کاردانو چیست ؟

کاردانو چیست ؟

0

قبل از ورود به بازار کاردانو بهتر است با مفهوم کاردانو چیست آشنا شوید. شما باید بدانید که کاردانو با هدف ایجاد تغییرات مثبت جهانی و به عنوان بستری در بلاکچین روی کار آمده‌است. دنیای ما همواره تغییر می‌کند و ما با کمک کاردانو می‌توانیم تغییرات چشم‌گیر و مثبتی ایجاد کنیم. برای درک بهتر سوال کاردانو چیست، توضیحات زیر را جمع‌آوری کرده‌ایم.

کاردانو چیست؟ کاردانو از طریق روش‌های واضح و به عنوان مدرکی بر پایه پلتفرم بلاکچین ساخته‌شده‌است. این فناوری ترکیبی از فناوری‌های پیشگام را در اختیار شما می‌گذارد تا امنیت و پایداری بی‌نظیری در اجرای برنامه‌ها، سیستم‌ها، و جوامع غیر­متمرکز میسر کند. ناگفته نماند کاردانو با داشتن تیمی پیشرو از مهندسان در توزیع مجدد نیرو در میان افراد، باعث تغییرات مثبت و همچنین پیشرفت چشم‌گیری شده‌است. کاردانو بار دیگر اعتماد را به سیستم‌های جهانی ارز مجازی باز می‌گرداند. با کمک این فناوری می‌توان بنیادی امن‌تر، شفاف‌تر، و پایدارتر برای معامله و مبادله افراد، سیستم‌های اداره و شرکت‌ها، تجربه کرد.

کاردانو استاندارد نوینی را وارد عرصه تکنولوژی کرد تا بستر قدیمی را به چالش بکشد و عصر جدیدی از نوآوری پایدار و توزیع‌شده جهانی را ارائه دهد. لطفا در نظر داشته باشید کاردانو توسط جامعه‌ای غیرمتمرکز از دانشمندان، مهندسان، و رهبران متفکر در راستای ایجاد یک بستر نوین در عرصه فناوری ساخته‌شده‌است. این گروه از روشن ‌فکران معتقدند آینده نباید توسط گذشته تعریف شود. در واقع استفاده از این فناوری نوین برای همگان امکان پذیر خواهد‌بود. ارزش نهایی این هدف را می‌توان براساس نتایج حاصل از آن مورد سنجش قرار داد.

شبکه کاردانو از قراردادهای هوشمندی پشتیبانی می‌کند که به طور خودکار توافق‌نامه‌های خود را اجرا می‌کنند. عنصر کاردانو هنوز در دست ساخت است بنابراین نمی‌توان به طور گسترده از آن استفاده کرد. با این حال کاردانو افتخار می‌کند که ذهن‌های بسیار روشنی روی این سیستم تمرکز دارند. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

برای بررسی کادانو چیست ، با این مقاله کیوسک آکادمی همراه باشید.

مفهوم کاردانو چیست و چگونه کاردانو دنیا را به جای بهتری تبدیل می‌کند؟

به طور کلی، کاردانو توسط تیمی از دانشگاهیان و مهندسان پیشگام ایجاد ­شده‌است. با کمک رویکردی منحصر به فرد مقیاس­ تعیین می‌کند و ایمن‌سازی شبکه بلاکچین را به عهده دارد. با وجود هرج‌ومرج‌های بسیار، کاردانو در چند سال اخیر رشد چشم‌گیری را تجربه کرد.

درواقع کاردانو مرجع یک ارز مجازی به نام آدا (ADA) به شمار می‌آید. خریداران این رمز ارز می‌توانند به کمک بلاکچین کاردانو به معامله و نقل و انتقال آدا بپردازند. کاردانو نیز مانند دیگر پلتفرم‌های بلاکچین آینده مالی را به شکل ارزهای مجازی نشان ‌می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از این مرجع تراکنش‌های سریع و ایمنی داشته‌باشید.

ناگفته نماند این بلاکچین جالب توجه، چند اپلیکیشن‌ غیرمتمرکز نیز در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. استفاده از صرافی‌های آنلاین ارزهای مجازی نیز تجربه جدیدی در پی دارد. برای مثال نمی‌توان رمز ارزها را به ریال خرید و فروش کرد. تنها راه تبدیل پول شما به ارزهای مجازی در صورت تازه وارد بودن در این بازار، کمک گرفتن از صرافی‌های آنلاین است. نکته پایانی اینکه رمز ارزهایی مانند آدا را تنها می‌توان با یکدیگر مبادله و معامله کرد.

