5 تا از بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری در سال 2023

0

نوسان‌گیری (swing trading) یکی از رایج‌ترین رویکردهای بازار مالی و ارزهای دیجیتال است و پیدا کردن بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری از دغدغه‌های همیشگی تریدرهاست. بسیاری از تریدرهای ارز دیجیتال از این روش برای کسب سود فوری و کوتاه‌مدت استفاده می‌کنند. نوسان‌گیری در بازارهای پرطرفدار که معامله‌گران می‌توانند از نوسانات قیمت‌ها حداکثر استفاده را ببرند ایدئال است. در این بازارها افراد یک دارایی را برای مدتی کوتاه یا میان‌مدت خریده و پس از فرارسیدن زمان مناسب می‌فروشند. در ادامه مقاله بیشتر با این روش تریدینگ و جزییات آن در بازار کریپتوکارنسی آشنا خواهید شد. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟

نوسان‌گیری ارز دیجیتال یعنی چه؟

نوسان‌گیری یک استراتژی تریدینگ است که در آن سرمایه‌گذاران برای بازه زمانی کوتاه یا متوسط در یک موقعیت باقی می‌مانند. می‌توان از این استراتژی برای خریدوفروش دارایی‌های مختلف نظیر سهام، فارکس، کریپتو و غیره استفاده کرد.

معمولاً در سرمایه‌گذاری، دو استراتژی مختلف وجود دارد. سرمایه‌گذاران تریدرهای روزانه یا بلندمدت هستند. تریدرهای روزانه هرروز چندین ارز دیجیتال را می‌خرند و می‌فروشند. به این کار امیدوارند از نوسانات روز به روز کوین‌ها سود ببرند. در کل تریدینگ روزانه متکی بر تحلیل تکنیکال است.

 در طرف دیگر، سرمایه‌گذاران بلندمدت هستند. این سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتالی را می‌خرند که برنامه نگهداری چندساله آن‌ها را دارند؛ مثلا در نظر بگیرید یک سرمایه‌گذار بلندمدت امروز بیت‌کوین می‌خرد. حتی اگر ماه بعد قیمت بیت‌کوین 40 درصد افزایش یابد آن را نمی‌فروشد. او احتمالاً بیت‌کوین را برای 3 تا 5 سال نگه می‌دارد. سرمایه‌گذاری بلندمدت بر تحلیل فاندامنتال متکی است.

نوسان‌گیری، به هردوی این استراتژی‌ها مربوط می‌شود. تریدرهای نوسان گیر معمولاً پس از پیدا کردن بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری موقعیت خود را بین چند روز تا چند ماه حفظ می‌کنند. با این کار، از مزایای روندهای قیمت دارایی استفاده می‌نمایند. تصمیمات او به‌صورت توأمان متکی بر تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال است.

مطالعه بیشتردرآمدزایی از ارزهای دیجیتال

مزایای نوسان‌گیری چیست؟

از مهم‌ترین مزایای نوسان‌گیری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مطالعه بیشتر: روش های ترید ارز دیجیتال

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری

زمان بیشتر برای تحلیل بازار

گاهی، ممکن است معامله‌ای را بدون داشتن همه اطلاعات موردنیاز شروع کنید. ممکن است دلیل این تصمیم این باشد که تحلیل شما از بازار نشان می‌دهد زمان خوبی برای اقدام است؛ اما بعدازآن نیز می‌خواهید درباره شرایط بازار بدانید.

ازآنجایی‌که می‌توانید موقعیت‌ها را بیش از یک روز باز نگه دارید، زمان موردنیاز برای بررسی فرصت‌های بازار و تضمیم‌گیری‌های آگاهانه را دارید.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا اتم خود را خرید کنید

لوریج

در نوسان‌گیری، پس از پیدا کردن بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری به دنبال حداکثر کردن سود از آن رمزارز هستیم. لوریج، روشی مؤثر برای این کار است و به شما امکان باز کردن موقعیت‌ها را حتی وقتی سرمایه کافی ندارید می‌دهد. این یعنی با یک لوریج 1:10 می‌توانید یک موقعیت 1000 دلاری را با 100 دلار باز کنید.

