مزرعه استخراج ارز دیجیتال چیست؟ برداشت محصول از این مزرعه چگونه است؟

آشنایی با مزرعه استخراج ارز دیجیتال

0

در بازار داغ رمز‌‌‌های ارز، اصطلاح و اسم‌‌‌‌های مختلفی بین مردم رد و بدل می‌شود. احتمالا اسم مزرعه استخراج ارز دیجیتال به گوشتان خورده است و با شنیدن آن مزرعه بزرگی از محصولات زراعی به همراه دستگاه‌‌‌‌های ماینینگ را تصور کرده‌اید.

باید بگوییم تصور شما دور از انتظار نبوده، اما در واقعیت تفاوت‌‌‌‌هایی در روند انجام این کار وجود دارد. استخراج یا ماینینگ با استفاده از دستگاه‌‌‌‌های قوی و پیچیده، همان چیزی است که باعث تایید تراکنش‌‌‌‌ها و به دست آمدن سکه برای شما می‌شود.

با توجه به صدا و مصرف بالای برق این دستگاه‌‌‌‌ها، انجام فرایند استخراج یا ماینینگ در منازل مسکونی امکان‌پذیر نیست، به همین دلیل ایده ایجاد مزرعه استخراج ارز دیجیتال به میان می‌آید. اگر با ماینینگ و اتفاقاتی که در مزرعه بیت کوین و سایر ارز‌‌‌‌های دیجیتال می‌افتد، آشنایی ندارید، این مقاله یک راهنمای ساده برای شماست تا با فارم ماینینگ آشنا شوید. پس با آکادمی کیوسک همراه باشید.

مطالعه بیشتر: درآمد زایی ارز دیجیتال

ماینینگ یا استخراج چیست؟

استخراج یا ماینینگ از گذشتگان تا به امروز وجود دارد. انسان‌‌‌‌ها در گذشته (و حتی امروزه) برای به دست آوردن سرمایه، تیشه به دست گرفته و شروع به کندن سنگ‌‌‌‌ها برای به‌دست آوردن طلا و الماس می‌کردند. امروزه روند استخراج فرق کرده و برای کسب درآمد و سرمایه نیازی به کندن سنگ و کار‌‌‌های سخت نیست. شما می‌توانید با استفاده از دستگاه‌‌‌‌های پیچیده که محاسبات ریاضی و کامپیوتری را انجام می‌دهند، ارز دیجیتال استخراج کنید. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مزرعه استخراج ارز دیجیتال

مفهوم ماینینگ

به فرآیند اعتبار بخشی به تراکنش‌‌‌‌های کاربران و افزودن آن به بلاکچین، که یک زنجیره از تمامی نود‌‌‌های شبکه (کاربران بلاکچین) و شامل کلیه تراکنش‌‌‌‌های سایر افراد است، استخراج ارز دیجیتال گفته می‌شود. در واقع ماینینگ در شبکه به این معنی است که تراکنش بین کاربران تایید شده و به دفتر کل عمومی بلاکچین اضافه می‌شود.

مطالعه بیشتر: استخراج ارز دیجیتال

مزرعه استخراج ارز دیجیتال چیست؟

سرمایه‌گذاران برای افزایش دارایی خود از دستگاه‌‌‌‌های زیادی برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌کنند. استفاده از این دستگاه‌‌‌‌های محاسباتی پیچیده در فضای منزل یا اداره به دلیل صدای زیاد و مصرف بالای برق امکان‌پذیر نیست. از این رو برای استخراج ارز‌‌‌های دیجیتال در ابعاد بزرگ به مزرعه استخراج روی می‌آورند.

مزرعه استخراج ارز دیجیتال یک مکان با فضای بسیار بزرگ است که چندین هزار دستگاه و کامپیوتر استخراج رمز ارز را در خود جای داده است.

مطالعه بیشتر: کارت گرافیک های استخراج ارز دیجیتال

دلیل استفاده از مزرعه ماینینگ

کامپیوتر‌‌‌های ماینینگ انرژی زیادی مصرف می‌کنند و برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد آن‌ها به یک فضای باز و بزرگ جهت تهویه هوا نیاز است. مناطق سرد سیر به دلیل شرایط مطبوع و کاهش هزینه‌‌‌‌های استفاده از دستگاه‌‌‌‌های تهویه و خنک‌کننده هوا، برای ساخت مزرعه فارم مناسب‌تر هستند. باتوجه به شرایط خاص، مزارع استخراج بیرون شهر ایجاد می‌شوند تا صدای تولید شده آن‌ها، کسی را آزار ندهد و در هزینه مصرف انرژی برق نیز صرفه‌جویی شود.

