با ده مورد از بهترین ارزها و بازی های متاورس آشنا شوید

آشنایی بهترین ارزها و بازی های متاورس

0

جهانی را تصور کنید که از واقعیت‌های فیزیکی روزمره زندگی شما رها شده است. در این دنیای مجازی، می‌توانید کار، بازی و یا استراحت کنید و با مردم در هر کجای کره زمین ارتباط بگیرید. می‌توانید در گردهمایی‌‌ها شرکت کرده، هنرهای باورنکردنی خلق کنید و یا حتی درآمد داشته باشید. شما می‌توانید هر کاری که تخیلتان تصور می‌کند انجام دهید. این یک رویای دور از دسترس نیست: این متاورس است و ارز دیجیتال کلید دسترسی به آن است. اما بهترین ارزها و بازی های متاورس کدامند؟

فناوری بلاک چین متاورس هنوز در حال توسعه است، اما مفهوم این دنیای دیجیتال به خوبی توسعه یافته و ریشه در گذشته دارد. رویاپردازان و نویسندگان داستان‌های علمی تخیلی روی مفهوم متاورس کار می‌کنند و رویای راهی برای حرکت فراتر از محدودیت‌های فیزیکی جهان ما برای کشف افق‌های بی‌حد و حصر و ایجاد امکانات جدید را در سر می‌پرورانند. چه بخواهید به ارتفاعات جدیدی از موفقیت دیجیتال دست یابید، چه دنیای دیگری را کشف کنید یا با دوستان و اعضای خانواده به روش‌های جدید تعامل کنید، متاورس همه چیز را ممکن می‌کند. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

 


متاورس چیست؟


متاورس ترکیبی از چندین عنصر فناوری، از جمله واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و ویدئو است که در آن کاربران در یک جهان دیجیتال زندگی می‌کنند. کاربران آن می‌توانند در محیط متاورس با دوستان خود ارتباط برقرار کنند، از کنسرت‌ها و کنفرانس‌ها گرفته تا سفرهای مجازی به سراسر جهان، کار و یا بازی.

مطالعهٔ بیشتر: برنامه غیرمتمرکز


بهترین ارزها و بازی های متاورس کدامند؟


زندگی، کار و بازی در یک واقعیت جایگزین نیاز به بودجه دارد و این به معنای ارز دیجیتال است. همانطور که چندین متاورس برای استفاده وجود دارد، چندین ارز دیجیتال هم باید وجود داشته باشد. درک گزینه‌ها، تفاوت‌ها و مزایا و معایب هر یک می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم سرمایه‌گذاری را برای نیازهای خود بگیرید.

بهترین ارزها و بازی های متاورس

دیسنترالند (MANA)

دیسنترالند (Decentraland)، به‌عنوان یکی از بهترین ارزها و بازی های متاورس، یک پلتفرم واقعیت مجازی است که به شما امکان می‌دهد اموال مجازی خود را (به نام Land) بخرید، بفروشید و مدیریت کنید. شما می‌توانید دنیای خود را هر طور که می‌خواهید بسازید و توسعه دهید و این نسخه از متاورس را به راحتی با گوشی، رایانه یا عینک واقعیت مجازی (VR) خود کاوش کنید.

برای شروع، به ارز دیجیتال MANA نیاز دارید. MANA رمز ارز بومی شبکه دیسنترالند است که به شما قدرت دسترسی به برنامه‌های تعاملی، پرداخت برای کالاها و خدمات یا سرمایه‌گذاری در دارایی‌ها را می‌دهد.

مانا ارز دیجیتال متاورس، به خوبی تثبیت‌ شده و به طور گسترده در دسترس قرار دارد. حتی برای مبتدی‌ترین کاربران نیز بسیار جذاب است. متاورس مرتبط با دیسنترالند همچنین میزبان فرصت‌های تعاملی هیجان‌انگیزی برای کاربران است، مانند کنسرت‌ها و جشنواره‌ها و سرگرمی‌های پرجنب‌وجوش که با مکان‌های موجود در دنیای واقعی رقابت می‌کنند.

دیسنترالند در حال رشد است و یک تیم توسعه فعال دارد که گزینه‌ها و فرصت‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین MANA شاهد افزایش بیش از 400 درصدی بود و به محض اعلام تغییر نام فیسبوک به متا، که باعث علاقه جدید به توکن‌های دارایی مجازی شد، به رکورد 4.16 دلار رسید.

