ارز دیجیتال لینیر، تازه وارد دنیای دیفای!

آشنایی با ارز دیجیتال لینیر (LINA)

1

ارز دیجیتال لینیر یک توکن ERC-20 تازه متولد شده بر روی بلاکچین اتریوم است.

پروتکل رمز ارز لینیر با استفاده از داده‌های پویای قیمت، به کاربران اجازه می‌دهد تا به دارایی‌های سنتی مانند فارکس و کالاها دسترسی پیدا کنند و در ضمن می‌تواند توکن‌ها را برای تولید توکن‌های مصنوعی لینیِر قفل کند.

ارز دیجیتال لینیر رویکرد بین زنجیره‌ای دارد به همین دلیل کاربران از کارمزدهای پایین‌تری برای تراکنش‌ها برخوردار می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این رمز ارز، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله با آکادمی کیوسک همراه باشید. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال لینیر و توکن LINA

ارز دیجیتال لینیر (Linear) یک پروتکل دارایی غیرمتمرکز با قابلیت ایجاد دارایی‌های ترکیبی و نقدینگی نامحدود است.

لینا (LINA) یک توکن ERC-20 است که بر روی شبکه اتریوم ساخته شده و هدف اصلی آن را می‌توان ایجاد وثیقه برای استخرهای نقدینگی و مدیریت جامعه پروتکل تعریف کرد.

همه دارندگان این توکن می‌توانند در مورد ابتکارات و پیشنهادات مختلف رای دهند و به شکل‌گیری توسعه اکوسیستم ارز دیجیتال لینیر کمک کنند.

هدف اصلی رمز ارز لینیر ارائه تجربه‌ای برتر به کاربر با مقیاس‌پذیری بهتر و سرعت بیشتر است. این تجربه به لطف قابلیت‌های زنجیره‌ای پروتکل امکان‌پذیر می‌شود.

لینیر قصد دارد یک راه حل ساده برای کاربرانی که می‌خواهند با دارایی‌های سنتی خود از ویژگی‌هایی فناوری بلاک‌چین بهره‌مند شوند، ارائه دهد.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

بنیان‌گذاران لینیر

ارز دیجیتال لینیر توسط دری ان.جی (Drey Ng) و کوین تای (Kevin Tai) راه اندازی شد. طبق بررسی‌های انجام شده تیم رسمی لینیر فایننس (Linear Finance) 12 نفر عضو دارد.

دری ان.جی یکی از بنیان‌گذاران و مدیر ارشد فعلی ارز دیجیتال لینیر است. او همچنین مدرس بلاک‌چین در هنگ کنگ است و چندین سال تجربه در صنعت فین تک دارد.

کوین تای نایب رئیس شرکت «Credit Suisse» در هنگ کنگ و مدیر برجسته یک صندوق سرمایه‌گذاری است. او فارغ التحصیل رشته بازرگانی از هاروارد است و بیش از یک دهه تجربه در بخش اقتصاد دارد.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال مون بیم

ارز دیجیتال لینیر چگونه کار می‌کند؟

شبکه لینیر به کاربران خود این قابلیت را ارائه می‌دهد که دارایی‌‌های مصنوعی را معامله کنند. توکن‌های ثابت IUSD در شبکه لینیر از هر دارایی مصنوعی، به عنوان وثیقه استفاده می‌کنند. این وثیقه مانند پشتوانه مالی عمل می‌کند و این تضمین را می‌دهد که در شرایط ناپایدار مثل رکود، این شبکه از ورشکستگی در امان باشد.

زمانی که کاربران در معاملات شبکه مشارکت می‌کنند، رمز ارز لینا را به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد. البته در حال حاضر، کاربران فقط می‌توانند IUSD و سهام را دریافت کنند.

این پروتکل مالی به منظور سازگاری بین زنجیره‌‌ای ساخته شده است. یکی از بنیان‌گذاران ارز دیجیتال لینیر این‌طور گفته است: هرچند پروتکل امور مالی غیر متمرکز (DeFi) در بستر اتریوم قرار دارد ولی همچنان توانایی مطابقت با دیگر بلاکچین‌‌ها را داراست.

گروه توسعه‌دهنده لینیر به پیشرفت رمز ارز لینیر در دنیای ارزهای دیجیتالی بسیار امیدوارند و از آغاز همکاری این شبکه با دو بلاک‌چین دیگر در آینده‌‌ای نزدیک خبر داده‌اند.

آنها بر این باورند که این همکاری موجب می‌شود تا مشتری در شبکه بایننس پشتیبانی شود. این گروه همچنین این ادعا را دارند که پروتکل تازه توسعه یافته آن نه تنها ارزان‌‌تر است بلکه به سرعت می‌تواند در دسترس افراد قرار گیرد.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال مانا

توکن لینا

چه چیزی لینیر را منحصربه‌فرد کرده است؟

علاوه بر دارایی‌های دیجیتالی، ارز دیجیتال لینیر مشتریان را قادر می‌سازد تا از طریق قیمت پویا به دارایی‌های سنتی مانند فارکس و کالاها دسترسی پیدا کنند.

توکن‌های لینا به عنوان وثیقه در استخرهای نقدینگی عمل می‌کنند. ارز دیجیتال لینیر نقدینگی نامحدودی را برای این استخرها فراهم کرده و بازه تسویه را تا یک ثانیه در هر بلوک کاهش می‌دهد. این برای معامله‌گران یا تریدرها با تعداد معامله بالا و نرم افزارهای معاملاتی، الگوریتم مناسبی است.

