دستگاه ماینر ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه ماینر

0

در دنیای امروز ما، با شکستی که مردم در بورس ایران در سال 1399 دچار شده‌اند؛ اکثریت مردم به سمت ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند. بسیاری از مردم به فکر معاملات ارز دیجیتال و گروهی دیگر به فکر خرید دستگاه ماینر و استخراج ارز دیجیتال هستند.

مهم‌ترین بخش ماجرا این جا است که اگر مردم می‌خواهند دوباره ثروت خود را از دست ندهند، باید قبل از این که در هر زمینه‌ای وارد شوند؛ در مورد آن دانش کسب کنند. از این رو ما تصمیم گرفتیم که امروز در آکادمی کیوسک، در این مورد به صورت مفصل صحبت کنیم.

اگر اطلاعاتی در مورد دستگاه ماینر ندارید؛ مقاله درستی را انتخاب کرده‌اید. سعی ما بر این است که در این بخش تمام موارد مربوط به دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال را پوشش دهیم. در ادامه، ابتدا درباره این صحبت می‌کنیم که دستگاه ماینر (ASIC) چیست. سپس مفهوم ASIC Mining را بررسی خواهیم‌کرد. در ادامه نیز در مورد استخراج بیت کوین صحبت می‌کنیم. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

همچنین پنج دستگاه برتر سال 2021 برای استخراج رمزارزها را به شما معرفی خواهیم‌کرد. سپس کمی موضوع را تخصصی می‌کنیم و به موضوع ماینر USB Bitcoin می‌پردازم. در انتها در مورد یکی از مهم‌ترین سوالات ایرانیان در حال حاضر یعنی استخراج رمزارز به وسیله تلفن همراه صحبت می‌کنیم. پس اگر می‌خواهید که صفر تا صد استخراج ارز‌های دیجیتال را بدانید، تا انتهای این مقاله جذاب و جالب همراه ما باشید.

مطالعه بیشتر: درآمدزایی از ارز دیجیتال

دستگاه ماینر

 دستگاه ماینر (ASIC) چیست؟

دستگاه ماینر به دستگاهی گفته می‌شود که از تعدادی ریزپردازنده، مختص استخراج ارز دیجیتال تشکیل شده‌است. مهم‌ترین ویژگی آن‌ها این است که هر دستگاه ماینر، برای استخراج یک ارز دیجیتال خاص ساخته‌ شده‌است.

برای مثال یک دستگاه استخراج اتریوم تنها قادر به استخراج اتریوم است و با این دستگاه نمی‌توان بیت کوین استخراج کرد. توسعه و ساخت این دستگاه‌ها بسیار پیچیده و پرهزینه است. کمی که بیشتر دقت کنیم، متوجه می‌شویم که قدرت این دستگاه‌ها بسیار بیشتر از رایانه‌های روزمره ما در ایران است.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا پالیگان (ماتیک) خود را خرید کنید

مفهوم ASIC Mining چیست؟

در بخش قبل شما را با دستگاه ماینر (ASIC) آشنا کردیم. در واقع ASIC Mining همان عملی است که از طریق این دستگاه انجام می‌شود. ماینینگ به زبان فارسی به معنای استخراج کردن است. در نتیجه به استخراج ارز‌های دیجیتال از طریق دستگاه ماینر، ASIC Mining گفته می‌شود. عکس زیر یک مزرعه استخراج ارز دیجیتال را نشان می‌دهد که شامل تعداد زیادی دستگاه ASIC است که در حال انجام عملیات ASIC Mining هستند.

مطالعه بیشتر: ماینینگ چیست؟

دستگاه ماینر

استخراج بیت کوین چیست؟

حتما همگی ما این موضوع را شنیده‌ایم که بیت‌کوین را می‌توان استخراج کرد. به زبان ساده این فرآیند به این صورت انجام می‌شود که ماینرهای بیت کوین معاملات قبلی بیت‌کوین را ابتدا بررسی و سپس تایید می‌کنند. سپس یک بلاک جدید می‌سازند و اطلاعات می‌تواند به بلاکچین اضافه شود.

