متاورس پاویا (Pavia) چیست؟ (پاویا در شبکه کاردانو)

0

بازی‌ها و فضای مربوط به متاورس بازار ارزهای دیجیتال به طور دائم در حال گسترش و توسعه هستند. متاورس در واقع یکنواخت نیست و در یک شرایط و موقعیت یکسان باقی نمی‌ماند بلکه با به‌روزشدن بسیاری از مسائل و امکانات این بستر نیز پیشرفت می‌کند. یکی از پیشرفت‌های اخیر متاورس مربوط به پلتفرم کاردانو است که با روی کار آوردن پاویا (Pavia)قصد دارد با سایر بازی‌های قوی حاضر در متاورس مقابله کند. در این مقاله بیشتر در مورد این متاورس نوین ولی قوی توضیح می‌دهیم.

مطالعهٔ بیشتر: برنامه غیرمتمرکز

پاویا (Pavia) کاردانو چیست؟      

متاورس پاویا (Pavia) دنیایی مجازی از املاک و مستغلاتی است که براساس بلاکچین کاردانو ساخته و طراحی شده‌اند. این متاورس دارای هزاران قطعه زمین است که به اعضای جامعه کاردانو تعلق دارند. می‌توان گفت هر قطعه زمین به عنوان یک NFT توسط مالکان دارای املاک دیجیتال خرید و فروش می‌شود. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

متاورس پاویا در حال حاضر در مراحل اولیه روی کار آمدن خود است، با این وجود این متاورس نو ظهور مورد توجه بسیاری از علاقه‌مندان به متاورس قرار گرفته و اکنون مالکان زمین‌های این فضای مجازی بیش از 17000 نفر خواهند بود.

پلتفرم متاورس پاویا مکان‌های مختلفی همانند زمین، دریا، شن، کوهستان و مناطق جنگلی را پوشش می‌دهد. مالکیت اصلی این پلتفرم بر عهده مالکان فضای دیجیتالی، زمین‌ها و NFTهای کاردانو خواهد بود. ناگفته نماند به جز مکان‌های ذکر شده، فضاهای دیگری نیز در این متاورس وجود دارند که در واقع مکان عمومی محسوب می‌شوند.

در این فضاهای عمومی تعیین شده کاربران می‌توانند با سایرین معاشرت کنند و از سرمایه‌گذاری خود لذت ببرند. زمان فعلی و تا هنگامی که پلتفرم متاورس پاویه به اندازه کافی رشد نکند، مالکان زمین نمی‌توانند سایر دارایی‌های حاضر در متاورس‌های دیگر سازگاری پیدا کنند. در آینده‌ای نزدیک همه چیز تغییر می‌کند.

مطالعه بیشتر:‌ NFT چیست؟

معرفی بلاکچین کاردانو    

اکنون که کمی با پاویا (Pavia) آشنا شدید، بهتر است با فضای اصلی و پشت پرده پاویا که همان بلاکچین کاردانو است نیز آشنایی بیشتری پیدا کنید. کاردانو در واقع یکی از پلتفرم‌های بلاکچین منبع باز است و هدف اصلی آن توسعه پایداری و امنیت برنامه‌هایی خواهد بود که بخشی از شبکه غیر متمرکز به حساب می‌آیند.

پلتفرم کاردانو برای سازندگان حاضر در فضای ارزهای دیجیتال شرایطی ایجاد می‌کنند تا مالکان از بازی‌ها، ارزهای دیجیتال جدید و یا حتی از پلتفرم‌های نوین همانند پاویا در یک محیط امن و بدون دردسر استفاده کنند. رمز ارز پلتفرم کاردانو ADA است که اصلی‌ترین ارز دیجیتال این بستر به حساب می‌آید.

ارز دیجیتال ADA پلتفرم کاردانو برای انجام انواع تراکنش‌های مربوط به پلتفرم بلاکچین کاربرد دارد. پلتفرم بلاکچین کاردانو که نسل سوم بلاکچین‌ها محسوب می‌شود، در سال 2017 به حالت عمومی درآمد. یکی از بنیانگذاران کاردانو به نام چارلز هاسکینسون یکی از بنیانگذاران اتریوم نیز بود.

معرفی تیم بنیانگذاران پاویا          

با وجود موفقیت‌های بسیار پروژه پاویا (Pavia)، بنیانگذاران آن هنوز هم ناشناس باقی هستند و در بیشتر موارد هویت واقعی آنها مشخص نمی‌شود زیرا تیم پشت پرده پروژه ارز دیجیتال پاویا تنها آواتارهای خود را نشان می‌دهند و هویت واقعی خود را هرگز به اشتراک نمی‌گذارند.