کاردانو

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

آشنایی بیشتر با کاردانو، نسل سوم بلاکچین

این شبکه بلاکچین جالب را دست کم نگیرید. کاردانو دو عنصر اصلی قراردادهای هوشمند و ارز مجازی آدا (ADA) را باهم ترکیب می­کند. این امر سبب می‌شود کاردانو فراتر از دیگر رمز ارزها مورد توجه قرار گیرد. کاردانو ما را از جایی که هستیم به جایی می­رساند که جامعه‌ای ایمن، شفاف و عادلانه داشته باشیم. جامعه­ جهانی که در دسترس افراد معدودی قرار گیرد مانند انقلاب­های تکنولوژی که پیش‌تر از این رخ داد. این پلتفرم الگویی جدید برای نحوه کار و تعامل افراد، مشاغل و جوامع ارائه می‌دهد.

در این دنیا افراد بر داده‌ها و نحوه تعامل و معامله دارایی‌های خود کنترل دارند. مشاغل نیز فرصت رشد مستقل از دیگر ساختار‌های قدرتمند پیدا می‌کنند. همچنین جوامع نیز قادرند به دموکراسی واقعی، خودگردان، منصفانه و پاسخگو روی آورند. این همان جهانیست که توسط کاردانو امکان‌پذیر شده است.

بستر بلاکچین کاردانو براساس روش‌هایی در راستای موافقت اعضای یک شبکه ساخته شده­ و با استفاده از یک زبان برنامه‌نویسی کاربردی،  اسباب این تغییرات بی‌نظیر را فراهم­ کرده‌است. فناوری بلاکچین پاسخگوی تعدادی از چالش‌های قدیمی، اعم از مالی، اجتماعی یا فناوری است. به این ترتیب، کاردانو روابط اساسی را متفرق و قدرت را دوباره توزیع می‌کند تا باعث کاهش وابستگی‌های پرهزینه، الگوهای محدودکننده، و سیستم‌های ناکارآمد معامله و مبادله شود. به خاطر داشته باشید کاردانو تحقق این پتانسیل جهش‌یافته است. این پلتفرم امن،  حریم خصوصی پایدار و استانداردهای عملکردی خاصی دارد که پذیرش فناوری را سرعت می‌بخشد.

بستر غیر متمرکز کاردانو، نسل سوم پلت فرم بلاکچین به حساب می‌آید زیرا ویژگی‌ها و برنامه‌های کاربردی آن با سایر سیستم عامل‌های بلاکچین مانند اتریوم به اشتراک گذاشته می‌شود. کاردانو به تحقیقات علمی بررسی شده متعهد است و در نتیجه خود را از دیگر بسترها متمایز می‌کند.

در قلب هر پلتفرم بلاکچین، الگوریتمی است که از آن برای ایجاد زنجیره و اعتبارسنجی معاملات استفاده می‌شود. کاردانو دارای پروتکلیست که میزان انرژی مصرفی در طول فرآیند تولید زنجیره را کاهش می‌دهد.  ارائه راهکارهایی به منظور ایجاد تعادل‌ بین نظارت‌های قانونی و حریم خصوصی کاربران، اصلی‌ترین ویژگی کاردانو به حساب می‌آید.

مطالعه بیشتر: شبکه ولاس وتوکن VLXچیست؟

مختصر نگاهی به چگونگی شکل‌گیری کاردانو

در پاسخ به سوال کاردانو چیست باید گفت که درواقع کاردانو بر پایه دارایی‌های مجازی شکل می‌گیرد. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، این ارز مجازی پایه، دارای رمز ارز داخلی به نام آدا  (ADA) است و همچنین یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های رمزنگاری در جهان محسوب می‌شود. کاردانو می‌خواهد بستر بلاکچینی کاملا متشابه اتریوم بسازد. ناگفته نماند اصول ریاضی، اساس کار این بستر فناوری است.

از زمان راه‌اندازی کاردانو تا زمان پاسخ‌دهی به این سوال که کاردانو چیست ؟ یک سالی طول کشید تا عموم مردم با کاردانو آشنا شوند. اگر می‌خواهید بدانید کاردانو با چه قصد و هدفی روی کار آمده، نگاهی به زنجیره بلاکچین آن بیندازید که به صورت اختصاصی کدنویسی و طراحی شده‌است.

