بازیابی بیت کوین های گم شده را با کیوسک یاد بگیرید

چطور بیت کوین های گم شده را بازیابی کنیم؟

15

هر ساله میلیون‌ها دلار بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال از بین می‌روند. در بیشتر شرایط، این سکه‌ها قابل بازیابی نیستند و به طور دائم از عرضه در گردش ارز، خارج می‌شوند. اغلب اوقات، بازیابی بیت کوین های گم شده را می‌توان انجام داد، اما این موضوع شرایطی دارد که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

مطالعه بیشتر: بلاکچین چیست؟


بیت کوین های گم‌شده کجا می‌رود؟


برخلاف ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، بیت کوین طوری طراحی شده است که عرضه محدودی داشته باشد. در حالی که بانک‌های مرکزی همیشه می‌تواند اسکناس‌های بیشتری چاپ کند، اما پس از استخراج تمام 21 میلیون سکه، بیت کوین جدید نمی‌تواند تولید شود. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

بیت کوین گم شده و از دست رفته، حداکثر عرضه این سکه را کاهش می‌دهد. طبق تحقیقات انجام‌شده، سالانه 4 درصد از بیت کوین موجود از بین می‌رود. برخلاف اینکه بیت کوین با عرضه محدود 21 میلیون سکه طراحی شده است، تخمین زده می‌شود که به دلیل سرعت از دست رفتن سکه‌ها، تنها 14 میلیون بیت کوین در حال حاضر در گردش باشد.

مطالعه بیشتر: بیت کوین چیست؟

گزارشی به نقل از نیویورک تایمز بیان می‌کند که از 18.5 میلیون بیت کوین استخراج شده تاکنون، به نظر می‌رسد حدود 20 درصد آن غیرقابل دسترس یا گم شده است. در زمان انتشار گزارش، ارزش بیت کوین‌های غیرقابل دسترس، حدود 140 میلیارد دلار بود. طرفداران این تئوری معتقدند که سکه‌های از دست رفته تنها برای افزایش ارزش ارز باقی مانده عمل می‌کنند، چون کمیاب بودن، ارزش بیت کوین را افزایش می‌دهد. به نظر شما آیا بازیابی بیت کوین های گم شده ممکن است؟

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا بیت تورنت خود را خرید کنید

بیت کوین چطور گم می‌شود یا از دست می‌رود؟


روش های مختلفی برای از دست دادن یا به سرقت رفتن بیت کوین وجود دارد که در ادامه 15 مورد از آنها را با هم بررسی می‌کنیم.

مطالعه بیشتر: خودپرداز بیت کوین

هکرهای ارزهای دیجیتال

هک صرافی ارزهای دیجیتال، بیشترین میزان بیت کوین از دست رفته را تشکیل می‌دهد. صرافی‌ها اهداف خوبی برای مجرمان سایبری هستند. اولین صرافی هک‌شده Mt.Gox، صرافی اختصاصی بیت کوین بود. از آن زمان به بعد بسیاری از صرافی‌های بزرگ از جمله بیت فینکس، بیت‌استمپ و به‌تازگی کریپتوپیا، صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در نیوزلند 9.4 درصد از کل دارایی‌های خود را از دست دادند.

مطالعه بیشتر: شبکه لایتنینگ چیست؟

فیشینگ

مجرمان سایبری با به دست آوردن نام کاربری، رمز عبور، ورود به کیف پول‌های آنلاین و برداشت تمام سکه‌ها، بیت کوین سرمایه‌گذاران را سرقت می‌کنند.

بعضی از رایج‌ترین کلاهبرداری‌های فیشینگ ارزهای دیجیتال، کلاهبردارانی هستند هویت صرافی‌ها با استفاده از ایمیل‌هایی که شباهت زیادی به ایمیل‌های صرافی دارند، جعل می‌کنند. آنها در قالب ایمیل، اغلب از شما می‌خواهند بر روی لینک داخل ایمیل کلیک کرده و مشکلی را در حساب خود برطرف کنید، این پیوند یک صفحه جعلی است و اطلاعات ورود شما را جمع‌آوری می‌کند. قابل توجه است که اتریوم داغ‌ترین هدف برای طرح‌های فیشینگ است.