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

مزرعه استخراج ارز دیجیتال

توجه داشته باشید هزینه برق مصرفی برای استخراج ارز‌‌‌های دیجیتال در هر کشور متفاوت است و هنگام ایجاد مزرعه بیت کوین باید از قوانین تعیین شده برای ایجاد و پرداخت هزینه نیروی برق کشور خود پیروی کنید.

مطالعه بیشتر: استخراج تتر

مفهوم مزرعه بیت کوین

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید، بیت کوین که به پادشاه ارز‌‌‌‌های دیجیتال معروف است، چگونه ساخته می‌شود و برای ایجاد آن، آیا به مکان خاصی نیاز است؟! تصور همه ما این است که ماینر‌‌‌‌ها تعدادی دستگاه مخصوص استخراج خریداری کرده و در خانه با مجوز یا بدون مجوز اقدام به استخراج بیت کوین می‌کنند.

مطالعه بیشتر: تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال

شاید در برخی موارد در ابعاد کوچک این نظریه امکان پذیر باشد، اما آیا می‌توان چندین دستگاه، با صدا و مصرف برق بسیار و همچنین گرمای تولید شده زیاد را در فضای منزل جای داد؟ بدون شک جواب منفی است. زیرا نخست آنکه دولت‌‌‌‌ها این امکان را به استخراج‌کنندگان نمی‌دهند که بدون مجوز از برق مصرفی خانگی برای استخراج بیت کوین استفاده کنند. دوم، تحمل سر و صدا و گرمای تولید شده این دستگاه‌‌‌‌ها به تعداد زیاد به طور عملی غیرممکن است.

مطالعه بیشتر: استخراج بیت کوین کش

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا پپ خود را خرید کنید

مزرعه بیت کوین چیست؟

اگرچه برای استخراج بیت کوین به کار کردن نیازی ندارید و لازم نیست، صبح‌‌‌ها از خواب بیدار شوید و به مکان خاصی بروید تا بتوانید بیت کوین به دست آورید، اما باید تجهیزات پیچیده و گران آن را نیز داشته باشید. مزرعه بیت کوین جایی است به شکل، یک انبار یا یک سوله که سیستم‌‌‌های ماینینگ به همراه دستگاه‌‌‌های تهویه و خنک‌کننده برای جلوگیری از گرم شدن و آسیب دیدن کامپیوتر‌‌‌ها نگهداری می‌کنند.

مزرعه استخراج ارز دیجیتال

در این مزرعه، کشاورزان که به معدنچیان (ماینر) هم معروف هستند، وظیفه دارند روند انجام استخراج بیت کوین را برنامه‌ریزی کنند. در واقع این میانرها که هر کدام از شما می‌توانید باشید، وظیفه ‌ایمن‌سازی شبکه و نظارت بر استخراج بیت کوین را برعهده دارند.

ارز‌‌‌های دیجیتال چگونه استخراج می‌شوند؟

کریپتوکارنسی‌‌‌ها، رمز ارز‌‌های غیرمتمرکز هستند، برخلاف ارز‌‌های فیات سنتی که توسط بانک کنترل می‌شوند و هرگونه تراکنش شما قابل پیگیری است. در ارز‌‌های دیجیتال هیچ سیستم و نهاد مرکزی وجود دارد و به نوعی می‌توان گفت مدیریت و تمام اختیار پول دیجیتال شما برعهده خودتان است. در عوض، ارز‌های دیجیتال به شبکه بلاکچین که یک دفتر کل معاملاتی است، متکی هستند. این شبکه زنجیره کلیه تراکنش‌‌های انجام شده از طریق کامپیوتر‌های محاسباتی کاربران را سازماندهی و نگهداری می‌کند.

مطالعه بیشتر: استخر استخراج پولین چیست؟

مزرعه استخراج ارز دیجیتال

نیازی نیست برای استخراج رمز ارز‌‌ها از تیشه و بیل، کلنگ استفاده کنید. تنها کافی است، کامپیوتر‌های مخصوص ماینینگ با واحد پردازش گرافیکی (GPUs) و قدرت پردازش بالا و مصرف برق کم (ASICs) به تعداد مورد نیاز خریداری کرده و در یک مکان خوش آب و هوا، آن‌ها را مستقر کنید. با روشن کردن دستگاه‌‌ها روند استخراج از طریق این کامپیوتر‌‌ها به صورت خودکار انجام می‌شود و شما تنها باید روی آن‌ها نظارت داشته باشید.

