معرفی پلتفرم کیپر(Keep3r Network) و توکنKP3R

0

بازار ارزهای دیجیتال و حوزه دیفای مربوط به آن به طور مداوم دستخوش تغییرات و تحولات جدیدی می‌شود که البته همه این تغییرات و تحولات پایدار و موفق نخواهند بود. به عبارت دیگر در این بستر پلتفرم‌ها و پروژه‌های مختلفی راه‌اندازی می‌شوند که نمی‌توان از موفقیت همه آنها مطمئن بود. با این وجود یکی از پروژه‌های نوظهوری که آینده درخشانی پیش رو دارد، پلتفرم کیپر است که شاید برای کاربران نهایی بازار رمز ارزها خیلی مفید نباشد اما برای کمک به شبکه بلاکچین و توسعه‌دهندگان این بازار کاربردهای خوبی دارد. برای آشنایی بیشتر با این پلتفرم مفید و کارایی‌های آن مقاله ما را تا انتها دنبال کنید. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

بررسی مفهوم پلتفرم کیپر

پلتفرم کیپر که در تاریخ 28 اکتبر سال 2020 راه‌اندازی شد، یک بازار غیر متمرکز ارز دیجیتال است که به کاربران اجازه می‌دهد وارد انواع پست‌ها و مشاغل شوند و آنها را قبول کنند. این پلتفرم توسط آندره کرونژ(Andre Cronje) خالق yEarn.finance تاسیس شد. این پروژه یک نشانه اختصاری و بومی با نماد KPR دارد.

پلتفرم یا شبکه کیپر یک شبکه نگهبان غیر متمرکز برای پروژه‌هایی است که به توسعه‌دهندگان خارجی و تیم‌های خارجی کمک می‌کند شغلی مشابه کیپرها بیابند.

این شبکه رمز ارزی یا بازار غیر متمرکز به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد وظایف متکی بر بلاکچین را در ازای ارز دیجیتالی خاص پیشنهاد دهند و آنها را به انجام برسانند.

فراموش نکنید کیپر یک شبکه غیر متمرکزی متکی بر وظیفه است که تیم‌های برنامه‌های غیر متمرکز و توسعه‌دهندگان بلاکچین را با استعدادهای بیرونی که می‌توانند این وظایف را اجرا کنند، به هم متصل می‌کند.

هدف از این پروژه ساده‌سازی و کاهش حجم کاری پروژه‌های رمز ارزی و در عین حال جبران مالی مجریان وظایف رمز ارزی است.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

چه کسی keep3r را پایه‌گذاری کرد؟

این پلتفرم محبوب و کاربردی بدون هیچ سروصدایی توسط آندره کرونژ راه‌اندازی شد. صفحه گیت هابی که حساب کاربری او را شامل می‌شد و تعاملات موجود در این سرویس نشان می‌دادند که آندره کرونژ در پشت پرده این سیستم حضور دارد. البته آندره هیچ پستی در این مورد در رسانه‌های اجتماعی منتشر نکرد.

زمانی که کاربران از وجود چنین توکنی باخبر شدند، برای معامله توکن این پروژه دست به کار شدند. در تاریخ 19 اکتبر سال 2021 قیمت این توکن برای مدت کوتاهی به 2000 دلار رسید. ناگفته نماند توکن پلتفرم کیپر در ابتدا حدود یک دلار ارزش داشت. سرویس این پلتفرم به عنوان یک بازار کار غیر متمرکز روی کار آمد.

این پلتفرم به سایر پروژه‌ها نیز کمک می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد تا پیشرفت‌های بیشتری داشته باشند و تیم‌های حاضر در این پروژه‌ها نیز بتوانند با مشاغل خوبی سروکار داشته باشند. کرونژ تمام تلاش خود را به کار برد تا در این پلتفرم مشاغل خوبی به ثبت برسند.

منظور شغل درون این پلتفرم اجرای سیستمی نیست که سایر اقدامات انجام شده درون یک شبکه را محدود کند، بلکه ایجاد مکانیسم تشویقی است که همه کاربران و طرفین معاملات را درگیر کند. قراردادهای هوشمند این پلتفرم keep3r توسط یک شرکت امنیتی بلاکچین مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مطالعه بیشتر: ارز اطلس استار

امنیت پلتفرم کیپر

توکن پلتفرم کیپر چیست؟

در تاریخ 29 اکتبر سال 2020 توکن بومی پلتفرم کیپر نیز با نماد KP3R$ روی کار آمد. این توکن با هدف کمک به تریدها و فارمرهایی ظهور کرد که در پی سودآوری و بازدهی بیشتر بودند و از لحاظ زمانی قدمت بیشتری نسبت به پروژه‌های کرونژ دارند. مهم‌ترین پروژه کرونژyEarn.finance نام دارد.

