استخر استخراج چیست؟ انواع و مزایا و معایب آن

استخر استخراج

0

اگر قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال را دارید و رمز ارز مناسب خود را انتخاب کرده‌اید، بهتر است یک استخر استخراج مناسب نیز برای خود در نظر بگیرید. شاید این سوال برایتان پیش آید که منظور از استخر استخراج چیست؟ ممکن است این عبارت بارها به گوشتان خورده باشد اما با مفهوم واقعی آن آشنا نباشید. ورود به عرصه استخر استخراج کار ساده‌ای نیست و باید اقداماتی در این مورد انجام شود. در ادامه کیوسک آکادمی ساز و کار استخر استخراج را به شما آموزش می‌دهد. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: درآمد زایی ارز دیجیتال

استخر استخراج با چه سازوکاری پیش می‌رود؟

گروه مشترکی از استخراج‌کنندگان رمز ارزها، منابع خود را  در راستای انجام استخراج‌های موفقیت‌آمیز با یکدیگر ترکیب، و استخرهای ماینینگ از این منابع ترکیبی برای افزایش شانس یافتن بلوک استفاده می‌کنند. در صورت دست یافتن به استخراجی موفق، سود حاصله میان گروه استخراج‌کنندگان تقسیم می‌شود.

مطالعه بیشتر: ماینینگ چیست؟

در استخر ماینینگ، هر یک از استخراج‌کنندگان به دنبال یافتن بلوکی برای خود هستند. ناگفته نماند زمانی که گروه مشترکی از استخراج‌کنندگان به سود دست می‌یابند، هر یک از آنان به میزان قدرت پردازش خود سهم دریافت می‌کند. لطفا در نظر داشته‌باشید، این سودها براساس قراردادی که پیش‌تر به امضا رسیده، در میان استخراج‌کنندگان تقسیم می‌شوند.

هرکسی که می‌خواهد رمز ارز استخراج کند و سود کلانی به دست آورد، دو راه پیش‌رو دارد: خود به تنهایی دستگاه‌هایی برای استخراج رمز ارزها به کار بیاندازد یا به افرادی که ماینر دارند بپیوندد. البته تمامی استخرهای ماینینگ به یک شکل عمل نمی‌کنند اما تعدادی از این استخرهای استخراج عملکردی مشابه یکدیگر دارند.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا دای خود را خرید کنید

منظور از استخر استخراج چیست؟

در گذشته با وصل کردن چند کامپیوتر به یکدیگر در زیرزمین  و مصرف کلی نیرو، استخر استخراج ایجاد می‌شد. اما امروزه استخراج رمز ارزها و ایجاد استخر ماینینگ تا حدودی ساده‌تر است.در صورتی که محبوبیت رمز ارزها بیشتر شود، نیاز به استخراج ارزهای مجازی نیز بیشتر احساس می‌شود. در نتیجه برای حفظ تعادل میان تقاضا و استخراج، استخراج‌کنندگان باید بسیار هشیار باشند.

همان‌طور که گفتیم در این مقاله مفهوم استخر ماینینگ و چگونگی عملکرد استخر استخراج شرح داده می‌شود. استخراج رمزارزها نیز مانند استخراج واقعی یک فعالیت پرمصرف و سنگین است. اما منابع این دو نوع استخراج باهم تفاوت دارند. استخراج‌کنندگان رمز ارزها با حل معماهای پیچیده ریاضی فعالیت خود را به شکل دیجیتالی انجام می‌دهند در حالی که استخراج‌کنندگان معادن با فعالیت سخت فیزیکی عنصر مورد نظر خود را استخراج می‌کنند.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

در استخر ماینینگ پس از تایید هر معامله، بلاک جدیدی به بلاکچین اضافه می‌شود. ماینرها نیز به ازای اجرای معاملات، هزینه‌هایی دریافت می‌کنند. در نتیجه موفقیت یک استخراج‌کننده به توانایی او در حل معماها قبل از دیگر استخراج‌کنندگان، بستگی دارد. هرچه ماینر یا استخراج‌کننده معاملات بیشتری را سبب شود، هزینه‌های بیشتری دریافت می‌کند و در نتیجه از دیگر استخراج‌کنندگان پیشی می‌گیرد.