سود سریعتر و استرس کمتر

نوسان‌گیرها به دلیل اینکه معاملات خود را در بازه زمانی نسبتاً کوتاهی می‌بندند در مقایسه با سرمایه‌گذاران بلندمدت استرس کمتری ازنظر نوسانات بازار و امکان لیکوئید شدن سرمایه خود دارند. ازآنجایی‌که بازار ارزهای دیجیتال به‌صورت 24 ساعت فعال است ممکن است زمانی که فرد در حال پایش بازار نیست اتفاقی رخ دهد و قیمت‌ها به‌سرعت تغییر کنند. نوسان‌گیرها چون در چنین مواردی سرمایه خود را از بازار خارج کرده‌اند نگرانی خاصی ندارند

مطالعه بیشتر:  استخراج بیت کوین در ایران

معایب نوسان‌گیری چیست؟

دنیای کریپتو پر از ریسک‌های مختلف است؛ اما لازم است قبل از اقدام با برخی از آن‌ها آشنا باشید:

نوسان

بااینکه لازم نیست پیوسته نمودارها و تغییرات قیمت را بررسی کنید اما مهم است که از تغییرات کلی خبردار باشید. بازار کریپتوکارنسی با نوسانات بالا شناخته می‌شود و هرلحظه ممکن است جهت روند قیمت‌ها تغییر کند؛ بنابراین به‌عنوان یک تریدر بازار کریپتو باید بدانید چه زمانی از موقعیت‌های خود سود برداشت کنید و جلوی ضرر را بگیرید. به‌این‌ترتیب خود را از خطرات نوسان محافظت می‌کنید.

مطالعه بیشتر:  ربات های تریدر ارز دیجیتال

پلتفرم‌های تریدینگ بدون بازرسی

صرافی‌های بدون بازرسی نظیر صرافی‌های غیرمتمرکز به شما امکان نوسان‌گیری بدون تکمیل فرآیند KYC یا شناخت هویت مشتری را می‌دهند. با اینحال این صرافی‌ها در مقایسه با صرافی‌هایی که تحت نظارت هستند وجهه قانونی کمتری دارند.

استفاده از خدمات صرافی‌هایی مثل بایننس و کراکن، بیش از صرافی‌هایی مثل یونی‌سواپ و سوشی‌سواپ پیشنهاد می‌شود.

دور شدن از روند کلی بازار

نوسان‌گیرها چون به معاملات کوتاه‌مدت توجه دارند. روند کلی بازار را از دست می‌دهند. ممکن است در این روندهای بلندمدت سود عظیمی باشد که تریدرهای نوسان گیر آن را نخواهند دید.

مطالعه بیشتر: انجام چند معامله در یک ثانیه

بهترین استراتژی برای نوسان‌گیری ارز دیجیتال چیست؟

پس از پیدا کردن بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری انتخاب استراتژی اهمیت دارد. اگر با ترید روزانه سهام یا سایر دارایی‌ها آشنا باشید. می‌توانید از این استراتژی‌ها استفاده کنید. اینکه کدام استراتژی براش شما مناسب است، بستگی به تصمیم خودتان دارد.

مطالعه بیشتر: روزی که بیت کوین چند میلیون دلار خریده شد

کسب سود از موج

در این استراتژی، تریدرها، ترندهای بازار را تعیین می‌کنند و سعی می‌کنند روی تغییر بزرگ‌تری سوار شوند. در این استراتژی، می‌توانید موج‌سواری را تصور کنید که روی یک موج‌سوار شده و پارو می‌زند. موج‌سوار برای مدت کوتاهی روی موج‌سوار می‌شود و قبل از اینکه به صخره بخورد از آن خارج می‌شود.

مثلا یک معامله‌گر می‌تواند به‌طور متوسط از 50 حرکت روزانه برای شناسایی بازار استفاده کند. لحظه‌ای که یک کوین از میانگین حرکتی خود عبور می‌کند، معامله‌گر آن را می‌خرد. معمولاً این شکست مقاومت با افزایش علاقه به خرید آن همراه است. ورود خریداران باعث افزایش قیمت کوین شده و سرمایه‌گذاران از این افزایش قیمت سریع سود می‌برند.

این استراتژی با بررسی تایم لاین یا خطوط زمانی مختلف انجام می‌شود. سرمایه‌گذار برای سوار شدن بر موج قیمت روزانه تلاش می‌کند. بااین‌حال ممکن است موج‌های طولانی‌تر مثلا یک یا چندهفته‌ای را در نظر بگیرند.