آشنایی با پاویا (Pavia)

با این حال، به تازگی پل مانوئل (Paul Manuel) مدیر اجرایی پروژه رمز ارز پاویا، ارتباط خود را با این متاورس و همچنین نقش خودش را در تاسیس این پروژه را فاش کرد. در ضمن پل با یک شرکت دیگر که در زمینه تولید سیستم‌های محاسباتی مرتبط به هوش مصنوعی تخصص دارد، همکاری می‌کند.

پل تجربه زیادی در حوزه فناوری اطلاعات دارد و مهارت او در ایجاد استارت آپ‌های مرتبط به به‌روزترین فناوری‌ها باعث شهرت و آوازه‌اش شده است. به جز پل هنوز هیچ شخص دیگری از میان تیم بنیانگذاران پاویا هویت خود را هنوز فاش نکرده‌اند. این طور که مشخص است مدیر عامل پروژه پاویا باید مورگان (Morgan) نام داشته باشد.

مطالعهٔ بیشتر: متاورس چیست؟

نقشه راه متاورس پاویا (Pavia)    

نقشه متاورس رمز ارزی پاویا (Pavia) زمین‌های متنوعی دارد که به صورت رنگی مشخص می‌شوند. راه‌های بسیاری برای کشف مناطق مختلف پلتفرم متاورس پاویا وجود دارد. در نظر داشته باشید:

 • قطعه زمین‌هایی که به عنوان NFT فروخته می‌شوند با رنگ سبز روشن قابل مشاهده هستند.
 • در مقابل سواحل این متاورس با لکه‌های قهوه‌ای روشن نمایش داده می‌شوند.
 • در ضمن دریا نیز با رنگ آبی مشخص است
 • اما دریاهایی که عمق بیشتری دارند با رنگ آبی تیره نمایش داده می‌شوند.
 • در ضمن می‌توان گفت رشته‌کوه‌ها نیز به رنگ سیاه یا خاکستری هستند.
 • جنگل‌ها هم با رنگ سبز تیره مشخص می‌شوند.

برخی از مناطق عمومی حاضر در پلتفرم متاورس پاویا برای بازی عمومی تمام کاربران این بستر در نظر گرفته شده است. در طول متاورس لایو کاربران می‌توانند مهمانی‌های ساحلی برگزار کنند و یا برای ماهیگیری به سواحل بروند. نقشه مختصات حاضر بر روی هر قطعه زمین به هنگام ناوبری نیز لازم می‌شود.

به خاطر داشته باشید پلتفرم متاورس پاویا از یک سیستم پیام‌رسانی خاص و متمایز استفاده می‌کند تا کاربران این شبکه بتوانند به طور مستقیم به صاحبان زمین پیام دهند. با کلیک کردن بر روی قطعه زمین مشخص شده در نقشه، یک گزینه ارتباطی ارائه می‌شود که با استفاده از آن می‌توان با مالک زمین تماس گرفت.

مطالعهٔ بیشتر: خرید زمین در متاورس

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا اتم خود را خرید کنید

چهار ویژگی اصلی متاورس پاویا 

پروژه متاورس پاویه در مقایسه با پروژه سایر رقبا دنیای مجازی بسیار منحصر به فرد و متمایز است. پروژه‌های دیگر با استفاده از فناوری و نوآوری جدید و همچنین با کمک متودولوژی‌های پیچیده برای کاربران خود تجارب جدیدی را به وجود می‌آورند. پاویا نیز همین کار را انجام می‌دهد ولی این پروژه دارای ویژگی‌های کلیدی است باعث برتری آن نسبت به سایر پروژه‌های متاورس می‌شود.

دارایی‌های سازگار پاویا (Pavia)

هر دارایی 3 بعدی درون بازی این متاورس جزء دارایی‌های سازگار پاویا (Pavia) محسوب می‌شود. بازیکنان می‌توانند از انواع برنامه‌های کاربردی برای استقرار بهتر در زمین‌های خود استفاده کنند. البته برای اینکه از سازگاری مسائل مختلف با پاویا مطمئن شوند باید دستور العمل‌های خاصی را در نظر بگیرند.

به طور کلی می‌توان در برخی از بازارهای پشتیبانی شده توسط کاردانو، برخی از توکن‌های پاویا را خریداری کرد یا آنها را فروخت. با وجود تمام این توضیحات در حال حاضر هیچ مکانیسمی وجود ندارد که به بازیکنان اجازه دهد از زمین خود استفاده کنند. طی ماه‌های آینده پاویا ابزارهای سازنده‌ای را منتشر می‌کند تا امکان ساخت و استقرار بر روی دارایی‌های مجازی ایجاد شود.

