شیباریوم (Shibarium) چیست و چگونه کار می‌کند؟

0

کار کردن با شبکه‌های بلاکچین مختلف و درک نحوه عملکرد برخی رمز ارزها پیچیده و سخت است اما شبکه‌های رمز ارزی طراحی و تعبیه شده‌اند تا فعالیت بر روی شبکه‌های بلاکچین را تسهیل کنند. برخی از این پروژه‌های جدید حتی تاثیر خوبی بر روی کارمزد رمز ارزها دارند. شیباریوم یکی از همین پروژه‌های کاربردی و تسهیل‌کننده است که بیش از هر رمز ارز دیگری به نفع شیبا اینو عمل می‌کند. در بخش‌های بعدی این مقاله بیشتر در مورد این پروژه شبکه بلاکچین توضیح می‌دهیم. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

شیباریوم چیست؟

شیباریوم یک پلتفرم بلاکچین است که به کاربران و توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد از زیرساخت‌های بلاکچین موجود در بخش‌های جدید استفاده کنند. یکی از این زیر ساخت‌های بلاکچین که کاربردهای متفاوت دارد، شبکه بلاکچین اتریوم است که رمز ارز بومی آن اتر نامیده می‌شود.

اما شبکه بلاکچین اتریوم می‌تواند قراردادهای هوشمند را بسازد و  NFTها را در عرضه اولیه سکه جای دهد. تمام این مراحل و اتفاقات توسط زیر ساخت بلاکچینی اتریوم ساخته شده و توسط نودهای همین شبکه ایمن می‌شود.

این پلتفرم نوین یک راه‌حل مقیاس‌بندی بلاکچین 2 لایه است که هدف اصلی آن بهبود عملکرد زنجیره میزبان شیبا اینو خواهد بود. این پلتفرم در بالای سایر بلاکچین‌ها و به منظور بهبود مقیاس‌پذیری و افزایش سرعت تراکنش‌ها ایجاد شد.

این راه‌حل بلاکچین 2 لایه برای اولین بار توسط ریوشی، خالق شیبا اینو ارائه شد. پس از راه‌اندازی این بلاکچین شینا ایو به Shibarium مهاجرت کرد.

به خاطر داشته باشید این پلتفرم تنها یک بلاکچین نیست بنابراین نمی‌توان منتظر ظهور شیبا اینو 2 بود. در حال حاضر شیبا اینو همچنان به شبکه اتریوم نیز متصل است.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

شش کاربرد مهم شیباریوم (Shibarium)

هدف اصلی این شبکه بلاکچین بهینه‌سازی اتریوم یا زنجیره میزبان شیبا اینو با افزایش مقیاس‌پذیری است. البته این موارد نام برده شده همه چیز نخواهد بود. کاربردهای مهم این شبکه طبق نظریه خالق شیبا اینو ریوشی (فضای رمز ارزها را ترک کرده است) شامل موارد زیر خواهد بود:

 • به تراکنش‌های بیشتری اجازه می‌دهد به صورت همزمان انجام شوند، در نتیجه سرعت انجام تراکنش‌ها را افزایش می‌دهد
 • تا جای ممکن کارمزدهای تراکنش‌ها را کاهش می‌دهد
 • در برخی موارد کارمزدها را برای افراد حاضر در اکوسیستم شیبا حذف می‌کند
 • از آنجایی که تسهیل کننده و تسریع‌کننده تراکنش‌ها است باعث تسهیل بازی شینا اینو NFT می‌شود
 • در پیاده‌سازی برنامه‌های کاربردی شیبا اینو متاورس مشارکت دارد
 • به عنوان یک پایه اساسی در توسعه برنامه‌های غیر متمرکز و پروژه‌های دیگر کاربرد دارد

ریوشی همچنین بازگو کرد، این بلاکچین کمک کرد تا نظر کاربران در مورد شیبا اینو تغییر کند. به طوری که کاربران این توکن را تنها یک میم کوین در نظر نداشتند بلکه این شبکه بلاکچین آنها را متقاعد کرد که شیبا اینو می‌تواند به عنوان یک دارایی ارزشمند محسوب شود.

