لوریج چیست؟ معامله اهرمی چطور کار میکند و leverage در ارز دیجیتال چه کاربردی دارد؟

1
 1. بررسی انواع نمودارها در تحلیل تکنیکال
 2. اندیکاتور چیست؛ معامله‌ای پر سود با استفاده از اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال
 3. میانگین متحرک چیست و چه کاربردی در بازارهای مالی دارد ؟
 4. ابر ایچیموکو، چگونه با استفاده از این اندیکاتور سیگنال دریافت کنیم؟
 5. آموزش الگوی پرچم صعودی و پرچم نزولی (flag) در تحلیل تکنیکال
 6. معنی لانگ (long) و شورت (short) در معاملات ارز دیجیتال چیست؟ آموزش کامل آن
 7. اندیکاتور RSI چیست؟ آموزش کامل شاخص قدرت نسبی
 8. حد سود (Take Profit) و حد ضرر (Stop Loss) چیست؟ [آموزش کامل]
 9. انواع خط روند در تحلیل تکنیکال و ترسیم trend line
 10. انواع سبک‌های تحلیل تکنیکال و نقاط ضعف و قوت آن‌ها (لیست کامل)
 11. تریدینگ ویو چیست و چه کاربردی دارد؟
 12. لوریج چیست؟ معامله اهرمی چطور کار میکند و leverage در ارز دیجیتال چه کاربردی دارد؟
 13. تحلیل تکنیکال چیست؟ Technical Analysis در بازار ارزهای دیجیتال
 14. الیمپ ترید (Olymp trade) چیست و چگونه کار می‌کند؟
 15. پرایس اکشن (Price Action) چیست؟

در پاسخ به پرسش لوریج چیست، به زبان ساده، می‌توان گفت مارجین تریدینگ یا معامله با لوریج به استفاده از سرمایه قرض گرفته‌شده برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و دیگر بازارهای مالی اشاره دارد. اگر به معامله با ارزهای دیجیتال علاقه دارید، معاملات اهرمی می‌تواند برای شما سودمند باشد.

لوریج در ارز دیجیتال به شما کمک می‌کند تا بخشی از سرمایه مورد نیاز خود را از کارگزاران قرض کنید و قدرت خرید را افزایش دهید، درنتیجه سود بیشتری عاید شما خواهد شد. در این بخش از آکادمی کیوسک به شما خواهیم گفت که لوریج چیست، نحوه عملکرد آن چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

اهرم یا لوریج چیست؟

معاملات اهرم در ارز دیجیتال ابزاری است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا با کمک سرمایه قرض گرفته‌شده از کارگزاران، تراکنش‌های خود را انجام دهند. این وجوه اغلب بیش از مانده حساب سرمایه‌گذاران است. بنابراین،

اهرم یک راه عالی برای به حداکثر رساندن سود با افزایش قدرت خرید است و بهترین بخش این معامله این است که سرمایه‌گذار می‌تواند با مقدار کمی پول، معامله بزرگتری را انجام دهد.

اجازه دهید پرسش لوریج چیست را با یک مثال پاسخ دهیم. فرض کنید معامله‌گری می‌خواد با 1000 دلار وارد یک معامله اهرمی شود. با استفاده از اهرم 1 به 10 می‌تواند تا 10 برابر سرمایه خود، یعنی 10000 دلار معامله کند. اگر این معامله برای او سودمند باشد، سود حاصل از آن 10 برابر خواهد شد.

با این حال، باید توجه داشته باشید که معاملات اهرمی در معرض خطرات بالایی قرار دارند که در نهایت می‌تواند منجر به زیان‌های بزرگ شود. به همین دلیل است که به مبتدیان توصیه می‌شود که این نوع معاملات را انتخاب نکنند، چون حتی بسیاری از معامله‌گران با‌تجربه هم ممکن است ضررهای زیادی را ببینند. با این حال، متخصصان در معاملات عادی می‌توانند در مبالغ کمتر و با اهرم‌های کوچک‌تر، سرمایه‌گذاری خود را انجام دهند.

