شبکه ولاس(Velas) وتوکن VLXچیست؟

0

به طور حتم همه ما حداقل یک فیلم یا سریال را تماشا کرده‌ایم که برپایه هوش مصنوعی، نحوه عملکرد و کارایی‌های آن بوده باشد. جدیدترین و پرطرفدارترین سریالی که کاربردهای مختلف هوش مصنوعی را به رخ می‌کشد سریال آیینه سیاه است که کاربردهای متنوع هوش مصنوعی را در آینده به نمایش می‌گذارد. از آنجایی که هوش مصنوعی باعث تسهیل بسیاری از امور زندگی و تجارت می‌شود، در فضای ارزهای دیجیتالی نیز نفوذ کرده و بسیاری از مشکلات مربوط به سرعت و مقیاس‌پذیری بلاکچین‌ها را از بین برده است. شبکه ولاس (Velas)یکی از شبکه‌های رمز ارزی بر پایه هوش مصنوعی به شمار می‌آید که در این مقاله بیشتر با خصوصیات آن آشنا می‌شوید. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

بررسی مفهوم شبکه ولاس (Velas)

شبکه ولاس (Velas) چیست؟ ولاس سریع‌ترین شبکه بلاکچین در جهان است که تا 75000 تراکنش را در هر ثانیه انجام می‌دهد. در ضمن پردازش این شبکه آنی است، بالاترین امنیت را دارد و به طور تقریبی رایگان خواهد بود. اکوسیستم ولاس از محصولات غیر متمرکز و منبع باز برای سهولت تجربه کاربری ساخته شده است.

بلاکچین ولاس یک بلاکچین غیر متمرکز متکی به هوش مصنوعی است. این شبکه میزبان متنوعی از برنامه‌های غیر متمرکز همانند VelasPad و BitOrbitبه شمار می‌آید. همچنین توکن VLX بخش ضروری از الگوریتم اجماع اثبات سهام هوش مصنوعی ولاس محسوب می‌شود.

این توگن به عنوان یک واحد خاص در سراسر شبکه و در کیف پول ولاس کاربرد دارد. علاوه بر این بلاکچین ولاس از شبکه بلاکچین سولانا اساس و پایه دریافت می‌کند و با از طریق EVM کارهای خود را پیش می‌برد.

این مسائل به ولاس کمک می‌کند تا برنامه‌های کاربردی زنجیره‌ای ایجاد کند و از تایید تراکنش‌های فوق سریع و کارمزدهای پایین بهره‌مند شود. در ادامه باید گفت این اکوسیستم قصد دارد پذیرش انبوه فناوری‌های بلاکچین و وب 3 را ترویج کند.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

آشنایی با توکن VLX

توکن بومی VLX در واقع توکن کاربردی شبکه ولاس (Velas) است که برای اجرای تراکنش در سراسر اکوسیستم این شبکه ضروری خواهد بود و واحد اصلی برای محاسبه پرداخت‌های انجام شده و هزینه‌های قابل انجام به شمار می‌آید.

همچنین توکن VLX از مکانیسم توافق AIDPoS پشتیبانی می‌کند.دارندگان این توکن به منظور ایجاد بلاک‌ جوایزی دریافت می‌کنند. علاوه بر تمام این توضیحات، توکن ولاس به عنوان وسیله رایج مبادله در بسیاری از برنامه‌های غیر متمرکز مهمان این پلتفرم کاربرد دارد.

کاربران با داشتن این توکن در کیف پول ولاس می‌توانند به هنگام پرداخت کارمزد تراکنش‌ها تخفیف خوبی دریافت کنند. گذشته از کاربردهای مختلف توکن ولاس کاربران می‌توانند این توکن را استیک کنند. با استیک کردن کاربران می‌توانند این توکن را به عنوان سپرده و سرمایه اصلی خود در نظر بگیرند.

توجه داشته باشید با استیک کردن شما می‌توانید مقداری از کارمزدهای تراکنش‌ها را به جای سود و بازدهی خود دریافت کنید. سود و بازدهی شما به تعداد توکن‌هایی بستگی دارد که در شبکه خود استیک کرده‌اید.