با این حال، همانطور که MANA و دیسنترالند محبوب هستند، چند اشکال هم دارند. MANA بر روی بلاک‌چین متاورس اتریوم اجرا می‌شود که امنیت بالایی دارد، اما اغلب هزینه‌های گس بالایی دارد.

این تجربه همچنین می‌تواند سوت‌وکور باشد، به‌طوری که کاربران به‌ندرت با کاربر دیگری روبرو می‌شوند. محسط بازی معمولا خسته‌کننده و محتوا محدود است. با این حال، پلتفرم به طور مداوم برای افزودن ویژگی‌ها و گزینه‌های جدید، ارتقا می‌یابد. توکن‌های دیسنترالند کاربردهای متعددی دارند. شما می‌توانید هر دو توکن LAND و NFT را به حراج بگذارید. انجمن هم توسط هیئت مشاوره امنیتی اداره می‌شود.

مطالعه بیشتر:‌ NFT چیست؟

سندباکس (Sandbox)

سندباکس یک دنیای مجازی است که در آن می‌توانید زمین و دیگر دارایی‌های مجازی را با استفاده از سکه‌های متاورس به نام SAND خریداری کنید و یا بفروشید. شما می‌توانید هر چیزی را که تصور می‌کنید ایجاد کرده و تغییر دهید. همچنین می‌توانید از تجربه مجازی خود با استفاده از قدرت ارز دیجیتال SAND کسب درآمد کنید.

سندباکس توسط سافت‌بانک (SoftBank)، یکی از تاثیرگذارترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در فناوری امروز، پشتیبانی می‌شود. شما می‌توانید دارایی‌ها و زمین‌های مجازی خود را بخرید، بفروشید. سندباکس یک بازی در فضای متاورس است که می‌توانید از آن کسب درآمد کنید. این بازی به شما قدرت انتخاب برای نحوه استفاده از آن را می‌دهد. شما می‌توانید بازی خود را بسازید، بازی‌های دیگری انجام دهید، صاحب زمین مجازی شوید و ملکی را جمع‌آوری، ایجاد یا کنترل کنید.

متاورس Sandbox بر روی بلاک‌چین اتریوم اجرا می‌شود و گرچه ایمنی و امنیت باکیفیت را ارائه می‌دهد، اما ممکن است گاهی هزینه‌های گس (هزینه‌های نگهداری شبکه و کارمزدها) بالایی را متحمل شوید. با این حال، ویرایشگر آن شما را قادر می‌سازد تا انیمیشن‌ها و مدل‌های بی‌نظیری ایجاد کنید و در عین حال ابزارهای قدرتمندی را برای ساختن دنیایی که می‌خواهید به صورت مجازی در آن زندگی کنید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

مطالعهٔ بیشتر: متاورس پاویا چیست؟

اطلس استار (Star Atlas)

اطلس استار، یکی دیگر از بهترین ارزها و بازی های متاورس، به شما این قدرت را می‌دهد که تجربه خود را فراتر از دنیای زمینی ببرید. در اینجا می‌توانید ستارگان و کل جهان احتمالات را کشف کنید. می‌توانید سفینه فضایی سفارشی خود را بگیرید و در قلب یک متاورس منحصربه‌فرد کاوش کنید. به یک گروه بپیوندید یا یک گروه بسازید، همچنین دنیایی را ایجاد کنید که متعلق به شماست.

ATLAS توکن این متاورس است که به دنیای منحصربه‌فرد انرژی می‌دهد. اطلس بر روی بلاک چین متاورس سولانا اجرا می‌شود و کلید مناظر و امکانات جدید هیجان‌انگیز است. بلاک‌چین متاورس سولانا، مانند اتریوم سریع، ایمن و مطمئن است، اما مقیاس‌پذیرتری بیشتر و هزینه‌های کمتری دارد.

می‌توانید از سکه‌های متاورس ATLAS برای خرید هر یک از دارایی‌های دیجیتالی که برای کاوش در جهان اطلس استار نیاز دارید، از جمله زمین، کشتی، اعضای خدمه و تجهیزات استفاده کنید. همچنین ATLAS برای خرید POLIS، یک ارز درون بازی که برای مدیریت جنبه‌های خاصی از تجربه بازی‌تان ضروریست، مورد استفاده است. به طور خاص، برای اداره دنیای جدید و مدیریت جامعه خود به POLIS نیاز دارید.