مطالعه بیشتر: حمله ۵۱ درصدی در بلاکچین

طرح‌های پانزی

طرح پانزی نوعی کلاهبرداری است که در آن سرمایه‌گذاران اولیه با وجوهی که از جدیدترین سرمایه‌گذاران به دست می‌آیند، سودهای سریع دریافت می‌کنند. یک طرح پانزی هیچ راه واقعی برای کسب درآمد ندارد و به مردم بازده غیر واقعی ارائه می‌دهد.

نمونه‌ای از طرح پانزی در ارزهای دیجیتال طرح BTC Global بود که به سرمایه‌گذاران وعده بازگشت «۲ درصد در روز یا ۱۴ درصد در هفته» را می‌داد. در این طرح، 28000 سرمایه‌گذار آفریقای جنوبی حدود 1 میلیارد دلار ضرر کردند.

بازیابی بیت کوین های گم شده

کیف پول‌های جعلی ارزهای دیجیتال

کلاهبرداران برنامه‌های کیف پول جعلی ایجاد می‌کنند و آنها را در فروشگاه گوگل پلی قرار می‌هند. آنها اغلب از برنامه‌های کیف پول واقعی ارزهای دیجیتال تقلید می‌کنند. هدف این کلاه‌برداران به دست آوردن سرمایه افراد و سرقت ارزهای دیجیتال آنهاست.

بعضی از این برنامه‌ها پس از راه‌اندازی، کلیدهای خصوصی و رمز کیف پول را از کاربران درخواست می‌کنند تا بتوان از آن جزئیات برای برداشت ارزهای دیجیتال از کیف پول‌های واقعی استفاده کرد.

مطالعه بیشتر: بیت‌کوین کور چیست؟

کت‌فیشینگ (Catfishing)

حساب‌های تقلبی شبکه‌های اجتماعی، با جعل هویت پروژه‌ها یا افراد معتبر در حوزه ارزهای دیجیتال ایجاد می‌شوند. این روشی در ترکیب با فیشینگ برای دسترسی به جزئیات ورود به حساب‌های کاربری استفاده می‌شود.

برای مثال، شما یک حساب توییتر دریافت می‌کنید که جعل هویت بنیان‌گذار اتریوم است و صاحب آن حساب به شما می‌گوید که اگر ETH خود را به یک حساب واریز کنید، رمز ارز شما دو برابر می‌شود. نه تنها از شهرت کریپتو برای طرح‌های فیشینگ استفاده شده، بلکه حتی ممکن است چهره‌های مالی و افراد مشهوری مانند ریچارد برانسون نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

بد افزار

بدافزارهای بسیاری برای سرقت ارزهای دیجیتال ساخته و در سایت‌های مختلف قرار داده شده است. به عنوان نمونه، یک برنامه بدافزار به نام کلیپر (Clipper) وجود دارد که کلاه‌برداران از آن برای کپی کردن آدرس‌های کیف پول کاربران و سرقت ارزهای دیجیتال آنها استفاده می‌کند.

مطالعه بیشتر: تفاوت چرخه‌های بازار بیت‌کوین

برای مثال، اگر بخواهید بیت کوین را به آدرسی بفرستید، به طور معمول آدرس را کپی و جای‌گذاری می‌کنید، چون یک رشته طولانی از کاراکترهای تصادفی است. بدافزار کلیپر آدرس کیف پول را هنگام چسباندن (Paste) عوض می‌کند و این بدان معناست که رمزارز را به آدرس سارق ارسال می‌کنید.

آیا بازیابی بیت کوین های از دست رفته با بدافزارها ممکن است؟ در پاسخ باید گفت خیر. چون تراکنشی که انجام شده، دیگر قابل بازگشت نخواهد بود.

