ارز دیجیتال آکیتا، محافظ ما در برابر خرس‌ها

آشنایی با ارز دیجیتال آکیتا اینو

0

ارز دیجیتال آکیتا یک میم‌کوین است. این گروه از ارزهای دیجیتال، حتی بیشتر از ارزهای بزرگی چون بیت کوین، توجه مردم را به خود جلب کرده‌اند. هر روز خبر جدیدی درباره آنها می‌شنویم. یکی از این ارزهای دیجیتال، آکیتا اینو است.

ارز دیجیتال آکیتا اینو که مدت کوتاهی از عرضه آن می‌گذرد مسیر کوتاه، ولی موفقی را پشت سرگذاشته که در ادامه مقاله به معرفی آن می‌پردازیم.(لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال آکیتا چیست؟

آکیتا اینو پروژه ارز دیجیتال با توکن ERC-20 است که در فوریه 2021 روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شد و توکن اصلی آن AKITA نام دارد. این توکن ابتدا در صرافی یونی‌سواپ با قیمت 0.0000000067 دلار عرضه شد.  اکیتا اینو جز دسته میم‌کوین هاست. میم‌کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که در نتیجه تلاش افراد مشهور مانند اینفلولنسر و سرمایه‌گذاران خرد، در اثر تبلیغات آنلاین معروف می‌شوند. دوج‌کوین معروف‌ترین میم‌کوینی است که به خاطر حمایت ایلان ماسک، مشهور شد. اما ادعا می‌شود آکیتا اینو کمی با میم‌کوین‌های دیگر متفاوت است.

شبکه آکیتا اینو، نیمی از توکن‌های خود را برای بنیان‌گذار اتریوم، «ویتالیک بوترین» فرستاده. درحالی‌که نیم دیگر آن را، در استخر صرافی یونی‌سواپ (Uniswap) قفل کرده و کلید آن را سوزانده است.

این ارز دیجیتال توانسته در ماه‌های اخیر، جایگاه مناسبی بدست آورد و در صرافی‌های مطرحی چون هات‌بات، MXC، BKEX و پولونیکس عرضه شود.

به ‌نظر می‌رسد نام آکیتا که برای این ارز انتخاب شده از نام ژاپنی گونه‌ای سگ گرفته شده که باهوش و شجاعند و  از صاحبشان مراقبت می‌کنند. شاید این نام به این معنی است که سعی دارد با بازار نزولی بجنگد، چرا که این سگ‌ها با خرس‌ها و گرازها مبارزه می‌کنند.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

ارز دیجیتال آکیتا

شبکه آکیتا چیست؟

چیزی که تیم پروژه ارز دیجیتال آکیتا آن را خوب درک کرده‌اند قدرت جامعه در بازاریابی و گسترش پروژه است. شاید سگ نشان این ارز دیجیتال به معنی مبارزه با خرس‌ها به کمک قدرت جامعه باشد.

گروهی که آکیتا را تاسیس کردند به خودشان عنوان بنیان‌گذار ندادند. بنابراین شبکه آکیتا موسس و تیم اصلی ندارد. در این گروه تخصیص وظایف و مهارت‌ها از طریق شبکه آکیتا و توافق جمعی درباره تصمیم‌گیری انجام می‌شود.

تاکنون بیش از 15000 سرمایه‌گذار به شبکه پلتفرم آکیتا پیوسته‌اند که باعث شده این رمزارز به یک پروژه غیرمتمرکز واقعی تبدیل شود. بیش از 22000 دنبال‌کننده نیز در کانال تلگرام آن حضور دارند. امید است که این گردهمایی، در پلتفرم و کانال تلگرام، ایده‌های جدیدی برای پیش بردن آکیتا اینو به همراه داشته باشد.

این افراد علایق مشابه دارند و به دنبال سرمایه‌گذاری در یک تجربه مشابه هستند. برخی ایده‌هایی که تابحال ارائه و اجرایی شده‌اند، سوزاندن توکن‌ها، دریافت سود به دلیل ایجاد درآمدهای غیرفعال برای دارندگان ارزهایی که در گردش نیستند و توسعه شبکه اجتماعی غیرمتمرکز آن مشابه با توییتر، بوده است. حتی پیشنهاد شده که به جای علامت لایک که در توییتر وجود دارد از لوگوی آکیتا استفاده شود.

شبکه آکیتا یک شبکه قوی است که از نرخ رشد استثنایی خود و نیز افرادی که توکن آکیتا را معامله می‌کنند، پشتیبانی می‌کند. با اینکه شش سال زمان برد تا دوج کوین به اوج برسد، به نظر می‌رسد که رشد آکیتا اینو به دلیل محببوبیت زیادی که پیدا کرده سریع‌تر اتفاق افتاده است.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال فلاکس

آیا آکینا اینو، دوج کوین بعدی است؟

از زمانی‌که این پروژه شروع به کار کرد افراد زیادی دنبال بررسی و مقایسه ویژگی‌های آکیتا و دوج‌کوین بودند تا ببینند آیا آکیتا می‌تواند مانند دوج موفق شود.

