6 تا از بهترین سایت‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

1

تحلیل تکنیکال به کاربران کمک کرده تا بتوانند با دید بهتری نسبت به خرید و فروش ارزهای دیجیتال اقدام کنند. به علاوه اینکه مسیر انتخاب یک رمز ارز برای سرمایه گذاری را برایشان هموارتر می‌کند. ما در این مطلب از مجله آکادمی کیوسک قصد داریم تا بهترین سایت‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال را معرفی کنیم. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا مانا (دیسنترالند) خود را خرید کنید

تحلیل تکنیکال چیست؟

قبل از اینکه به سراغ معرفی بهترین سایت تحلیل تکنیکال(Technical Analysis) ارز دیجیتال برویم ابتدا اجازه دهید کمی با مفهوم تحلیل تکنیکال بیشتر آشنا شویم. 

در دنیای ارزهای دیجیتال و به طور کلی بازارهای مالی سه مدل رایج تحلیل وجود دارد:

 1. تحلیل تکنیکال (Technical Analysis)
 2. تحلیل سنتیمنتال (Sentimental Analysis)
 3. تحلیل فاندامنتال یا بنیادی (Fundamental Analysis)

وقتی از تحلیل تکنیکال صحبت می‌کنیم منظورمان دانش بررسی و ارزیابی نمودارهای قیمت رمز ارزها در بازار است. بررسی نمودارهای قیمتی به کاربر کمک کرده تا رفتار یک رمز ارز را زیر نظر قرار دهند و تغییرات آینده آن را پیش بینی کنند. 

دانش تکنیکال به کاربر کمک کرده تا با استفاده از داده‌هایی که در اختیار دارد حرکات بعدی بازار را پیش بینی کند. 

با اینکه اغلب اوقات تحلیل تکنیکال برای سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت کاربرد دارد اما برای سرمایه‌گذاران بلند مدت هم بی فایده نیست. در واقع این افراد می‌توانند با بررسی نمودارها بهترین زمان خروج و ورود به بازار را مشخص کنند. 

مطالعه بیشتر: درآمدزایی از ارزهای دیجیتال

بهترین سایت‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

کوین لابستر(CoinLobster)

تصویر صفحۀ اول وبسایت کوین لابستر
کوین لابستر(CoinLobster) به واسطه رابط کاربری ساده و مینیمالی که دارد کمک کرده تا کاربران به راحتی به بخش‌های مهم سایت دسترسی داشته باشند، به علاوه اینکه ابزارهای کاربردی همگی در دسترس هستند.

این سایت هم‌چنین به منظور تحلیل بهتر و کارآمدتر فیلترهایی را جهت گروه‌بندی، مشخص کردن حجم معامله و اندازه انحلال در اختیارتان می‌گذارد.

از مزایای این سایت تحلیل تکنیکال می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تمامی خدمات کاملا رایگان هستند
 • نمودارهای ساده، خوانا و قابل درک برای کاربر
 • تاخیر بسیار کم و هماهنگی کامل با صرافی‌ها به صورت آنی
 • دارای اطلاعات گسترده و مختلف از چندین صرافی به صورت همزمان

تنها عیبی که می‌توان از این سایت گرفت عدم پشتیبانی از توابع نمودارهای پیشرفته است. 

مطالعه بیشتر: روش های ترید ارز دیجیتال

گلس نود(Glassnode)

تصویر صفحۀ اول وبسایت گلس نود
گلس نود(Glassnode) شاخص‌های نوآورانه بازار زنجیره‌ای را به صورت همزمان از چندین بلاکچین جمع آوری کرده و در نهایت نتیجه دقیق را برای تحلیل در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

اگر به دنبال بررسی شاخص‌های بازار هستید یا می‌خواهید نمودارهای تحلیلی کاملی در اختیارتان باشد گلس نود گزینه بسیار مناسبی است. علاوه بر این‌ها در این سایت می‌توانید تعداد آدرس‌های فعالی که تراکنش‌های موفق داشته‌اند را ببینید. 

از مزایای گلس نود می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • نمودارها و شاخص‌های نوآورانه
 • نمودارهای ساده و خوانا که قابلیت شخصی سازی دارند
 • در گلس نود اطلاعات رایگانی از جمله فعالیت آدرس، عرضه در گردش، حجم معاملات، کارمزد تراکنش‌ها و تعداد تراکنش‌ها در اختیار کاربر قرار می‌گیرد

با اینکه این پلتفرم بسیاری از امکانات خودش را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد اما برای اینکه بتوانید دسترسی نامحدودی به تمامی ابزارهای آن داشته باشید باید هزینه 29 دلاری خرید اشتراک و عضویت آن را پرداخت کنید. تازه این اول کار است، اگر به دنبال عضویت حرفه‌ای در سایت هستید باید هزینه 799 دلاری را پرداخت کنید. 