عرضه های اولیه تقلبی

افرادی که تازه وارد بازار کریپتو شده‌اند، طعمه پیشنهادات اولیه سکه‌های جعلی (ICO) می‌شوند که خود را به عنوان یک سرمایه‌گذاری جدید در ارزهای دیجیتال با بازدهی بالا معرفی می‌کنند. آنها از فومو یا ترس از دست دادن استفاده می‌کنند. این پروژه‌ها هرگز محقق نمی‌شوند و وجوه به سرمایه‌گذاران بازگردانده نخواهد شد.

 سرمایه‌گذاران باتجربه می‌دانند که چگونه پروژه‌ها را بر اساس تیم توسعه‌دهنده تجزیه و تحلیل کنند. به این شکل متوجه می‌شوند که آیا توسعه‌دهندگان این پروژه مهارت لازم را برای اجرای وعده‌های خود دارند و آیا در حال حاضر هدفی مشخص تعیین کرده‌اند یا خیر.

مطالعه بیشتر: بیت‌کوین سیاه چیست؟

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا پالیگان (ماتیک) خود را خرید کنید

طرح‌های پمپ و دامپ

پمپ و دامپ دستکاری قیمت است. کلاهبرداران از گروه‌های رسانه‌های اجتماعی برای هیاهو به‌پا کردن پروژه‌ها یا توکن‌هایی که به عنوان «سکه‌های عالی» شناخته می‌شوند، استفاده می‌کنند. این سکه‌ها ارزش افزوده یا مورد استفاده واقعی ندارند و به این شکل قصد دارند قیمت آنها را افزایش دهند.

هنگامی که ارزش افزایش یافت، کلاهبرداران توکن‌های خود را می‌فروشند و بلافاصله پس از فروش انبوه، قیمت توکن به‌طور چشمگیری کاهش می‌یابد. این موضوع باعث می‌شود افرادی که مدت طولانی‌تری سکه‌های خود را نگه داشته یا با قیمت‌های بالاتر خریده‌اند، زیان هنگفتی را متحمل شوند. در این روش اغلب از افراد مشهور برای ایجاد هیاهو درباره ارز دیجیتال مورد نظر، استفاده می‌شود.

قیمت اتریوم، قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را در صرافی کیوسک ببینید.

آسیب دیدن یا گم شدن کیف پول سخت افزاری

داستان‌هایی از افرادی وجود دارد که در اوایل روی کار آمدن بیت کوین، سکه‌های خود را از دست دادند. در آن زمان بیت کوین ارزش زیادی نداشت. با خراب شدن کامپیوترهای قدیمی و یا گم شدن کیف پول‌های سخت افزاری، سکه‌های ذخیره شده هم از دست می‌رفت. در این صورت بازیابی بیت کوین های گم شده غیر ممکن بود، مگر آنکه کیف پول‌ها به سیستم عبارت بازیابی مجهز باشند.

مطالعه بیشتر: ساتوشی ناکاموتو کیست؟

سهل‌انگاری و بی‌دقتی

با ارسال بیت کوین خود به آدرس‌های اشتباه، رمز ارز خود را از دست خواهید داد. بعضی از کیف پول‌ها و صرافی‌ها گزینه‌هایی دارند که کاربران را از ارسال سکه به کیف پول‌های اشتباه باز می‌دارد.

بازیابی بیت کوین های گم شده

کلیدهای خصوصی نابجا

افراد کلیدهای خصوصی خود را گم می‌کنند. حتی صاحبان کیف پول و کلید خصوصی، بدون آنکه آن را با شخصی دیگر به اشتراک بگذارند، از دنیا می‌روند. یک نمونه که به تازگی رخ داد، مرگ جرالد کاتن است که مدیرعامل و بنیانگذار بزرگترین صرافی ارز دیجیتال کوادریگا (QuadrigaCX) در کانادا بود. این امر منجر شد تا 250 میلیون دلار ارز دیجیتال از دسترس خارج شود، چون مالک کلیدهای کیف پول را با شخص مورد اطمینان خود به اشتراک نگذاشته بود.