برای خرید و فروش تتر، خرید دوج کوین، خرید شیبا اینو و دیگر رمز ارزها، با کمترین میزان کارمزد می‌توانید از خدمات کیوسک استفاده کنید.

در حالی که متاورس اطلس استار یک مفهوم منحصربه‌فرد با یک توکن متاورس مناسب است، این دو توکن، ATLAS و POLIS، می‌توانند برای برخی گیج‌کننده یا خسته‌کننده باشند. با این حال، جوانب مثبت بسیار بیشتر از معایب آن است. اطلس استار دنیایی پرجنب‌وجوش و هیجان‌انگیز با NFTها است که جذابیت‌های مجازی زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا اتم خود را خرید کنید

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

اکسی اینفینیتی روزانه بیش از 250 هزار بازیکن دارد. کاربران توکن‌هایی به نام AXS دارند که به آنها سهمی در مالکیت و عملکرد بازی می‌دهد. بازیکنان می‌توانند قلمرو پادشاهی بسازند، به دنبال منابع کمیاب بگردند و گنج‌ها را شکار کنند. فعال‌ترین بازیکنان از طریق بلاک‌چین متاورس پاداش دریافت می‌کنند.

بازیکنان برای به دست آوردن هیولاهایی به نام اکسی رقابت می‌کنند که توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) هستند و می‌توانند خارج از بازی خرید و فروش شوند. بسته به کمیاب بودن، ارزش اکسی‌ها از حدود 150 دلار تا بیش از 100،000 دلار متغیر است. با این حال، گران‌ترین اکسی در حدود 300 اتر فروخته شد و Axie Infinity بالاترین میزان معامله یک میلیارد دلاری را در ماه آگوست به ثبت رساند. این بازی در سیستم عامل‌های iOS، اندروید، ویندوز و مک در دسترس است.

AXS، مانند بسیاری از سکه‌های متاورس دیگر، مبتنی بر بلاک‌چین متاورس اتریوم است، به این معنی که هزینه‌های گس می‌تواند بالا باشد. با این حال، می‌توانید از ایمنی و امنیت پلتفرم مطمئن باشید. AXS را می‌توان با سایر ارزهای دیجیتال مانند اتر یا ارز فیات هم معامله کرد.

بازیکنان می‌توانند با انجام ماموریت‌ها و سایر فعالیت‌ها در این پلتفرم AXS به دست آورند، اما فقط در یک روز خاص می‌توان این تعداد AXS را کسب کرد. علاوه بر این، بعضی از این فعالیت‌ها نیاز به سرمایه‌گذاری زمانی گسترده دارند و مشارکت کامل برای کسانی که شغل یا مسئولیت‌های دیگری دارند دشوار می‌شود.

در نهایت، در حالی که می‌توانید با بازی کردن AXS کسب کنید، خود بازی رایگان نیست. هزینه‌های راه‌اندازی می‌تواند برای بسیاری از بازیکنان که باید حداقل سه اکسی داشته باشند، بسیار گران تمام شود.

مطالعهٔ بیشتر: متاورس چیست؟

بهترین ارزها و بازی های متاورس

دنیای بیگانه (Alien Worlds)

دنیای بیگانه یک متاورس دیفای (Defi) و یک بازی مبتنی بر بلاک‌چین است که بازیکنان در این جامعه برای کسب منابع کمیاب به رقابت خواهند پرداخت.

دنیای بیگانه یه‌عنوان یکی دیگر از بهترین ارزها و بازی های متاورس، به عناصر غیرمتمرکز در بازی می‌بالد و بازیکنان با قرار دادن رمز ارز تریلیوم  (TLM) و به دست آوردن حق رای در شبکه، همه چیز را به سطح دیگری می‌برند.

هر بازیکنی که مایل به شرکت است باید یک کیف پول وکس کلود (WAX Cloud) داشته باشد. آنها پس از ورود به دنیای بیگانه، می‌توانند استخراج را آغاز کنند و توکن‌های TLM پاداش بگیرند. این توکن‌ها به بازیکنان اجازه می‌دهند که در اداره یک یا چند سیاره دنیای بیگانه نقش داشته باشند و حتی کاندیدای حکومت بر یک سیاره شوند.

