تجهیزات لازم برای استخراج ارزهای دیجیتال را بشناسید

بررسی تجهیزات لازم برای استخراج ارزهای دیجیتال

0

برای شروع هر کسب‌وکاری به اسباب و تجهیزات لازم آن نیاز دارید. به عبارت دیگر بدون وسایل لازم نمی‌توانید به هدف خود دست پیدا کنید. برای مثال اگر می‌خواهید تولیدی پوشاک راه بیندازید، باید انواع چرخ‌های خیاطی، اتو، نخ، و بسیاری وسایل دیگر را گرد هم آورید تا بتوانید لباس تولید کنید. برای استخراج رمز ارزها نیز به همین صورت خواهد بود. باید تجهیزات لازم برای استخراج ارزهای دیجیتال را داشته باشید تا بتوانید بیت کوین یا هر رمز ارز دیگری را استخراج کنید.

آیا می‌دانید این تجهیزات چه وسایلی هستند؟ این تجهیزات در دسترس همگان نخواهند بود، بنابراین شما باید برای هدف خود تلاش و بهترین تجهیزات را تهیه کنید. در این مقاله کیوسک آکادمی چندین مورد از اصلی‌ترین تجهیزات استخراج رمز ارزها را برای شما به طور مفصل توضیح می‌دهد.

مطالعه بیشتر: استخراج ارز دیجیتال چیست؟


منظور از استخراج ارز دیجیتال چیست؟


استخراج ارزهای دیجیتال فرآیندی است که منجر به ایجاد رمز ارزهای جدیدی می‌شود. در ضمن استخراج به معنای تایید تراکنش‌های جدیدی است که در شبکه بلاکچین صورت می‌گیرد. استخراج در واقع جزء حیاتی‌ترین روش‌های نگهداری رمز ارزها است. همچنین این عمل دفتر کل توزیع‌شده را توسعه می‌دهد.

مطالعه بیشتر: درآمد زایی ارز دیجیتال

استخراج ارزهای دیجیتال به معنای کشف این رمز ارزها از درون معدن نیست. بلکه با کمک سخت‌افزارهای پیچیده می‌توانید محاسبات ریاضی مبهمی را حل کنید. با حل این معادلات پیچیده یک رمز ارز استخراج می‌شود. به طور معمول استخراج با کمک چندین رایانه به طور همزمان پیش می‌رود و هر رایانه‌ای که زودتر یک بلاک جدید که تاریخچه تراکنش‌ها را در خود ذخیره کرده، کشف کند، یعنی یک رمز ارز را استخراج کرده است.

بعد از دریافت یک بلاک جدید، روند به همین صورت دوباره ادامه پیدا می‌کند. در نظر داشته باشید این عمل پرزحمت و هزینه‌بر است. در ضمن اگر به طور دائم انجام شود، سود خوبی خواهد داشت. استخراج ارزهای دیجیتال برای بیشتر سرمایه‌گذاران این بازار جذاب است زیرا بعد از استخراج هر رمز ارز جدید، پاداش خوبی دریافت می‌کنند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا چین لینک خود را خرید کنید

نحوه استخراج ارزهای دیجیتال


برای ایجاد بلاک‌های جدید و معتبر به تجهیزات لازم برای استخراج ارزهای دیجیتال نیاز دارید. طی فرآیند استخراج، بلاک‌های جدید تولیدشده و گزارش تراکنش‌های موفق به دفتر کل توزیع‌شده منتقل می‌شود. با حل مسائل ریاضی و رفع معادلات پیچیده می‌توانید مالکیت یک رمز ارز جدید را بر عهده بگیرید. البته استخراج نیز گاهی مشکلات خود را دارد.

مطالعه بیشتر: مزرعه استخراج ارز دیجیتال

برای مثال در بعضی موارد حل مسئله ریاضی پیچیده تضمین نمی‌کند که این توکن یا بلاک پیش‌تر برای فرد دیگری ارسال نشده باشد. برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی فرد استخراج‌کننده باید به تجهیزات لازم برای استخراج ارزهای دیجیتال مجهز باشد و سفارش‌های خود را زمان‌بندی کند. بدین‌ترتیب، هر استخراج فرد در زمان مشخصی سفارش داده می‌شود و با سفارشات سایر افراد تداخل پیدا نمی‌کند.

در نظر داشته باشید اگر از سایر افراد برای دریافت این تجهیزات کمک می‌گیرید، باید به شخص ثالث حاضر در فرآیند استخراج بیت کوین خود اعتماد داشته باشید. اشخاص ثالثی که در استخراج ارزهای دیجیتال به شما کمک می‌کنند، به صورت غیرمتمرکز فعالیت دارند و در ازای تکمیل سفارش استخراج شما، پاداش خوبی دریافت می‌کنند.

