ارز دیجیتال آیکون، جمهوری نهادهای مختلف بلاکچین

آشنایی با ارز دیجیتال آیکون

0

آیکون ارز دیجیتالی است که همانند سایر ارزهای مجازی اهداف خاصی دارد. البته مهم‌ترین هدف طراحی این ارز، ایجاد پیوستگی میان تمامی شبکه‌های بلاکچین است.کیوسک آکادمی در این مقاله می‌خواهد شما را با موضوعات جالب توجهی در مورد ارز دیجیتال آیکون آشنا کند.

Icon ویژگی‌ها و کاربردهای مثبت بسیاری دارد که بد نیست شما نیز با آنها آشنا شوید. به نظر شما کدام ارز دیجیتال بهتر و معتبرتر از سایر ارزهاست؟ برای رسیدن به این پاسخ مقاله ما را دنبال کنید.(لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

آشنایی با ارز دیجیتال آیکون

در سال 2016 شرکتی در کره جنوبی ارز دیجیتال آیکون را راه‌اندازی کرد. آیکون تنها یک ارز دیجیتال نیست بلکه شبکه کاملی از بلاکچین است که با هدف آسان کردن معاملات و استفاده از برنامه‌های نرم‌افزاری مختلف روی کار آمد. در ضمن توکن این رمز ارز نقش بسزایی در شبکه‌های نرم‌افزاری بلاکچین ایفا می‌کند.

هدف اساسی این ارز دیجیتال ایجاد نقطه اتصالی میان تمامی بلاکچین‌هاست. در واقع ارز دیجیتال آیکون توانایی توسعه و گسترش فناوری بلاکچین را دارد. در نظر داشته باشید هر بلاکچین به طور مجزا از ارز دیجیتال آیکون استفاده می‌کند. همچنین این رمز ارز برای هر بلاکچین فعالیت اختصاصی در نظر گرفته است.

بزرگ‌ترین و چالش‌برانگیزترین بخش بلاکچین‌ها اتصال شبکه‌های مختلف به یکدیگر است. ارز دیجیتال آیکون توانایی ایجاد اتصال میان شبکه‌های مختلف را دارد. بنابراین بزرگ‌ترین نقش در شبکه بلاکچین‌ها متعلق به Icon است. همچنین این ارز دیجیتال مکانیزم امنی برای ذخیره یا انتقال انواع داده‌ها را دربردارد.

مطالعه بیشتر: انواع ارزهای دیجیتال حاضر در بازار رمز ارزها

چه کسی در پشت پرده ارز دیجیتال آیکون قرار دارد؟

همان‌طور که گفتیم، ارز دیجیتال آیکون در سال 2016 توسط گروهی از کارکنان مالی یک شرکت توسعه فناوری و تکنولوژی در کره جنوبی راه‌اندازی شد. در ادامه یکی دیگر از شرکت‌های کره‌ای که بیشتر بر روی فناوری بلاکچین تمرکز داشت، در راستای توسعه بستر و شبکه این ارز دیجیتال دست به کار شد.

تیم راه‌اندازی ارز دیجیتال Iconاز بیش از 50 متخصص شبکه بلاکچین، هوش مصنوعی، بازاریابی، و قراردادهای هوشمند تشکیل شده است. این افراد در توسعه شبکه آیکون به طور فعال همکاری می‌کنند. گروهی به نام دیلی (Dayli)متشکل از افراد برجسته این حوزه به عنوان بنیان‌گذار اصلی این ارز دیجیتال به حساب می‌آیند.

البته بخش هوش مصنوعی و بازاریابی این گروه متفاوت از یکدیگر عمل می‌کنند. اما هدف نهایی همه این افراد تجزیه و تحلیل داده‌ها و به اشتراک گذاشتن تجارب حرفه‌ای خود در جهت ایجاد مارک تجاری آیکون خواهد بود. در واقع هم‌اکنون ارز دیجیتال آیکون در صنایع مالی کاربرد زیادی دارد.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال پیر کوین

تحلیل و بررسی نحوه عملکرد و کارایی ارز دیجیتال آیکون

آیکون حول بستر مشخصی می‌چرخد. به طور کلی ارز دیجیتال آیکون دارای بلاکچینی است که سیستم قراردادهای هوشمند آن به طور سفارشی اجرا می‌شوند. این بلاکچین قوانین و ویژگی‌های مخصوصی دارد. عملکرد و کارایی‌های آیکون به شکل بسیار ویژه‌ای انجام می‌شوند. این ارز دیجیتال همانند یک جمهوری، نهادهای مختلف بلاکچین را تحت سرپرستی دارد.