مطالعه بیشتر: بهترین ارز متاورس

پروژه متاورس پاویا (Pavia)

چت داخلی متاورس

پلتفرم متاورس پاویا از یک سیستم چت داخلی استفاده می‌کند که به مالکان زمین اجازه می‌دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. با کمک این ویژگی از متاورس پاویا، کاربران می‌توانند افراد همفکر خود را پیدا کنند و با آنها بیشتر آشنا شوند. سیستم ارتباطات داخلی باعث شده جامعه پاویا از دیگر جوامع حاضر در دنیای مجازی و فضای ارزهای دیجیتال متمایز باشد.

توکن پاویا

توکن پاویا یکی از توکن‌های ابزاری حاضر در متاورس پاویا است که برای خرید آیتم‌های درون بازی و ارائه امتیازات ویژه کاربرد دارد. در حال حاضر بیشتر تراکنش‌های داخل متاورس از توکن‌های ADA استفاده می‌کنند. با این حال به زودی توکن پاویا نیز اقتصاد اولیه اکوسیستم پاویا را در دست می‌گیرد.

در حال حاضر توکن‌های پاویا در صرافی‌های غیر متمرکز به صورت عمده در دسترس هستند. در دسامبر سال 2021 پاویا 2 میلیارد توکن خود را ضرب کرد و 500 میلیون سکه پاویا را برای صاحبان زمین‌ها فرستاد. این پروژه قصد دارد طی 3 ماه آخر سال 2022 نقدینگی رمز ارزهای پاویا اضافی را برای استفاده حداکثری از توکن‌ها به کار گیرد.

مطالعهٔ بیشتر: گیمفای چیست؟

نقشه راه پاویا

شرکت پاویا قصد دارد به یکی از برترین پروژه‌های متاورس تبدیل شود و براساس نقشه راهی که تاکنون ارائه شده، این پروژه تا اواخر سال 2022 به مراحل ابتدایی خود دست می‌یابد.

سه ماه اول سال: در 3 ماه اول سال نقدینگی دارایی‌ها، NFTهای تولیدشده توسط کاربران و فروش زمین در اولویت قرار داشتند. تا به امروز شرکت پاویا به اهداف خود دست یافته و به نظر می‌رسد در نقشه راه خود حرکت می‌کند.

سه ماه دوم و سوم سال: در 3 ماه دوم و سوم سال استفاده از ارز دیجیتال پاویا، ارائه ابزارهای سازنده، ایجاد بازارهای داخلی به کمک مخاطبان هوشمند، آزمایش پورتال‌های بین بعدی پاویا و توسعه ابزارهای مورد نیاز در اولویت هستند تا به استقرار بر روی زمین‌ها کمک کنند.

سه ماه چهارم سال: سه ماه آخر سال 2022 بر تکمیل تحولات اولیه متاورس و همگام شدن با برنامه اصلی خود او تمرکز دارد. تمرکز بر بلوغ اکوسیستم، اصلاح تعاملات درون بازی و نقشه راه موضوعاتی هستند که برای مرحله نهایی توسعه متاورس به طرز گسترده‌ای به آنها اشاره می‌شود.

آشنایی با نحوه خرید و فروش زمین پاویا

خبر خوب اینکه تمامی 100000 قطعه زمین اختصاصی حاضر در بستر پاویا (Pavia) که در نقشه واضح این پلتفرم قابل مشاهده است، به طور رسمی به مالکان فروخته می‌شود. البته در حال حاضر هیچ برنامه جدیدی در مورد عملکرد این پلتفرم وجود ندارد.

خریداران علاقه‌مند به این متاورس برای خرید زمین پاویا در بازار ثانویه جستجو می‌کنند. برای خرید زمین از پلتفرم متاورس پاویا بهتر است از بازارهای اصلی NFT کاردانو استفاده کنید. پیش از اینکه سرمایه‌گذاری بر روی زمین‌های حاضر در دنیای مجازی را شروع کنید، بهتر است از قیمت هر قطعه زمین پاویا باخبر شوید.

سکه بومی پاویا (Pavia)

اصل قیمت این قطعات زمین براساس ADA محاسبه می‌شوند و هر چه موقعیت مکانی زمین منتخب بهتر باشد قیمت آن گران‌تر خواهد بود. به منظور خرید قطعه‌ای زمین در پاویا باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • با بازار اصلی بلاکچین با پشتیبانی کاردانو مراجعه کنید.
 • یک حساب کاربری در این بازار بسازید.
 • از یک کیف پول معتبر ارزهای دیجیتال برای جمع‌آوری و ذخیره ADA استفاده کنید.
 • قطعات زمین مورد نظر خود را در نوار جستجوی سرچ کنید.
 • به بخشی که قصد خرید آن را دارید مراجعه کنید.
 • قبل از نهایی کردن خرید خود مختصات داده شده بر روی نقشه را جستجو کنید تا موقعیت قطعه زمین مورد نظر خود را بیابید.
 • شناسه اصلی زمین را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شما یک قطعه زمین واقعی خریده‌اید.
 • قبل از پرداخت مبلغ زمین مطمئن شوید که شناسه ارائه شده با شناسه زمین مطابقت دارد.
 • قطعات زمینی که به مکان‌های دیدنی همانند سواحل نزدیک هستند، بر روی نقشه قابل مشاهده خواهند بود و همچنین ارزش بیشتری دارند. در نتیجه پتانسیل درآمد آنها نسبت به سایر قطعات بیشتر خواهد بود.
کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا بیت کوین خود را خرید کنید