Shibarium حتی در افزایش قیمت شیبا اینو نیز موثر است. در حال حاضر که ارزش شیبا اینو نسبت به بالاترین قیمت خود در بازار کنونی رمز ارزها 88 درصد کاهش یافته است، حضور چنین شبکه‌ای می‌تواند یک پیشرفت خوشایند به شمار آید. ناگفته نماند این پیشرفت به نفع همگان نخواهد بود.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

چهار مزیت Shibarium

بلاکچین شیباریوم مزایای بیشماری به همراه دارد. در میان همه ارزهای دیجیتال اتریوم به طور غیرعادی کارمزد بالایی دارد. کاربران و مالکان شیبا اینو نیز از این موضوع آگاه هستند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال لایوپیر

شیباریوم بلاکچینی طلایی

از این رو تنها راه‌حل این مشکل استفاده از یک شبکه بلاکچین 2 لایه‌ای دیگر است هر چند شیبا اینو به شبکه بلاکچین اتریوم وابستگی دارد. افزایش بهره‌وری، تسریع تراکنش‌ها و هزینه کم آنها باعث رفع بسیاری از مشکلات می‌شود.

علاوه بر این، کارایی شبکه بلاکچین Shibarium به عنوان یک راه‌حل مقیاس پذیر می‌تواند اکوسیستم شیبا اینو را برای شرکت‌های بزرگی که باید تراکنش‌های روزانه بیشماری انجام دهند را جذاب‌تر کند. در ادامه 4 مورد از اصلی‌ترین مزایای این شبکه نوین را به طور خلاصه نام می‌بریم:

 • مقرون به صرفه بودن: هزینه‌ها و کارمزدهای این شبکه بلاکچین نوین به طور غیر معمولی پایین است. حتی کاربران گزینه‌های دیگری برای کاهش بیشتر آنها دارند.
 • امنیت بالا: به عنوان یک سیستم غیر متمرکز این شبکه یک گزینه فوق امن برای به اشتراک‌گذاری داده‌های حساس بدون آسیب‌پذیری در برابر دستکاری است.
 • شفافیت منحصر به فرد: کاربران این شبکه می‌توانند به راحتی تراکنش‌ها را ببینند و پیگیری کنند.
 • کارایی مفید: این شبکه تراکنش‌ها را با سرعت بالا پردازش می‌کنند.

مطالعه بیشتر: شبکه ولاس وتوکن VLXچیست؟

منظور از راه‌حل شبکه بلاکچین 2 لایه شیباریوم چیست؟

پس از راه‌اندازی و ظهور موفقیت‌آمیز توکن شیبا اینو با تم سگ و افزایش وفاداران و طرفداران این توکن، موسس شیبا اینو ریوشی تصمیم گرفت ارزش شیبا اینو را به فراتر از میم کوین‌ها انتقال دهد. شیبا اینو یا همان قاتل دوج کوین توکن کاربردی شیبا سواپ صرافی غیر متمرکز شبکه اتریوم است.

علاوه بر این موفقیت‌ها، در اواخر سال 2021 ریوشی آخرین برنامه پیشرفت شیبا را ایجاد راه‌حل جدیدی به نام شبکه بلاکچین 2 لایه Shibarium اعلام کرد. همچنین این شبکه بلاکچین جدید از استیل کوین جدید شیبا به نام شی استفاده می‌کند. نام این بلاکچین توصیف کامل و دقیقی از زیر ساخت اصلی آن نیست.

این شبکه بلاکچین در بالاترین نقطه زنجیره قراردادهای هوشمند همانند اتریوم واقع شده و با پروتکل 2 لایه‌ای خود تجربه و کاربرد زنجیره‌های اصلی را بهینه‌سازی می‌کند. این شبکه مرز باریکی میان راه‌حل 2 لایه‌ای و شبکه بلاکچین است که سعی دارد زنجیره هوشمندی همانند بایننس را با یکدیگر ترکیب کند.