ارز دیجیتال آیکون

ناگفته نماند آیکون به طور دقیق شبیه نماینده یک ایالت عمل می‌کند و به بسیاری از گزینه‌های سیستم بلاکچین دسترسی کامل دارد. در ضمن این جمهوری یا ایالت دارای زیرشاخه‌های مختلفی است که زیربنای اصلی آن را تشکیل داده‌اند. همچنین پورتال‌های آیکون برای ارتباط گروه‌های مختلف به کار برده می‌شود.

ارز دیجیتال آیکون سعی دارد اسباب مبادلات غیر متمرکز را در انواع بسترهای بلاکچین میسر سازد. به خاطر داشته باشید که جمهوری شبکه بلاکچین آیکون، نکسوز (Nexus) نامیده می‌شود. این جمهوری قابلیت اتصال انواع شبکه‌ها را داراست. در ادامه به 5 مورد از کارایی‌های ارز دیجیتال آیکون اشاره خواهیم کرد:

جوامع

از آنجایی که یک جامعه، شبکه‌ای از انواع گره‌های بلاکچین است، ارز دیجیتال آیکون سیستم حکومتی یکسانی دارد که تمامی این گره‌ها را شامل می‌شود. برای درک بهتر این موضوع باید گفت بیت کوین و اتریوم نیز در واقع جامعه به حساب می‌آیند. همچنین بانک‌ها، انواع بسترهای تجارت‌های الکترونیکی، و دولت‌ها نیز جامعه هستند. در نتیجه هر جامعه نیز قوانین مخصوص به خود را دارد که آیکون از این قوانین باخبر است.

گره‌های سی(C Nodes)

گره‌های سی گره‌های اجتماعی هستند که برای ایجاد تراکنش‌های مختلف کاربرد دارند. البته این گره‌ها حق رای در تایید معاملات را ندارند. در نتیجه آیکون نقش بسزایی در سرپرستی این گره‌ها دارد. در ضمن گره‌های سی برای مدیریت و حفاظت از جامعه بلاکچین استفاده می‌شوند که آیکون در این راه همراه آنها خواهد بود.

جمهوری سی (C-Reps)

جمهوری سی در واقع نماینده جامعه است که تاحدودی تراکنش‌های مربوط به ارز دیجیتال Icon را تایید می‌کند. همچنین این جمهوری در مسائل مربوط به مدیریت و سرپرستی نیز حق رای دارد. به طور کلی هر جامعه خودش نماینده‌ای انتخاب می‌کند. ارز دیجیتال آیکون در این مورد بیشتر نقش مشوق دارد و در حفظ این نمایندگی می‌کوشد.

جمهوری آیکون

این جمهوری بدون‌شک به کل شبکه آیکون اشاره می‌کند. پیش از این نیز گفتیم که جمهوری سی در مورد حاکمیت ارز دیجیتال آیکون حق رای دارد. در نظر داشته باشید جمهوری آیکون نیز غیر متمرکز است. همچنین این جمهوری همانند یک کانال ارتباطی است و رابطه مناسبی بین انواع جوامع برقرار می‌کند. البته جمهوری آیکون در اداره جوامع هیچ دخالتی ندارد.