اشنایی با ارز دیجیتال پاویا

توکن رمز ارز پاویا در دسامبر سال 2021 راه‌اندازی شد. در حال حاضر 2 میلیارد پاویا وجود دارد. البته این توکن‌ها توسط کوین گکو یا سایر تجمیع‌کنندگان قیمت ردیابی نمی‌شوند. در حال حاضر ارز دیجیتال پاویا تنها در 2 صرافی موجود است که هر دو آنها جزء صرافی‌های غیر متمرکز کاردانو محسوب می‌شوند.

قیمت این ارز دیجیتال دچار نوسانات بسیاری است برای مثال در تاریخ 21 آگوست سال 2022 قیمت آن معادل 0.01783141 دلار بود در حالی که 20 روز بعد این قیمت به 0.01826 رسید.

برای اطلاع از قیمت تتر، قیمت لحظه‌ای شیبا اینو، قیمت دوج کوین و سایر رمز ارزها می‌توانید همین حالا از کیوسک کمک بگیرید. این مجموعه می‌تواند در مورد نحوه خرید انواع ارز دیجیتال شما را راهنمایی کند.

سه کاربرد مهم ارز پاویا (PAVIA)

گذشته از همه مسائلی که ذکر شد، پلتفرم متاورس پاویا همچنان در حال ساخت است. بنابراین بازدید و ساخت و ساز در زمین‌های این پروژه هنوز امکان‌پذیر نخواهد بود. با این وجود این تیم با ایده‌ها و برنامه‌های فراوان برای آینده خود همجنان تلاش می‌کند. در نتیجه فاز نسخه اول این پروژه کاربردهای زیرا را خواهد داشت:

 • ایجاد ابزارهای سازنده
 • ایجاد ابزارهای تجارت اقتصادی که بر روی گزینه‌های روی زنجیره بلاکچین و خارج از زنجیره بلاکچین کارایی دارد
 • ایجاد تجربیات اجتماعی و مرتبط

ورودی کاربران در این موضوع اهمیت دارد زیرا پاویا بر روی جامعه خود تاکید دارد. این جامعه در حال حاضر ایده‌های زیادی ارائه کرده است و پاویا تمام آنها را با آغوش باز پذیرفته و جامعه را تشویق می‌کند تا نظرات بیشتری ارائه دهند. پلتفرم دیسکورد پاویا مکانی برای پیوستن هر شخص صاحب ایده با سایر اعضای جامعه خواهد بود.

سازندگان پاویا می‌توانند دارایی‌های سازگار بیشتری ایجاد کنند و همچنین به NFTها اهمیت بیشتری دهند. آنها می‌توانند انواع مختلفی از اشیا متنوع را به وجود آورند. در ابتدا این سازندگان پاویا بودند به مالکان زمین نیز کمک کردند تا ایده‌های خود را طراحی و ایجاد کنند. در ادامه آنها توانستند مستقر شوند به درآمد برسند.

مطالعهٔ بیشتر: بلاک توپیا

آشنایی با بلاکچین پاویا (Pavia)

سخن آخر

متاورس پاویا قبل از اینکه به یک پروژه خوب و تحقق یافته تبدیل شود راه درازی در پیش دارد اما در حال حاضر می‌توان برخی از علائم اولیه مثبت و دلگرم‌کننده را از پتانسیل واقعی این پروژه مشاهده کرد که باعث تقویت سیستم آن می‌شود. این متاورس قصد دارد با تاکید بر قابلیت همکاری، افراد را به فراتر از مرزها وصل کند.

کیوسک سایت معتبر خرید و فروش دوج کوین و دیگر ارزهای دیجیتال است. با استفاده از خدمات این مجموعه می‌توانید برای خرید آسان رمز ارزها اقدام کنید.

در ضمن پاویا قصد دارد تعامل در جوامع را گسترش دهد. همین ویژگی و هدف پاویا (Pavia) باعث می‌شود این متاورس نسبت به سایر متاورس‌ها متمایز باشد. البته نوع ساختار تمام متاورس‌ها یکسان نیست. به طور کلی اگر به دنبال فضایی با زمین‌های مجازی هستید تا بتوانید پروژه‌های شخصی خود را با کمک یک جامعه پر رونق توسعه دهید، پاویا مکانی عالی برای شروع است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.