مطالعه بیشتر: ماشین حساب استخراج ارز‌های دیجیتال

این نوع سرمایه‌گذاری مخصوص چه کسانی است؟

وقتی که بازار ارز‌های دیجیتال رونق می‌گیرد و فضای مناسبی برای سرمایه‌گذاری ایجاد می‌شود، سرمایه‌داران به فکر کسب درآمد و سرمایه‌گذاری در این بازار و استخراج ارز دیجیتال می‌افتند. اگرچه این نوع بازار‌‌ها ریسک‌پذیر هستند و هر چقدر هم سرمایه‌داران از آگاهی و دانش بالایی برخوردار باشند، سرمایه‌گذاری در بازار‌‌های بی‌ثبات، باز هم خطرات زیادی دارد.

بازدهی کسب درآمد از ارز دیجیتال به هزینه‌‌های مصرف برق، ظرفیت محاسبه، کارایی کامپیوتر‌‌های مورد استفاده و قیمت بازار رمز ارز‌ها بستگی دارد. زمانی که قیمت کریپتوکارنسی‌‌ها سقوط می‌کند، درآمد بدست آمده از استخراج نیز کاهش می‌یابد و استخراج را به فعالیتی بسیار ناپایدار و پر خطر تبدیل می‌کند.

مطالعه بیشتر: مادربورد ماینینگ چیست؟

چه نکاتی را قبل از سرمایه‌گذاری در مزرعه استخراج ارز دیجیتال باید دانست؟

قبل از سرمایه‌گذاری در بازار ارز‌های دیجیتال به عنوان یک سرمایه‌گذار باید شرایط خود را بسنجید و به نکاتی دقت کنید، که برخی از آنها به شرح زیر است:

نکته مهم این است که آیا دانش و اطلاعات کافی در زمینه ارز‌‌های دیجیتال، بلاکچین و ماینینگ دارید؟ میزان تحمل خطر و ریسک‌پذیری شما چقدر است؟ در این مدل سرمایه‌گذاری‌‌ها با توجه به بی‌ثباتی بازار، امکان افزایش چندین برابری سرمایه و از دست دادن آن به صورت کامل وجود دارد. بنابراین باید بدانید خطر از دست رفتن سرمایه شما بسیار زیاد است.

مطالعه بیشتر: استخر استخراج ViaBTC چیست؟

معرفی چند نمونه از مزرعه استخراج ارز دیجیتال

مزرعه استخراج ارز دیجیتالمزرعه استخراج بیت کوین

با توجه به قیمت بالای بیت کوین مزارع زیادی برای استخراج این رمز ارز محبوب در سراسر جهان به صورت قانونی و حتی غیر قانونی به وجود می‌آید که تاثیر بسزایی در مصرف برق کشور‌‌ها دارد.

مزرعه استخراج اتریوم

یکی دیگر از محبوب‌ترین رمز ارز‌‌ها که رتبه دوم را بعد از بیت کوین در اختیار دارد، اتریوم است که بسیاری افراد به ایجاد مزارع ماینینگ اتریوم با استفاده از دستگاه‌‌های پیچیده روی می‌آورند.

مطالعه بیشتر: سلفیش ماینینگ چیست؟

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا آوالانچ (آواکس) خود را خرید کنید

جمع بندی مزرعۀ استخراج ارز دیجیتال

همه ما می‌دانیم وقتی اسم مزرعه به میان می‌آید منظور یک فضای بزرگ با شرایط آب و هوایی مناسب است. اگرچه برای استخراج ارز دیجیتال نیازی به مزرعه گندم یا سایر محصولات نیست، اما شرایط مشابه با کمی تفاوت برای استقرار و انجام عملیات ماینینگ مورد نیاز است. بدین ترتیب مزرعه استخراج ارز دیجیتال باید در ابعادی بزرگ و جایی خنک باشد.

مطالعه بیشتر: ریگ ماینینگ چیست؟

آیا شما تا به حال تجربه استفاده از مزرعه استخراج ارز دیجیتال را داشته‌اید؟ نظر شما درباره مصرف برق و عملکرد دستگاه و به طور کلی داشتن یک مزرعه ماینینگ ارز دیجیتال چیست؟ نظرات و تجربه های خود را با تیم آکادمی کیوسک در میان بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.