مطالعه بیشتر: استخر استخراج چیست؟

دستگاه ها و تجهیزات لازم برای استخراج ارزهای دیجیتال

چهار مورد از تجهیزات لازم برای استخراج ارزهای دیجیتال


قبل از اینکه استخراج رمز ارزها را شروع کنید، بهتر است با تجهیزات لازم برای استخراج ارزهای دیجیتال آشنا شوید. در واقع باید این وسایل و تجهیزات را آماده کنید تا بتوانید استخراج آسان و سریع‌تری انجام دهید. اگر تمام این تجهیزات را داشته باشید، عمل استخراج به طور خودکار انجام می‌شود. تنها زحمتی که دارید مربوط به پرداخت قبض برق در پایان هر ماه است.

مطالعه بیشتر: استخر استخراج ViaBTC چیست؟

در ادامه لیستی از تجهیزات لازم برای استخراج بیت کوین را در اختیار شما می‌گذاریم.

  • یک کیف پول ارز دیجیتال برای خود تهیه کنید.
  • از اتصال دستگاه خود به اینترنت قوی مطمئن شوید.
  • رایانه پیشرفته‌ای برای این کار راه‌اندازی کنید، این رایانه باید در مکانی خنک قرار بگیرد.
  • سخت‌افزار استخراج خود را با توجه به نوع رمز ارز قابل استخراج انتخاب کنید.

تجهیزات نرم‌افزاری استخراج رمز ارزها

تجهیزات نرم‌افزاری مهم‌ترین وسایل در استخراج رمز ارزها هستند. در واقع عمل اصلی استخراج را این تجهیزات انجام می‌دهند. در ماینرهای انفرادی نرم‌افزار دستگاه مورد نظر به شبکه بلاکچین وصل می‌شود تا استخراج یک بلاک را تکمیل کند. اگر از استخرهای استخراج استفاده می‌کنید، نرم‌افزار شما به طور مستقیم به استخر متصل می‌شود.

مطالعه بیشتر: آموزش کانفیگو راه اندازی انت ماینر (Antminer)

وظیفه اصلی نرم‌افزار استخراج، تکمیل وظایف سخت‌افزار و ارسال آن به شبکه بلاکچین است. به عبارت دیگر زمانی که عمل استخراج توسط سخت‌افزار انجام می‌شود، نرم‌افزار، رمز ارز استخراج‌شده را بر روی شبکه بلاکچین قرار می‌دهد. در ضمن نرم‌افزار وظایف دیگری نیز دارد:

  • نمایش سرعت ماینر
  • مشخص کردن درجه فن
  • تعیین نرخ هش (توان محاسباتی)
  • نمایش درجه دما

از آنجایی که نرم‌افزارهای زیادی برای استخراج بیت کوین در بازار وجود دارند، شما باید برای انتخاب بهترین نرم‌افزار استخراج، بررسی‌های زیادی انجام دهید. توصیه می‌کنیم قبل از شروع عمل استخراج یکی از بهترین نرم‌افزارها را برای خود انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر: سلفیش ماینینگ چیست؟

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا دای خود را خرید کنید

تجهیزات سخت‌افزاری استخراج ارزهای دیجیتال

با توجه به رمز ارزی که استخراج می‌کنید باید سخت‌افزاری ویژه برای خود در نظر بگیرید. برای مثال بعضی از سخت‌افزارها که مدارهای خاصی دارند تنها برای استخراج رمز ارزهایی همانند بیت کوین یا بیت کوین کش استفاده می‌شوند. در مقابل برای استخراج بعضی از رمز ارزها همانند اتریوم به سخت‌افزار اختصاصی نیاز ندارید.

به زبان ساده‌تر برای استخراج اتریوم وجود یک پردازنده گرافیکی کافی است. ناگفته نماند استخراج با کمک پردازنده‌های گرافیکی کندتر از استخراج با سخت‌افزاری اختصاصی انجام می‌شود. برای مثال اگر قصد دارید بیت کوین را با یک پردازنده گرافیکی استخراج کنید، ممکن است این فرآیند سال‌ها طول بکشد. شاید برایتان سوال شود که این سخت‌افزارها را از کجا می‌توان تهیه کرد؟

مطالعه بیشتر: ریگ ماینینگ چیست؟

از فروشگاه‌هایی که تجهیزات سخت‌افزاری کامپیوتر را می‌فروشند، می‌توان این سخت‌افزارها یا پردازنده‌های گرافیکی را تهیه کرد. یکی از معضلات استفاده از پردازنده‌های گرافیکی گرفتار شدن در دام کدنویس‌های حیله‌گر است. این افراد با دانش و تخصصی که دارند می‌توانند از کارت‌های گرافیکی شمابرای اهداف خود بهره‌مند شوند.