یکی از منحصربه‌فردترین ویژگی‌های رمز ارز لینیر این است که تصمیم‌ نهایی برای آینده ارز دیجیتال لینیر، بر اساس نظر کل اعضای جامعه گرفته می‌شود. دارندگان LINA می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های مهم معاملاتی و مدیریت لینیر، با رای دادن مشارکت کنند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال موناکوین

تعداد توکن‌های موجود در شبکه لینیر چقدر است؟

تعداد کل توکن‌های ارز دیجیتال لینیر900 میلیون واحد است.

این تعداد از توکن با نقشه خاصی تقسیم شده‌اند. نحوه تقسیم آنها به شکل زیر است:

300 میلیون توکن در عرضه اولیه در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گرفت.

600 میلیون توکن در قرارداد هوشمند قفل شده است و هر سال 10 درصد آن (60 میلیون توکن در سال) عرضه می‌شود.

تا کنون بیش از 300 میلیون توکن منتشر شده است. با این حال از آنجا که اکثر توکن‌های موجود توسط برنامه لینا مسترنود (Lina Masternode) و استار نود (Starnode) برای 2 تا 10 سال قفل شده‌اند، تعداد کل توکن‌های موجود در بازار تقریبا 150 میلیون توکن است.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال میکر

پتانسیل توسعه پلتفرم شبکه لینا چقدر است؟

پلتفرم لینا یک رویکرد معماری ترکیبی را معرفی می‌کند. ترکیبی از زنجیره عمومی اتریوم (شبکه اصلی) و خدمات تراکنش خصوصی با مقیاس‌پذیری بالا.

با این طرح ترکیبی اکوسیستم شبکه لینا را می‌توان در بسیاری از صنایع دیگر گسترش داد. لینا ریویو (Lina Review)، لینا فارم تراست (Lina Farmtrust)و سایر محصولات موجود در اکوسیستم شبکه ارز دیجیتال لینیر در یک هسته متفاوت به نام لینا کور (Lina Core) طراحی شده‌اند. این لینا کور به شبکه اصلی اتریوم متصل می‌شود و فقط از توکن لینا به عنوان رمز داخلی برای کل سیستم استفاده می‌کند.

مشتریان هدف اکوسیستم شبکه لینا شرکت‌ها و دولت خواهند بود، بنابراین مقیاس‌پذیری سیستم به ویژه در طول فرایند طراحی متمرکز می‌شود.

همچنین، لینا نه تنها به محصولات فعلی محدود نمی‌شود، بلکه می‌تواند یک اکوسیستم عظیم را نیز به عنوان راه حل برای بسیاری از مشکلات در جامعه ایجاد کند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال مینا

چگونه امنیت شبکه مالی ارز دیجیتال لینیر تامین می‌شود؟

به عنوان یک توکن ERC-20 که بر روی شبکه اتریوم ساخته شده است، ارز دیجیتال لینیر از یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های استخراج اثبات کار (POW) برای ایمن‌سازی توکن‌های خود استفاده می‌کند.

علاوه بر این دارندگان LINA قدرت رای‌دهی در مورد پیشنهادات مطرح شده برای مدیریت کریپتوکارنسی مورد نظر را دارند، این امر به اطمینان از توسعه اکوسیستم لینیر فایننس در مسیر مورد نظر کاربران آن کمک می‌کند.

باید توجه داشته باشید که پروتکل دارایی که لینا از آن استفاده می‌کند، یک دارایی واقعی معتبر نیست و بر اساس قراردادهای هوشمند اتریوم است که می‌توانید در صورت نیاز آن را به‌روزرسانی کنید.

برای اطلاع از قیمت دوج کوین و خرید دوج کوین روی کیوسک حساب کنید.

تفاوت پلتفرم بلاک‌چین لینا با دیگر پلتفرم‌ها چیست؟

شبکه لینا از فناوری برجسته ترکیبی برای کمک به بهینه سازی بستر بلاک‌چین استفاده می‌کند. لینا هیبرید (Lina Hybrid) یک سیستم واسطه است که مسئولیت اتصال هسته‌های شبکه لینا با هم و با شبکه اتریوم را بر عهده دارد. این اتصال به منظور انجام وظایف مربوط به توکن‌های لینا صورت می‌گیرد.

توکن‌ها بین پلتفرم زنجیره خصوصی و بلاک‌چین اتریوم می‌توانند به صورت پویا جابه‌جا شوند. بنابراین، موجودی قرارداد هوشمند ارز دیجیتال لینیر، می‌تواند برابر نقدینگی توکن‌های داخل زنجیره خصوصی باشد. اجرای قراردادهای هوشمند باعث خواهد شد که در کیف پول کاربران بین بسترهای عمومی و خصوصی تعادل ایجاد شود.

لینیر چیست

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال لوپرینگ

نتیجه

توکن لینیِر در سپتامبر سال 2020 عرضه شد و کف قیمتی خود را 19 نوامبر تجربه کرد. بعد از مهاجرت به زنجیره هوشمند بایننس حدود 3300 درصد رشد داشت و در تاریخ 12 فوریه به سطح 0.112 دلار افزایش یافت. لینیر برنامه‌های زیادی برای آینده دارد برخی از آنها شامل گسترش قابلیت حاکمیت و اجازه رای دادن به انجمن، در مورد مسیر آینده پروژه می‌شوند.

سپاسگزاریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. اگر تجربه‌ای از کار با توکن لینیر دارید با آکادمی کیوسک در میان بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

یک نظر
  1. احسان می گوید

    سلام، خسته نباشید.
    مقاله خوبی بود، ممنون.
    اگر امکانش هست نحوه استک کردن این ارز رو هم آموزش بدین، ممنون.

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.