گره‌های شهروندی

همان‌طور که از نام این گره‌ها مشخص است، گره‌های شهروندی بیشتر به افراد مربوط می‌شود. در واقع به افراد اجازه ایجاد انواع تراکنش‌ها و استفاده از شبکه‌های مختلف را می‌دهد. محور اصلی آیکون مربوط به همین گره است زیرا گره شهروندی مسئول برقراری ارتباط و جذب مشتری خواهد بود. البته این گره‌های شهروندی هیچ حق رای در مورد انتخاب حکومت یا جمهوری آیکون ندارند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال آنتولوژی

اهداف مهم ارز دیجیتال Icon

آیکون نوعی هوش مصنوعی است که ارزش‌های ذخیره شده در بستر بلاکچین را مدیریت می‌کند. به طور کلی این ارز دیجیتال با هدف ذخیره نرخ انواع ارزها روی کار آمد. در ضمن ارز دیجیتال Iconسیستم درستی در محاسبه امتیاز هر شبکه و جامعه دارد. در مشوق بودن نیز نمره خوبی کسب کرده است.

هدف دیگر آیکون ارائه راه‌حل‌های مالی برای توسعه بهتر شبکه‌هاست. همچنین این ارز دیجیتال نقش مهمی در تعیین پاداش مسئولان کاربردی هر شبکه دارد. بنابراین تمامی گره‌های شبکه‌های بلاکچین با کمک آیکون در فعالیت‌های مختلف مشارکت خواهند داشت. البته آیکون در تعیین پاداش بسیار سخت‌گیر و منظم عمل می‌کند.

هدف ارز دیحیتال آیکون

تعیین پاداش به وضعیت و حجم مبادلات بستگی دارد. هدف مهم آیکون ایجاد بستری است که به اعضای جوامع اجازه دهد تا بدون نیاز به هیچ واسطه یا صرافی بتوانند ارزهای خود را ذخیره یا معامله کنند. هرکسی می‌تواند از ارز دیجیتال Icon با هدف ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز استفاده کند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال انرژِی وب

آیا می‌دانید توکن آیکون چیست؟

توکن آیکون به اختصار ICX خوانده می‌شود. در ماه نوامبر سال 2018 ارزش کلی این توکن به 243 میلیون دلار رسید. در اوایل همان سال ICX در مقایسه با سایر ارزهای مجازی بالاترین نرخ را داشت. ناگفته نماند ICX توانست تا قبل از سال 2017، 42 هزار دلار جمع‌آوری کند. نیمی از توکن‌ها برای فروش اختصاصی استفاده شدند.

فراموش نکنید 16 درصد از توکن‌های ICXرا به عنوان ذخیره کنار گذاشتند. همچنین شرکای حرفه‌ای 14درصد از توکن‌ها را برای معاملات درون شبکه‌ای خود در اختیار دارند. در ضمن 14 درصد از توکن‌ها نیز برای تیم‌های مشارکتی اولیه در نظر گرفته شد.

ICX سکه بومی بستر آیکون است که برای دستیابی به اهداف مختلفی استفاده می‌شود. از جمله کارایی‌های این سکه بومی، راه‌اندازی انواع قراردادهای هوشمند، پرداخت هزینه‌های مختلف، و به وجود آوردن توکن‌های نوینی در بسترهای ارز دیجیتال همانند اتریوم است. ICX با محاسبه نرخ ارزهای مجازی انواع معاملات بین ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهد.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال فلاکس

سه مورد از بهترین کیف پول‌هایی که از آیکون پشتیبانی می‌کنند

توکن‌های این ارز دیجیتال هنگامی که نوظهور بودند، بیشتر در شبکه اتریوم به وجود می‌آمدند. با گذر زمان و با تشکیل شبکه اصلی آیکون این توکن‌ها با سکه‌های اصلی سایر ارزهای مجازی برابری می‌کردند. در اوایل سال 2018 آیکون برای مبادله‌های درون بستر ارزهای دیجیتال استفاده می‌شد.

انواع مختلفی از سرویس‌های کیف پول برای این رمز ارز وجود دارد. کاربران بعضی از کیف پول‌ها را به طور رسمی مخصوص آیکون می‌دانند. البته کاربران می‌توانند با کمک صرافی‌های معتبر ارزهای مجازی، توکن‌های آیکون را با سایر سکه‌ها عوض کنند.