مطالعه بیشتر: سلفیش ماینینگ چیست؟

مطلب مهم این جا است که این فرآیند چگونه انجام می‌شود و دستگاه‌های ماینر چگونه بیت‌کوین دریافت می‌کنند؟

دستگاه‌های ماینر با حل مسائل بسیار پیچیده ریاضی ( با استفاده از یک سری توابع خاص)، به بلوکی که حاوی اطلاعات است؛ وصل می‌شوند. دستگاه‌های ماینر برای حل این معادلات پیچیده با یکدیگر در حال رقابت سنگینی هستند. نکته جالب این است که بعضی از دستگاه‌های استخراج رمز ارز‌ها، به استخر‌های استخراج می‌روند و هر دستگاهی که بتواند معادله را زود‌تر حل کند، می‌تواند معادله را مجاز کرده و بیت‌کوین را به آن بلاک اضافه کند. هر دستگاه استخراج بیت‌کوین، به ازای حل معادلات ریاضی یک مقدار مشخص بیت کوین را به عنوان جایزه دریافت می‌کند، که به این عمل استخراج بیت کوین می‌گوییم.

مطالعه بیشتر: استخر استخراج ViaBTC چیست؟

بهترین دستگاه های ASIC برای استخراج رمز ارزها در سال 2021 کدام‌ها هستند؟

در این بخش پنج دستگاه ASIC برتر در سال 2021 را معرفی می‌کنیم تا بیشتر با آن‌ها آشنا شوید. مهم‌ترین مورد در خرید این دستگاه، بازگشت سریع سرمایه بعد از خرید آن است. به زبان ساده، اگر شما دستگاه را به مبلغ ده میلیون تومان خریداری می‌کنید، باید خیال شما راحت باشد که این دستگاه برای مثال در مدت یک ماه با استخراج رمز ارزها این مبلغ را برای شما به دست می‌آورد.

به این امر قدرت هش دستگاه می‌گویند که از یک فرمول خاص تبعیت می‌کند. تعداد بیت کوینی که دستگاه روزانه تولید می‌کند، منهای هزینه برق و استخر استخراج و همچنین سختی شبکه، قدرت هش دستگاه شما را نشان می‌دهد. همیشه باید به این نکته دقت کنید که قیمت رمزارزها ناپایدار است و باید در مورد آن‌ها استراتژی خاص خود را داشته‌باشید. پنج دستگاه ASIC برتر عبارتند از:

1) Whatsminer M32-70

قیمت این دستگاه 6200 دلار است که به نسبت مناسب است. این دستگاه را سازنده‌ای معتبر تولید می‌کند که دستگاه‌های ماینینگ معروفی دارد. دستگاه واتسماینر دارای یک فن است که کمک می‌کند تا دستگاه حداکثر قدرت هش را ذخیره کند. خرید این دستگاه به صورت دسته دوم، دردسر‌های خاص خود را دارد. اما اگر تصمیم خرید دسته دوم آن را دارید، مطمئن باشید که قدرت هش ارائه شده، کاملا دقیق و درست است. این دستگاه اگر به صورت ماینر استفاده شود، شش ماه گارانتی و اگر به صورت منبع تغذیه استفاده شود، یک سال گارانتی دارد.

مطالعه بیشتر: تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال

2) AvalonMiner 1246

اول از همه باید بگویم که همه‌ خریداران این دستگاه از پشتیبانی آنلاین آن ناراضی هستند.  شرکت سازنده‌ این دستگاه یک شرکت چینی است که برای نخستین بار در سال 2013  اولین دستگاه ASIC را در جهان ساخته‌است.

حال در سال 2021 این شرکت رتبه دوم ساخت دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال را در دنیا به خود اختصاص داده‌است. این دستگاه چهار فن دارد و گارانتی آن یک ساله است. در حال حاضر در وبسایت تولید‌کننده، برای خرید موجود نیست. اما اگر می‌خواهید که آن را خریداری نمایید، می‌توانید با یک سرچ ساده در گوگل، مغازه‌هایی را پیدا کنید که این دستگاه را برای فروش، موجود داشته‌باشند.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا سولانا خود را خرید کنید

3) AvalonMiner A1166 Pro

قدرت هش این دستگاه بسیار بالاست. متاسفانه در حال حاضر تعداد آن برای خرید کم است و به سختی می‌توانید این دستگاه را به صورت نو و استفاده نشده خریداری نمایید. این دستگاه امکان بازگشت سرمایه بسیار خوبی را برای خریدار خود فراهم می‌کند. قیمت حدودی این دستگاه 2199 دلار است که ممکن است به علت موجودی کم آن، قیمت‌های نامعقولی در دنیای مجازی مشاهده کنید.