بازیکنان همچنین می‌توانند NFT به دست بیاورند، که برای تکمیل ماموریت‌های درون بازی، نبرد با بازیکنان دیگر یا استخراج TLM مورد استفاده است. TLM نه تنها برای اداره متاورس دنیای بیگانه استفاده می‌شود، بلکه می‌تواند برای استخراج NFT، خرید یا ارتقای آیتم‌های خاص، یا شرکت در ماموریت‌ها و فعالیت‌های درون بازی نیز مورد استفاده قرار گیرد. فعال‌ترین کاربران با گرفتن توکن TLM تشویق می‌شوند.

این بازی به سرعت در حال رشد است و بازیکنان با هزینه‌های اولیه پایین و توانایی کسب ارز دیجیتال از طریق بازی کردن، جذب می‌شوند. با این حال، رابط کاربری آن ممکن است برای بعضی از کاربران بسیار ساده باشد.

مطالعهٔ بیشتر: خرید زمین در متاورس

انجین (Enjin)

پلتفرم انجین به کاربران امکان می‌دهد کالاهای مجازی را بسازند، ذخیره کنند و بفروشند. برای شروع، توسعه‌دهندگان باید با قفل کردن توکن‌های ENJ، توکن متاورس، در یک قرارداد هوشمند، ارزشی را به کالاهای مجازی خود اختصاص دهند. سپس بازیکنان می‌توانند طبق شرایط قرارداد، کالاهای مجازی را معامله کرده، بفروشند یا استفاده کنند. هنگامی که کالا فروخته می‌شود، فروشنده ENJ را دریافت می‌کند.

مانند سایر سکه‌های متاورس، عرضه ENJ محدود است. فقط یک میلیارد ایجاد و صادر می‌شود. کاربران می‌توانند ENJ را در کیف پول پلتفرم ذخیره کنند، که همه ویژگی‌ها را به هم متصل می‌کند. با این کیف پول، کاربران می‌توانند به بازی‌ها متصل شوند، به اقلام دسترسی داشته باشند و از آنها استفاده کنند، اقلام و سکه‌های متاورس را با دیگر کاربران مبادله کنند و کالاهای دیجیتال را برای دریافت ENJ بفروشند.

انجین همچنین یک تجربه منحصر به فرد در بازار ارائه می‌دهد که می‌تواند به کاربران و کسب‌وکارها کمک کند تا بازارهای خود را با استفاده از NFT و کدهای QR گسترش دهند و از طریق وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و بازی‌ها با سایر کاربران ارتباط برقرار کنند. این شبکه توسط اتریوم پشتیبانی می‌شود و یک تجربه غیرمتمرکز را ارائه می‌دهد. با این حال، کیف پول منبع باز نیست، بنابراین بررسی آن دشوار است. علاوه بر این، ENJ توسط هیچ کالا، سود یا دارایی پشتیبانی نمی‌شود.

مطالعهٔ بیشتر: گیمفای چیست؟

ایلوویم (Illuvium)

محیط بازی ایلوویم که به‌عنوان یکی از بهترین ارزها و بازی های متاورس، توصیف می‌شود، مناظر وسیع و زیبایی دارد که بازیکنان می‌توانند در آن کاوش، و ماموریت‌ها را کامل کنند، موجوداتی به نام ایلوویال (Illuvial) را کشف کرده و به بررسی رمز و راز نهفته در دنیای ایلوویوم بپردازند.

هر ایلوویال قابلیت‌ها، کلاس‌ها، نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارد و بیش از 100 مورد برای جمع آوری موجود است. هنگامی که یک ایلوویال را پیدا کردید، می‌توانید آن را نگه دارید، ارتقا دهید یا در کیف پول خود ذخیره کنید. ایلوویال‌ها، پوسته‌ها و سایر کلکسیون‌ها همگی NFT‌هایی هستند که می‌توانند در بازی در صرافی غیرمتمرکز ایلوویم (IlluvDEX) یا حتی در پلتفرم‌های شخص ثالث معامله شوند.

ایلوویوم روی شبکه اتریوم اجرا می‌شود و از یک توکن بومی ERC-20 به نام ILV استفاده می‌کند. با این حال، بازیکنان برای بازی به ILV نیاز ندارند. بسیاری از قسمت‌های بازی رایگان است، اما ساختار بازی حول محور ILV می‌چرخد. دارندگان توکن می‌توانند از ILV برای استخراج نقدینگی و حکمرانی استفاده کنند. از این بازی می‌توان برای کسب درآمد استفاده کرد که در آن بازیکنان هنگام تکمیل مراحل مشخصی مانند ماموریت‌ها، توکن‌های ILV پاداش بگیرند.