مطالعه بیشتر: درآمدزایی از ارزهای دیجیتال

معاملات اهرم چگونه کار می‌کنند؟

روش معامله اهرمی به این صورت است که معامله‌گر یک سپرده اولیه برای استقراض وجوه می‌گذارد. برای مثال، اگر می‌خواهید 5000 دلار در یک معامله اهرمی با نسبت 1 به 10 سرمایه‌گذاری کنید، برای انجام معامله فقط به 500 دلار سرمایه نیاز دارید. با این حال، معامله‌گران باید وجوه کافی را در حساب‌های خود، به‌عنوان وثیقه برای پلتفرم وام‌دهی نگه دارند.

معامله‌گران در صورت افزایش قیمت دارایی‌های دیجیتال، موقعیت‌های خرید (لانگ) را باز می‌کنند. موقعیت شورت برعکس است. هنگامی که یک معامله شورت انجام می‌دهید، به جای پول نقد، به عنوان مثال بیت کوین قرض می‌گیرید. بنابراین اگر قیمت پایین بیاید، همان بیت کوین را با قیمت پایین‌تری می‌خرید و آن را به وام‌دهنده برمی‌گردانید و سود خود را حفظ می‌کنید.

اگر معامله موقعیت خرید شما موفقیت آمیز باشد، وام‌دهنده سپرده اولیه نقدی و درآمد شما را آزاد می‌کند. در صورت از دست دادن معامله، کارگزار موقعیت را نقد می‌کند و پول شما را نگه می‌دارد. شما می‌توانید با استفاده از اهرم کمتر، ریسک انحلال (نقد کردن موقعیت توسط کارگذار) خود را کاهش دهید. بسیاری از پلتفرم‌ها این شانس را به شما می‌دهند که از اهرم 100 برابری استفاده کنید، اما این کار همیشه عاقلانه نیست.

مطالعه بیشتر: تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتال

لوریج چیست

چطور از معاملات لوریج در ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

معملات اهرم بیت کوین یا ارزهای دیجیتال، به شما امکان می‌دهد تا سود بالقوه خود و برعکس، زیان‌های خود را با 5 تا 100 برابر سرمایه اولیه باز کردن موقعیت، تقویت کنید.

برای مثال، اگر می‌خواهید 10000 دلار در سهامی با نسبت اهرمی 1:10 سرمایه‌گذاری کنید، فقط به 1000 دلار سرمایه نیاز دارید. با معامله کریپتو بدون اهرم، باید 10000 دلار سرمایه‌گذاری کنید.

این مقدار سرمایه‌گذاری قابل توجهی است. با این حال، اگر سهام شما افزایش یابد، به سود بیشتری دست پیدا خواهید کرد. به عبارت دیگر، با معامله اهرمی بیت کوین، سرمایه بسیار کمتری برای کسب همان سود مورد نیاز است. البته، فراموش نکنید که اگر سهام شما کاهش یابد، عکس این موضوع نیز صادق است، یعنی ضرر شما بزرگتر خواهد بود.

مطالعه بیشتر: روش های ترید ارز دیجیتال

آیا استفاده از اهرم در معاملات ارزهای دیجیتال سودآور است؟

اهرم یک ضریب سود یا زیان است. برای مهارت در تحلیل تکنیکال و درک روند بازار، ابتدا از یک حساب آزمایشی استفاده کنید. به دست آوردن تجربه در پیش‌بینی میزان احتمال حرکت یک دارایی به بالا یا پایین و تمرین استفاده از اهرم، شانس شما را برای معامله موفق افزایش می‌دهد.

یکی از کلیدهای موفقیت در معاملات اهرمی این است که بدانید همیشه استفاده از اهرم ضروری نیست. اگرچه اهرم یک ابزار دارایی مالی پیشرو است، اما دانستن زمان و نحوه استفاده درست از آن می‌تواند منابع ارزشمند شما را به سود برساند. فرض کنید دانش خود را در مورد استراتژی‌های مدیریت ریسک و روش‌های معاملاتی در طول زمان افزایش می‌دهید. در این صورت، باید مهارت خود را در استفاده از معاملات اهرمی بالا ببرید تا بتوانید در انجام این معاملات موفق شوید.