توسعه پلت فرم کاردانو از سال 2015 آغاز شد و سرانجام تا سال 2017 به طور کامل آماده خدمت‌رسانی بود. چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو پیش‌تر به عنوان یکی از بنیان گذاران اتریوم خدمت می‌کرد. با گذر زمان اتریوم را ترک و یک شرکت مهندسی بلاکچین تاسیس کرد. هدف اصلی و نهایی این شرکت مهندسی توسعه کاردانو بود.

 

کاردانو در راستای چه اهدافی روی کار آمده‌است؟

هدف کاردانو چیست ؟ هدف کاردانو، بهبود برخی از مقیاس‌های تعیین‌شده در ارزهای مجازی اتریوم، بیت کوین یا سایر رمز ارزهای نسل اول و دوم است. این بستر به کاربران اجازه می‌دهد قوانین معاملات خود را به صورت جداگانه تنظیم کنند. مدیریت هویت و ردیابی محصولات از جمله اهداف اصلی کاردانو به حساب می‌آیند.

اولین محصول تولید شده توسط کاردانو به عنوان ابزاری برای مدیریت هویت به بازار عرضه شده­ که می‌تواند در جهت دسترسی به خدمات، مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، می‌تواند برای تایید اعتبار نامه در زمان افتتاح حساب بانکی به کار رود و یا واجد شرایط بودن فرد را اثبات کند.

همچنین کاردانو ساده‌سازی بعضی از فرآیندهای چند منبع، را عهده‌دار است. این پلتفرم فرآیند تولید محصول را ردیابی و حسابرسی می‌کند و به طور بالقوه موجب حذف بازار کالاهای تقلبی می‌شود.

در آینده نزدیک، تیم کاردانو قصد دارد از یک سیستم حاکمیت زنجیره‌ای برای مدیریت توسعه و اجرای پروژه‌ها استفاده کند. همچنین سیستم مدیریت خزانه‌داری خود را برای تامین هزینه‌های آینده اصلاح خواهد‌کرد. به طور کلی اصلی‌ترین هدف کاردانو ایجاد یک اکوسیستم پایدار برای ارزهای مجازی است.

کاردانو چیست ؟ رقیب سرسخت اتریوم

مقایسه این دو ارز مجازی برتر کار ساده‌ای نیست، اما این دو پلتفرم بلاکچین از نظر فنی و البته طراحی دارای تفاوت‌های بسیار هستند. ناگفته نماند دو رمز ارز کاردانو و اتریوم همیشه با هم به ذهن ما خطور می‌کنند. بهتر است هر یک از این ارزهای مجازی را جداگانه بررسی کنیم تا نتیجه بهتری حاصل شود.

کاردانو خود را جایگزین مناسبی برای اتریوم می‌داند. هر دو سیستم عامل برای برنامه‌های مشابهی مانند قراردادهای هوشمند استفاده می‌شوند و هدف نهایی‌شان ساختن سیستمی متصل و غیرمتمرکز است. با این وجود کاردانو خود را نسخه به روز اتریوم می‌داند زیرا به پلت فرم نسل سوم مسلح شده است.

مشکل اصلی که به چشم می‌خورد کندی شبکه‌ها و هزینه‌های بالای ناشی از افزایش حجم معاملات است. الگوریتم کاردانو به عنوان یک راه حل احتمالی برای حل این‌گونه مشکلات معرفی شد. در حالی که هر کدام از این رمز ارزها ویژگی خاص خود را دارند، کاردانو رقیب سرسختی برای اتریوم محسوب می‌شود.

می‌توان گفت مقیاس‌پذیری کاردانو از اتریوم بیشتر است. وظیفه اصلی کاردانو روی کار آوردن قراردادهای هوشمند است درحالی که اتریوم بیشتر به موضوع مقیاس پذیری می‌پردازد. برای اینکه بفهمیم کدام یک از این ارزهای مجازی در جلب توجه بازار موفق‌تر عمل کرده باید به جزئیات این سوال‌ها که کاردانو چیست یا اتریوم چگونه کار می‌کند بپردازیم.