قیمت ILV می‌تواند بر اساس حدس و گمان و پذیرش بلاک‌چین متفاوت باشد. تنها 10 میلیون ILV منتشر خواهد شد که سه میلیون آن به‌عنوان جوایز توزیع می‌شود. با کاهش عرضه در گردش، ارزش ILV ممکن است افزایش یابد. در حالی که ILV دسترسی به بازی و ویژگی‌های متعدد آن را فراهم می‌کند، این پلتفرم دارای معایبی است، مانند هزینه گس، که می‌تواند در شبکه اتریوم بالا باشد. اگرچه ایلوویم هنوز منتشر نشده، اما این بازی متاورس پیش‌تر با استقبال و انتظار بی‌نظیری از سوی جمعیت مواجه شده است. انتظار می‌رود ایلوویوم در سال 2022 منتشر شود.

بهترین ارزها و بازی های متاورس

بازی‌های گالا (GALA)

گالا یک اکوسیستم بازی است که به بازیکنان کنترل بیشتری بر تجربه بازی خود می‌دهد. بازیکنان می‌توانند NFTهایی داشته باشند که عملکردهای مختلف بازی را تسهیل می‌کند، یا می‌توانند اقلام را به کاربران دیگر بفروشند، مبادله کنند یا هدیه دهند. گالا انواع NFTها مانند CraneBot دارد که می‌تواند در بازی خاصی که به آن تعلق دارد یا در بازی‌های دیگر در همان اکوسیستم استفاده شود.

همانند سایر بازی‌های متاورس، گالا گیمز توکن اصلی خود را دارد که GALA نامیده می‌شود. GALA به صورت رمزنگاری ایمن است و به‌عنوان رسانه اصلی مبادله بین بازیکنان استفاده می‌شود. گره‌ها (کامپیوترهای اجراکننده شبکه) و بازیکنان GALA پاداش می‌گیرند، گره‌ها با گرفتن توکن تشویق می‌شوند و بازیکنان برتر برای بازی کردن، توکن به دست می‌آورند.

بازیکنان همچنین می‌توانند از GALA برای مدیریت شبکه گالا گیمز استفاده کنند. علاوه بر این به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا از کنترل بی‌سابقه بر محتوا و توسعه بازی‌های جدید، لذت ببرند.

اگرچه Gala Games هنوز در مراحل ابتدایی خود است، تیم سازنده اهداف و نقشه راه را به وضوح تعریف کرده تا به آنها در رسیدن به این اهداف کمک کند. توکن GALA پتانسیل زیادی برای رشد دارد و پلتفرم بازی اکنون در حال توسعه چندین بازی دیگر است که به زودی عرضه خواهد شد. بازیکنان و گره‌ها با توکن‌های GALA و پاداش‌های NFT تشویق می‌شوند.

یکی از بزرگترین ویژگی‌های گالا گیمز این است که بازی‌ها رایگان هستند. بازیکنان می‌توانند یک حساب کاربری ایجاد کرده و بدون هزینه یا اشتراک بازی کنند. با این حال، از آنجایی که گالا در شبکه اتریوم قرار دارد، کاربران ممکن است هنگام انتقال سکه یا تکمیل تراکنش‌ها، با هزینه‌های بالای گس مواجه شوند.

مطالعهٔ بیشتر: بلاک توپیا

بلاک توپیا (Bloktopia)

پروژه بلاک توپیا از بهترین ارزها و بازی های متاورس است که برخلاف جدید بودنش، در صرافی‌های ارز دیجیتال محبوب مانند KuCoin و OKEx فهرست شده است.

بلاک توپیا از سرمایه‌گذاران برتر در صنعت بازی کمک مالی گرفته و یک تجربه شگفت‌انگیز در واقعایت مجازی ارائه می‌دهد، چون بازی‌ها از مدل سه بعدی پیشرفته در زمان واقعی استفاده می‌کنند. بلاک توپیا این یکی از معدود پروژه‌های متاورس است که توسط شبکه پالیگان پشتیبانی می‌شود. نماد توکن این پروژه BLOK است.