مطالعه بیشتر: چنگال اندروز چیست

تفاوت معاملات بدون لوریج و با لوریج چیست؟

فرض کنید 8000 دلار داریم و آخرین قیمت معامله شده بیت کوین 8000 دلار است. دو حالت وجود دارد، روز بعد قیمت بیت کوین صعودی و یا نزولی باشد.

اگر قیمت بیت کوین در روز بعد به 8050 دلار برسد. ما دو گزینه داریم:

 • بدون اهرم: با خرید 1 بیت کوین به قیمت 8000 دلار و فروش آن به قیمت 8050 دلار در روز بعد، 50 دلار سود کنید.
 • با اهرم: قراردادی به ارزش 80000 دلار به قیمت 8000 دلار بخرید و روز بعد بیت کوین را به قیمت 8050 دلار بفروشید. همان‌طور که ما با اهرم 10 برابری معامله می‌کنیم، سود هم 10 برابر، یعنی 500 دلار افزایش می‌یابد.

اگر قیمت بیت کوین در روز بعد به 7950 دلار کاهش می‌یابد. ما دو گزینه داریم:

 • بدون اهرم: با خرید یک بیت کوین به قیمت 8000 دلار و فروش آن به قیمت 7950 دلار 50 دلار از دست بدهید.
 • با اهرم: قراردادی به ارزش 80000 دلار به قیمت 8000 دلار بخرید و بیت کوین را به قیمت 7950 دلار بفروشید. همان‌طور که ما با اهرم 10 برابری معامله می‌کنیم، ضرر هم 10 برابر، یعنی 500 دلار افزایش می‌یابد.

از مثال بالا می‌بینیم که اهرم، سود و زیان را 10 برابر افزایش می‌دهد.

بنابراین، اهرم یک شمشیر دو لبه است؛ در حالی که سرمایه شما افزایش می‌یابد، ریسک شما نیز بیشتر خواهد بود. اگر بازار همانطور که انتظار می‌رود حرکت کند، استفاده از اهرم می‌تواند رضایت‌بخش باشد، اما اگر چنین نباشد، ضرر زیادی را متحمل خواهید شد.

مطالعه بیشتر: تایم فریم چیست؟

چطور ریسک معاملات با اهرم را مدیریت کنیم؟

معامله مارجین می‌تواند سود شما را تقویت کند، اما این بدان معناست که می تواند ضرر شما را نیز افزایش دهد. این مساله بزرگترین ریسک معاملات لوریج است. در ادامه چند نکته را در مورد نحوه مدیریت این ریسک بررسی می‌کنیم.

مطالعه بیشتر: ترید چیست

توقف ضرر

حد ضرر یا توقف ضرر، یک ابزار مدیریت ریسک است که برای بستن یک معامله با مقداری مشخص، در صورتی که بازار به سمتی حرکت کند که شما نمی‌خواهید، طراحی شده است. این یک راه مفید برای اطمینان از این موضوع است که بدانید چقدر از سرمایه شما در خطر قرار دارد.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا استلار خود را خرید کنید

سرمایه‌گذاری با سرمایه مازاد

بیش از آنچه که تحمل از دست دادنش را دارید، ریسک نکنید. صرف نظر از میزان موفقیت استراتژی شما، معامله لوریج در ارز دیجیتال می‌تواند به سرعت نوسان بسیاری داشته باشد، بنابراین هرگز نباید بیش از حدی که می‌توانید از دست بدهید، سرمایه‌گذاری کنید. به طور کلی، به خطر انداختن بیش از 5درصد از حساب خود کار عاقلانه‌ای نیست. باید مبلغی را سرمایه‌گذاری کنید که اگر سرمایه‌گذاری شما به سمت ضرر رفت، بتوانید آن را پرداخت کنید.