مطالعه بیشتر: شیباریوم چیست؟

نگاهی به تاریخچه بنیان‌گذاران شبکه ولاس (Velas) و توکن VLX

شبکه ولاس (Velas) یک استارت آپ اکوسیستم مستقر در سوئیس است. شرکت موسس این استارت آپ در سال 2019 توسط الکس الکساندروف (Alex Alexansrov)، کارآفرین و سرمایه‌گذار برجسته بلاکچین و رمز ارز تاسیس شد.

نماد اختصاری شبکه ولاس (Velas)

 الکساندروف بنیان‌گذارCoinPayments، اولین درگاه پرداخت ارزهای دیجیتال در سطح جهان است. همین فرد به عنوان مشاور و سرمایه‌گذار Mind Al یک استارت آپ مشهور هوش مصنوعی کره‌ای فعالیت دارد.

از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به مشاوره با Europol، FBI و چندین دولت ملی در زمینه فناوری، امنیت سایبری، بلاکچین و اجرای هوش مصنوعی اشاره کرد. الکساندروف همچنان مدیر عامل این شبکه رمز ارز به حساب می‌آید.

براساس گزارشات به دست آمده الکساندروف یکی از اصلی‌ترین اعضای هیئت مدیره مهم انجمن و کمیسیون شبکه بلاکچین کانادا است. البته سایر کارشناسان نیز در کنار این مدیرعامل فعالیت داشتند و برنامه‌نویسی، سرمایه‌گذاری و بازاریابی این مجموعه را انجام می‌دهند.

مطالعه بیشتر: کاردانو چیست ؟

شبکه ولاس چه هدفی دارد؟

شبکه ولاس (Velas)نیز همانند بسیاری از شبکه‌های بلاکچین برای رفع بسیاری از مشکلات و مسائل حاضر در شبکه‌های بلاکچینی مثل بیت کوین روی کار آمد. می‌توان گفت این شبکه بیش از هر موضوعی بر روی رفع مسائل مقیاس‌پذیری شبکه‌های بلاکچین و سرعت اجرای تراکنش‌های انواع شبکه‌های بلاکچین تمرکز داشت.

به منظور توسعه مقیاس‌پذیر و افزایش سرعت انجام تراکنش‌ها برخی از توسعه‌دهندگان به گرد هم جمع شدند تا این شبکه پر طرفدار را راه‌اندازی کنند. هدف اصلی Velas Network بهبود وضعیت عملکرد شبکه‌ها و افزایش سرعت تراکنش بلاک‌های انواع شبکه‌های بلاکچین است که در این صورت مقیاس‌پذیری نیز توسعه می‌یابد.

به طور کلی این شبکه رمز ارزی سعی دارد اکوسیستم بلاکچینی ایجاد کند که سریع‌تر تراکنش‌ها را انجام دهد، کارمزدهای ارزان‌تری داشته باشد و برای مصارف روزانه گزینه مناسبی به حساب آید. اساسی‌ترین هدف این شبکه بلاکچینی رفع محدودیت‌های حاضر در فناوری بلاکچین، بهبود نحوه عملکرد بلاکچین‌ها و حذف هزینه‌های گران قیمت است.

مطالعه بیشتر: پنج آلت‌کوین با ظرفیت بالای رشد قیمتی

هفت مورد از بهترین ویژگی‌های شبکه ولاس (Velas)

شبکه ولاس (Velas) قصد دارد بدون قربانی کردن سرعت و امنیت، وب 3.0 را به شبکه‌ای قابل استفاده‌تر، دموکراتیک‌تر و کارآمدتر تبدیل کند. بدین ترتیب ویژگی‌های منحصر به فرد این شبکه می‌توانند در این مسیر او را همراهی کنند. در ادامه 7 مورد از اصلی‌ترین ویژگی‌های این شبکه را به طور خلاصه نام می‌بریم:

