کنترل احساسات در ترید ارز دیجیتال، بهترین روش جلوگیری از ضرر مالی

کنترل احساسات در ترید ارز دیجیتال

0
  1. کنترل احساسات در ترید ارز دیجیتال، بهترین روش جلوگیری از ضرر مالی
  2. فاد چیست، چطور دیگر ترس از دست دادن کل سرمایه را نداشته باشیم؟
  3. فومو چیست، ترس زیاد، ابزاری برای جهت‌دهی قیمت‌ها در بازار
  4. روانشناسی بازار چیست؟ چطور در بازار ارز دیجیتال معامله کنیم؟
  5. شاخص ترس و طمع چیست؟ آیا معیار مناسبی برای پیش‌بینی بازار ارز دیجیتال است؟

آیا تا به حال در سرمایه‌گذاری‌های ریسکی با احساسات لحظه‌ای و آنی خود درگیر شده‌اید؟ منظور احساس ترس یا شجاعت بیش از حد است. کنترل احساسات در هر شرایطی راه جلوگیری از عواقب بعدی خواهد بود. اما کنترل احساسات در ترید ارز دیجیتال بیش از سایر موارد اهمیت دارد. اگر احساسات خود را کنترل نکنید ضرر مالی زیادی شامل حالتان می‌شود.

از قدیم گفته‌اند، هیچ‌وقت عجولانه و بدون فکر عمل نکنید. فرقی ندارد در چه راه یا کسب و کاری مشغول هستید، توصیه می‌کنیم همیشه احساسات خود را کنترل کنید و بی‌گدار به آب نزنید.

برای مثال اگر رمز ارزی به طور ناگهانی ریزش پیدا کرد، نترسید و فوری ارزهای دیجیتال خود را نفروشید.یا برعکس، اگر ارز دیجیتالی سیر صعودی داشت، خیلی سریع تصمیم نگیرید که وارد آن شوید. کنترل احساسات به هیچ‌وجه کار سختی نیست و باید کمی عاقلانه تصمیم بگیرید. با کیوسک آکادمی همراه باشید تا بیشتر با روش‌های کنترل احساسات خود در هنگام معامله رمز ارزها آشنا شوید. (لینک پیشنهادی: خرید ارز دیجیتال)

مطالعه بیشتر: ارز دیجیتال چیست؟


کنترل احساسات در ترید ارز دیجیتال چه اهمیتی دارد؟


اگر احساسات خود را طی ترید ارزهای دیجیتال کنترل نکنید در واقع با خود دشمنی کرده‌اید. اگر شکست بخورید بدون‌شک خودتان را نمی‌بخشید. در بیشتر مواقع نیز افراد شکست می‌خورند و ضررهای زیادی را متحمل می‌شوند. از این‌رو کنترل احساسات در ترید ارز دیجیتال پراهمیت‌ترین موضوع اولیه برای ورود به این بازار پرریسک است.

در صورتی که احساساتی شوید، اشتباهات شما بیشتر می‌شود و انتخاب‌های نادرستی خواهید داشت. شاید حتی بر اثر شکست‌هایی که تجربه می‌کنید، به این فکر بیوفتید که بازار رمز ارزها با شما رفتار درستی ندارد و با شما نمی‌سازد. اما در واقعیت مسئله چیز دیگری است و این شما هستید که با واقعیت روبه‌رو نمی‌شوید یا در دنیای خیالی شانس و اقبال زندگی می‌کنید.

اگر باور دارید که بازارهای پرریسک همانند بازار ارزهای دیجیتال برپایه شانس و اقبال است، سخت در اشتباهی هستید. در ضمن با این تفکر هرگز یک معامله‌گر موفق نخواهید بود. هر بازاری، هر چقدر که پرریسک باشد، اصول و چارچوبی دارد که معامله‌گران باید آن را رعایت کنند. در صورتی که محتاطانه قدم برندارید، به طور حتم به زمین می‌خورید.

مطالعه بیشتر: درآمدزایی از ارزهای دیجیتال


کنترل احساسات در ترید ارز دیجیتال ممکن است؟


برای پاسخ به پرسش بالا باید گفت، تمامی احساسات ما تحت کنترل خودمان هستند. بنابراین کنترل احساسات در ترید ارز دیجیتال نیز امری امکان‌پذیر خواهد بود. تنها راه موفقیت در ترید رمز ارزها جلوگیری از احساس ترس یا بی‌پروایی افراطی است. اجازه ندهید هیچ احساسی بر روی تصمیم‌گیری شما تاثیر بگذارد.

تصور کنید یکی از نزدیکانتان به شما تهمت بی‌روا می‌زند، شما 2 راه دارید یا عصبانی شوید و مشاجره و دعوا راه بیاندازید، و یا اینکه بی‌توجه باشید و اجازه دهید او به اشتباه خودش پی ببرد. در صورتی که احساس خود را کنترل کنید بهتر خواهد بود و چیزی را از دست نمی‌دهید زیرا در هنگام عصبانیت ممکن است رفتار نادرستی از خود نشان دهید.

مطالعه بیشتر: روش های ترید ارز دیجیتال

تعادل داشتنکنترل احساسات در ترید ارز دیجیتال

بازار رمز ارزها نیز به همین صورت است، اگر احساسات خود را کنترل کنید و هیج حرکت عجولانه‌ای از شما سر نزند، در طولانی مدت بازار از نوسانات فاصله می‌گیرد و به نفع شما پیش می‌رود. اما اگر عجولانه تصمیم بگیرید و بدون‌فکر عمل کنید، مطمئن باشید که آسیب بدی در انتظار شما خواهد بود. به طور کلی کنترل احساسات شاید سخت باشد ولی ممکن است.