نحوه عملکرد استخر ماینینگ

علاقه‌مندان به استخراج هم می‌توانند به استخراج استاندارد خود بپردازند و هم به استخرهای ماینینگ بپیوندند. بیایید نگاهی به عملکرد استخر ماینینگ بیاندازیم. همان‌طور که می‌دانید قدیمی‌ترین عنصر با ارزش جهان، طلای فیزیکی، با استخراج از زمین و معدن به دست آمده‌است. استخراج‌کنندگان می‌توانند با حفاری در معدن صاحب طلا شوند.

استخر استخراج

استخر ماینینگ نیز به همین ترتیب باعث استخراج می‌شود. رمز ارزها از طریق برنامه‌های رایانه‌ای به صورت دیجیتالی کشف می‌شوند. تمامی رمز ارزها در سیستم بلاکچین قرار دارند. بسیاری از ارزهای مجازی به مرحله استخراج رسیده‌اند درحالی که بعضی از آنان هنوز وارد استخر ماینینگ نشده‌اند. البته در نهایت تمامی رمز ارزهای موجود در استخر استخراج در دسترس کاربران قرار می‌گیرند.

مطالعه بیشتر: استخراج تتر

استخراج‌کنندگان طی فرآیند ماینینگ از سودهای مناسبی برخوردار می‌شوند. ناگفته نماند استخراج کردن و یافتن بلوک‌های جدید کار دشواری است و البته به قدرت محاسباتی بالایی نیاز دارد. همچنین عمل استخراج برای افراد غیرحرفه‌ای امری سنگین و پرهزینه خواهد‌بود.

آیا منابع استخر استخراج را می‌شناسید؟

همان‌طور که گفتیم استخر ماینینگ شامل گروهی از استخراج‌‎کنندگان است که متناسب با معیار اندازه‌گیری عملکرد دستگاه ماینر، سود حاصله را میان خود تقسیم می‌کنند. درست است که عمده کار و سختی آن بر عهده استخراج‌کنندگان است اما در پایان، صاحبان استخر استخراج سود بیشتری می‌برند.

مطالعه بیشتر: ماشین حساب استخراج ارز‌های دیجیتال

از این‌رو، پیدا کردن یک استخر ماینینگ خوب اهمیت زیادی دارد زیرا در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. قبل از ورود به عرصه استخراج، خوب است بدانید بیشتر استخرهای استخراج در چین وجود دارند. در واقع کشور چین و سایت‌های چینی پشتیبان، از منابع مهم استخرهای ماینینگ به حساب می‌آیند.

بهترین استخر استخراج چه ویژگی‌هایی دارد؟

استخرهای استخراج بزرگی وجود دارند که کنترل عملکرد آنان به طور کامل توسط خود این استخرها انجام نمی‌شود. در واقع بعضی شرکت‌ها عملیات استخراج را انجام می‌دهند اما استخر ماینینگ را اداره نمی‌کنند. به این ترتیب اندازه استخرهای استخراج به طور مداوم تغییر می‌کند.

هر رمز ارز نیاز به استخراج‌کننده دارد. در واقع اگر رمز ارزی فاقد استخر ماینینگ یا استخراج‌کننده باشد آسیب‌پذیر خواهد‌بود و به راحتی می‌توان آن را مورد حمله قرارداد. عمل استخراج یکی از جذاب‌ترین بخش‌های رمز ارز محسوب می‌شود. پیش‌تر، با رایانه‌های سایز متوسط خانگی استخراج انجام می‌شد اما استخراجی خوب است که در انبارهای بزرگ و تخصصی و با مقادیر بالا انجام شود.