 • EVM: از تمام قراردادهای هوشمند و برنامه‌های کاربردی ساخته‌شده بر روی شبکه بلاکچین اتریوم پشتیبانی می‌کند. با کمک این بستر خاص، کاربران می‌توانند بدون نیاز به مجموعه‌ای از ابزارها و زبان‌های جدید از پلتفرم استفاده کنند. بنابراین کاربران عادی می‌توانند خیلی راحت با بلاکچین ولاس تعامل داشته باشند زیرا این شبکه از محبوب‌ترین کیف پول متامسک و وب 3.0 پشتیبانی می‌کند.
 • امکان انجام معاملات فوری و کم هزینه: بهترین عملکرد با کمترین هزینه امکان‌پذیر خواهد بود.
 • حساب کاربری ولاس: این حساب به تعامل با برنامه‌های بلاکچین کمک می‌کند و همانند حساب کاربری گوگل یا پی پال خواهد بود. در ضمن امنیت کاربران را به خطر نمی‌اندازد.
 • امکان مدیریت دسترسی: سیستم مدیریت دسترسی غیر متمرکز این شبکه به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از چندین رمز ارز دسترسی به فایل‌ها و دارایی خود را کنترل کنند.
 • ارزش ولاس: ارزش ولاس به حفظ اسرار و کلیدهای خصوصی کاربران اشاره دارد. از این طریق کاربران می‌توانند از این شبکه در شرایط مختلف استفاده کنند. در ضمن همین ویژگی ولاس برای نگهداری غیر متمرکز دارایی‌ها بومی سایر بلاکچین‌ها نیز کاربرد دارد.
 • کیف پول ولاس: کیف پول این شبکه چند ارزی است و قابلیت شرط بندی دارد.
 • مقیاس‌بندی فوق ‌العاده: شبکه ولاس در حال حاضر می‌تواند حدود 75000 تراکنش را در یک ثانیه مدیریت کند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال بولئون

دو مورد از مزیت‌های Velas Blockchain

Velas Blockchain با توجه به شرایط و کاربردهای خوبی که دارد، بدون شک بهترین مزایا را شامل می‌شود. براساس تحقیقات و آمار به دست آمده این شبکه بلاکچینی دارای 2 مزیت خاص و کاربردی است که در ادامه بیشتر در مورد این مزایا توضیح می‌دهیم:

کاربرد شبکه ولاس (Velas)
 • قابلیت‌های امنیتی پیشرفت: شبکه ولاس (Velas)        از حملات مختلف جلوگیری می‌کند زیرا از سیستم و الگوی اثبات سهام کمک می‌گیرد. در واقع این شبکه دارای اجماعی 80 درصدی از نودهای شبکه است که مانع از نفوذ بدون اجازه می‌شود.
 • امضای اشنور: دومین مزیت این شبکه پرکاربرد، امضا اشنور است. کاربرانی که در این شبکه حساب مشترک دارند می‌توانند از قابلیت امضای اشنور ولاس استفاده کنند و به کلیدهای خصوصی دسترسی داشته باشند. با کمک این امضای دیجیتالی، افراد می‌توانند قبل از اجرای نهایی تراکنش آن را امضا کنند تا در نهایت به تایید رسمی و دیجیتالی آنها برسد.

نحوه عملکرد شبکه ولاس (Velas)

شبکه ولاس (Velas) برای اولین بار توسط کدگذاری‌های شبکه سولانا و در چارچوب یک بلاکچین به منظور توسعه مقیاس‌پذیری روی کار آمد و توانست از برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز در مقیاس جهانی پشتیبانی کند.

با کمک شبکه اساسی ولاس به نام سولانا، ویژگی‌های مختلفی در ولاس طراحی شد که برای تمرکززدایی، دسترسی بهتر و توسعه قابلیت‌ها و کاربردهای آن ایجاد شد. ولاس از انواع نوآوری‌های حل مشکل 3گانه بلاکچین استفاده می‌کند. این مشکلات 3 گانه عبارت هستند از:

 • دستیابی به تعادل مورد نیاز
 • تمرکز زدایی
 • مقیاس پذیری

این نوآوری از طریق یک ماشین مجازی پیشرفته برای امنیت قراردادهای هوشمند دست به کار می‌شود. همچنین ولاس دارای یک پروتکل اجماعی کارآمد است که به هر تعداد نود اجازه می‌دهد تا در اعتبارسنجی تراکنش‌ها و یکپارچگی شبکه شرکت داشته باشند.

