معرفی حمله سوییپر (Sweeper Attack)

0

اصطلاح هر که بامش بیش برفش بیشتر را شنیده‌اید. این اصطلاح به افراد ثروتمند و کسانی که دارایی‌های دیجیتال دارند نیز اشاره می‌کند. هرچه دارایی شما بیشتر باشد به طور حتم به روشی امن‌تر برای نگهداری از ثروت و دارایی خود نیاز دارید. همان‌طور که روش‌های امنیتی به طور دائم در حال توسعه و پیشرفت هستند، هکرها و سارقان نیز همچنان روش‌های دزدی خود را توسعه می‌دهند. یکی از جدیدترین روش‌ها برای سرقت اموال دیجیتالی افراد، حمله سوییپر است که با دسترسی به کیف پول کاربران دارایی آنها را در تصاحب خود در می‌آورند. برای آشنایی بیشتر با این روش هکر و دستبرد توصیه می‌کنیم این راهنما را تا انتها دنبال کنید. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: بلاکچین چیست؟

حمله سوییپر (Sweeper Attack) چیست؟

همان‌طور که برای دسترسی به اطلاعات درون رایانه و لپ تاپ خود از کدهای اختصاصی و رمزعبور استفاده می‌کنید یا کارت بانکی‌تان دارای رمز عبور است، برای نگه‌داری از دارایی‌های دیجیتال درون کیف پول رمز ارزی خود نیز باید از رمز عبور قوی و اختصاصی استفاده کنید.

مطالعه بیشتر: حمله دیداس

در صورتی وجود هر نوع خطا در تعیین و تایید رمز عبور کیف پول ارز دیجیتال شما دسترسی هکرها و سارقان به دارایی‌های رمز ارزی شما تسهیل می‌شود. این افراد با کمک حمله‌ای هکری به نام حمله سوییپر می‌توانند به اطلاعات درون کیف پول شما دست‌درازی کنند و دارایی‌های رمز ارزی شما را به غارت برند.

سوییپینگ در زبان انگلیسی به معنای قسمت‌های مخربی است که می‌توانند به کیف پول ارزهای دیجیتال دست‌درازی کنند. این نوع بخش‌های مخرب خیلی راحت به تمام تراکنش‌های ثبت و ارسال شده دسترسی پیدا می‌کنند و حتی تراکنش‌هایی که در محلی امن ذخیره شده‌اند را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند.

قیمت شیبا اینو امروز،‌ قیمت لحظه‌ای ترون ، قیمت لایت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می‌توانید در صرافی کیوسک ببینید.

این حملات هکر بعد از اجرای یک تراکنش ورودی و تراکنش خروجی کیف پول شما، تراکنش‌های مورد نظر را شناسایی می‌کنند. سپس اطلاعات گیرنده را مورد بررسی قرار می‌دهند و آدرس گیرنده را به آدرس هکری خود تغییر خواهند داد. در این صورت بعد از امضای نهایی تراکنش، دارایی مورد نظر به آدرس سوییپر ارسال می‌شود.

مطالعه بیشتر: حمله کانال جانبی

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا شیبای خود را خرید کنید

نحوه رخ دادن Sweeper Attack

اکنون که تا حدودی با نوع این حمله هکری آشنا شدید، به طور حتم بد نیست از نحوه اتفاق افتادن حمله سوییپر (Sweeper Attack) نیز آگاه شوید. در اولین مرحله از این حمله هکری، فرد سارق باید سید اختصاصی و هسته اصلی کیف پول ارز دیجیتال کاربر را به دست آورد.

بررسی حمله سوییپر

در ادامه باید به رمز عبور بازیابی دست پیدا کند که برای دسترسی به این رمز عبور از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. حتی این امکان وجود دارد که هکرها برای پیش بردن Sweeper Attack از روشی همانند فیشینگ نیز کمک بگیرند. در نظر داشته باشید به طور معمول هکر همانند یک مهندس برای کمک به شما وارد عمل می‌شوند.

مطالعه بیشتر: حمله ربودن کلیپ بورد

البته برخی دیگر از آنها نیز به عنوان یکی از افرادی که کیف پولی شبیه به شما دارند، برای حل مشکل خود از شما کمک می‌خواهند. در هر 2 صورت شما نیز به آنها اعتماد می‌کنید و شاید اطلاعاتی را در اختیارشان قرار دهید زیرا ظاهر گفتگوی آنها به هیچ‌وجه شبیه یک هکر نخواهد بود.

مطالعه بیشتر: ساید چین

البته برخی دیگر از هکرهای این نوع حملات تلاش و هزینه بیشتری به کار می‌برند، برای مثال یک برنامه کاربردی غیر متمرکز راه‌اندازی می‌کنند تا شما به این برنامه اعتماد کنید و برخی از اطلاعات مهم خود را در اختیار آنها قرار دهید.

با کمک تمام روش‌هایی که در بالا ذکر شد، هکرها می‌توانند به سیستم شما دست‌درازی کنند، اطلاعات مورد نیاز را به دست آورند و دارایی سرمایه شما را به غارت ببرند.