مطالعه بیشتر: روانشناسی بازار ارزهای دیجیتال


سه روش کنترل احساسات در ترید ارز دیجیتال


احساسات همان‌طور که به شما کمک می‌کنند، می‌توانند آسیب نیز برسانند. کنترل احساسات در ترید ارز دیجیتال برای معامله‌گران و تاجران امر بسیار مهمی محسوب می‌شود. این افراد باید جنبه‌ احساسی خود را افزایش داده و نسبت به هر تغییر بازار واکنش عجولانه‌ای نشان ندهند.

توصیه می‌کنیم افرادی که در کنترل احساسات هیجانی خود ناتوان هستند، به هیچ‌وجه وارد بازار ارزهای دیجیتال یا هر بازار سرمایه‌گذاری پرریسک نشوند. در ادامه 3 روش کنترل احساسات طی معامله رمز ارزها را برای شما شرح می‌دهیم:

استفاده از احساسات به عنوان یک روش کارآمد در معاملات

شما جزء کدام دسته از افراد هستید؟ کسانی که می‌توانند احساسات خود را در ترید بازار ارزهای دیجیتال حفظ کنند یا افرادی که در این کار ناتوان هستند؟ کسانی که توانایی کنترل احساسات خود را ندارند به طور دائم با مشکل مواجه می‌شوند،اما معامله‌گرانی که توانایی این کار را دارند، از ترکیب این احساسات به نفع خود استفاده می‌کنند.

بدین‌ترتیب که حس خشم، ترس، حرص، و طمع آنها باعث می‌شود قدرت دو چندان داشته باشند. این افراد با ترکیب احساسات خود می‌توانند با نیروی بیشتر و فکر بازتری وارد معامله شوند. اوج عاطفی این افراد آنها را به معاملات پرسود راهنمایی می‌کند. استفاده درست و کاربردی از احساسات، فکر شما را باز می‌کند و می‌توانید با تمرکز بیشتری وارد معامله شوید.

مطالعه بیشتر: تحلیل تکنیکال

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا چین لینک خود را خرید کنید

حفظ تعادل در احساسات

بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای در حفظ تعادل احساسات خود قوی عمل می‌کنند. این افراد زمانی که احساسات به اوج خود نزدیک هستند، شرایط را تشخیص می‌دهند و سعی می‌کنند احساسات خود را کنترل کنند. به همین دلیل در حفظ تعادل روانی خود موفق هستند و معامله‌گران پیروزی خواهند بود.

قبل از اینکه هر احساسی منجر به دردسر و مشکل شود باید آن را کنترل کنید. در واقع افراد و معامله‌گران موفق در مراحل اولیه شکل‌گیری هر احساسی آن را کنترل می‌کنند. اگر در حفظ تعادل احساسی خود دیر عمل کنید، به طور حتم وضعیت روانی شما بهم می‌ریزد و قادر به تصمیم‌گیری صحیح نخواهید بود.

مطالعه بیشتر: سقوط قیمت ارزها

سرکوب کامل احساسات

شاید سرکوب کامل احساسات برای شما راحت نباشد، در نتیجه بهتر است از بعضی کتاب‌های روانشناسی کمک بگیرید و با مراحل اولیه این روند کمی آشنا شوید. البته سرکوب کامل احساسات و نادیده گرفتن آنها بستگی به شخصیت شما دارد. ویژگی‌های فردی و شخصی شما باعث می‌شوند احساسات خود را به طور کامل نادیده بگیرید.

بی‌توجهی به احساسات طی انجام معاملات بازار ارزهای دیجیتال باعث می‌شود شما بسیار منطقی عمل کنید. بنابراین بازیچه احساسات خود نخواهید شد. در واقع سیگنال بازار ارزهای دیجیتال را دنبال می‌کنید تا به نتایج عالی و مطلوبیبرسید.

مطالعه بیشتر: نظریه بازی در ارز دیجیتال

ناراحتی چه تاثیری کنترل احساسات در ترید ارز دیجیتال دارد؟

مطالعه بیشتر: چگونه تریدر شویم؟


نتیجه‌گیری


اگر می‌توانید احساسات خود را کنترل کنید و طبق سیگنال ارزهای دیجیتال و از روی منطق دست به معامله می‌زنید، باید گفت استراتژی صحیحی را در پیش گرفته‌اید. در این صورت تمایل بیشتر به معاملات خواهید داشت اما بدون فکر عمل نمی‌کنید. مدیریت احساسات همیشه کارساز است.

مطالعه بیشتر:  شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال

برای اطلاع از قیمت پولکادات و خرید پولکادات روی کیوسک حساب کنید.

بیشتر معامله‌گران حرفه‌ای به کنترل احساسات در ترید ارز دیجیتال بسیار اهمیت می‌دهند. آنها سعی می‌کنند یا احساسات خود را به طور کامل نادیده بگیرند و تحت‌تاثیر نوسانات قیمتی بازار نباشند، یا سعی دارند از احساسات خود به صورت ترکیبی استفاده کنند تا به نتیجه مطلوبی برسند.

نظر شما در مورد کنترل احساسات طی انجام معاملات پرریسک رمز ارزها چیست؟ خوشحال می‌شویم نظر و تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

کیوسک | صرافی آنلاین ارز دیجیتال
همین حالا دای خود را خرید کنید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.