پیش از این نیز گفتیم، ولاس می‌تواند حدود 75000 تراکنش را در هر ثانیه انجام دهد و حفظ کند و کارمزد تراکنش‌ها را تا 0.00001 دلار کاهش دهد. به لطف پشتیبانی ولاس EVM، توسعه‌دهندگان می‌توانند به طور مستقیم برنامه‌های خود را با اتریوم همگام سازند.

در این مسیر کاربران نیازی به ایجاد تغییر ندارند. توسعه‌دهندگان با کمک همین شبکه توانستند برنامه کاربردی خود را به زبان برنامه‌نویسی محبوب، کاربردی و با کاهش موانع ورود به کار برند. فراموش نکنید برخی دیگر از توسعه‌دهندگان در زنجیره بومی ولاس مستقر می‌شوند و برنامه‌های خود را به زبان‌های محبوب توسعه می‌دهند.

نگاهی به امنیت شبکه ولاس

بلاکچین ولاس براساس پروتکلی با کارایی بالا، معماری نوین، مکانیسم زمانی ویژه، روش جدید پردازش تراکنش‌ها و مدل اجماع کارآمدتری در مقایسه با سایر بلاکچین‌ها روی کار آمده است.

 شبکه ولاس زنجیره کامل هیبریدی از سولانا و اتریوم است که بهترین ویژگی‌های هر یک از این شبکه‌ها را به ارث برده است. در ادامه ویژگی‌ها مثبت آن را به طور خلاصه نام می‌بریم:

 • امنیت بالا
 • مقیاس‌پذیری ویژه
 • عملکرد بالا
 • نهایی کردن تراکنش‌ها در 1.2 ثانیه
 • هزینه و کارمزد بسیار پایین
 • پشتیبانی EVM

شاید در سایر شبکه‌های بلاکچینی با مشکل امنیت و مقیاس‌پذیری دست و پنجه نرم کنند اما ولاس با هدف رفع چنین مشکلاتی روی کار آمده است. بنابراین از نظر امنیتی می‌توان گفت ولاس در جایگاه بالایی قرار دارد.

هوش مصنوعی حاصل از ولاس یک لایه اضافی امنیتی بر روی شبکه‌های بلاکچین ایجاد می‌کند تا مانع از انواع حملات شود. حملاتی که با کندی عملکرد شبکه بلاکچین و ایجاد رفتارهای مخرب همراه هستند، به راحتی با ولاس تحت کنترل خواهند بود.

مزیت شبکه ولاس (Velas)

ولاس بر روی افزایش سرعت تراکنش‌ها و سیستم شبکه‌های بلاکچین تمرکز دارد و با تلاش بی‌رویه خود سرعت تراکنش‌های شبکه بلاکچین را به حد مطلوب می‌رسد و تحت شرایط متغیر نیز کارآمد خواهد بود.

بررسی قیمت رمز ارز ولاس (Velas)

آخرین قیمت رمز ارز ولاس در تاریخ 12 نوامبر سال 2022 معادل 0.025322 دلار است که نسبت به 24 ساعت گذشته 6.55 درصد کاهش یافت. در حال حاضر تنها چند مورد از صرافی‌های معتبر و حتی آنلاین رمز ارز این ارز دیجیتال را در لیست و صفحه مبادلات خود قرار داده‌اند و در برخی دیگر از صرافی‌های عرضه‌ای در دسترس نخواهد بود. (صرافی کیوسک یکی از معتبرترین صرافی ارز دیجیتال در داخل ایران است که با ثبت‎نام و احراز هویت در آن می‌توانید به معاملات ارزهای دیجیتال محبوب و معتبر بپردازید.)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال لایوپیر

برای ذخیره توکن VLX از چه کیف پول‌هایی استفاده کنیم؟

کاربران شبکه ولاس (Velas) برای ذخیره و نگه‌داری دارایی خود به یک کیف پول مطمئن نیاز دارند. پیش از این نیز گفتیم کیف پول ولاس ابزاری ضروری برای کاربران این شبکه به حساب می‌آید.