دوج کوین در سال 2013 به‌عنوان یک ارز دیجیتال همتا‌به‌همتا معرفی و تبدیل به رقیبی برای بیتکوین شد و به سرعت گسترش پیدا کرد. رویه رشد دوج از سال 2018 سرعت بیشتری گرفت. جامعه دوج‌کوین با این ایده بزرگ شد که علیرغم ماهیت طنز، به دنبال تبدیل آن به اولین ارز دیجیتال بازار بوده‌ است.

با بررسی تاریخچه دوج می‌بینیم این استقبال مردم بود که از رمز ارز بدون پشتوانه‌ای مثل دوج، یک سکه دیجیتال موفق ساخت. بنابراین اگر این اقبال عمومی برای آکیتا هم وجود داشته باشد می‌توانیم امیدوار باشیم که آکیتا هم مسیر دوج را طی کند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال انرژِی وب

آکیتا نیز مثل دوج، یک شوخی اینترنتی است. پس قیمت آن به شدت به عرضه و تقاضا وابسته است و ویژگی‌های بنیادین خاصی ندارد. با بررسی میزان مشارکت جامعه آکیتا می‌بینیم، دلیلی برای شکست وجود ندارد. حتی آکیتا می‌تواند در بازار نزولی نیز به خاطر مقرون‌به‌صرفه بودنش، همچنان صعودی باشد. البته طرز فکر جامعه هم مهم است. آیا جامعه فقط به دنبال سود سریع است یا اینکه درک بیشتری از یک بازی طولانی‌مدت برای کسب سود دارد. به‌علاوه اکثر افراد آکیتا را به خاطر رویکرد دموکراتیک آن در توسعه و قیمت پایین انتخاب می‌کنند.

برخی کارشناسان به آن خوشبین هستند و می‌گویند قیمت آن تا پایان 2021 چند‌برابر خواهد شد. اما از دید بدبینانه، بخاطر میم‌کوین بودن، و نبودن هیچ هدفی در پشت آن، امکان کاهش محبوبیت و قیمت وجود دارد. تنها زمان می‌تواند نشان دهد که این پروژه چطور پیش می‌رود، اما به نظر می‌رسد آکیتا اینو آماده است تا در سال‌های آتی نیز در بازار بماند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال آیکون

اهمیت جامعه ارز دیجیتال آکیتا

ارز دیجیتال آکیتا

اگر نگاه سریعی به سال 2020 و 2021 بیندازیم، می‌بینیم در این سال‌ها، موسسات مالی به فضای ارزهای دیجیتال وارد شدند. بیتکوین نیز در صدر بوده‌است. حضور موسسات مالی و افراد بیشتری که دنبال سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هستند، باعث شده پروژه‌هایی مثل آکیتا اینو نیز جزو انتخاب آنها باشند. سرمایه‌گذاران، پیشرفت زیاد دوج‌کوین را دیده‌اند و همین مسئله می‌تواند باعث اطمینان آنها به سایر ارزهای مشابه دوج شود.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال یوبیکس

آیا آکیتا یک شت کوین است؟

شت‌کوین یعنی ارز دیجیتالی که خرید آن باعث از‌دست‌دادن حجم زیادی از پول سرمایه‌گذار می‌شود. به معنی ارز دیجیتالی که هیچ کاربرد یا ویژگی منحصر‌بفردی ندارد.

البته برخی می‌گویند شت‌کوین واژه تحقیرآمیزی است که برای آلت‌کوین‌هایی بکار می‌رود که بلااستفاده هستند. ارزش شت‌کوین‌ها بخاطر عوامل مختلفی از دست می‌رود. مثلا اینکه به دلیل معقول و مناسبی ایجاد نشده‌اند یا اینکه اقبال عمومی نسبت به آنها کم می‌شود. البته باید قبل از خرید هر ارز دیجیتال، آن را از نظر فاندامنتال  بررسی کنید تا متوجه شوید واقعا شت‌کوین است یا نه.

به نظر می‌رسد آکیتا اینو با توجه به گذشته‌ای که پشت سر گذاشته در دسته شت‌کوین‌ها قرار ندارد. اما اینکه در آینده چه اتفاقی بیفتد یک راز است.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال اتریوم

جمع بندی

ارز دیجیتال آکیتا اینو مثل دوج‌کوین یک شوخی اینترنتی بود که حالا تبدیل به یک ارز دیجیتال جدی شده است. در چند ماهی که از معرفی آن به بازار گذشته، روند مناسبی داشته است. به نظر می‌رسد جامعه چند ده هزارنفری که پشت این ارز دیجیتال قرار دارند عامل پیشرفت آن بوده‌اند. تا زمانی که این حمایت جمعی وجود دارد می‌توان به پیشرفت این ارز امیدوار بود.

اما خیلی ازسرمایه‌داران نظرشان این است که سرمایه‌گذاری‌های خیلی بهتری نسبت به آکیتا اینو وجود دارد. از نظر آنها آکیتا می‌تواند در کوتاه‌مدت سودده باشد اما در بلند‌مدت بعید است که ارزش خود را حفظ کند. برای سرمایه‌گذاری بلند‌مدت روی ارزهای امن‌تر نظیر اتریوم و بیتکوین سرمایه‌گذاری کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.