4) Antminer S7

تعداد دستگاه‌های استفاده شده (برای فروش) این محصول، زمانی که نسخه جدید آن به بازار عرضه شد، بسیار افزایش پیدا کرد. به همین دلیل است که نمونه‌های دسته دوم آن را می‌توانید با قیمت‌های بسیار خوبی در بازار پیدا کنید. سر‌و‌صدای کمی دارند و گرمای تولیدی آن‌ها بسیار پایین است و بازگشت سرمایه خوبی به نسب خوبی دارند.

مطالعه بیشتر: استخراج بیت کوین کش

5) WhatsMiner M32-62T

قیمت این دستگاه 1075 دلار است. 180 روز ضمانت دارد و در حال حاضر موجودی آن در بازار بسیار کم است. خوبی این دستگاه این است که مجموعه تولید‌کننده آن علاوه بر اطلاعات کاملی که در مورد دستگاه در اختیار شما می‌گذارد؛ یک فیلم آموزشی کامل نیز در مورد نحوه راه‌اندازی این دستگاه به شما ارائه می‌دهد. این دستگاه انرژی زیادی مصرف می‌کند ولی گرمای تولیدی آن بالا نیست!

مطالعه بیشتر: مادربورد ماینینگ چیست؟

دستگاه ماینر

*عکس بالا تعدادی دستگاه ماینر را نشان می‌دهد که به شکل بسیار مرتبی در کنار هم قرار گرفته‌اند و در حال استخراج ارز دیجیتال هستند.

ماینر USB Bitcoin چیست و چگونه کار می کند؟

حال که با دستگاه‌های استخراج ارز‌های دیجیتال آشنا شده‌اید، نوبت آن رسیده که کمی به سراغ موضوعات تخصصی برویم. چندین سال است که از ساخت اولین دستگاه ماینر ارز دیجیتال در جهان می‌گذرد و این دستگاه‌ها هم نیاز به پیشرفت داشته‌اند. در واقع ماینر USB Bitcoin، یک دستگاه ماینینگ مجهز به USB است که مصرف برق کمتری را همراه با سهولت استفاده در اختیار کاربر می‌گذارد. از USB می‌توان برای افزایش توان استخراج در رایانه استفاده کرد.

روش استخراج رمزارز‌ها توسط ماینر USB Bitcoin به این صورت است که با تعدادی نرم‌افزار مشخص به کامپیوتر شما وصل می‌شوند و با سرعت مشخصی از هش (تعداد بیت کوینی که دستگاه روزانه تولید می‌کند، منهای هزینه برق و استخر استخراج و همچنین سختی شبکه، قدرت هش دستگاه شما را نشان می‌دهد)، استخراج را انجام می‌دهند. اصولا کامپیوتر‌های ما، بین دو تا چهار پورت مخصوص USB دارند و اگر می‌خواهید از تعداد بیشتری ماینر استفاده کنید، به سراغ هاب‌های USB  بروید. اگر نمی‌خواهید از لپ‌تاپ خود برای اتصال به این دستگاه استفاده کنید، می‌توانید کامپیوتر‌های کوچک مخصوص این کار را بخرید. مصرف برق این دستگاه‌ها به نسبت بالاست. در عکس زیر برای شما یک نمونه ماینر USB Bitcoin قرار دادیم تا با شکل ظاهری آن نیز آشنا شوید.

مطالعه بیشتر: استخر استخراج پولین چیست؟

دستگاه ماینر

چگونه رمز ارزها را در تلفن هوشمند اندروید خود استخراج کنیم؟

امروزه این سوال بسیاری از افراد پیر و جوان است. به علت نوسانات قیمت بیت‌ کوین، هر شخصی دوست دارد که با کمترین امکاناتی، از بیت کوین کسب درآمد کند. حال قرار است که در این بخش به طور مفصل در مورد سوال بالا حرف بزنیم.