مطالعه بیشتر: سایت Pm7 

برداشت سود

تا حدودی شبیه به توقف ضرر، اما مخالف آن است. یعنی شما می‌توانید یک دستور برداشت سود را تنظیم کنید تا زمانی که سود به مقدار مشخصی رسید، موقعیت شما بسته شود. از آنجایی که کریپتو بسیار نوسان دارد، کار هوشمندانه این است که قبل از اینکه سهام در جهت دیگری بچرخد، از آن خارج شوید.

برای اطلاع از قیمت کاردانو و خرید کاردانو روی کیوسک حساب کنید.

حفاظت از تراز منفی

اگر به دلایلی غیرعادی، شرایط بازار باعث منفی شدن ارزش سهام شما شود، برخی از پلتفرم‌های معاملاتی ضرر را جذب کرده و ارزش سهام شما را به صفر می‌رسانند. این یک اقدام محافظتی است که توسط بعضی از صرافی‌ها ارائه می‌شود.

مطالعه بیشتر: الگوی پرچم

لوریج چیست

مزایای لوریج چیست؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، یکی از مزایای معاملات اهرمی این است که به شما امکان دسترسی به وجوه اضافی را می‌دهد. در این روش شما از کارگزار پول قرض می‌گیرید تا بیشتر از سرمایه خود در یک معامله، سرمایه‌گذاری کنید.

از آنجایی که شما در یک موقعیت بزرگتری در بازار هستید، این فرصت را دارید که سود خود را بیشتر کنید. به‌عنوان مثال، فرض کنید تصمیم گرفتید با دلار AUD/USD وارد معامله ارز فارکس شوید، چون معتقدید ارزش دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا کاهش می‌یابد. حال فرض کنید تصمیم دارید 500 دلار با مارجین 1 به 20 معامله کنید. بنابراین شما اکنون یک معامله 10،000 دلاری را تنها با استفاده از 500 دلار کنترل می‌کنید.

اگر حدس شما در مورد کاهش دلار استرالیا درست باشد، 10،000 دلار شما اکنون 10،200 دلار ارزش دارد. بنابراین، اگر تصمیم دارید از موقعیت خود خارج شوید، با استفاده از 500 دلار خود، 200 دلار سود کسب کرده‌اید. این یک سود 400 درصدی است.

بدیهی است که استفاده از اهرم به طور چشم‌گیری سودآوری شما را به‌عنوان یک معامله‌گر افزایش می‌دهد.

با این حال، همیشه دو طرف برای یک داستان وجود دارد. شما باید خطرات آن را در نظر بگیرید، چون اگر تحلیل اشتباه باشد، معاملات اهرمی می‌تواند نتیجه‌ای برعکس بدهد.

مطالعه بیشتر:  روند در تحلیل تکنیکال

ریسک‌های لوریج چیست؟

استفاده از اهرم برای چند برابر کردن سود شما می‌تواند جذاب باشد. با این حال، همیشه در هنگام معامله با لوریج در ارز دیجیتال، ریسک بالایی وجود دارد. به خاطر داشته باشید که هرچه اهرمی که استفاده می‌کنید بیشتر باشد به این معنی است که فاصله کمتری تا رسیدن به نقطه انحلال دارید. در برخی موارد، تفاوت 1 درصدی در قیمت می‌تواند تنها چیزی باشد که برای انحلال و متحمل شدن ضرر هنگفت سرمایه لازم دارید.

بازارهای کریپتو به دلیل نوسانات گاه خشونت‌آمیز در جهت مثبت و منفی، لایه دیگری از ریسک را اضافه می‌کنند. برخی از استراتژی‌های مدیریت ریسک وجود دارد که می‌توانید از آنها برای به حداقل رساندن ریسک در هنگام استفاده از اهرم استفاده کنید. به نظر شما بهترین کار در معاملات لوریج چیست؟ بهترین کار این است که هرگز با بیش از آنچه که می‌توانید از دست بدهید، معامله نکنید.

