به بازار ارزهای مجازی در اینترنت پخش شد. عده‌ای معتقدند این غلط املایی بسیار هدفمند بیان شده‌ و در واقع به معنای نگه داشتن و دور کردن زندگانی شیرین از فراز و نشیب‌های بازار ارزهای دیجیتال است. به گفته عده‌ای، این اشتباه تایپی یک جور توصیه و راهنمایی بسیار مقتدرانه به حساب می‌آید.

اگرچه اصطلاح HODL در زمان وقوع تنها یک غلط املایی و سهوی به حساب می‌آمد ولی امروزه برای بسیاری از سرمایه‌گذاران این بازار همانند یک ایدئولوژی عمل می‌کند. به طور کلی HODL یعنی چگونه وقتی در بازار رمز ارز که خرید و فروشی انجام نمی‌دهید، ارزش رمز ارزهای خود را حفظ کنید.

مطالعه بیشتر: درآمدزایی از ارزهای دیجیتال

HODL در استراتژی و فلسفه چه نقشی دارد؟

هودل چیست؟ این اصطلاح خیلی سریع در بازار سرمایه‌گذاری کوتاه مدت ارزهای مجازی جا افتاد. درواقع کسانی که می‌خواهند پول و سرمایه خود را از دست ندهند و یا حتی درآمد کمتری در این بازار داشته باشند، از روش HODL استفاده می‌کنند. فراموش نکنید این روش نیاز به زمان‌بندی و استراتژی ویژه‌ای دارد.

نوسانات بازار ارزهای دیجیتال قابل پیش‌بینی نیست. ممکن است گاهی بعضی ارزهای مجازی تا 52درصد سوددهی داشته‌باشند و گاهی نیز بیش از 80درصد دچار سقوط شوند. در نتیجه در این بازار باید استراتژی خاص و خوبی را پیش بگیرید. به طور کلی با سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها گاهی تا کره ماه بالا می‌روید و گاهی به زیر صفر می‌رسید.

افراد تازه‌کار بازار ارزهای دیجیتال هودل را روشی موثر و استراتژی قوی در حل این مسئله می‌دانند. آنها معتقدند با کمک فلسفه HODL می‌توانند از وضعیت فرسایشی سود تا حدود زیادی جلوگیری کنند. عده‌ای بر این باورند که هودل حتی می‌تواند جایگزین ارزهای فیات شود. همچنین میتواند اساس تمامی ساختارهای اقتصادی و مالی آینده را تشکیل دهد.

به طور کلی اگر در بازار ارزهای دیجیتال نوپا هستید و تجربه زیادی ندارید بهتر است از روش HODL استفاده کنید. قیمت‌ها نوسانات زیادی دارند. ولی در بیشتر مواقع با نگه‌داشتن و محفوظ بودن کالاهای با ارزش قیمت‌ها افزایش یافته‌اند، در حال حاضر که بیشتر موسسات، ارزهای مجازی را ذخیره می‌کنند، بد نیست شما هم بیت کوین یا سایر رمز ارزهای خود را نگه‌دارید تا با گذر زمان شاهد افزایش قیمت آنها باشید.

مطالعه بیشتر: حد ضرر چیست

معامله بهتر است یا عمل HODL؟

منظور از عمل هودل چیست؟ عقل حکم می‌کند کسانی که به تازگی برای سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال اقدام کرده‌اند به جای معامله، موقعیت و ارزهای خود را حفظ کنند. پیشنهاد افراد حرفه‌ای این است که افراد تازه‌کار از استراتژی HODL بیشتر استفاده کنند و کمتر درگیر معاملات شوند. البته در نظر داشته باشید هر استراتژی سختی‌ها و مشکلات خود را دارد.

همان‌طور که می‌دانید سرمایه‌گذاران جدید هنگام ورود یکی از دو روش زیر را پیاده می‌کنند: یا ارزهای مجازی می‌خرند و نگه‌می‌دارند یا معامله می‌کنند تا سرمایه اولیه خود را افزایش دهند.

از میان این دو روش عقل عمومی بر این است که سرمایه‌گذاران بیشتر از استراتژی هودل استفاده کنند. این تصمیم منطقی است ولی باید به خاطر بسپارید که در صورت اجرای نادرست، هر استراتژی با شکست مواجه می‌شود. پس حتی استراتژی HODL می‌تواند برای سرمایه‌گذاران جدید کمی خطرناک باشد.