در اولین وهله، این موضوع را بدانید که استخراج رمز ارزها نیازمند قدرت پردازش بالایی است و از طرف دیگر گوگل و اپل اجازه استخراج ارز دیجیتال را روی دستگاه‌های اندورید و آی او اس نمی‌دهند! این ممنوعیت از سال 2018 آغاز شد. دلیل این کار آن‌ها نیز کاملا واضح است؛ اگر شما بخواهید از تلفن همراه خود به عنوان یک دستگاه ماینر استفاده کنید، فشار بسیار زیادی به آن وارد می‌کنید و خیلی سریع باتری موبایل شما خراب خواهد‌شد.

مطالعه بیشتر: ماشین حساب استخراج ارز‌های دیجیتال

سوالات متداول در استخراج رمز ارزها در تلفن همراه چیست؟

در این بخش تعدادی سوال متداول در مورد استفاده از گوشی‌های موبایل به عنوان دستگاه ماینر را برای شما مطرح می‌کنیم و به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

اپلیکیشن‌هایی که ما در گوگل پلی در مورد استخراج ارز‌های دیجیتال می‌بینیم، چیست؟

هیچ اپلیکیشنی در گوگل پلی برای استخراج رمزارزها وجود ندارد. در عوض برای مثال گوگل اجازه دانلود اپلیکیشن‌های مدیریت استخراج ارز دیجیتال از راه دور را به شما می‌دهد.

همچنین شما قادر هستید تا اپلیکیشن‌هایی را دانلود کنید که بتوانید ارز‌های دیجیتال استخراج شده (از طریق ماینرها) را از طریق آن‌ها بفروشید و به پول نقد تبدیل کنید. پس نتیجه می‌گیریم که استخراج رمزارز‌ها با استفاده از تلفن‌های همراه تقریبا غیر ممکن است.

آیا اپلیکیشن‌هایی که در فضای اینترنت وعده استخراج ارز‌های دیجیتال با استفاده از تلفن همراه را می‌دهند، دانلود کنم؟

به هیچ وجه! گاهی اوقات بعضی از افراد اقدام به پخش کردن یک بدافزار به نام اپلیکیشن استخراج ارز دیجیتال می‌کنند که شما نباید به هیچ وجه گول آن‌ها را بخورید و آن به اصطلاح اپلیکیشن (بدافزار) را نصب کنید. این افراد تنها قصد دزدی اطلاعات شخصی مردم عادی را دارند!

پس یکی از گوشی‌های برند HTC  که همراه با اپلیکیشن‌های استخراج ارز‌های دیجیتال عرضه شد، چیست؟

چندی پیش، یک گوشی موبایل به همراه اپلیکیشن‌های استخراج ارز دیجیتال به بازار عرضه شد. در واقع آن‌قدر استخراج از طریق این گوشی طولانی بود که اصلا ارزش انجام این کار را نداشت و همچنین هزینه برق مصرفی از طریق گوشی هم بسیار بالا بود! مثل همیشه، هیچ راه آسانی برای پولدار شدن وجود ندارد و شما باید سخت تلاش کنید!

جمع‌بندی

به طور خلاصه، در این مقاله متوجه شدیم که برای استخراج ارز‌های دیجیتال به تعدادی دستگاه خاص به نام ماینر نیاز داریم که برای ما عملیات استخراج را انجام دهند. همچنین متوجه شدیم که فعلا امکان استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از تلفن همراه میسر نیست. ما می‌توانیم با استفاده از ماینر USB Bitcoin، با استفاده از کامپیوتر خود، ارز دیجیتال استخراج کنیم. همچنین این نکته را بدانید که هرچه تعداد دستگاه‌های استخراج بیت کوین افزایش پیدا کند، سختی شبکه آن بیشتر می‌شود به ازای حل هر معادله ریاضی، مبلغ کمتری به شما پرداخت خواهد‌شد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟ نظر خود را در مورد دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال و نسبت سود‌دهی آن‌ها برای ما بنویسید.

خوشحالیم که تا انتهای مقاله با آکادمی کیوسک همراه بودید شما می‌توانید پاسخ سوالات بالا و یا هر سوال دیگری را که دارید در زیر همین بخش، یعنی در بخش نظرات برای ما بنویسید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.