شاید تنها ایرادی که بتوان از گلس نود گرفت همین مسئله حق اشتراک ماهانه است و بهترین خدمات تنها در حالت عضویت پیشرفته و حرفه‌ای قابل دسترس هستند. 

برای اطلاع از قیمت دوج کوین و خرید دوج کوین روی کیوسک حساب کنید.

مساری(Messari)

تصویر صفحۀ اول وبسایت مساری
یکی دیگر از سایت‌هایی که برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در بازار شهره عام و خاص شده مساری(Mesaari) نام دارد.

اغلب اوقات این سایت توسط تریدرهای حرفه‌ای و کاربلد مورد استفاده قرار می‌گیرد، افرادی که قصد دارند تجزیه و تحلیل عمیق‌تری در بازار و داده‌های موجود داشته باشند. از مهم‌ترین ویژگی‌هایی این پلتفرم می‌توان به قابلیت شخصی سازی بسیار پیشرفته آن اشاره کرد. در این سایت می‌توانید به راحتی فیلترهایی از جمله قیمت، میزان مارکت کپ و همچنین سکتورها را در حین تحلیل بر روی نمودار خود اعمال کنید. این قابلیت‌های ابتدایی همگی رایگان هستند.

البته باید در نظر داشته باشید که اگر به دنبال فیچرهایی از جمله غربالگری و نمودارهای پیشرفته‌تر هستید باید ماهانه مبلغ 24.99 دلاری عضویت آن را پرداخت کنید. با این کار می‌توانید به تمامی قابلیت‌های اشتراک Messari Pro دسترسی داشته باشید. 

 • نمودارهای پیشرفته
 • طبقه بندی و تحلیل پیشرفته داده‌ها
 • و همچنین مشخص کردن معیارهای مختلف برای تمامی کوین‌ها

از جمله مهم‌ترین مزایای این وبسایت هستند. 

از طرف دیگر

 • رابط کاربری پیچیده
 • و هزینه ماهانه اشتراک پیشرفته

از معایب مساری به حساب می‌آیند. 

مطالعه بیشتر: انواع سبک‌های تحلیل تکنیکال

کوین گکو(CoinGecko)

تصویر صفحۀ اول وبسایت کوین گکو
اگر به دنبال پلتفرمی هستید که قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال را بر اساس ارزش بازار آن‌ها تخمین بزند باید به سراغ کوین گکو(CoinGecko) بروید. کوین گکو علاوه بر پشتیبانی از 10 هزار ارز دیجیتال مختلف رد آن‌ها را در 500 صرافی متفاوت دنبال می‌کند. 

در این سایت تغییرات قیمتی و نوسانات بازار بیش از 10 هزار ارز دیجیتال تعبیه شده است. کوین گکو امکان نظارت بر حجم و ارزش بازار، معیارهای زنجیره‌ای و همچنین ردیابی قیمت را برای کاربران فراهم می‌کند. به علاوه اینکه اجازه می‌دهد به ابزارهای مدیریت سبد دسترسی داشته باشید. قابلیتی که باعث شده کاربران به راحتی بتوانند سبدهای معاملاتی و DeFi را مدیریت کنند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این ابزار استفاده آسان و رابطه کاربری قابل درک آن است. علاوه بر عضویت رایگان این پلتفرم دو پلن کاربری دیگر هم دارد، یکی عضویت ویژه و دیگری پریمیوم که برای هر کدام به ترتیب باید 99 و 49.90 دلار هزینه پرداخت کنید. 

مطالعه بیشتر: ترید ارز دیجیتال چیست؟

تریدینگ ویو(TradingView)

تصویر صفحۀ اول وبسایت تریدینگ ویو
تریدینگ ویو(TradingView) بهترین ابزار نمودار خوانی و همچنین تحلیل تکنیکال در بازار بورس و بازار ارزهای دیجیتال است.

این وبسایت نمودارهای قیمتی ارزهای دیجیتال را با جزئیات کامل در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به علاوه اینکه نمایش قیمت‌ها و داده‌های لحظه‌ای یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سایت به حساب می‌آید. این سایت هم مانند بسیاری دیگر از پلتفرم‌های تحلیل تکنیکال قابلیت عضویت رایگان و حرفه‌ای را دارد. اکثر فیچرهای سایت برای کاربران به صورت رایگان در دسترس هستند. فقط دقت کنید که با عضویت رایگان تنها می‌توانید به سه شاخص فنی و همپوشانی در هر نمودار دسترسی داشته باشید. در نتیجه اگر به دنبال امکانات نامحدود هستید باید حق اشتراک آن را پرداخت کنید. 