مطالعه بیشتر: شبکه همتا به همتا

مشکلات مربوط به کدهای مخرب

همان‌طور که گفتیم کدها اصلی‌ترین نقش را در حمله سوییپر دارند. به طوری که اگر کدهای شما مخرب باشند، خیلی سریع دارایی شما در دسترس افراد سودجو قرار می‌گیرد و باعث دردسرهای غیر قابل جبرانی می‌شود.

مطالعه بیشتر: گس اتریوم چیست؟

شاید برایتان سوال شود که چرا کدهای مخرب تا این حد پراهمیت هستند. در ادامه 2 دلیل اصلی اهمیت این کدها را به صورت خلاصه برای شما شرح می‌دهیم:

  • متاسفانه کدهای مخرب هکرها خیلی سریع‌تر از شما و سایر کاربران عمل می‌کنند. در نتیجه اگر بخواهید دارایی خود را در برابر کدهای مخرب حفاظت کنید به طور حتم بازنده این رقابت شما هستید. به زبان ساده کدهای مخرب خیلی سریع‌تر از شما می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی را به آدرس دلخواهشان انتقال دهند.
  • کدهای مخرب قابل مشاهده و بازدید نیستند. به عبارت دیگر این کدها چراغ خاموش حرکت می‌کنند و همیشه از چشمان تیز کاربران مجرب و حرفه‌ای نیز دور می‌مانند. از این رو شما به عنوان یک کاربر هک‌شده شاید تا مدت‌ها متوجه کد مخرب درون سیستم خود نشوید. حتی در بسیاری از موارد بعد از اینکه تراکنشی را تکمیل می‌کنید ولی به دست گیرنده نهایی نمی‌رسد، همچنان خوش‌بین هستید و فکر می‌کنید به دلیل اختلالات موجود، گیرنده به تراکنش نهایی دسترسی پیدا نکرده است. حتی ممکن است بر این تصور باشید که تراکنش مورد نظر در حالت ناموفق یا معلق باقی مانده یا کیف پول شما به درستی عملیات را اجرا نکرده است. اما هرگز به هک شدن سیستم و کیف پول خود فکر نمی‌کنید زیرا هیچ نشانه‌ای از این موضوع برای شما قابل مشاهده نخواهد بود.

با توجه به دلایلی که در بالا توضیح داده شد، متاسفانه بسیاری از کاربران تا آخرین لحظات متوجه هک شدن سیستم خود نخواهند بود و همین امر دلیلی از اهمیت وجود کدهای مخرب خواهد بود.

مطالعه بیشتر: دارایی مصنوعی

3 روش جلوگیری از حمله سوییپر

با توجه به توضیحاتی که در بخش‌های مختلف این مقاله ذکر شد، بهترین روش برای جلوگیری از حمله سوییپر رعایت نکات مهم امنیتی است که در بازار ارزهای دیجیتال بسیار پراهمیت خواهند بود.

خطرات حمله سوییپر

در صورتی که شما از هسته اصلی دارایی دیجیتال خود مراقبت کنید، به طور حتم هکر و کدهای مخرب نمی‌توانند به دارایی شما دسترسی پیدا کنند. همچنین اگر رمز بازیابی کیف پول خود را بسیار قوی انتخاب کنید، به طور حتم هیچ هکری نمی‌تواند برای دست‌درازی به دارایی شما اقداماتی انجام دهد.

مطالعه بیشتر: رپد توکن

امضای تراکنش یکی از اصلی‌ترین موارد امنیتی در بازار ارزهای دیجیتال به شمار می‌آید. در نهایت به منظور پیشگیری از این نوع حملات سوییپر باید به 3 روش زیر عمل کنید:

  • رعایت تمام نکات امنیتی و جلوگیری از به اشتراک گذاشتن سید دارایی‌ها با هکرها
  • نگهداری درست و امن از رمز عبور بازیابی
  • استفاده از کیف پول سخت‌افزاری یا سرد

مطالعه بیشتر: کریپتوگرافی چیست؟

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا فانتوم خود را خرید کنید

جمع بندی

در این راهنما سعی کردیم یکی دیگر از بدترین و خطرناک‌ترین حملات هکرها را برای شما شرح دهیم. حمله سوییپر نیز شاید غیر قابل مشاهده باشد اما می‌تواند خیلی راحت کل دارایی دیجیتال شما را به سرقت برد. در دنیای حاضر که هکرها پیشرفت کرده‌اند باید همیشه هوشیار باشید و دارایی خود را در محلی امن نگه‌دارید.

مطالعه بیشتر: مقیاس‌پذیری در بلاکچین

انتخاب و خرید کیف پول‌های سخت‌افزاری که به صورت آفلاین کار می‌کنند، یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از این حملات است. درضمن باید به تمام استانداردها و نکات امنیتی نیز توجه داشته باشید.

برای خرید اتریوم، فروش ترون، خریداری بیت‌کوین و خرید آسان شیبا اینو، خرید دوج کوین در ایران دیگر رمز ارزها می‌توانید در صرافی کیوسک ثبت‌نام و احراز هویت کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.