بیشتر افراد حاضر در بازار رمز ارزها تاجر واقعی نیستند یعنی در ابتدا به استراتژی هودل تمایل دارند و سپس شور و انگیزه‌اشان از بین می‌رود. به طور کلی به دلیل ناپایداری و نوسانات بیش از حد این بازار، گاهی افراد حتی تمایلی به کسب سود هم ندارند. ولی استراتژی HODL روش صحیحی برای خروج به موقع از معاملات ریسکی و همچنین تضمین تجارت، مدیریت و تمرکز بر تاکتیک‌های بازار است.

هودل چیست و آیا آن را می شناسید

ناگفته نماند اینکه فقط نگه‌دارید یا فقط معامله کنید، هر دو استراتژی‌ ضعیفی هستند زیرا پافشاری بر هر یک از این استراتژی‌ها عواقب خوبی نخواهد داشت. برای تاثیر بهتر و بیشتر هر تصمیم، باید استراتژی خود را تقویت کنید. این نیروهای تقویتی و کمکی نیز به میزان تجربه شما در بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد. از نظر کلی HODL بهترین تصمیم برای یک تازه‌وارد است. ولی اگر این تازه‌وارد در معرض فشار خرید و فروش یا معامله قرار گیرد، استراتژی هودل امری خطرناک برای او خواهد بود.

مطالعه بیشتر: شت کوین چیست

سه مزیت اصلی هودل

هودل چیست؟ فراموش نکنید اگرچه هودل در ابتدا تنها یک غلط املایی یا اشتباه تایپی محسوب می‌شد، ولی با گذر زمان و گسترده‌تر شدن جریان آن، مورد استفاده بسیاری از سرمایه‌گذاران قرار گرفت. حال برای درک بهتر پرسش هودل چیست باید با ویژگی‌های آن نیز آشنا شوید. ویژگی‌ها و مزایای این روش با گذر زمان مشخص شد که در زیر به 3 مورد از این مزیت‌ها اشاره می‌کنیم:

  1. سادگی

ساده بودن از بزرگ‌ترین مزیت هودل به حساب می‌آید، در واقع اینکه انجام عمل HODL نیاز به دانش ویژه و تجربه خاصی ندارد و به سادگی انجام می‌شود یکی از مزایای اصلی آن است. شما به راحتی ارز دیجیتال می‌خرید، در کیف پول خود قرار می‌دهید، سپس لازم نیست هیچ کار دیگری انجام دهید. به همین راحتی! نگه داشتن.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا بیت کوین خود را خرید کنید
  1. بالابردن قدرت یادگیری

در ضمن هودل آستانه تحمل و قدرت صبر شما را بالا می‌برد. همان‌طور که می‌دانید در اغلب موارد صبر کردن در بازار ارزهای مجازی بهترین نتیجه را حاصل می‌شود. علاوه بر بالا رفتن آستانه تحمل، در طی این روزهای انتظار شما به بررسی اهداف آینده خود می‌پردازید و برای روزهای آتی یا معاملات پیش‌رو برنامه‌ریزی می‌کنید. دیگر مزیت این عمل کم کاری شما خواهد بود. نیاز نیست برای کسب سود خود را به آب و آتش بزنید.

  1. عدم درگیری، و اعتماد به زمان‌بندی بازار

طی معاملات کوتاه‌مدت شما باید طبق زمان‌بندی بازار حرکت کنید، بدین معنا که باید زمان افزایش یا کاهش قیمت‌ها را حدس بزنید. در صورتی که متخصص بازار ارز دیجیتال باشید نیازی به انطباق با زمان‌بندی بازار ندارید. اما امروزه بیشتر مردم متخصص نیستند در نتیجه هودل تغییرات بازار را تا حدودی پیش‌بینی می‌کند و خطرات ناشی از زمان‌بندی بازار را کاهش می‌دهد.

مطالعه بیشتر: فین تک چیست؟

نگاهی اجمالی به مشکلات هودل

پس از پاسخ به پرسش هودل چیست باید گفت این روش نگه‌داری و حفظ ارزهای مجازی نیز همانند هر روش و استراتژی دیگری، دارای بدی‌ها و مشکلاتی است. در ادامه قصد داریم مروری بر این مشکلات داشته باشیم. مشکلات اصلی و اساسی HODL به این شرح هستند:

سرمایه‌گذاران نوپا اغلب زمانی وارد بازار ارزهای مجازی می‌شوند که قیمت‌ها سیر صعودی دارند، زیرا هیجان این سیر صعودی آنان را برای پیوستن به این بازار به وجد می‌آورد.