مطالعه بیشتر: استخراج بیت کوین با گوشی

صرافی‌های کریپتو ارز دیجیتال

صرافی‌های ارز دیجیتال که از ناکجاآباد ظاهر می‌شوند، اطلاعات زیادی درباره شرکت به اشتراک نمی‌گذارند و سپس با سرمایه مشتری ناپدید می‌شوند.

سرقت سیم کارت و شماره تلفن

شماره تلفن‌ها برای دسترسی به حساب‌های ارز دیجیتال سرمایه‌گذاران به سرقت می‌رود. سال گذشته یک جوان 19 ساله با سرقت بیش از 1 میلیون دلار بیت کوین با استفاده از تاکتیک تعویض سیم کارت، خبرساز شد.

کلاهبرداری‌های تبلیغاتی طبقه‌بندی شده

کلاهبرداران یک آگهی جعلی برای فروش وسیله‌ای مانند خودرو، تبلیغ می‌کنند و تقاضای پرداخت با بیت کوین را دارند. قربانیان بیت کوین را پرداخت می‌کنند، اما هرگز ماشین یا بیت کوین خود را پس نخواهند گرفت، چون تراکنش‌ها برگشت پذیر نیستند. به عنوان مثالی دیگر، هنگامی که به دنبال آپارتمانی برای اجاره هستید، همین نوع کلاهبرداری رایج است.

نتیجه اخلاقی این داستان، این است که هرگز قبل از دیدن ماشین واقعی و مدارک و اسناد معتبر، هیچ پرداختی را برای هیچ چیزی انجام ندهید.

مطالعه بیشتر: تپ روت بیت کوین

باج بیت کوین

جنایتکاران افراد مهم را ربوده و برای آزادی قربانی خود از تقاضای باج در قالب بیت کوین یا ارزهای دیجیتال دارند. مورد دیگر این است که هکرها پلتفرم آنلاین یک شرکت خصوصی را تصرف کرده و بیت کوین را به عنوان باج برای بازگرداندن کنترل، درخواست می‌کنند. همچنین ایمیل‌های باج‌گیری بیت‌کوین هم مرسوم است که سعی در اخاذی از مردم دارند تا از انتشار عمومی اطلاعات آنها جلوگیری کنند.

اکنون که با بعضی از رایج‌ترین روش‌هایی که مردم بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال خود را از دست می‌دهند، آشنا شدید، جلوگیری از وقوع برخی از این رویدادهای ناگوار برای شما آسان‌تر خواهد بود. شاید هرگز ندانید که ارز دیجیتال شما در چند سال آینده چقدر ارزش پیدا می‌کند، پس بهتر است به خوبی از آنها مراقبت کنید. در ادامه به نحوه بازیابی بیت کوین های گم شده خواهیم پرداخت.

مطالعه بیشتر: لایت نود و فول نود بیت کوین


چطور بازیابی بیت کوین های گم شده را انجام دهیم؟


از نظر تئوری، بازیابی بیت کوین های گم شده در شرایطی امکان‌پذیر است. اگر کلیدهای اولیه یا خصوصی یک کیف پول را در اختیار دارید، با استفاده از آنها همیشه می‌توانید به بیت کوین ذخیره شده در آن دسترسی داشته باشید. به این کلیدها، عبارت بازیابی یا seed می‌گویند.

اگر دسترسی به کیف پول، یا کلیدهای خصوصی را از دست بدهید، ارزهای دیجیتال ذخیره شده در آدرس‌های عمومی کیف پول، دیگر قابل استفاده نیست و برای همیشه گم‌شده در نظر گرفته می‌شود.

مطالعه بیشتر: کیف پول بیت‌کوین

به همین دلیل لازم است بسیار مراقب باشید و عبارت بازیابی را با احتیاط نگه دارید تا در صورت نیاز بتوانید با کمک آن، کیف پول و سرمایه خود را بازیابی کنید. با این حال، همچنین باید به یاد داشته باشید هر کسی که به آن عبارت بازیابی دسترسی دارد، می‌تواند از بیت کوین یا ارز دیجیتال ذخیره شده در کیف پول، استفاده کند.