کاردانو

 کاردانو چیست ؟ رمز ارزی که توجه بازار را به خود جلب کرد

تجربه ثابت کرده‌است رمز ارزها با گذشت زمان از بین می‌روند بنابراین ماندگاری و تاثیر یک ارز مجازی ارزش آن را مشخص می‌کند. تا به اینجای کار، کاردانو حضور چشمگیری در کشورهای مختلف داشته­ و تا حدودی این حضور باعث تمایز میان کاردانو و اتریوم می‌شود.

در واقع یکی از چیزهایی که اهمیت دارد پایداری کاردانو در اوضاع نامشخص مالی مردم است. امروزه با توجه به زیرساخت‌های غیراصولی بانک‌ها و ریسک‌های مالی، مردم در جستجوی انتخاب ارز مجازی هستند که ثبات بیشتری داشته باشد.

مسئله حائز اهمیت بعدی قفل نشدن سرمایه مردم در بستر رمز ارز است که اتریوم متاسفانه تا حدودی در رفع این مسئله کند عمل کرد. البته ما نباید تراکنش‌های ایمن و آینده‌دار اتریوم را نادیده بگیریم. در مقابل، کاردانو مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری، امنیت، قابلیت همکاری، و نظارت سیستم‌های اقتصادی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

اتریوم بیشتر حواس خود را صرف نرم‌افزارهای غیرمتمرکز می‌کند. این در حالیست که کاردانو به حل و بهبود مشکلات مهم بلاکچین‌های قدیمی می‌پردازد. کاردانو در ایجاد تعادل و توازن میان نیاز کاربران و قانون‌گذاران تلاش چشم‌گیری از خود نشان می‌دهد. هدف نهایی از این تلاش ارائه خدمات عادلانه مالی است.

در نهایت هیچ‌کس نمی‌تواند مشخص کند اتریوم بیشتر نظر بازار را جلب می‌کند یا کاردانو؟ در پاسخ به این سوال بهتر است در نظر داشته باشید که کاردانو تحت حمایت چندین سازمان قوی قرار دارد. بلاکچین کاردانو به کمک استارت‌آپ‌های این سازمان‌ها به منظور سرمایه‌گذاری سرمایه‌داران معرفی می‌شود.

تنوع و تفاوت سه ارز مجازی مهم بیت کوین و اتریوم با کاردانو چیست ؟

کاردانو با توجه به سیر صعودی که تاکنون از خود نشان داده­، تاحدی از دنیای بی‌ثبات رمز ارزها دور مانده است. ارز مجازی آدا (ADA) خود را اولین رمز ارز نسل سوم می‌نامد و هدفش مقابله با مقیاس‌بندی و مشکلات زیرساختی است که برای اولین بار در بیت‌کوین دیده شد. رمز ارز نسل اول ایده سکه‌های دیجیتال را معرفی کرد و اتریوم ارز مجازی نسل دوم، موارد استفاده از این سکه‌ها را توسعه داد.

به طور کلی، کاردانو قصد دارد مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری، قابلیت همکاری و پایداری در سیستم عامل‌های رمز ارزهای پایه مانند بیت کوین و اتریوم را حل کند. پلتفرم غیرمتمرکز کاردانو، نسل سوم ارزهای مجازی محسوب می‌شود. با توسعه روزافزون تکنولوژی، رمز ارزها بیش از پیش در کانون توجه قرار دارند. قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری بهتر است از جذابیت‌های ارز مجازی مورد نظر خود مطلع شوید.

در این میان، رمز ارز کاردانو، آدا فناوری نوینی برای توسعه و پیشرفت پایدار بازار سرمایه‌گذاری ارزهای مجازی ارائه می‌کند. کاردانو قصد دارد خود را به عنوان آینده سیستم مالی رمز ارزها معرفی کند. در نتیجه کاردانو رقیبی ارزنده برای اتریوم محسوب می‌شود.

از آنجایی‌که ارز دیجیتال کاردانو یکی از برترین رمز ارزهای جهان محسوب می‌شود، مورد توجه سرمایه‌گذاران بین المللی قرار گرفته‌است. پایه‌گذاری نسل اول ارزهای مجازی با کمک پلفترم بیت کوین بود و اندکی پس از روی کارآمدن بیت کوین، اتریوم نسل دوم رمز ارزها وارد میدان شد.