تعیین حد ضرر یک ابزار مدیریت ریسک است که در صورت حرکت بازار در جهت نامطلوب، معامله شما را با مقدار مشخصی می‌بندد. معامله با مبالغ کمتر، ریسک شما را پایین نگه می‌دارد و از زیان بیشتر در یک معامله جلوگیری می‌کند. استفاده از اهرم کمتر به شما امکان می‌دهد وجوه بیشتری را حفظ کرده و معاملات بیشتری را باز کنید.

برخی از پلتفرم‌های معاملاتی حتی یک استراتژی مدیریت ریسک به نام حفاظت از تراز منفی ارائه می‌دهند که در رابطه با توضیح دادیم. محافظت از موجودی منفی شما را از ضرر بیشتر از آنچه در حسابتان است باز می‌دارد. اگر ارزش حساب شما در نتیجه اهرم، منفی شود، پلتفرم وام‌دهنده می‌پذیرد که ضرر را جذب کند.

مطالعه بیشتر: سوئینگ تریدینگ چیست

دلیل استفاده شرکت‌ها از لوریج چیست؟

چرا شرکت‌ها در معاملات حاشیه‌ای سرمایه‌گذاری می‌کنند؟

شرکت‌هایی که با کمبود سرمایه دست و پنجه نرم می‌کنند، می‌توانند از سرمایه قرض گرفته‌شده از کارگزاران برای استفاده در تولید بهره ببرند. این سرمایه به‌عنوان یک افزایش‌دهنده درآمد عمل می‌کند. اگرچه، در صورتی که کسب‌وکار به اندازه مورد انتظار بازدهی نداشته باشد، ریسک نیز افزایش می‌یابد. بنابراین، ریسک زیادی وجود دارد که بدهی‌های بیشتری نسبت به دارایی‌ها به بار آید.

تا به اینجا متوجه شده‌اید که معامله اهرمی به‌عنوان یک شمشیر دو لبه عمل می‌کند. در اینجا، نه تنها میزان سرمایه‌گذاری شما تقویت می‌شود، بلکه خطرات شما نیز تقویت خواهد شد!

معاملات اهرم در ارز دیجیتال تنها در صورتی قابل ارزیابی است که شرایط بازار مطابق انتظار جریان داشته باشد. در غیر این صورت، سرمایه‌گذار متحمل ضرری سنگین خواهد شد.

لوریج چیست

صرافی‌های ارز دیجیتال که معاملات اهرم را می‌توان در آنها انجام داد کدامند؟

در اینجا لیست دقیقی از آشناترین پلتفرم‌های معاملات لوریج ارز دیجیتال مورد استفاده برای خرید و فروش دارایی‌های آنلاین با استفاده از اهرم تهیه کرده‌ایم. این ارزیابی بر اساس عوامل متعددی از جمله ویژگی‌ها، استفاده، مقدار اهرم، هزینه‌ها و کمک به مشتری است.

مطالعه بیشتر: اشتباهات در تحلیل تکنیکال 

بایننس (Binance)

از زمان شکل‌گیری در سال 2017، این پلتفرم دستخوش توسعه بزرگی شده است. در حال حاضر، بایننس بزرگترین پلتفرم مبادلات ارز دیجیتال جهان با 1.4 میلیون تراکنش در ثانیه است. کاربر می‌تواند از معاملات اهرمی بایننس در دستگاه‌های تلفن همراه اندروید یا iOS استفاده کند.

رابط کاربری آسان و عملکرد ساده، آن را به پرکاربردترین اپلیکیشن تجاری تبدیل کرده است. این برنامه به شما امکان می‌دهد سود و زیان را همراه با اطلاعاتی در مورد تاریخچه تراکنش بررسی کنید. برای استفاده از تسهیلات معاملاتی اهرمی بایننس، باید KYC، یعنی تأیید هویت را تکمیل کنید، و مهم‌تر از همه، کشور بومی شما باید در لیست سیاه بایننس قرار داشته باشد. فقط توجه داشته باشید که به‌تازگی بایننس ارائه اهرم در قالب دلار استرالیا، یورو و پوند را متوقف کرده است.