مطالعه بیشتر: نوسان گیری از ارزهای دیجیتال

خرید در پولبک

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری

این استراتژی مخصوص سرمایه‌گذارانی است که اولین دوره تغییر قیمت را از دست داده‌اند. بسیاری از سرمایه‌گذاران، در پولبک خرید می‌کنند. معمولاً یک کوین پس از شکست قیمت، یک افزایش کوتاه‌مدت را تجربه می‌کند که معامله‌گران سعی می‌کنند این بازگشت قیمت کوتاه را از دست ندهند.

دنبال کردن جمعیت

در این استراتژی، تریدر، سطوح حمایت و مقاومت هر کوین را در یک بازه زمانی که می‌تواند یک روز، یک هفته یا یک ماه باشد مشخص می‌کند. سطح مقاومت قیمتی است که کوین، بدون شکست تا آن قیمت بالا می‌آید. سطح حمایت قیمتی است که قبل از برگشت تا آن قیمت کاهش می‌یابد. قیمت کوین بین سطوح حمایت و مقاومت جهتش می‌کند. به‌خاطر داشته باشید ممکن است این سطوح در طول زمان روند صعودی، جانبی یا نزولی داشته باشند.

وقتی این سطوح را شناسایی کردید الگو را دنبال کنید. وقتی سکه به مقاومت بالا نزدیک شود، سود کرده یا وارد یک موقعیت شورت می‌شوید. در مقابل،وقتی به حمایت خود نزدیک شد وارد موقعیت لانگ می‌شوید. این روش برای پیدا کردن بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری نیز به کار می‌رود.

در کنار موارد فوق، نکاتی هستند که آشنایی با آن‌ها باعث موفقیت بیشتر در نوسان‌گیری روزانه خواهد شد.

  • آشنایی با نحوه عملکرد بازار ارزهای دیجیتال
  • آشنایی با اصول تحلیل تکنیکال و فاندامنتال اهمیت زیادی دارد.
  • شناخت روانشناسی بازار و تأثیر آن بر تغییر قیمت دارایی‌ها
  • آشنایی با علم مدیریت سرمایه و مدیریت مالی
  • پیگیری مداوم اخبار بازار

مطالعه بیشتر: ربات کریپتوهاپر

چرا لازم است بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری را بشناسیم؟

ارزهای دیجیتال، پروژه‌های مختلفی را شامل می‌شوند. برخی رمزارزها کاملاً شناخته شده و برخی تازه تأسیس تر هستند. پیدا کردن بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری باعث می‌شود تریدر در مدت کوتاهی به سود مناسبی برسد و همین‌طور حجم سود به‌دست‌آمده نیز بیشتر باشد.

بازار کریپتو به دلیل غیرمتمرکز بودن با خطر کلاه‌برداری مواجه است. بسیاری از رمزارزها بعد از مدتی با سرمایه افراد ناپدید می‌شوند. به‌همین‌دلیل استفاده از بهترین رمزارزها، سرمایه ما را در خطر کمتری قرار می‌دهد.

با اینحال در هنگام انتخاب بهترین ارز برای نوسان گیری لازم است همه ابعاد تکنیکال و فاندامنتال آن را به‌خوبی بشناسیم. چنین رمزارزهایی در معرض تغییرات شدید قیمتی قرار دارند بنابراین رصد پیوسته آن‌ها و داشتن استراتژی قدرتمند اهمیت زیادی دارد.

مطالعه بیشتر: مارجین تریدینگ

عوامل مؤثر در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری

در ادامه ویژگی‌هایی که باید برای پیدا کردن بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری را در نظر بگیرید بیان کرده‌ایم. انتخاب رمزارز مناسب اهمیت زیادی دارد و باعث حفظ سرمایه افراد و عدم اتلاف وقت آن‌ها می‌شود.

کارمزد

در انتخاب رمزارزی که بلاک‌چین آن کارمزد متناسب با قدرت مالی شما دارد دقت کنید. بسیاری از بلاک‌چین‌ها کارمزد بالایی برای تراکنش‌های خود می‌گیرند و مقدار قابل‌توجهی از سود شما به جیب آن‌ها خواهد رفت؛ مثلا اتریوم کارمزد نسبتاً زیادی دارد اما بلاک‌چین‌های زیادی هستند که کارمزد کمتری دارند یا برای برخی از تراکنش‌ها اصلاً کارمزدی نمی‌گیرند.