نسل دوم ارزهای مجازی با مشکلاتی از قبیل کارمزد تراکنش‌ها و زمان انتقال رمز ارز مواجه بودند. در نتیجه دیری نپایید که نسل سوم ارزهای مجازی با پیشرفت‌های جدیدی در جهت بهبود امنیت و پایداری معاملات راه‌اندازی شد. به این ترتیب، آدا در مقایسه با نسل‌های پیشین سودمندی بیشتری ایجاد و تمامی نقص‌ها را برطرف کرد.

فراموش نکنید اهمیت اصلی کاردانو به خاطر شکل متفاوت طراحی آن است. برخلاف دیگر بلاکچین‌های ارز مجازی، کاردانو براساس تحقیقات دوساله یک تیم بزرگ از محققان دانشمند طراحی و پرداخته شد. به همین دلیل، از کاردانو به عنوان بلاکچینی بر پایه اطلاعات دقیق نام می‌برند. جزئیات فنی کاردانو با دیگر بلاکچین‌ها بسیار تفاوت دارد و همچنین نوآوری‌های این پلتفرم مورد نظر همگان است.

کاردانو

مطالعه بیشتر: شیباریوم چیست؟

مزایای آدا ADA و معایب بلاکچین کاردانو چیست

ارزش آدا (ADA) در طول تاریخ کمتر از دیگر ارزهای مجازی پایه، دچار بی‌ثباتی شده­است. در واقع کاردانو نیز مانند سایر رمز ارزها تا حدودی بر پایه حدس و گمان پیش می‌رود و باعث می‌شود سرمایه‌گذاری، چندان مطمئن نباشد. ارزش ADA به طور معمول از بین 10 درصد تا 100 درصد متغیر است. با این حال، اگر فکر می‌کنید کاردانو این شانس را دارد که یکی از برندگان بازار ارزهای مجازی شود، پس سرمایه‌گذاری ارزشمندی پیش‌رو دارید حتی اگر این بازار کمی بی‌ثبات باشد.

همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، آدا یک رمز ارز پایه محبوب است که می‌توانید به عنوان یک دارایی دیجیتال روی آن سرمایه‌گذاری کنید. هر یک از مالکین رمز ارز ADA در شبکه کاردانو نیز سهمی دارند. این ارز مجازی ذخیره شده در کیف پول را می‌توان برای انواع برنامه‌ها و خدمات وابسته به بستر کاردانو قابل استفاده دانست.

تحقیقات ما، زیربنای فناوری محسوب می‌شوند. کمتر کسی از میان ما برای ساختن یک آینده بهتر، امن‌تر، پایدار و قابل کنترل دست به کار شده‌است. اما نتیجه همان تلاش‌های صورت گرفته را می‌توان کاردانو، این پلت فرم بلاکچین، دانست که از نظر قابلیت و عملکرد بی‌نظیر است. کاردانو می‌تواند از برنامه‌های جهانی، سیستم‌ها و فعالیت‌های واقعی پشتیبانی کند. بیایید از هر فرصت جدید استفاده کنیم و از طریق کاردانو به تجارت خود قدرت دهیم. کشف آینده فناوری، مسئله خیلی دوری نیست. از آنجایی‌که کاردانو الگو و مجموعه ابزارهای عصر جدیدی از نوآوری را ارائه می‌دهد، تحقق و غنی‌سازی زندگی شما به راحتی میسر می‌شود.

از خوبی‌های کاردانو ارائه راه‌حل‌های جدید، ایمن‌تر و دارای مقیاس جهانی است. فناوری کاردانو توسط گروهی از عالمان اهل فن هدایت می‌شود. همچنین محصولاتی مانند Atala Scan را برای مدیریت هویت و ردیابی نتایج کاری منتشر کرده‌است.

مطالعه بیشتر: پنج آلت‌کوین با ظرفیت بالای رشد قیمتی

چگونه بهترین و رسمی ترین کیف پول کاردانو را انتخاب کنیم؟

می‌توان از رمز ارز کاردانو برای انتقال مستقیم ارزش استفاده کرد. علی رغم محبوبیت زیاد آدا (ADA) کیف پول‌های پشتیبانی­ کننده محدودی برای این رمز ارز معرفی شده‌اند. ما می‌دانیم که انتخاب بهترین کیف پول برای ذخیره آدا موضوع چالش‌برانگیزی برای کاربران خواهد بود.