با این حال، اگر بیت کوین را به این روش از دست دادید، کاری که باید انجام دهید این است که به دنبال عبارت بازیابی باشید. سعی کنید به خاطر بیاورید که این داده‌ها را کجا ذخیره کرده‌اید.

در صورتی که آنها ذخیره نشده‌اند یا دیگر به آنها دسترسی ندارید، می‌توانید بررسی کنید که آیا پیش‌تر از کیف پول پشتیبان تهیه کرده‌اید یا خیر. در واقع، برخی از کیف پول‌ها به شما امکان می‌دهند یک فایل پشتیبان ایجاد کنید که امکان بازیابی کامل را فراهم می‌کند. با این حال، باید توجه داشت هر کسی که آن نسخه پشتیبان را در اختیار داشته باشد، می‌تواند کیف پول را بازیابی کند، بنابراین اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، باید مطمئن شوید که آن را در مکانی فوق‌العاده امن ذخیره می‌کنید.

مطالعه بیشتر:‌ بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان

بازیابی بیت کوین های گم شده

آیا راه دیگری برای بازیابی بیت کوین های گم شده وجود دارد؟

بدون عبارت بازیابی و یا فایل پشتیبان کیف پول، بازیابی بیت کوین های گم شده ممکن نخواهد بود.

متأسفانه، هیچ راه حل قابل قبول دیگری وجود ندارد. بیت کوین‌های از دست رفته را می‌توان تنها با بازیابی کیف پول با کلیدهای خصوصی که در آن ذخیره می‌شود، در صورت داشتن نسخه پشتیبان، یا با ایجاد مجدد کیف پول جدید با استفاده از عبارت seed، بازیابی کرد.

مطالعه بیشتر: قوانین بیت کوین در ایران

به همین دلیل، اگر تصمیم دارید بیت کوین خود را در یک کیف پول اختصاصی ذخیره کنید و مدیریت کیف پول خود را به شخص ثالث مانند صرافی ندهید، باید مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان از کیف پول و یا عبارت بازیابی را دارید.

از سوی دیگر، این عملیات بدون خطر نیست، چون اگر شخص دیگری این داده‌ها را در اختیار داشته باشد، می‌تواند بدون محدودیت به کیف پول شما دسترسی پیدا کند.

به همین دلایل، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند به کیف پول‌های شخص ثالث یا کیف پول‌هایی که روش بازیابی را ارائه می‌دهند، تکیه کنند. با این حال، این موضوع به معنای اعطای دسترسی به بیت کوین‌های آنها به مدیران کیف پول است.

به احتمال زیاد بهترین راه حل برای بازیابی بیت کوین های گم شده ، این است که داده‌های بازیابی کیف پول خود را به روشی فوق‌العاده ایمن، شخصی و به راحتی قابل بازیابی، نگه دارید.

مطالعه بیشتر: مزایا و معایب بیت کوین


چگونه بیت کوین خود را ایمن نگه داریم؟


از آنجایی که بیشتر موارد بیت کوین از دست رفته را می‌توان به خطای کاربر نسبت داد، خوب است بدانید که به دنبال چه چیزی باید باشید تا دارایی‌های خود را ایمن نگه دارید. این چنین بازیابی بیت کوین های گم شده ممکن خواهد بود.

هنگام خرج کردن بیت کوین به چه نکاتی توجه کنیم

هنگام ارسال تراکنش‌های بیت کوین، اولین چیزی که باید به آن توجه کنید آدرس گیرنده است. همان‌طور که در بخش قبل توضیح دادیم، اکثر کیف پول‌ها در جلوگیری از ارسال تراکنش به آدرسی که در واقع وجود ندارد، موثر هستند. با این حال، شما باید مطمئن شوید که دو آدرس معتبر را با هم اشتباه نگرفته‌اید. به عنوان مثال، ممکن است یک آدرس قدیمی در قسمت گیرنده داشته باشید که فراموش کرده‌اید آن را تغییر دهید.