به طور کلی براساس گزارشات ثبت و تایید شده، Icon را می‌توان در هر کیف پولی که با ارزهای مجازی سازگاری دارد به راحتی ذخیره کرد و نگه‌داشت. در ادامه سه نمونه از کیف پول‌های سازگار با این ارز دیجیتال را نام می‌بریم. البته هم کیف پول‌های سخت‌افزاری و هم نرم‌افزاری برای آیکون مناسب خواهند بود.

  • کیف پول مای اتر MyEtherWallet
  • لجر نانو اس Ledger Nano S
  • ترزور TREZOR

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال یوبیکس

 آیکون را چطور بخریم و ذخیره کنیم؟

برای خرید یا ذخیره‌سازی این ارز دیجیتال باید از صرافی‌های غیرمتمرکزی کمک بگیرید که بر بازار معاملات مسلط هستند. بسیاری از این صرافی‌ها بیش از 60 درصد از 24 ساعت شبانه‌روز را در اختیار کاربران و خریداران انواع ارزهای دیجیتال قرار می‌دهند. در این صرافی‌های غیرمتمرکز امکان خرید انواع ارزهای مجازی وجود دارد. صرافی‌های معتبر بسیاری از آیکون پشتیبانی می‌کنند.

شما می‌توانید ارزهای دیجیتال آیکون خود را با کمک این صرافی‌ها مبادله کنید. پس از مبادله این ارزهای دیجیتال می‌توانید آنها را در کیف پول مورد نظر خود ذخیره سازید. از زمان اولین مبادله آیکون در سال 2018 تا به امروز انواع صرافی‌ها و کیف پول‌ها در اختیار این ارز مجازی قرار گرفته‌اند. همچنین می‌توانید ارز مجازی خود را در سایت‌های کیف پول یا برنامه‌های کاربردی موجود ذخیره کنید.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال آوه

ذخیره ارز دیجیتال آیکون

بررسی تاریخچه ارزش آیکون

آزمایش آیکون در اکتبر سال 2017 به پایان رسید. بدین‌ترتیب آیکون از انتهای ماه اکتبر در صرافی‌های معتبر عرضه می‌شد. در حال حاضر بیش از دو سال است که آیکون به طور مداوم در بازار ارزهای مجازی معامله می‌شود. عده‌ای بر این باورند که آیکون جز 50 سکه برتر کوین مارکت قرار دارد.

در سال اولیه ورود آیکون به بازار ارزهای دیجیتال، ژانویه سال 2017، ارزش توکن ICX افزایش پیدا کرد. این افزایش به قدری چشمگیر بود که حتی به بالای 12 دلار در تاریخ کل پیدایش آیکون رسید. سپس با سرد شدن این بازار آیکون نیز از سایر ارزهای مجازی الگو برداری کرد. اما در ماه می باز به اوج خود رسید. البته اخباری که در یک برنامه پیام‌رسان ژاپنی بازگو شد، در این افزایش قیمت نقش مهمی داشت.

تاریخچه آیکون تا آن زمان صاف و بدون هیچ نوسانی بود. اما در اواخر ماه نوامبر کم کم دستخوش تغییرات شدید قرار گرفت. مبادله توکن آیکون کمی بعد به طور کلی رسمی شد. در واقع از آن تاریخ به بعد کاربران می‌توانستند توکن‌های Icon را همانند توکن‌های معتبر صادرشده در شبکه اصلی بلاکچین مبادله و معامله کنند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال آکیتا

سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال Icon

طبق گزارشات به عمل آمده، این ارز دیجیتال در مقایسه با سایر رمز ارزها و رقبای خود، از محبوبیت بالایی برخوردار نیست. در واقع همتایان این ارز مجازی در شبکه بلاکچین بیشتر استفاده می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید این ارز مجازی برای اولین بار در سال 2017 با قیمت 0.50 دلار به بازار ارزهای دیجیتال وارد شد.

با گذر زمان و در اوایل سال 2018 ارزش آیکون کمی بالاتر رفت و حتی به 13 دلار نیز رسید. البته پس از مدتی این روند صعودی دچار افت شد و به تدریج کاهش یافت. بدین‌ترتیب این ارز دیجیتال کم‌کم به ارزش اولیه خود رسید. اما در اواخر سال 2019 و تا اوایل سال 2020 قیمت آیکون تا حدودی ثابت ماند.

