صندوق آپشن دیفای (Defi Option Vault) چیست؟

0

همه کسب و کارها و زمینه‌های فعالیتی با گذر زمان توسعه می‌یابند و به رشد قابل توجهی می‌رسند. در بازار ارزهای دیجیتال نیز ما به وفور شاهد همین توسعه و پیشرفت چشمگیر بوده‌ایم. یکی از نوین‌ترین تغییرات چشمگیر این بازار روی کار آمدن صندوق آپشن دیفای است که اوضاع معاملات را تغییر داد به طوری که تمام کاربران این بازار و سرمایه‌گذاران خرد و بزرگ می‌توانند به بهترین شکل ممکن معاملات خود را تکمیل کنند و از دارایی‌های ذخیره شده خود نهایت بهره را ببرند. در ادامه این راهنما بیشتر در مورد اهمیت و ارزش روی کار آمدن این صندوق صحبت می‌کنیم.

مطالعه بیشتر: دیفای چیست؟

بررسی مفهوم صندوق آپشن دیفای (Defi Option Vault)

صندوق آپشن دیفای اولین محصول از سری محصولات سرمایه‌گذاری خودکار است که استراتژی‌های معاملاتی خودکار را نشان می‌دهد. این استراتژی‌های معاملات به طور گسترده در بازارهای سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند اما استفاده از آنها به طور معمول برای مردم بسیار پیچیده است.

کاربرانی که در استخرهای استیکینگ و فارم‌های کریپتو سرمایه‌گذاری کرده‌اند، می‌توانند از این صندوق‌ها استفاده کنند زیرا در این صورت بازدهی خوبی از تجارت واقعی خود کسب می‌کنند در حالی که خیلی درگیر تورم نمی‌شوند. در قراردادهای آتی شاهد تغییرات زیادی در این صندوق‌ها خواهیم بود.

توجه داشته باشید این صندوق‌ها تعهدی برای خرید و فروش برخی از دارایی‌ها در آینده ارائه نمی‌دهند. با استفاده از این صندوق آپشن، فروشندگان مجبور نیستند دارایی اصلی و واقعی خود را به خریداران تحویل دهند و تنها تفاوت بین قیمت اعلام شده و قیمت نهایی شده را پرداخت خواهند کرد. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

نحوه اجرای Defi Option Vault

همان‌طور که گفتیم، صندوق‌های آپشن دیفای به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند که سرمایه را سپرده‌گذاری کنند و سپس به طور خودکار استراتژی‌های محبوب را برای معاملات خود به کار برند.

رایج‌ترین استراتژی‌های گزینه‌ای که توسط DOVبه کار می‌رود شامل تماس‌های تحت پوشش و قراردادهای هوشمند حفاظت‌شده است.

برای درک بهتر عملکرد این صندوق‌ها، می‌توان مثالی به کار برد. زمانی که یک صندوق آپشن دیفای گزینه‌ای برای تماس را می‌فروشد، امنیت زیربنایی آن گزینه را در اختیار خواهد داشت. به طور مشابه نیز زمانی که یک گزینه معامله به فروش می‌رسد، اوراق بهادار زیربنایی آن نیز به فروش می‌رود.

گزینه‌های تماس تحت پوشش در این صندوق با گزینه‌های قراردادهای هوشمند موجود در همین صندوق به فروش می‌رسند یا مبادله می‌شوند. در نهایت اینکه این صندوق‌ها با استراتژی‌های مالی زیادی سروکار دارند که طی این استراتژی‌ها سرمایه‌گذار اختیار خرید خود را می‌فروشد.

مطالعه بیشتر: ییلد فارمینگ

ارائه صندوق آپشن دیفای تحت تاثیر چه پروتکل‌هایی است؟

صندوق آپشن Defi تحت تاثیر پروتکل‌هایی فعالیت دارد که به طور گسترده قابلیت همکاری خواهند داشت. هر چه پروتکل‌های بیشتری بتوانند با این صندوق همکاری داشته باشند، صندوق آپشن دیفای نیز به طور موثرتری به عنوان یک مبادله کامل در حوزه دیفای فعالیت خواهد داشت.

تحقق آینده‌ای خاص باور نکردنی خواهد بود زیرا این امکان وجود دارد که با کمک پروتکل‌های همکار صندوق DOV بازارهای مشتقات تمام عیار از طریق قراردادهای هوشمند معامله شوند. در ادامه چند مورد از این پروتکل‌های کاربردی را به طور خلاصه معرفی می‌کنیم.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا ایاس خود را خرید کنید

رابین فایننس (Robin Finance)

اولین محرک برای اثبات مفهوم موفق صندوق‌های آپشن دیفای است که بر روی اتریوم ساخته شده و نزدیک به 200 میلیون دلار سرمایه در اتریوم دارد. همچنین این پروتکل اوه نیز ارائه می‌دهد. رابین فایننس از ایرسواپ برای تسویه حساب استفاده می‌کند.

کیوسک سایت معتبر خریدو فروش تتر، لایت کوین، ترون و دیگر رمز ارزها در ایران است. این مجموعه می‌تواند در مورد نحوه خرید انواع ارز دیجیتال شما را راهنمایی کند.

ثتاناتس فایننس (Thetanuts Finance)

این پروتکل نیز یکی دیگر از پروتکل‌های رو به رشد متمرکز بر عملکرد چند زنجیره‌ای است که در حال حاضر در اتریوم، زنجیره هوشمند فانتوم، پالیگان، بایننس و آولانچ در دسترس قرار دارد. همچنین به زودی در بیشتر زنجیره‌های سازگار همانند سولانا نیز قرار می‌گیرد.