توکن کیپر برای اولین بار در یونی سواپ و با قیمت 10 دلار عرضه شد و تنها ظرف چند ساعت پس از عرضه، 2000 درصد رشد داشت. این توکن با ارزش بازار ارزهای دیجیتال با قیمت 180 دلار عرضه می‌شد که مجموع معاملات آن به بیش از 35 میلیون دلار رسید.

این توکن بومی کیپر به عنوان معیاری برای شهرت استفاده می‌شود. در واقع این توکن به دارندگان خود اجازه می‌دهد تا کارهای پیچیده‌تری انجام دهند و بیش از گذشته مورد اعتماد قرار بگیرند. هر زمانی که نقدینگی به این پلتفرم اضافه شود، در یونی سواپ توکن کیپر استخراج می‌شود بنابراین عرضه کل این توکن هرگز از پیش تعیین نشده است.

مطالعه بیشتر: بیت کوین کش چیست ؟

بررسی نقشه راه پلتفرم keep3r

پلتفرم و شبکه کیپر فراتر از هدف اصلی خود به عنوان یک ثبت‌کننده مشاغل متکی به قراردادهای هوشمند، در حال توسعه اکوسیستم گسترده‌تری از پروژه‌ها است. در واقع نقشه راه این شبکه شامل گزینه‌هایی برای استخراج نقدینگی و مشوق‌ها، شاخص‌های نوسانات و پوشش‌های مالی است.

در ضمن همین شبکه در پلتفرم‌های وام‌دهی نیز نقش مهمی دارد و حتی بازار فارکسی که با محوریت دیفای پیش می‌رود را تحت کنترل و تایید خود دارد. پس می‌توان گفت نقشه راه و مسیر پیش روی این شبکه شاید پیچیدگی‌های زیادی داشته باشد اما آینده خوب و درخشان خواهد داشت.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال هولو چیست ؟

اهداف مهم پلتفرم کیپر

هدف اصلی روی کار آمدن توکنKP3R کاهش هزینه‌های مربوط به اجرا و گسترش پروژه‌های موجود در بلاکچین است. این پروژه‌ها به دلیل استفاده از قراردادهای هوشمند با هزینه‌های زیادی روبرو هستند که حضور و روی کار آمدن کیپر باعث می‌شود ما شاهد کاهش چشمگیری از این هزینه‌ها باشیم.

در ضمن کیپر قصد دارد شرایطی ایجاد کند تا اکوسیستم‌های غیر متمرکز مجری پروژه‌ها کارآمدتر از قبل دست به کار شوند. در نهایت اینکه هدف اصلی و ویژه روی کار آمدن و راه‌اندازی پلتفرم کمک به توسعه‌دهندگان بود. در واقع کیپر با کمک قالب‌های آماده خود توانست طراحی و استفاده از محصولات شبکه را تسهیل کند.

طبق آمار به دست آمده و براساس گفته آندره کرونژ، این شبکه و پلتفرم رمز ارزی با این هدف روی کار آمد که بتواند به توسعه و پیشرفت برنامه‌های غیرمتمرکز کمک کند. اما براساس گزارشات جمع‎آوری شده تا به امروز این امر مهم میسر نشده است. پیش‌بینی می‌شود با کمک این شبکه شاهد ضررهای ناپایدار باشیم.

مطالعه بیشتر: الکترا چیست ؟

پلتفرم keep3r چه کارکردی دارد؟

شبکه کیپر، ثبت پروژه‌ها را مدیریت می‌کند و کیپرها را تحت حمایت خود دارد اما به طور فعال نمی‌تواند بازار خود و مشاغل مورد نظر را مدیریت کند. این عنصر توسط مکانیسم‌های حاکمیت پلتفرم کیپر مدیریت می‌شود. مشاغل معرفی شده توسط این پلتفرم، پیچیدگی‌های زیادی دارند و شامل کارهایی همانند اجرای تراکنش، جمع‌آوری صندوق نقدینگی یا انحلال یک موقعیت تحت وثیقه می‌شود.