درواقع اگر سرمایه‌گذاری در حین این سیر صعودی خرید کند روش HODL به سختی قابل اجرا خواهد بود و طی زمان طولانی به نتیجه مورد نظر دست می‌یابد. این بازار مملو از خوش شانسی و بد شانسی است، از فروش کم گرفته تا پتانسیل بالای نگه‌داری ارزهای دیجیتال. از سر گذراندن این دوران برای فرد بی‌تجربه و سرمایه‌گذار نوپا به شدت دشوار خواهد بود.

نگاهی اجمالی به هودل چیست

نکته دیگر اینکه زمانی که نوبت به سوددهی می‌رسد، سرمایه‌گذار نوپا بی‌خبر است و همچنان استراتژی هودل را ادامه می‌دهد، در ادامه باید گفت این استراتژی نیاز به زمان‌بندی معین و مشخص دارد و باید به طور صحیح اجرا شود. مسئله دیگر اینکه افراد نمی‌توانند زمان درست و مناسب فروش را در استراتژی هودل تشخیص دهند.

مطالعه بیشتر: فیشینگ ارز دیجیتال 

استراتژی‌های پرکاربرد هودل

آیا از بهترین استراتژی‌های هودل در فناوری بسیار امن بلاکچین باخبر هستید؟ به خاطر بسپارید، بلاکچین می‌تواند امنیت بیشتری در مبادلات رمز ارزها فراهم کند و این امنیت روز افزون اجرای راهکارهای هودل را آسان‌تر خواهد کرد. نکته مهم اینکه بلاکچین برای بهبود امنیت دیجیتالی بسیار حائز اهمیت است.

استراتژی HODL در صنایع مختلف و توسعه‌یافته مرتبط با تجارت ارزهای مجازی کاربرد دارد. متاسفانه همه سیستم عامل‌ها و صرافی‌های رمز ارزها از این روش استفاده نمی‌کنند. این شما هستید که باید از صحت و سلامت استراتژی هودل که استفاده می‌کنید به طور کامل آگاه باشید و به آن اطمینان کنید.

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، روش‌های زیادی در راستای ثروتمند شدن از طریق تجارت ارزهای دیجیتال وجود دارند، همچنین روش‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری در این بازار به چشم می‌خورند و یکی از رایج‌ترین استراتژی‌های سرمایه‌گذاری انجام کاری به نام هودل است.

برای اطلاع از قیمت مونرو و خرید مونرو روی کیوسک حساب کنید.

بهترین زمان برای هودل

هر شخصی که درگیر سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال باشد، اصطلاح HODL را حداقل یک‌بار شنیده است. برای هر سرمایه‌گذار، تازه‌وارد یا کهنه‌کار، بزرگ یا کوچک، تشخیص بهترین زمان برای HODL امری بسیار مهم به حساب می‌آید. این قدرت تشخیص در واقع برای کسب و افزایش درآمد، بسیار مهم محسوب می‌شود.

تشخیص بهترین زمان برای انجام هودل نیاز به دانش عمیق در بازار ارزهای مجازی دارد. در بیشتر مواقع بهتر است هودل قبل از اقدام یک بلاکچین بومی برای تقویت بازار، انجام شود. هر دارایی دیجیتالی دارای اکوسیستم بلاکچین حمایتی است که به آن قدرت می‌دهد. این اکوسیستم اغلب اقداماتی در راستای اعتمادسازی برای سرمایه‌گذاری به انجام می‌رساند.

در نتیجه بهترین زمان برای HODL قبل از تقویت بلاکچین رمز ارز مدنظر است. همیشه چشم‌انداز تحلیل‌گر بازار ارزهای مجازی را در نظر بگیرید و سپس تصمیم قطعی خود را در مورد اعمال و اجرای هودل پیاده کنید. پیشنهاد ما این است که بی‌گدار به آب نزنید.