مطالعه بیشتر: استخر استخراج ViaBTC

اگر در امر استخراج رمز ارز جدی هستید، قبل از اینکه وارد میدان شوید باید به بهترین استخرهای استخراج نگاهی بیاندازید. برای آگاهی از بهترین استخراج، ابتدا با سایر استخراج‌کنندگان همکاری کنید تا به منابع اصلی برسید و بتوانید از پس محاسبات پیچیده استخراج برآیید

نکته مهم اینکه به اولین استخر ماینینگی که می‌بینید ملحق نشوید. حتما میزان پاداش و روش تخصیص آن استخر را در نظر بگیرید. استخری خوب است که سهم حاصل از سود را عادلانه تقسیم کند و همچنین شما را به اکثر سرورهای جهانی متصل نگه دارد.

مطالعه بیشتر: استخر استخراج پولین

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا چین لینک خود را خرید کنید

سه مزیت اصلی استخر استخراج

با ورود هر رمز ارز یک عملیات استخراج جدید نیز با سودهای منحصر به فرد و مدل‌های متفاوت ایجاد می‌شود. استخراج امری ضروری است زیرا به رمز ارز اجازه می‌دهد، غیرمتمرکز و مستقل فعالیت کند. بیشتر معاملات انجام‌شده در استخر استخراج توسط ماینرها بررسی می‌شوند. از مهم‌ترین مزایای استخرهای استخراج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کم‌خطر بودن

برای افرادی که به تازگی وارد این میدان شده‌اند و به دنبال حفظ سود ابتدایی خود هستند، استخرهای استخراج منابعی معرفی می‌کنند که با هزینه‌های کمتری می‌توان شروع به فعالیت کرد. استخرهای استخراج تجربه‌های کارآمد خود را با کمترین هزینه در اختیار شما می‌گذارد.

مطالعه بیشتر: مادربورد ماینینگ چیست؟

سوددهی مناسب

از آنجایی‌که استخر استخراج دارای هزینه‌های جانبی بسیاری مانند برق و سخت‌افزار است، کمتر کسی تمایل به استخراج انفرادی خواهد داشت. پیوستن به گروه استخراج‌کنندگان شانس سودآوری را افزایش می‌دهد در حالی که استخراج‌کننده فردی، ممکن است در راستای دریافت بلوک و استخراج، شانس کمی برای موفقیت داشته‌باشد. همکاری با دیگران میزان موفقیت را به طرز چشمگیری گسترش می‌دهد.

استخر ماینینگ

بی دردسر بودن

استخرهای ماینینگ راحت‌تر به مرحله راه‌اندازی می‌رسند. همچنین شما می‌توانید دردسرهای استخراج را بر عهده مدیر این استخر بگذارید. در این صورت با دغدغه کمتری وارد بازار رمز ارز خواهید شد.

مطالعه بیشتر: سلفیش ماینینگ چیست؟

لیستی از معایب استخر ماینینگ

باید حواستان باشد به چه گروه استخراج‌کننده‌ای می‌پیوندید زیرا بعضی از گروه‌ها دارای اشکالاتی هستند. می‌توان گفت تعدادی از استخرهای ماینینگ به سایر گروه‌ها وابستگی دارند. در واقع اگر برای هر یک از اعضای این استخرهای استخراج مشکلی پیش آید تاثیر استخر ماینینگ نیز کاهش می‌یابد.

از دیگر معایب استخر ماینینگ می‌توان به عدم تساوی میزان سوددهی آن اشاره کرد. لطفا در نظر داشته‌باشید احتمال دستیابی به موفقیت طولانی مدت در استخر استخراج بسیار کم است. در واقع استخر ماینینگ سرمایه‌گذاری سودآوری به حساب نمی‌آید.