برای حفاظت از سرمایه‌های خود بهتر است یک کیف پول رسمی و مورد اعتماد را انتخاب کنید. پیش از انتخاب کیف پول خود باید به معیارهایی همچون تعداد نصب، اعتبار تیم توسعه دهنده، امنیت، و سهولت کاربری توجه کرد. لطفا در نظر داشته باشید شما خود مسئول اداره کیف پولتان خواهید بود.

قطعا می‌خواهید آدا خود را در کیف پولی پشتیبانی شده ذخیره کنید. ما چهار گزینه کیف پول دیجیتال برای رمز ارز کاردانو توصیه می‌کنیم. یکی کیف پول Daedalus است که موجبات رشد کاردانو را مهیا می‌کند، و دیگری کیف پول Waloi یک کیف پول ارز مجازی رمزنگاری شده و ساده است که به شما در حفظ امنیت ADA کمک خواهد کرد.

کیف پول‌های سخت‌افزاری کاردانو چیست

همچنین کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس  (Ledger Nano S) امنیت بسیار بالایی دارد و می‌تواند از طیف وسیعی از رمز ارزها پشتیبانی کند.

مسئله مهم در ذخیره ADA درون یک کیف پول دیجیتال انتخاب کلمه عبور است. نوشته‌ای که باعث دسترسی شما به کیف پولتان می‌شود. اگر توانایی دسترسی به کیف پول را از دست بدهید، ممکن است رمز ارزهایتان برای همیشه از دسترس شما خارج شوند. پس سعی کنید رمز عبور کیف پول دیجیتال خود را همیشه به خاطر داشته باشید همانند رمز ورود تلفن همراهتان که هرگز فراموشش نمی‌کنید.

کیف پول لجر نانو اس به دلیل ذخیره آفلاین اطلاعات شخصی از مطمئن‌ترین گزینه‌ها برای حفظ و نگه‌داری آدا به شمار می­رود. این کیف عباراتی جهت بازیابی رمز عبور در اختیار شما قرار می­دهد و هیچ شخص دیگری هیچ‌گونه کنترلی بر روی دارایی‌های شما نخواهد داشت.

کیف پول لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) نیز با داشتن تیم توسعه‌دهنده و پشتیبانی قوی یکی دیگر از کیف­ پول‌های رسمی کاردانو نامیده‌شده‌است. صفحه نمایش بزرگ این کیف پول باعث تمایز آن از دیگر کیف پول‌ها می‌شود. در نتیجه کاربران راحت‌تر می‌توانند اطلاعات خود را مشاهده کنند.

چند نکته مهم در باب حفظ دارایی‌های مجازی:

همیشه از کیف پول خود بک‌آپ بگیرید تا در صورت وقوع هر مشکلی بتوانید به ADA خود دسترسی داشته باشید. و نکته دیگر اینکه بهتر است از کیف­ پول‌های سخت‌افزاری استفاده کنید به خصوص زمانی که مقدار رمز ارزتان بسیار بالا است. کیف پول‌هایی که به اینترنت وصل نیستند امنیت بیشتری دارند. نکته آخر اینکه مراقب کیف پول‌های کلاهبردار باشید.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال بولئون

بیایید کاردانو استخراج کنیم

درست است که کاردانو یک شبکه از رمز ارز پایه بلاکچین محسوب می‌شود ولی در واقع قابل خریداری نیست. در عوض شما می‌توانید آدا (ADA) ارز مجازی رمزنگاری شده آن را بخرید. ADA در بیشتر صرافی‌های ارزهای مجازی رمزنگاری شده موجود است. در حال حاضر با قیمت مناسبی معامله می‌شود و گزینه‌ای محبوب برای بازرگانان به حساب می‌آید. به یاد داشته باشید هنگام استفاده از کارگزاری، شما مستقیما از بلاکچین خرید نمی‌کنید. بلکه باید حساب خود را تامین کرده تا بتوانید ADA بخرید، مگر اینکه با رمز ارز پایه دیگری پرداخت را انجام دهید. مثلا بیت کوین خود را بدهید و به ازای ارزش آن آدا دریافت کنید و یا بالعکس.

دارندگان ADA می‌توانند در استخرهای سهام عضو شوند و مشارکت‌شان را آسان کنند. این استخرها دارندگان ارزهای مجازی هستند که منابع خود را با یکدیگر ادغام می‌کنند. با عضویت در این استخرها شانس دریافت پاداش نیز افزایش می‌یابد. در واقع شما رمز ارز خود را ذخیره می‌کنید و به ازای ذخیره‌سازی آن پاداش می‌گیرید.