صرافی

اینکه یک رمزارز در چه صرافی‌هایی لیست شده است مسئله مهمی است که باید بررسی شود. معمولاً بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه در صرافی‌های بزرگ لیست می‌شوند؛ اما نکته مهمی که برای کاربران ایرانی وجود دارد محدودیت آن‌ها در استفاده از خدمات صرافی‌های خارجی است. کاربران ایرانی می‌توانند از خدمات صرافی‌های داخلی نظیر صرافی ارز دیجیتال کیوسک استفاده کنند. به همین منظور آن‌ها باید بررسی کنند که آیا رمزارز موردنظر آن‌ها در صرافی‌های داخلی لیست شده است یا خیر.

مطالعه بیشتر: سیو سود در بازار ارزهای دیجیتال

ویژگی‌های بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری

براساس آمار وبسایت کوین مارکت کپ درحال‌حاضر بیش از 7000 ارز دیجیتال در بازار وجود دارد. این بدان معناست که شما یک گستره چند هزار سکه‌ای برای پیدا کردن بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری دارید. نوسان‌گیری یک استراتژی معاملاتی کوتاه‌مدت است. این استراتژی مثل استراتژی روزانه نیست و تریدرها می‌توانند دارایی را برای مدت طولانی‌تری نگه دارند. در بیشتر موارد اگر قیمت دارایی نوسانی با درصد مشخص داشته باشد برای نوسان‌گیری مناسب است؛ اما یک کریپتوی مطلوب برای نوسان‌گیری باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

ارزش بازار

ارزش بازار حاصل ضرب تعداد کوین‌های در گردش در قیمت لحظه‌ای آن کریپتو است. هرقدر ارزش بازار یک کریپتو بیشتر باشد یعنی مورد استقبال بیشتری است و کاربران بیشتری آن را در سبد دارایی خود دارند و صرافی‌های بیشتری آن‌ها را لیست کرده‌اند. معمولاً رمزارزهایی که ارزش بازار کمی دارند با خطر بیشتری برای کلاه‌برداری بودن مواجه هستند و برای نوسان‌گیری پیشنهاد نمی‌شوند.

تعداد کوین یا توکن در گردش

این فاکتور یکی از مواردی است که در تحلیل فاندامنتال بررسی می‌شود. معمولاً رمزارزهایی که تعداد سکه‌های بالایی در گردش دارند ارزش چندانی ندارند چون همیشه عرضه آن‌ها زیاد است و ممکن است تقاضا پایین بیاید. به‌این‌ترتیب آن‌ها تحت تأثیر عوامل خارجی مثل نهنگ‌ها، اینفلوئنسرها و سایرین قرار می‌گیرند و ممکن است در عرض چند ساعت قیمت آن‌ها به اوج برسد یا بشکند؛ بنابراین رمزارزهای امنی نیستند. میم‌کوین‌ها و شت‌کوین‌ها در این دسته قرار می‌گیرند.

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری

رتبه بازار

این مورد نشان‌دهنده محبوبیت یک رمزارز است. به‌این‌ترتیب در سبد افراد زیادی قرار دارد و قدرت نقدشوندگی آن نیز بالاست. معمولاً کریپتوهایی که در رتبه زیر 100 وبسایت کوین مارکت کپ قرار دارند بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه هستند.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا آوالانچ (آواکس) خود را خرید کنید

تعداد آدرس های فعال

هرقدر تعداد آدرس‌های فعال یک کریپتو بیشتر باشد احتمال کلاه‌برداری بودن آن کمتر می‌شود. به رمزارزهایی که تعداد زیادی از آن‌ها در اختیار افراد محدودیست باید شک کرد. چراکه عملکرد این افراد می‌تواند تأثیر زیادی بر قیمت آن کریپتو داشته باشد و احتمال تخلیه بازار توسط آن‌ها وجود دارد.

حجم معاملات

حجم معاملات یک کریپتو عوامل بسیار مهمی در پیدا کردن بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری هستند. کریپتوهایی که حجم معاملات کمی دارند احتمال اینکه ساختگی یا کلاه‌برداری باشند بیشتر است. هرقدر میزان معاملات یک کریپتو بیشتر باشد نشان‌دهنده توجه عمومی به آن و احتمال تغییر قیمت در آن است. در چنین کریپتوهایی قدرت نقد شوندگی بیشتری نیز وجود دارد.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا پپ خود را خرید کنید

تغییرات قیمت مطلوب

مسلم است که کریپتوهایی با نوسان قیمت پایین یا روندهای بدون فراز و نشیب گزینه‌های مناسبی برای نوسان‌گیری نیستند. بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری میزان و تعداد نوسانات قیمت بیشتری دارند.