مطالعه بیشتر: ریگ ماینینگ چیست؟

همان‌طور که می‌دانید هرچه میزان تقاضا برای رمز ارزها بیشتر شود، استخرهای استخراج نیز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند، در نتیجه به میزان قابل توجهی برق نیاز خواهد بود. علاوه بر همه این‌ها، یکی از بزرگ‌ترین معایب استخر ماینینگ از بین رفتن استقلال کاربر در روند استخراج است.

در واقع افراد با پیوستن به استخر ماینینگ از استقلال خود دست می‌کشند و محدود به این استخرها می‌شوند. البته ناگفته نماند که پاداش و سود حاصله نیز ملزم به تقسیم خواهد‌بود. به این معنا که سود کاربری که به یک استخر ماینینگ پیوسته‌است کاهش می‌یابد. نکته پایانی اینکه متاسفانه تعداد استخرهای استخراج قدرتمند تا حدودی محدود است.

مطالعه بیشتر: تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال

چهار استخر بزرگ ماینینگ

تا اینجای مقاله با مفهوم استخر ماینینگ، سازوکار آن، ویژگی بهترین استخرها و معایب آنان آشنا شدید. در این بخش 4 استخر بزرگ و قابل اعتمادی را که می‌توان به آنها ملحق شد، ذکر می‌کنیم.

اف 2 F2 POOL

این استخر ماینینگ ریشه در کشور چین دارد و 19درصد هر بلاک را استخراج می‌کند. لطفا در نظر داشته‌باشید، اف 2 برای اولین بار در سال 2013 در شهر پکن راه‌اندازی شد و به دلیل محبوبیت زیادش، خیلی زود به سایر قاره‌ها رسید.

مطالعه بیشتر: استخراج مونرو

این استخر استخراج در حال حاضر فعالیت گسترده‌ای در روسیه، کانادا، و ایالات متحده انجام می‌دهد. اف 2 با در اختیار داشتن بیش از 17 درصد از بلاک‌های بازار، دومین استخر ماینینگ بیت‌کوین به حساب می‌آید. فراموش نکنید این استخر ماینینگ حتی می‌تواند به بزرگ‌ترین استخر استخراج نیز تبدیل شود. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

استخر انت Antpool

استخر انت ریشه در کشور چین دارد و 14درصد بلاک‌ها را استخراج می‌کند. با وجود جنجال‌های اخیر، استخر انت همچنان جز بزرگ‌ترین استخرهای استخراج به حساب می‌آید. استخر انت اولین بلاک خود را در ماه مارس 2014 استخراج کرد. عضویت در استخر انت رایگان و مراحل پیش‌روی آن بسیار ساده است.

برای پیوستن به استخر انت ابتدا باید سخت‌افزار استخراج داشته‌باشید. سپس نرم‌افزار آن را بارگیری کنید. بد نیست قبل از همه این‌ها به راهنماهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری استخر انت نگاهی بیاندازید. به خاطر داشته‌باشید سخت‌افزار مهم‌تر است زیرا میزان سهم و مشارکت شما را تعیین می‌کند.

مطالعه بیشتر: استخراج ارز دیجیتال پیرکوین

ویا بی تی سی ViaBTC

استخر ویا تا حدودی تازه‌کار ولی با قدرت است و حدود 12درصد از بلاک‌ها را استخراج می‌کند. دفتر اصلی استخر ویا، این شرکت فناوری رمز ارز، در چین واقع شده‌است. استخر ماینینگ ویا در سال 2016 راه‌اندازی شد و هم‌اکنون یکی از بزرگ‌ترین استخرهای استخراج نامیده می‌شود. این استخر ماینینگ دارای صرافی رمز ارزی در دسترس همگان است.

نام استخر

پولین Poolin

استخر پولین یک استخر استخراج عمومی است که 12درصد بلاک‌ها را استخراج می‌کند. با اینکه ریشه در کشور چین دارد اما سایت‌های پولین به طور کامل به زبان انگلیسی ساخته و پرداخته‌شده‌اند. استخر پولین خدمات محاسباتی لازم را برای استخراج‌کنندگان در سراسر جهان فراهم می‌کند.