مطالعه بیشتر: اندیکاتور چیست

سانتیمنت(Santiment)

تصویر صفحۀ اول وبسایت سانتیمنت
سانتیمنت(Santiment) یکی دیگر از بهترین سایت‌های تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید. سایتی که به صورت آنی تغییرات بازار بیش از 2000 ارز دیجیتال را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

علاوه بر این‌ها در سانتیمنت رفتار معامله گران و سرمایه گذاران زیر نظر گرفته می‌شود و بر اساس آن‌ها پندها و همچنین پیش بینی‌های جالبی منتشر می‌شود. همین مسئله کمک می‌کند تا بهترین زمان برای ورود و خروج از بازار را شناسایی کنید. سانتیمنت هم بیشتر قابلیت‌های خود را به صورت رایگان ارائه می‌دهد. اما اگر به دنبال امکانات بیشتر هستید باید حق اشتراک 149 دلاری آن را پرداخت کنید. 

در این جدول خلاصه‌ای از مطالب بالا را مشاهده می‌کنید:

نام سایتمزایامعایب
کوین لابستررایگان بودن تمامی خدمات سایتعدم پشتیبانی از نمودارهای پیشرفته 
گلس نود ارائه نمودارهای خوانا و نوآورانهمحدود بودن اشتراک رایگان
مساریطبقه بندی و تحلیل پیشرفتهرابط کاربری پیچیده و حق اشتراک
کوین گکودسترسی به ابزارهای مدیریت سبد مالیمحدود کردن کاربر در اشتراک رایگان
تریدینگ ویوارائه نمودارهای قیمتی دقیق و با جزئیاتمحدود بودن خدمات در اشتراک رایگان
سانتیمنتارائه پیش بینی‌های لحظه‌ای با توجه به رفتار سرمایه گذارانپرداخت حق اشتراک 149 دلاری برای دسترسی به تمامی خدمات
بهترین سایت‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

نکات پایانی پیرامون بهترین سایت تحلیل تکنیکال

به عنوان یک سرمایه‌گذار و تریدر چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارند. شما باید بتوانید به صورت روان نمودارها را بخوانید و تجزیه و تحلیل کنید، در نتیجه توصیه می‌کنیم که وقت کافی برای یادگیری مبحث تحلیل تکنیکال صرف کنید. هم‌چنین در عمل هم این مدل تحلیل را در چندین سایت مختلف دنبال کنید تا در نهایت مناسب‌ترین ابزار را با توجه به هدف خود پیدا کنید. به علاوه اینکه پیشنهاد می‌کنیم هیچ عجله‌ای هم نداشته باشید. ما در این مطلب سعی کردیم تا 6 مورد از بهترین سایت‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال را معرفی کنیم. همان طور که دیدید اکثر این وبسایت‌ها رایگان هستند و تنها برخی از ابزارهای پیشرفته‌تر خود را در قالب اشتراک‌های پولی ماهانه در اختیار کاربران قرار می‌دهند. بدون شک سایت‌های تحلیل تکنیکال تنها به این ابزارها محدود نمی‌شوند. شما برای تحلیل تکنیکال از چه سایتی کمک می‌گیرید؟ نام آن‌ها را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید و علت اینکه از سایت نام برده شده استفاده می‌کنید را بگویید. با ما در کیوسک آکادمی همراه باشید.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا لایت کوین خود را خرید کنید

سوالات متداول

تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال به معنی مطالعه رفتارها و نحوه عملکرد ارزهای دیجیتال در بازار است.

چه عنصری در تحلیل تکنیکال نقش اساسی دارد؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای تحلیل تکنیکال آشنایی کامل با نمودارها یا همان نمودار خوانی است. 

رایج‌ترین روش‌های تحلیل در بازارهای مالی کدام‌اند؟

رایج‌ترین شیوه‌های تحلیل شامل تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی و تحلیل سنتیمنتال می‌شوند. 

منابع: mediumhedgewithcrypto

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رای‌ها 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

یک نظر
 1. tlovertonet می گوید

  Rattling great information can be found on weblog. “The fundamental defect of fathers is that they want their children to be a credit to them.” by Bertrand Russell.

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.