مطالعه بیشتر: کاردانو چیست ؟

توکن بن BONE چه کاربردی در Shibarium دارد؟

بن نشانه‌ای از حاکمیت شیباسواپ است، به طوری که مالکان این توکن می‌توانند به ایده‌ها و طرح‌های پیشنهادی برای اکوسیستم شیبا اینو رای دهند. بن با سقف معاملاتی 230000000 توکنی خود به قدری در اکوسیستم مورد توجه قرار گرفته که توسعه‌دهندگان این توکن به جای حقوق خود بن دریافت می‌کنند.

در حال حاضر بن توکن کاربردی شیباریوم به شمار می‌آید اما چرا این توکن بهترین انتخاب این راه‌حل 2 لایه است؟ سقف بن به قدری بالا است که به کاربران اجازه می‌دهد مقادیر زیادی را در حین حفظ نقدینگی خریداری کنند. از طرفی ارزش آن به قدری پایین است که این توکن به مدیریت شدید برای حفظ قیمت نیازی ندارد. 

شیباریوم چیست

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال آتاری

چه تفاوت‌هایی میان Shibarium و سایر بلاکچین‌ها وجود دارد؟

شیباریوم (Shibarium) با سایر بلاکچین‌ها متفاوت است زیرا با اهداف متفاوتی طراحی شد و روی کار آمد. این شبکه بلاکچینی برای کسب و کارهایی که می‌خواهند از فناوری بلاکچین استفاده کنند گزینه ایده آلی است.

 • سرعت تراکنش این شبکه سریع‌تر از سایر شبکه‌های بلاکچین است
 • شبکه بلاکچین (Shibarium) کارمزد کمتری نسبت به سایر بلاکچین‌ها دریافت می‌کند.

مطالعه بیشتر: پنج آلت‌کوین با ظرفیت بالای رشد قیمتی

چه آینده‌ای در پیش روی شیباریوم است؟

اگر Shibarium به اهداف خود دست یابد، تاثیری به یاد ماندنی بر اکوسیستم شینا اینو خواهد داشت. ارزش این توکن تثبیت می‌شود، قیمت شیبا اینو افزایش می‌یابد، معاملات آن سریع‌تر و ارزان‌تر انجام می‌شوند. علاوه بر این یک مبادله غیر متمرکز برای تامین نقدینگی بیشتر به وجود می‌آید.

حدس زدن ویژگی‌های برنامه‌ها و سرویس‌های مرتبط به اکوسیستم شیباریوم تا حد زیادی غیرممکن است. با این وجود در آینده توسعه‌دهندگان می‌توانند کاربردهای جدیدی از فناوری بلاکچین انتظار داشته باشند. در ضمن شکی نیست که چنین برنامه‌هایی اکوسیستم را قوی‌تر می‌کنند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال بولئون

نتیجه گیری

اگرچه بسیاری از کاربران فضای ارزهای دیجیتال شیبا اینو را یک میم کوین می‌دانند اما در حال حاضر از شهرت اولیه خود فراتر رفته است. اکنون این میم کوین گسترش یافته و به یک اکوسیستم کامل تبدیل شده است. شبکه بلاکچین جدیدی روی کار آمده که با کمک توکن‌هایی همانند بن و لیش اهدافی فراتر از شیبا اینو را دنبال می‌کند.

برای اطلاع از قیمت مونرو و خرید مونرو روی کیوسک حساب کنید.

Shibarium با ارائه تراکنش‌های سریع‌تر، افزایش امنیت و موارد دیگر فرصتی برای استفاده و رشد اکوسیستم فراهم می‌کند. توسعه‌دهندگان تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا مطمئن شوند که این راه‌حل بلاکچین به میدان می‌آید.

با ما در کیوسک آکادمی همراه باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.