مطالعه بیشتر: نرم افزار استخراج بیت کوین

بررسی دوباره آدرس صحیح بسیار مهم است، چون صنعت ارزهای دیجیتال، پر از کلاهبرداری‌های فیشینگ است که سعی در فریب مردم، برای ارسال ارزهای دیجیتال به آدرس آنها دارد. این کلاهبرداران اغلب وانمود می‌کنند که یک مرجع یا شخصی هستند که شما می‌شناسید. هنگامی که بیت کوین را برای آنها ارسال می‌کنید، هیچ راهی برای لغو تراکنش وجود ندارد. در واقع تراکنش‌ها برگشت‌ناپذیرند.

علاوه بر این، ابزارهای جعلی مرورگر و بدافزارها می‌توانند اینطور به نظر برسد که شما در حال ارسال بیت کوین به گیرنده مناسب هستید، در حالی که در واقع پول خود را برای یک کلاهبردار ارسال می‌کنید. برای اطمینان از اینکه قربانی بدافزار یا کلاهبرداری نمی‌شوید، مهم است که از آدرس دقیق گیرنده مطمئن شوید.

کدام کیف پول‌های ارز دیجیتال امنیت بیشتری دارند؟

برخی از کیف ‌پول‌های سخت افزاری، مانند ترزور (Trezor)، از بیت‌کوین شما محافظت می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند آدرس تراکنش‌ها را از طریق یک نمایشگر مطمئن تایید کنید. این بدان معناست که حتی اگر بدافزار یا یک افزونه جعلی مرورگر، آدرس مورد نظر شما را تغییر دهد، ترزور بر روی صفحه نمایش خود، همچنان آدرس واقعی را نشان می‌دهد تا بتوانید تراکنش را لغو کنید.

مطالعه بیشتر: ارزش بیت کوین

این فقط یک نمونه از کیف‌ پول‌های امن است. اگر تمایل دارید با بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال آشنا شوید، خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

بازیابی بیت کوین های گم شده

چطور دارایی‌های دیجیتال خود ایمن نگه دارید؟

هنگام ذخیره ارزهای دیجیتال، امن‌ترین گزینه انتخاب ذخیره‌سازی سرد با استفاده از کیف پول سخت افزاری است. این کیف پول‌ها بسیار امن‌تر از کیف پول‌های آنلاین و نرم افزاری هستند. با ذخیره دارایی‌ها بر روی سخت افزار ایمن که به اینترنت متصل نیست، می‌توانید خطرات احتمالی را کاهش دهید.

از دست دادن دسترسی به بیت کوین در صورت خرابی دستگاه یا سخت افزار، بسیار رایج است، به همین دلیل مهم است که برای جلوگیری از گم شدن ارزهای دیجیتال خود و بازیابی بیت کوین های گم شده ، یک پشتیبان تهیه کنید. این پشتیبان می‌تواند به سادگی داشتن یک فایل باشد که یک کپی از کیف پول شما را ذخیره می‌کند.

مطالعه بیشتر: سختی شبکه بیت کوین

راه‌حل‌های ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال در کیف پول سخت افزاری، به شما این امکان را می‌دهند که ارزهای دیجیتال خود را به صورت آفلاین ذخیره کرده و از خطر سرقت دارایی‌های خود جلوگیری کنید. این کیف پول‌ها همچنین مجهز به راهی برای بازیابی دسترسی به دارایی‌های دیجیتال، در صورت وقوع اتفاقی برای دستگاه فیزیکی شما هستند.

هنگامی که برای اولین بار از یک کیف پول استفاده می‌کنید، یک عبارت بازیابی 12 کلمه‌ای در اختیار شما قرار می‌گیرد. این عبارت به شما امکان می‌دهد تمام سکه‌هایی را که در کیف پول خود ذخیره کرده‌اید، بازیابی کنید.