همه گیری پلتفرم کیپر

برخی از مشاغل حاضر در این پلتفرم به تخصص فنی بیشتری نیاز دارند. همچنین منطق و فرآیندهای پیچیده خارج از زنجیره نیز شامل همین مشاغل پیچیده می‌شوند. به منظور استفاده از این شبکه باید به وب سایتKeep3r سر بزنید و از طریق متامسک اقدامات لازم را انجام دهید.

ایجاد مشاغل

مشاغلی که با کمک این پلتفرم ایجاد می‌شوند تحت تاثیر قراردادهای هوشمند قرار دارند که به طور معمول این قراردادها نیز پیرو یک طرف خارجی عمل می‌کنند. در حالت ایده‌آل، هدف از روی کار آمدن این مشاغل، اجرای اعمالی است که به درستی و بدون هیچ اشتباهی انجام شوند.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا پپ خود را خرید کنید

ارائه کیپر

در پلتفرم کیپر، اصطلاح keeper به طرف خارجی اطلاق می‌شود که کاری را به جای طرف دیگر انجام می‌دهد. کیپر برای مدیریت مشاغل نیست بلکه بیشتر برای مجاز کردن قراردادهایی است که به عنوان یک شغل، کیپر ارائه می‌دهند. کیپرها وظیفه دارند زیرساخت خود را تنظیم کنند و قوانین فردی در نظر بگیرند.

کنترل و مدیریت

درون Keep3r Networkکنترل و مدیریت به طور معمول برای کیپرها در نظر گرفته می‌شود. اگر کسی بخواهد کنترل و مدیریت را بر عهده بگیرد، کیپرها باید دسترسی به توکن KPR را مسدود کنند. پس از این کار، کیپرها می‌توانند حق رای را به سایر کاربران نیز ارائه دهند.

هدف اصلی این کنترل و مدیریت، تصویب و تایید مشاغل است. زمانی که نقدینگی برای یک شغل خاص فراهم شود، یک پیشنهاد به طور خودکار به وجود می‌آید و برای بررسی بیشتر به مکانی ارسال می‌شود که کیپرها اوراق قرضه را ارزیابی می‌کنند و در نهایت تصمیم می‌گیرند که آیا این شغل باید ایجاد شود یا وجود آن ضروی نخواهد بود.

یکی دیگر از مشاغلی که به همین کنترل و مدیریت شبکه مرتبط است، اجرای حکومت میان کیپرها خواهد بود. در صورت لزوم این شغل می‌تواند کیپرها را هنگام مشاهده بازار و حل اختلافات، کاهش و لغو انواع دسترسی‌ها تحت مدیریت خود داشته باشد.

مطالعه بیشتر: شبکه اینترنت غیرمتمرکز و امن چیست؟ 

آشنایی با نحوه عملکرد ارز دیجیتال پلتفرم کیپر

برخی از کاربران مجرب و علاقه‌مند می‌توانند از این پلتفرم مشارکت داشته باشند. برای مثال می‌توانند شغلی را پیشنهاد دهند یا به عنوان کیپر در این پلتفرم مشغول به کار شوند. افرادی که برنامه‌نویسی بلد هستند و به خوبی از پس این امر مهم برمی‌آیند، می‌توانند گزینه خوبی برای کیپر شدن محسوب شوند.

در صورتی که قصد دارید شغلی را در این پلتفرم معرفی کنید، باید براساس 2 روش پیش بروید:

  • درخواست و پیشنهاد شغلی خود را طی یک سفارش و درخواستنامه ثبت کنید. بعد از اینکه درخواست و پیشنهاد شما در محل مناسب ثبت شده، بستر کیپر درخواست شما را تایید و تصویب می‌کند و دیگری نیازی نیست شما کار دیگری انجام دهید.
  • به طور مستقیم درخواست و پیشنهاد خود را ارائه دهید. در این روش باید اطلاعات جزئی از پروژه و پیشنهاد مورد نظر خود را ارائه دهید. در ضمن باید میزان نقدینگی که برای این پیشنهاد در نظر گرفته‌اید را ذکر کنید. به خاطر داشته باشید، هر کاربر تنها بعد از 14 روز می‌تواند شغل و پیشنهاد جدیدی را به ثبت برساند.