امکانات:

 • از حدود 200 ارز دیجیتال مختلف برای معامله پشتیبانی می‌کند.
 • پلتفرم پیشرو مبادلات ارزهای دیجیتال
 • امکان کسب سود ارز دیجیتال در حساب‌های پس‌انداز بایننس
 • نرخ‌های سپرده و برداشت رقابتی
 • قادر به اجرا و مدیریت سفارشات
 • اهرم 10 تا 125 برابری را در معاملات نقدی و معاملات مشتقه ارائه می‌دهد.

بای بیت (ByBit)

پلتفرم صرافی بای بیت که در سال 2018 تأسیس شد، مخصوص معاملات مشتقه است. این پلتفرم برای دسترسی به حداکثر نقدینگی در پلتفرم‌های مبادله معاملات اهرمی، مانند معاملات آتی بایننس و بای بیت، ایده آل هستند. علاوه بر این، مبتدیان می‌توانند به راحتی با اپلیکیشن موبایل بای بیت و رابط کاربری ساده آن کار کرده و از وجوه بیمه آن برای جبران خسارت در صورت ورشکستگی استفاده کنند. این صرافی در سنگاپور مستقر است و بیش از 2 میلیون کاربر فعال دارد.

امکانات

 • سریعترین توسعه پلتفرم صرافی ارزهای دیجیتال
 • پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته را در چند زبان به مشتری ارائه می‌دهد
 • اجازه اهرم تا 100 برابر را می‌دهد
 • خرابی سرور صفر
 • تضمین بازگشت کل هزینه زیان مالی در صورت خطای سیستم یا خرابی سرور
 • با ابزار، مدیریت ریسک را تسهیل می‌کند
 • توانایی پردازش 100،000 تراکنش در ثانیه
 • توقف ضرر و دریافت سفارش سود با یک کلیک

صرافی FTX

اگر می‌خواهید یک پلتفرم مبادله ارزهای دیجیتال پیشرفته داشته باشید، FTX مقصد نهایی شما است. این پلتفرم خاص که در اواسط سال 2019 شکل گرفت، امکان صندوق‌های بیمه و مقدار استثنایی نقدینگی را برای کاربران خود فراهم می‌کند. ساکنان ایالات متحده باید از FTX.US استفاده کنند، چون FTX برای آنها قابل اجرا نیست. خود را با تمام نرخ‌های وام به‌روز نگه دارید، چون این نرخ اغلب هر ساعت تغییر دارند.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا آوه خود را خرید کنید

 امکانات

 • طیف گسترده‌ای از توکن‌های اهرمی را ارائه می‌دهد.
 • می‌تواند در ابتدا بدون تأیید هویت یا KYC دسترسی داشته باشد.
 • ظرفیت برداشت را تا 2000 دلار در روز را تسهیل می‌کند.
 • رابط کاربری حرفه‌ای که هم در موبایل و هم در دسکتاپ در دسترس است.
 • تسهیلات معامله مستقیم را در معاملات آتی شاخص فراهم می‌کند.
 • برای معاملات ارزهای دیجیتال و آینده در دسترس است.
لوریج چیست

کلام آخر

با مقاله لوریج چیست همراه بودید. این روش معاملاتی، همانطور که سود شما را چند برابر می‌کند، می‌تواند ضرر را هم افزایش دهد. پس باید با مهارت و اطلاعات کامل وارد این نوع از معاملات شد.

در حال حاضر، شما می‌توانید ایده کاملی از بهترین پلتفرم‌های معاملاتی لوریج در ارز دیجیتال در جهان داشته باشید. با این حال، از آنجایی که این صرافی‌ها با مقدار زیادی سرمایه سروکار دارند، خطر سرقت پول نیز افزایش می‌یابد. بنابراین، هنگام معامله با هر نوع اهرم یا معاملات روزانه، در این پلتفرم ها محتاط باشید. از سوی دیگر، بزرگترین مزایای استفاده از این پلتفرم‌ها، ارائه ویژگی‌های امنیتی استثنایی مانند احراز هویت دوعاملی است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد رای‌ها 4

هنوز امتیازی ثبت نشده

یک نظر
 1. tlovertonet می گوید

  I think this web site has very wonderful written written content posts.

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.