مطالعه بیشتر: وام گرفتن در حوزه دیفای

کار کردن با صندوق آپشن دیفای

علاوه بر خزانه‌های نگهدارنده اتریوم، این پروتکل فشار زیادی بر روی آلت کوین‌ها ایجاد می‌کند، به طوری که یک خزانه 10 میلیون دلاری از ALGO و یک خزانه 2 میلیون دلاری از لونا را راه‌اندازی کرده است. همچنین از ادا نیز در اجرای قراردادهای هوشمند خود استفاده می‌کنند.

مطالعه بیشتر: لیکویید استیکینگ

استیک دائو (StakeDAO)

این پروتکل نیز در حال حاضر بر روی اتریوم کار می‌کند و قصد دارد در آینده خدماتی را در پالیگان نیز ارائه دهد. استراتژی‌های غیرفعال آن شامل استیبل کوین‌‌ها و توکن‌ها یا ارائه نقدینگی در پروتکل‌های متعدد برای کسب پاداش است.

مطالعه بیشتر: وام آنی در ارز دیجیتال

تاثیر و ارائه ابزارهای غیر خطی در Defi Option Vault

بازار دیفای می‌تواند ابزارهای خطی را تحت مدیریت خود داشته باشد. بیشتر معاملات مربوط به وام‌دهی و وام‌گیری با کمک روش نقدینگی و استفاده از قراردادهای هوشمند انجام می‌شوند. در ادامه می‌توان گفت ابزارهای غیر خطی در صندوق‌های آپشن دیفای حضور دارند.

این نقدینگی حاصل از ابزارهای غیر خطی مشکل بزرگی در صندوق آپشن‌های دیفای محسوب می‌شود. این مشکلات به قدری اساسی هستند که با دشواری زیادی می‌توانند مدیریت نهایی را در دست بگیرند.

در نهایت اینکه برای پیش بردن معاملات و استراتژی‌های DOV باید ریسک‌های مربوط به ابزارهای غیر خطی را بپذیرید و به کمک یک واسطه آنها را رفع کنید. برای کنار آمدن با این شرایط در ابتدا باید وضعیت‌‌های آینده دارایی‌ها را مدیریت کنید.

 فراموش نکنید این صندوق‌های پیشرفته راهکاری برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌دهند. سرمایه‌گذاری، پیدا کردن قیمت، مدیریت وثیقه‌های بازار ارزهای دیجیتال و در آخر تسویه پرداخت‌ها همگی با کمک راهکارهای همین صندوق قابل انجام خواهند بود.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا سولانا خود را خرید کنید

نگاهی به آینده صندوق آپشن دیفای

جذابیت‌های صندوق DOV در عین سادگی بسیار خیره‌کننده است اما این مسئله تازه شروع کار خواهد بود. برای شروع روند استفاده از استراتژی‌های کنونی ارائه شده خزانه‌های زیادی در دسترسی هستند اما این روند کاربردی می‌تواند به طور فزاینده‌ای پیچیده شود.

نمونه‌هایی از این صندوق‌ها ساختارهای پیچیده‌تری دارند که از وثیقه استفاده و بازدهی پایه را نیز تقویت می‌کنند. با گذشت زمان این امکان نیز وجود دارد که با گزینه‌های عجیب و غریبی و موانع مختلفی روبرو شوید.

این استراتژی‌های معاملاتی حتی می‌توانند از ابزارهای مرتبط با سایر گزینه‌ها نیز فاصله بگیرند و محصولات غیر خطی پیچیده‌تری را ارائه دهند.

ناگفته نماند این تغییرات آتی ممکن است با ریسک‌های بیشتری همراه باشند. زمانی که نوبت به صندوق آپشن دیفای می‌رسد، محدودیت‌ها نیز افزایش می‌یابند. با برداشتن یک قدم روبه جلو در این صندوق، قراردادهای اختیاری معامله شده نیز توکنیزه می‌شوند و در بازارهای ثانویه تحت معامله قرار می‌گیرند.

مطالعه بیشتر: استخر لیکوییدیتی

نتیجه گیری

شاید توضیحات مربوط به صندوق آپشن دیفای کمی پیچیده به نظر برسد اما در عمل این موضوع بسیار ساده‌تر است. اگر می‌خواهید بازدهی قابل قبولی از معاملات خود دریافت کنید، کافی است وجوه و دارایی خود را به صندوقی که دوست دارید واریز کنید و منتظر بمانید.

به صورت هفتگی مبالغی را پرداخت می‌کنید و اگر قیمت دارایی از قیمت اعلام شده بالاتر نرود، شما چیزی از دست نمی‌دهید.

برای اطلاع از قیمت تتر، قیمت لحظه‌ای اتریوم و سایر رمز ارزها می‌توانید همین حالا از کیوسک کمک بگیرید. کارشناسان ما می‌توانند در مورد نحوه خرید انواع ارز دیجیتال شما را راهنمایی کند.

در صورتی که قیمت‌ از قیمت‌های اعلام شده نیز بیشتر شود، شما تنها وجوه خود را از نظر دارایی از دست خواهید داد و از نظر دلاری ضرر احتمالی شما صفر است. می‌توانید به این آپشن‌ها خوش بین باشید و منتظر آینده درخشان آنها باشید تا در این صورت بدون شک با پیشرفت‌های چشمگیر دیگری روبرو شوید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.