ماینر یکی از تجهیزات لازم برای استخراج ارزهای دیجیتال

استخر استخراج

فراموش نکنید علاوه بر اینترنت پرسرعت، استخر استخراج نیز یکی از تجهیزات لازم برای استخراج محسوب می‌شود. اگر مزرعه استخراج شما خیلی بزرگ نیست، می‌توانید رمز ارزهای استخراج‌شده خود را درون یک استخر استخراج گرد هم جمع کنید. در این استخرها حتی سایر کابران گاهی منابع استخراج خود را به اشتراک می‌گذارند.

مطالعه بیشتر: کارت گرافیک های استخراج ارز دیجیتال

با پیوستن به یک استخر استخراج می‌توانید راحت‌تر و سریع‌تر مسائل ریاضی مبهم را حل کنید. در ضمن با توجه به میزان استخراجی که دارید، به پاداش خوبی دست پیدا می‌کنید. با کمک استخرهای ماینینگ پاداش بهتری در اختیار شما قرار می‌گیرد. حتی در این استخرها همه چیز قابل‌پیش‌بینی خواهد بود.

اگر از استخر استخراج استفاده نکنید، بدین‌ترتیب خودتان به تنهایی مشغول استخراج می‌شوید. پس اگر پیدا کردن بلاک مورد نظر طول بکشد یا حتی اگر هیچ بلاکی پیدا نکنید، در این صورت پاداشی نصیب شما نمی‌شود. از این‌رو استخراج بدون کمک استخرهای ماینینگ روش مناسبی نیست چون هزینه زیادی صرف می‌شود و در مقابل سود کمی خواهید داشت.

مطالعه بیشتر: دستگاه های ماینر استخراج ارز دیجیتال

نیروی برق

یکی دیگر از تجهیزات لازم برای استخراج ارزهای دیجیتال نیروی برق کافی است. بدون‌شک می‌دانید که نیروی الکتریسیته برای روشن ماندن و کار کردن دستگاه‌های ماینر الزامی خواهد بود. تا چندی پیش بزرگ‌ترین دستگاه‌های ماینر در کشور چین فعالیت می‌کردند زیرا هزینه نیروی برق چین ارزان‌تر از سایر کشورها بود. البته به تازگی داشتن فارم (مزرعه) در کشور چین ممنوع شده است.

در صورتی که توانایی پرداخت مبالغ بالا قبض برق را دارید، می‌توانید برای استخراج دست به کار شوید. همچنین برای خنک کردن تجهیزات خود، باید از دستگاه فن نیز استفاده کنید. دستگاه‌های خنک‌کننده نیز با نیروی برق کار می‌کنند.

نحوه استفاده از تجهیزات لازم برای استخراج ارزهای دیجیتال

نتیجه‌گیری


همان‌طور که گفتیم برای استخراج بیت کوین یا هر رمز ارز دیگری به تجهیزات اختصاصی نیاز خواهید داشت. استخراج به معنای ایجاد بلاک‌های جدید و تایید تراکنش‌های انجام‌شده است. با استخراج هر رمز ارز یک بلاک جدید به شبکه بلاکچین اضافه می‌شود. عمل استخراج با کمک رایانه‌های قدرتمند و بعد از حل مسائل ریاضی صورت می‌گیرد.

مطالعه بیشتر: استخراج مونرو

سخت‌افزار، نرم‌افزار، کیف پول ارز دیجیتال، اینترنت، استخر استخراج و نیروی برق قوی جزء مهم‌ترین تجهیزات برای استخراج هر رمز ارز به حساب می‌آیند. به زبان ساده اگر این تجهیزات را تهیه کنید به طور حتم استخراج سودآوری خواهید داشت. اما در صورتی که از این تجهیزات کمک نگیرید یا با کمبود هر یک از آنها روبه‌رو باشید، به احتمال زیاد استخراج شما باعث ضرر خواهد بود.

مطالعه بیشتر: استخراج تتر

آیا تا به حال به استخراج رمز ارز فکر کرده‌اید؟ ممنون می‌شویم نظر و تجربه خود را در مورد استخراج ارزهای دیجیتال با ما به اشتراک بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.