دریافت پاداش از رمز ارزها و کاهش هزینه‌های معاملاتی از انگیزه‌های اقتصادی استخراج‌کنندگان کاردانو به شمار می‌آید. این بستر پاداش‌های یک دوره را جمع و بین گروه‌های سهام‌داران توزیع می‌کند. هر یک از این سهام‌داران براساس سهم مشارکت خود در طول دوره، پاداش دریافت می‌کند. به این معنا که هرکسی سهام بیشتری دارد پاداش اضافه‌تری شامل حالش می‌شود.

کاردانو

برای اطلاع از قیمت دوج کوین و خرید دوج کوین روی کیوسک حساب کنید.

آیا کاردانو آینده رو به رشدی خواهد داشت؟

اگر پیش‌بینی کنید که ارزش کاردانو در آینده افزایش می‌یابد، خرید آدا (ADA) می‌تواند به معنای درآمد شما باشد. برای درک درست از چشم‌انداز توسعه کاردانو باید به بررسی کاردانو چیست بپردازیم. قبل از سرمایه‌گذاری باید بدانیم چه آینده‌ای انتظار این ارز مجازی را می‌کشد؟

برای مطلع شدن از سود یا ضرر آینده خود باید کاردانو را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید. قیمت کاردانو در تاریخ نگارش این مقاله به 1.27 دلار رسیده‌است. این پلتفرم قبلا به بالاترین قیمت‌ها در چرخه بازار رمز ارز دست‌یافته‌بود. در نتیجه اگر کاردانو روی پیشرفت‌های خاصی متمرکز شود و همچنین سرمایه‌گذاران بیشتری را جلب کند، امکان دارد بتواند به نقاط عطف جدیدی برسد. ناگفته نماند پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد یک چرخش صعودی چشم‌گیر در بازار آدا رخ می‌دهد. ولی از آنجا که آینده را نمی‌توان پیش‌بینی کرد بهتر است قبل از شروع سرمایه‌گذاری به اندازه کافی تحقیق و بررسی به عمل آورید.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال آتاری

توصیه‌هایی در باب سرمایه‌گذاری بر روی ADA

سرمایه‌گذاری به خودی خود امری دشوار است و ارزهای مجازی می‌توانند این مسئله را حتی پیچیده‌تر کنند. با این حال، وضعیت هر فرد منحصر به خود اوست و باید قبل از تصمیم‌گیری مالی همیشه تمام جوانب را بسنجد. برای به حداقل رساندن خطر سرمایه‌گذاری بهتر است دارایی خود را گسترش دهید و بر روی چندین رمز ارز دیگر نیز سرمایه‌گذاری کنید. بنابراین موفقیت یا شکست شما تنها به یک ارز مجازی وابسته نخواهد‌بود.

به خاطر داشته باشید ذخیره آفلاین ارز مجازی ADA ، شما را از هرگونه خطر هک و سرقت مصون می‌دارد. شما باید از قابلیت‌های امنیتی استفاده کنید مانند احراز هویت دوعاملی یا تعیین پین کد برای امنیت بیشتر. قبل از دست به کار شدن در بازار سرمایه‌گذاری آدا تمامی گزینه‌های امنیتی موجود برای حفظ دارایی‌های خود را به کار گیرید. شما و یا هر کاربر دیگر، موظف به رعایت تمام جوانب احتیاط هستید.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال لایوپیر

سخن آخر

ما مقاله کاردانو چیست ، تلاش کردیم تغییرات مثبت جهانی حاصل از کاردانو را به طور خلاصه شرح دهیم. درست است که این آینده در خدمت افراد معدودی قرار خواهد گرفت اما شما نیز می‌توانید به این عصر جدید دست پیدا کنید. کاردانو افراد، جوامع، و مشاغل مختلف را قادر می‌سازد تا روش‌های جدیدی در معامله و تعامل ارائه دهند؛ بستری ساخته‌شده برای داشتن آینده‌ای پایدار، کمک به مردم، همکاری بهتر، افزایش اعتماد، و راه‌حل‌های جهانی برای مشکلات جهانی.

قدردان خواهیم بود اگر میزان موافقت خود را از مقاله کاردانو چیست ، با ما درمیان بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.