مطالعه بیشتر: دستگاه ماینر ارز دیجیتال چیست؟

استخر ماینینگ پولین یک استخر استخراج بی‌خطر، پایدار و سودآور محسوب می‌شود. ناگفته نماند این استخر ماینینگ در حال حاضر امنیت فرآیند استخراج خود را گسترش می‌دهد. علاوه بر این، استخر پولین دارای ابزارهای قدرتمندی در راستای افزایش سود استخراج‌کنندگان و هشداردهی به آنها است.

آیا می‌دانید بزرگ‌ترین استخر ماینینگ کدام است؟

طبق گزارشاتی که تاکنون انجام شده‌است، استخر اسلاش (Slush Pool) بزرگ‌ترین استخر استخراج به شمار می‌آید. این استخر با بیش از یک دهه تجربه و حضور در بازار رمز ارز تا به امروز بیش از 1.25 میلیون بیت‌کوین استخراج کرده‌است. استخر اسلاش قدیمی‌ترین استخر ماینینگ نیز محسوب می‌شود.

در حال حاضر استخر اسلاش در دسترس عموم مردم قرار دارد. همچنین این استخر ماینینگ بخاطر ثبات و تداومش از شهرت خوبی برخوردار است. طبق تجربیات افراد حرفه‌ای، استخر اسلاش به طور دموکراتیک عمل می‌کند، در واقع کاربران می‌توانند تنظیمات استخراج مورد نظر خود را ثبت کنند.

مطالعه بیشتر: خرید ماینر

از ویژگی‌های منحصر به فرد استخر اسلاش می‌توان به کنترل از راه دور و نرم‌افزار تلفن همراه آن اشاره کرد. وب سایت این استخر استخراج توضیحات مفصلی در مورد چگونگی حقوق پرداختی در اختیار شما می‌گذارد. به یاد داشته‌باشید استخر اسلاش برای کسانی که به تازگی شروع به استخراج کرده‌اند بسیار مفید است.

مقایسه عملکرد استخرهای استخراج

براساس تحقیقات انجام‌شده در مورد نحوه عملکرد استخرهای ماینینگ ثابت شد: استخرهای ماینینگ در بعضی موارد متفاوت از هم عمل می‌کنند. برای مثال در هر استخر استخراج شما با روش متفاوتی در تقسیم سهم مواجه می‌شوید. همچنین استخرهای ماینینگ در سازگاری با قوانین زیر ساختی با هم تفاوت دارند.

مطالعه بیشتر: استخراج بیت کوین کش

از دیگر تفاوت‌های عملکرد استخرهای استخراج می‌توان به مکانیسم تعیین تکلیف هر یک از این استخرها اشاره کرد. در بعضی از استخرها شما شاهد شفافیت عملکرد هستید. در واقع این وضوح عملی، توسط یک اپراتور در استخر ماینینگ رخ می‌دهد. تفاوت در نحوه پرداخت نیز ممکن است به هنگام مقایسه استخرهای ماینینگ نظر شما را به خود جلب کند.

مطالعه بیشتر: استخراج ابری چیست؟

استخر استخراچ در یک نگاه

در این مقاله سعی کردیم شما را با مفهوم و تعریف استخر ماینینگ آشنا کنیم. چگونگی استخراج رمز ارزها سوال پیش‌روی تمامی کاربران است. استخراج یک رمز ارز با رایانه شخصی امکان دارد سال‌ها طول بکشید، در نتیجه پیوستن به استخر ماینینگ یا استخر استخراج بهترین انتخاب در رسیدن به سوددهی مناسب و سریع است.

مطالعه بیشتر: استخراج اتریوم

اگر همچنان پرسشی در ذهن شما وجود دارد، با کیوسک آکادمی در میان بگذارید. خوشحال می‌شویم سهمی در آگاهی بیشتر شما داشته‌باشیم.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.