در ضمن آیکون در سال 2020 با قیمتی بین 0.30 تا 0.50 دلار معامله می‌شد. همچنین در سال 2021 به بالاترین سطح خود 0.78 رسید و کمی بعد به پایین‌ترین سطح خود یعنی 0.11 دلار بازگشت. همان‌طور که می‌بینید و از شواهد مشخص است، قیمت این ارز مجازی دچار نوسانات بسیاریست اما حرکت این قیمت‌ها هرگز 100درصد نزولی یا 100 درصد صعودی نبوده است و باز هم تغییرات زیادی به وجود می‌آیند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال آدکس

آینده ارز دیجیتال آیکون

آینده ارز دیجیتال Icon چگونه خواهد بود؟

این ارز دیجیتال نیز همانند سایر ارزهای مجازی در حال حاضر با سیر صعودی بیت کوین روبه‌رو شده است. در نتیجه اگر بیت کوین روند صعودی دیگری را ایجاد کند، Icon نیز می‌تواند خود را در این روند دخالت دهد و به افزایش و رشد نرخ بازدهی خود امیدوار شود. همان‌طور که می‌دانید پس از هر بازار گاوی بیت کوین، شاهد مرحله سرد شدن بازار خواهیم بود.

در این مرحله آلت کوین‌ها تحت تسلط کاربران در می‌آیند. بنابراین کاربران روزهای معاملاتی مثبتی را تجربه می‌کنند. در واقع ظرف چند روز پس از بازار گاوی بیت کوین، اغلب قیمت‌ها با یکدیگر برابر می‌شوند. در این مرحله افراد بسیاری ممکن است دچار شکست‌های مالی شوند. درنتیجه بیشتر کاربران به خواب زمستانی فرو می‌روند.

در واقع بازار پس از سرد شدن کمی افت پیدا می‌کند. افت بازار در ارزهای مجازی نیز منعکس می‌شود. پس از اینکه بیت کوین در سرازیری قرار گرفت و مبلغی حدود 40 درصد افت پیدا کرد. وضعیت سایر ارزهای مجازی از جمله آیکون به سرعت بهبود می‌یابد و تثبیت می‌شود. البته بدون‌شک از آنجاکه بیت کوین پرچم‌دار بازار ارزهای مجازیست، دوباره خود را تقویت می‌کند و ارزهای دیجیتال دیگر نیز به سوددهی خوبی می‌رسند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال اتریوم

نتیجه‌گیری کلی

به عنوان سخن آخر، آیکون پروژه پیچیده‌ای است که اهداف بلندپروازانه‌ای را دنبال می‌کند. اما هنوز مشخص نیست که می‌تواند به طور کامل طبق برنامه‌ریزی‌ها و اهداف خود پیش رود و از پتانسیل بالای خود نهایت بهره را ببرد یا خیر؟ البته تا همین‌جای کار نیز عوامل بسیاری تحت فرمان و تسلط این رمز ارز قرار دارند.

در واقع بسیاری از مسائل موجود در بازار ارزهای دیجیتال به نفع آیکون هستند. ناگفته نماند از منطقی‌ترین و ضروری‌ترین اقدامات این ارز دیجیتال ایجاد پیوندی متقابل میان انواع بلاکچین‌ها بود. آیکون به فناوری بلاکچین کمک می‌کند تا بتواند جهان را به نفع طرافداران خود تغییر دهد.

از این رو ارز دیجیتال Icon مشارکت‌ها و دستور‌العمل‌های قوی و محکمی در دستور کار خود قرار داده است. تنها قبل از هرگونه تصمیم‌گیری در مورد سرمایه‌گذاری در این رمز ارز تحقیقات لازمه را انجام دهید. این شما هستید که باید ارزش خرید آیکون را بسنجید و سپس دست به هرگونه اقدامی بزنید.

آیا تجربه سرمایه‌گذاری در ارز آیکون را دارید؟ ممنون می‌شویم اگر تجربه خود را با آکادمی کیوسک به اشتراک بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.