مطالعه بیشتر: اسیک ماینر چیست؟

مهم است که این عبارت بازیابی را به صورت فیزیکی مانند دست‌نوشته روی کاغذ و در جایی امن نگه دارید. تاکید می‌کنیم که هرگز آن را به صورت دیجیتال ذخیره نکنید. در صورتی که به هر دلیل نتوانستید به کیف پول خود دسترسی داشته باشید، می‌توانید با استفاده از عبارت بازیابی، دوباره به دارایی خود دسترسی پیدا کنید.


سخن آخر


هرساله میلیون‌ها دلار بیت کوین، به دلیل‌های مختلف از گردش خارج شده و گم می‌شوند. طبق تحقیقات انجام شده، حدود 20 درصد از کل بیت کوین موجود برای همیشه از بین می‌رود. در زمان انتشار این مطلب، حدود 3.8 میلیون بیت کوین هرگز قابل بازیابی نیستند.

مطالعه بیشتر: پشتوانه بیت کوین چیست؟

در این بخش از آکادمی کیوسک سعی کردیم روش‌های از دست دادن بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم. همچنین چگونگی بازیابی بیت کوین های از دست رفته را هم توضیح دادیم. اما برای جلوگیری از گم شدن سکه‌های خود، لازم است تمام نکاتی که در متن گفته شد را مورد نظر قرار دهید تا به خوبی از سرمایه خود نگهداری کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد رای‌ها 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

15 نظر
 1. رضا می گوید

  سلام
  در مورد بیت کوین به مشکل خوردم و شدید به کمک شما نیاز دارم.ممکنه شماره تماس لطف کنید.
  ممنون

  1. تحریریۀ تخصصی کیوسک می گوید

   سلام رضا جان
   شما میتونی با شماره تماس پشتیبانی کیوسک 02141478888 و یا ایمیل: info@kioosk.net با کیوسک در ارتباط باشی.
   پر سود باشی

 2. مهدی می گوید

  سلام
  تقریبا 9 یا 10 سال قبل من توی یک سایتی که بین کوین رایگان میداد عضو شده بودم و برای هر روز وارد شدن به سایت یک بیت کوین دریافت میکردم متاسفانه اسم سایت یادم نیست و اون موقع چیزی به اسم کیف پول دیجیتالی یا همون والت نبود و یا من اطلاعی ازش نداشتم و فقط چون توی تبلیغاتشون میگفتن در آینده بعنوان پول اینترنتی ازش استفاده میشه بهش سر میزدم و توی همون سایت اطلاعاتم ذخیره میشد، از اون زمان چند تا ایمیل داشتم که همشونو چک کردم که متاسفانه غیر فعال شده بودن و کل داده هاشون از بین رفته لیست سایت های اولیه که بیت کوین ارائه میکردن رو میشه بدست آورد تا با ایمیل هام بازیابیشون کنم؟

  1. محمد می گوید

   من بیتکوین هایم گم شدن

   1. تینا می گوید

    بیت کوین هاتون چطور پیدا کردید برای من هم گم شده ؟

  2. تحریریۀ تخصصی کیوسک می گوید

   سلام
   در این مورد نمیتونیم کمکتون کنیم مهدی جان
   پیشنهاد میکنم با یک فرد فنی در این مورد مشورت کنید
   پرسود باشی

   1. منم دیگه می گوید

    سلام
    بدترین قسمت این صنعت در ایران‌اینه که از صرافی ها بیشتر از ۲۵میلیون‌نمیتونی برداری و در vip های بالاتر فوقش دو سه برابر،یعنی اینی‌که میگن‌نامحدوده درست نیست،و باید از بازار سیاه کمک‌بخوایی،یعنی‌مثلا من‌۵۰تا بیت رو بخوام‌در عرض یک‌ساعت به ریال تبدیل کنم،از راه قانونی تقریبا غیر ممکنه. واین‌حتی تو غرب هم شدنی‌نیست بخاطر مالیات و پیچ و خم‌های پول شویی و غیره.