 شرکت‌کنندگان این شبکه رمز ارزی و بلاکچینی برای دسترسی به توکن ولاس، انجام عملیات مربوط به نودها و تفویض سهام خود به این کیف پول مخصوص نیاز خواهند داشت.

در نظر داشته باشید این کیف پول چند رمز ارزی می‌تواند به عنوان کیف پول تحت وب مک، لینوکس، ویندوز و یک برنامه برای تلفن همراه با سیستم عامل اندروید و iOS فعالیت داشته باشد. این کیف پول کاربران را در برابر نظارت‌های بی‌جا و سانسورهای غیرضروری محافظت می‌کند.

در نهایت اینکه برای نگه‌داری از رمز ارز ولاس کیف پول‌های محدودی در دسترس کاربران خواهد بود. البته برخی از کیف پول‌ها نیز جعلی هستند و با هدف کلاهبرداری در اینترنت عرضه می‌شوند، از این رو بهتر است کاربران قبل از نهایی کردن خرید کیف پول مورد نظر و راه‌اندازی آن، از امنیت کامل شبکه کیف پول مورد نظر خود مطمئن شوند.

توصیه می‌کنیم از کیف پول ولاس به عنوان اصلی‌ترین کیف پول نگه‌داری رمز ارزهای خود استفاده کنید زیرا این کیف پول امن است و شما با خیالی آسوده می‌توانید توکن‌های ولاس خود را در آن قرار دهید.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال آتاری

ارز دیجیتال ولاس چه آینده‌ای پیش رو دارد؟

تا به سال 2022 شبکه و رمز ارز ولاس در تلاش بود تا وب 3 و هوش مصنوعی حاضر در شبکه‌های بلاکچین را توسعه دهد. اما هدف و انگیزه این شبکه برای سال‌های آتی چیست؟ براساس آمار به دست آمده این امکان وجود دارد که ولاس در سال‌های آینده با سایر شرکت‌های معتبر همکاری گسترده‌ای در زمینه توسعه وب 3 داشته باشد.

در ضمن این رمز ارز قصد دارید هوش مصنوعی خود را تا حد زیادی گسترش دهد و پروژه‌های بیشتری را راه‌اندازی کند. طبق آمار به دست آمده همکاری‌های این رمز ارز با سایر شرکت‌ها معتبر منجر به تقویت این پروژه و تسریع روند توسعه آن می‌شود.

شبکه ولاس (Velas) چیست

برای اطلاع از قیمت پالیگان و خرید پالیگان روی کیوسک حساب کنید.

نتیجه‌گیری

شبکه ولاس (Velas) به طور خودکار نوسانات حاضر در شبکه‌ها را نشان می‌دهد و به ازای هر یک از آنها واکنشی خواهد داشت. علاوه بر این، ولاس به منظور بهینه‌سازی تجربه کاربران به طور مداوم طیف وسیعی از برنامه‌های غیر متمرکز را راه‌اندازی می‌کند.

همان‌طور که گفتیم این شبکه می‌تواند بیش از 50000 تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند. شبکه بلاکچین ولاس از زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی پشتیبانی می‌کند.

 براساس گزارشات تعیین شده این شبکه بلاکچین متکی به قرارداد هوشمند دارای قابلیت‌های زنجیره‌ای و هوش مصنوعی بالایی است که منجر به کاهش کارمزد و تسهیل تجربه کاربری می‌شود. امیدواریم مقاله ما در مورد شبکه رمز ارز ولاس برای شما مفید بوده باشد.با ما در کیوسک آکادمی همراه باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.