مطالعه بیشتر: دارایی دیجیتال چیست؟ 

آیا می‌خواهید یک هودلر باشید؟

اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است، باید بدانید هودلر شدن کار ساده و آسانی است و نیاز به دانش و تجربه زیادی ندارد. تمام کاری که باید انجام دهید راه‌اندازی یک حساب کارگزاری و خریداری ارز دیجیتال است. سپس خیلی راحت می‌توانید عمل HODL را به انجام برسانید. کیوسک در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

اگر قصد دارید سرمایه زیادی را حفظ و نگه‌داری کنید، باید یک کیف پول سخت‌افزاری بخرید. از آنجایی‌که این کیف پول به صورت آفلاین عمل می‌کند، امکان هک شدن آن غیرممکن است. شاید برایتان سوال پیش آید که چطور یک هودلر باشید؟ قبل از شروع فعالیت خود در این حوزه، بهتر است مسائلی را مورد بررسی و تحلیل قرار دهید.

هودل چیست و چرا به این نام خوانده می شود

برای مثال باید بدانید آیا مبلغی که برای ذخیره و نگه‌داری در نظر دارید یک‌بار مصرف است؟ درواقع برای هودلر شدن باید مبالغ یک‌بار مصرف را در نظر بگیرید زیرا در غیر این صورت کل استراتژی HODL شما ضعیف خواهد شد. برای هودلر شدن باید به اندازه کافی از ارز دیجیتالی که می‌خواهید بر روی آن سرمایه‌گذاری کنید اطلاع داشته باشید تا سرتان کلاه نرود.

مسئله بسیار مهم قبل از هودلر شدن، آگاهی از خطرات و ریسک‌های پیش‌رو است. هودلر شدن از انجام تجارت‌های روزانه خیلی بهتر و آسان‌تر است. روش کسب درآمد از طریق هودلر بودن این است که منتظر سودهای آتی در طی سال‌ها بمانید. بهتر است خود را درگیر سودهای حبابی و گول‌زننده نکنید.

مطالعه بیشتر: تفاوت توکن و کوین چیست؟

هودلرها بهترین زمان فروش و معامله را چگونه تشخیص می‌دهند؟

هودلرها بهترین زمان فروش و معامله را براساس اهداف خود به عنوان سرمایه‌گذار مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهند. ناگفته نماند هر هودلر اهداف و روش‌های مخصوص به خود را دارد. هودلرها همیشه بر این باورند که در گذر زمان ارزش و قیمت ارز مجازی مورد نظر آنان بیشتر و بیشتر می‌شود.

سرمایه‌گذاران، درست زمانی که حس می‌کنند از تجارت ارز دیجیتال ذخیره‌شده خود می‌توانند سود کسب کنند و به معامله و فروش دست می‌زنند. هودلرها به ارز دیجیتال خود اعتقاد دارند! آنها در زمان مناسبی که پتانسیل قیمتی به بالاترین میزان می‌رسد، معاملات خود را آغاز می‌کنند.

البته سرمایه‌گذاران کوتاه مدت خیلی درگیر استراتژی هودل نیستند. بعضی هودلرها برای فروش پرسود و دستیابی به سود سریع به پایداری و نگه‌داری طولانی مدت اعتقادی ندارند و خیلی سریع دست به فروش و آغاز معامله می‌زنند. تمامی این موارد به نوع سرمایه‌گذاری و میزان هودل کردن ارز دیجیتال بستگی دارد.

هودل چیست و نتیجه گیری

نتیجه‌‌گیری

هودل نیاز به مشاهده و صبر دارد زیرا پاداش و سود حاصل از آن ممکن است کم، زیاد، و یا متوسط باشد. برخی از تصمیمات موجب برخورد با منافع و روش‌های دستیابی به سودهای سریع، کوتاه مدت یا سودهای تدریجی بلند مدت می‌شوند. بعد از هودل کردن اگر قیمت‌ها همچنان در سیر صعودی طی کنند، به سود فوری و زیادی دست می‌یابید.

البته اگر ارزش دارایی‌ها کاهش یابد، شما باید به روش هودل ادامه دهید و منتظر یک موقعیت مناسب بمانید. به عنوان نکته آخر اینکه هودل پاسخ مثبتی در بلاکچین است که تاثیرات قابل توجهی در سرمایه‌گذاری بلند مدت دارد.  

اگر با توضیحات فوق موافق هستید لطفا میزان رضایت خود را با تیم کیوسک به اشتراک گذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد رای‌ها 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.