  3. ناشناس می گوید

   مراجعه کن به پلیس

  4. مهدی غضنفری راد می گوید

   میتونم کمکتون کنم،اگر بخواهید

 3. محمد می گوید

  تونستی بازیابی کنی

 4. Steven Boltz می گوید

  من همیشه هنگام قضاوت بر غرایز خود تکیه کرده ام، و مانند هر انتخاب ضعیف، معاملات باینری آپشن خیلی خوب به نظر می رسد که درست باشد. با این حال، ما به دلیل ناامیدی یا یک مسئله مداوم که باید از نظر مالی حل شود، آن را دنبال می کنیم. این بار، موضوع به سرمایه‌گذاری مربوط می‌شود که قرار بود درآمد من را افزایش دهد اما در عوض به مصرف ثروت من ادامه داد. من به عنوان یک مربی مهدکودک کار می کنم و همیشه آرزوی آزادی بیشتر با وقت خود را داشته ام. این باعث شد به دنبال منابع درآمد دیگری باشم و از آنجایی که کمی در مورد معاملات باینری آپشن می دانستم، متقاعد شدم که سرمایه گذاری در آن باعث افزایش درآمد من می شود. از منبع مناسب متأسفانه من خودم را در دستان اشتباهی قرار دادم. کارگزاری که در این زمینه آگاه به نظر می رسید مرا تشویق کرد تا با آنها سرمایه گذاری کنم و تمام تلاش خود را برای سرمایه گذاری من انجام داد. وقتی چند روز پس از رد درخواست انصرافم، دارایی خود را از دست دادم، همه چیز را تمام کردم. بار اول از دسترسی من محروم شد، و مطمئنم که این بخشی از الزامات تراکنش نبود، اما برای بار دوم برای تکمیل تراکنش از من درخواست شد که هزینه ای بپردازم. چند ماه بعد، جای زخم هنوز بسیار زیاد بود. در ذهن من وجود دارد من که نمی‌خواستم آن را نادیده بگیرم، شروع به جستجوی راه‌حلی کردم – هر روشی برای بازگشت به حسابم و پس گرفتن پولم. پس از اینکه قربانی باج‌گیری زورگویان سایبری شدم، در جستجوی راه‌حل با موانع متعددی روبرو شدم، اما اصرار کردم. تا اینکه با SPACE SPY آشنا شدم. این واقعیت که Space Spy توانست به راحتی دارایی من را با وجود همه چیزهایی که از سر گذرانده ام و گذر زمان بازیابی کند، باعث می شود از اینکه با آنها روبرو شدم بسیار سپاسگزارم. کاش می‌توانستیم کلاهبرداری‌ها را وقتی می‌بینیم یا مشکوک به بازی ناهنجار می‌شویم شناسایی کنیم، اما تقریباً غیرممکن است زیرا هنرمندان کلاهبردار دائماً منتظر فرصتی برای حمله هستند. فوراً از طریق واتس‌اپ یا از طریق ایمیل به نشانی soacespy@hackermail با Space Spy در 44 7464119133 + تماس بگیرید. com اگر نتوانیم جلوی آنها را بگیریم. اگر نه، حداقل می توانیم با کمک آنها آنها را شکست دهیم.

 5. ناشناس می گوید

  سلام من محمد هستم دیشب ده میلیون سکه من رفت نفهمیدم زدم رو اون عکسی ک برگ داره یدفه پرید قانون جذب نوشته چکار کنم برگردن

 6. محمد می گوید

  سلام من محمد هستم دیشب ده میلیون سکه من رفت نفهمیدم زدم رو اون عکسی ک برگ داره یدفه پرید قانون جذب نوشته چکار کنم برگردن

 7. شاهان می گوید

  چکار کنم سکه های ک از روش قانون جذب برداشته شده برگردونم

 8. droversointeru می گوید

  I am so happy to read this. This is the kind of manual that needs to be given and not the random misinformation that’s at the other blogs. Appreciate your sharing this best doc.

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.