برای اطلاع از قیمت بایننس کوین و خرید بایننس کوین روی کیوسک حساب کنید.
کاربرد پلتفرم کیپر

پلتفرم keep3r چه محصولاتی دارد؟

این پلتفرم نیز همانند سایر سرویس‌های حاضر در بازار ارزهای دیجیتال خدمات مهمی را ارائه می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با خدمات و سرویس‌های پلتفرم کیپر بهتر است با محصولات آن نیز آشنا شوید. موسس اصلی این پلتفرم تصمیم گرفت تمام خدمات و سرویس‌های خود را به عنوان محصولات شبکه کیپر در اختیار کاربران قرار دهد. در ادامه برخی از این محصولات را به طور خلاصه شرح می‌دهیم:

  • ادن (Eden): کرونژ در ماه آگوست سال 2021 اعلام کرد به زودی همکاری با شبکه ادن ایجاد می‌شود که به نفع تمام کاربران شبکه کیپر خواهد بود. در ادامه این همکاری کیپر تعداد چشمگیری توکن ادن دریافت می‌کند. تحویل گرفتن این توکن‌ها نشان می‌دهد که شبکه کیپر در شبکه ادن تاثیرگذار بوده است.
  • فارکس ثابت: فیکس فارکس یا فارکس ثابت قصد دارد بازارهای فارکس را به حوزه دیفای وارد کند. برای انجام این کار باید نقدینگی آنچین شود. براساس گزارشات به دست آمده این شبکه فارکس زمانی که تحت تاثیر کیپر قرار می‌گیرد، در واقع یک مکانیسم مشوق نقدینگی خواهد بود که کارمزد خوبی برای شبکه خود دریافت می‌کند. توکن‌های این شبکه با توکن‌های شبکه کیپر ترکیب می‌شوند.
  • OLM: یکی دیگر از محصولات پلتفرم کیپر استخراج نقدینگی قراردادهای آپشن نام دارد که در واقع یک مکانیسم مشوق برای قراردادهای آپشن محسوب می‌شود. کسانی که دارایی‌های خود را نگه می‌دارند و ذخیره می‌کنند، از این محصول سود می‌برند. این بازدهی حاصل از کارمزدهایی است که قراردادهای آپشن در اختیار آنها قرار می‌دهند.

مطالعه بیشتر: شبکه وو چیست؟

ارز دیجیتال پلتفرم keep3r چه قیمتی دارد؟

رمز ارز بستر و شبکه کیپر تحت بستر اتریوم عرضه می‌شود و جزء توکن‌های ERC20 به حساب می‌آید. این رمز ارز در شبکه کیپر نقش مهم و بسزایی دارد. از این رمز ارز برای رای‌دهی به قالب‌های پیشنهادی استفاده می‌کنند. گذشته از این مسیر، این رمز ارزها برای وثیقه‌گذاری نیز استفاده می‌شود.

در ضمن افراد حاضر در بازار ارزهای دیجیتال بستر کیپر، می‌توانند این ارز دیجیتال را به عنوان پاداش خود نیز دریافت کنند. طبق اطلاعات کسب شده قیمت ارز دیجیتال کیپر در تاریخ 4 می سال 2023 معادل ( 14 اردیبهشت سال 1402) معادل 72.91 دلار است.

توجه داشته باشید بیشترین قیمت این رمز ارز در تاریخ 22 آبان ماه سال 1400 مشاهده شد که معادل 1995.53 دلار بود و کمترین قیمت آن نیز در تاریخ 7 آبان سال 1399 معادل 24.23 دلار برآورده شده است. با توجه به قیمت‌های ذکر شده می‌توان گفت قیمت این رمز ارز نیز همانند سایر ارزهای دیجیتال تحت تاثیر نوسانات بسیاری قرار دارد.

مطالعه بیشتر: مقایسه بیت کوین و بیت کوین کش

اهمیت پلتفرم کیپر

نتیجه‌گیری

تمامی وب‌سایت‌ها و نشانه‌های مدیریتی که در پلتفرم کیپر حضور دارند، اعلام می‌کنند تنها یک منبع اطلاعاتی برای مستندسازی در مورد Keep3r Network وجود دارد و هیچ تلگرام یا توییتری در این خصوص ایجاد نشده است و همچنین هیچ اختلاف نظری در این مورد وجود ندارد.

البته انجمن‌های زیادی همانند اوه و میکر نظرات مختلفی را در زمان طراحی این پلتفرم ارائه دادند که توانسته بازخوردی ارزشمند ایجاد کند. در این راهنما سعی کردیم، اطلاعات کامل ولی خلاصه‌ای در مورد این پلتفرم در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم با کمک این مقاله توانسته باشیم شما را به این پلتفرم رمز ارزی علاقه‌مند کنیم.

با ثبت نام و احراز هویت در صرافی کیوسک میتوانید به خرید و فروش ارزهای دیجیتال معتبر بپردازید. با ما در کیوسک آکادمی همراه باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.