این بازی در اصل یک بازی واقعیت مجازی متاورس است، که در آن شما باید در محیط یک آسمان خراش بازی کنید. این آسمان خراش 21 طبقه مختلف دارد که نشان‌دهنده حداکثر عرضه 21 میلیون بیت کوین است. هدف آن ارائه یک مرکز در متاورس برای معاشرت، کار، رویدادها و بسیاری از فعالیت‌های دیگر است. Bloktopia از بلاک‌چین پالیگان برای ارائه چهار قابلیت اصلی یعنی یادگیری، کسب درآمد، بازی و خلاقیت استفاده می‌کند.

چهار قابلیت متمایز فعال‌شده توسط بلاک‌چین در بلاک توپیا، موقعیت آن را در میان پروژه‌های بلاک‌چین متاورس برتر در زمان حاضر تأیید می‌کند. این موضوع می‌تواند به‌عنوان دروازه‌ای حیاتی برای اهمیت بلاک‌چین در متاورس عمل کند.

بلاک توپیا همچنین از مدل بازی برای کسب درآمد از طریق توکن بومی، BLOK بهره می‌برد. علاوه بر این، فرصت‌های تبلیغاتی با Adblok را در کنار تسهیل املاک و مستغلات از طریق Reblok فراهم می‌کند. کاربران همچنین می‌توانند طیف گسترده‌ای از بازی‌های ساخت کاربر را در کنار محتوا بازی کرده و محیط‌های بازی خود را ایجاد کنند.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا بیت کوین خود را خرید کنید

NetVRk

توکن‌های NetVRk مانند سایر توکن‌های متاورس استفاده می‌شوند و دسترسی به دارایی‌های مجازی مانند اموال، خانه‌ها، وسایل نقلیه و موارد دیگر را ممکن می‌کند. حتی می‌توانید از توکن‌ها برای خرید فضای تبلیغاتی استفاده کنید که درآمد غیرفعال به دست می‌آورد و توکن‌های بیشتری برای ایجاد ثروت و توسعه دنیای خود، در اختیار شما می‌گذارد. این توکن همچنین به شما امکان می‌دهد تا سهمی در NetVRk خریداری کنید و بر اساس تعداد توکن‌های متاورس که در شبکه شریک شده‌اید، سود ثابتی به شما می‌دهد.

متاورس NetVRk به همه کاربران اجازه می‌دهد تا دنیای مجازی رویاهای خود را با حجم نامحدودی از محتوای منحصربه‌فرد بسازند. این پلتفرم تجربیات و تعاملات بی‌پایانی با سایر کاربران ارائه می‌دهد و برای مشارکت جوایزی را هم اعطا می‌کند.

در حالی که احتمالات هیجان‌انگیز است، چند اشکال وجود دارد. NetVRk روی شبکه اتریوم اجرا می‌شود و هزینه‌های گس و سایر هزینه‌ها می‌تواند زیاد باشد. NetVRk همچنین جدیدتر از بعضی از پلتفرم‌های دیگر است، به این معنی که ممکن است هنوز برخی از اشکالات در سیستم وجود داشته باشد.

بهترین ارزها و بازی های متاورس


سخن آخر


متاورس بزرگترین ترند در دنیای فناوری در حال حاضر است. تغییر نام تجاری فیسبوک و رشد شدید ارزش توکن‌های متاورس، شواهدی حیاتی برای امکان‌سنجی متاورس به نمایش می‌گذارد. علاوه بر آن، پروژه‌های بلاک‌چین متاورس انگیزه مناسبی را برای ترکیب بلاک‌چین و متاورس با هم ارائه می‌دهند.

شما می‌توانید همین حالا با مراجعه به صرافی کیوسک قیمت تتر، قیمت شیبا اینو، قیمت دوج کوین و دیگر رمز ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید.

با این حال، ما هنوز در مراحل اولیه توسعه متاورس هستیم. همچنین تعداد پروژه‌های متاورس نیز به طور قابل توجهی در حال افزایش است. بلاک‌چین می‌تواند ویژگی‌های ضروری مورد نیاز در متاورس را فراهم کند، مانند قابلیت همکاری، امنیت، مالکیت و عدم تمرکز. آیا رابطه بلاک چین متاورس در آینده شکوفا خواهد شد؟ برای یافتن پاسخ‌های خود، می‌توانید اطلاعات بیشتری را درباره متاورس، با خواندن مقاله «متاورس چیست» به دست آورید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.