پوشش خبری

بهترین ارز برای نوسان گیری آن‌هایی هستند که پوشش خبری رسانه‌ای خوبی داشته باشند. اخبار آن‌ها به‌سرعت در فضای مجازی و خبرگزاری‌ها منتشر شود و تریدرها از تغییرات با خبر گردند. این موضوع باعث می‌شود تریدر بتواند در وقت مناسب اقدام به خرید یا فروش کند.

معرفی بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری

خب درصورتی‌که می‌خواهید از نوسان‌گیری ارزهای دیجیتال استفاده کنید، گزینه‌های زیادی به‌عنوان بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری وجود دارد. در ادامه برخی از موارد ایدئال را آورده‌ایم:

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری

دوج کوین

دوج کوین (DOGE) میم‌کوینی است که در چند سال اخیر در صرافی‌های زیادی معامله شده است. این دارایی حالت سوداگرانه دارد و توانسته در بین 15 دارایی برتر بازار کریپتو ازنظر ارزش بازار قرار بگیرد. اخبار زیادی این کریپتو را پوشش می‌دهند بنابراین تغییرات آن را به‌سرعت متوجه خواهید شد. همچنین مستعد تغییرات قیمتی زیاد و بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه است.

اتریوم

اتریوم (ETH) به اندازه دوج کوین نوسان ندارد؛ اما بازهم تغییرات زیادی دارد بخصوص اگر بخواهید آن را یک ماه یا بیشتر نگه دارید. در کنار آن اتریوم به‌عنوان دومین ارز دیجیتال بازار ازنظر ارزش، پوشش رسانه‌ای بالایی دارد. تنها مشکل آن، قیمت اتریوم برای ترید کردن است

سولانا

سولانا (SOL) یک بلاک‌چین قرارداد هوشمند و نزدیک‌ترین رقیب اتریوم است که به‌عنوان اکوسیستم جدیدی برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) شناخته می‌شود. این پلتفرم در سال 2021 رشد بی‌نظیری تجربه کرده است. برخی کارشناسان انتظار دارند قیمت آن تا سال 2030 به بیش از 3000 دلار برسد؛ بنابراین برای بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری است.

بایننس USD

بزرگ‌ترین نگرانی سرمایه‌گذاران نوسان است. به‌همین‌دلیل داشتن استیبل‌کوین همیشه مطلوب است. بایننس USD (BUSD) این شانس را به شما می‌دهد.

علاوه بر این، BUSD بسیار تحت نظارت است و می‌تواند برای محافظت در برابر فشارهای تورمی در دلار آمریکا مورداستفاده قرار گیرد. همچنین، BUSD همیشه با نرخ یک‌به‌یک با دلار آمریکا معامله می‌شود، به این معنی که یک BUSD واحد برابر با 1 دلار آمریکا است.

شیبا اینو

شیبا اینو (SHIB) بی‌شک پیشروترین توکن 2021 بود. این میم‌کوین که قاتل دوج کوین بود، ارزش بالایی کسب کرده و در بین 10 ارز برتر بازار ازنظر میزان ارزش قرار گرفته است. اگرچه SHIB هنوز یک دارایی سوداگرانه است که ارزش ذاتی بسیار کمی دارد، اما در سال گذشته بهترین ارز برای نوسان‌گیری بوده و مردم را میلیونر کرده است.

برای اطلاع از قیمت بایننس کوین و خرید بایننس کوین روی کیوسک حساب کنید.

جمع‌بندی بهترین ارزهای دیجیتال نوسان گیری

نوسان‌گیری ارزهای دیجیتال یک روش سریع و کوتاه‌مدت برای کسب سود از بازارهای مالی و ارز دیجیتال است. بااین‌حال نوسان‌گیری نیز نیازمند شناخت بازار و تسلط بر تحلیل تکنیکال و فاندامنتال و پیدا کردن بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری است. افراد زیادی از این طریق کسب درآمد می‌کنند و ازنظر آن‌ها یک روش امن برای حفظ سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال است. ازآنجایی‌که بازار کریپتو، نوسانات زیادی دارد، ممکن است هرلحظه قیمت‌ها تغییر کنند نوسان‌گیری یک روش امن و جذاب برای کسب سود است. با ما در کیوسک آکادمی همراه باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رای‌ها 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.